Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2016., 19:15   #21
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
....
ja sam mu govorila o mojim osjecajima...
i kaj s tim?? zbog tvojih oh so osjecaja bi se svijet trebao prestati vrtjeti?
...
....
Jer je govoriti nekome kako se osjecas zapravo misliti da se svijet vrti oko tebe. Fascinantno sto si ti, onako poluprezirno, iscitao iz njenih rijeci.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:27   #22
Mozda covjek jednostavno ne pokazuje osjecaje na isti nacin i tim sitnicama refleksno ne pridaje vaznost.

Tu se covjek ili prihvati kao takav ili ode. To je prosto sklop emotivni u koji ulazi i sistem ispoljavanja.

Eh sad... Drugo je ako emocije ne pokazuje nikako ili ih ne pokazuje onako kako ona zeli.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:32   #23
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Jer je govoriti nekome kako se osjecas zapravo misliti da se svijet vrti oko tebe. Fascinantno sto si ti, onako poluprezirno, iscitao iz njenih rijeci.
bitan je i onaj ostatak posta i podaci koje ne znamo

i da, naisao sam vec na ljude kojima su oni sami jedini bitni i kako se oni osjecaju i kako je njima ...
ne mogu tvrditi da je to i ovdje slucaj, ali tako mi je zazvucalo
i da, za takve imam samo cisti prijezir, nikakav poluprijezir
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:46   #24
Komentari na temi

Ontopično, bitnije je društvo. Ne vezuj se za takvog kome je dovoljno da netko sa strane pucne prsima i on već trči.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:36   #25
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
bitan je i onaj ostatak posta i podaci koje ne znamo

i da, naisao sam vec na ljude kojima su oni sami jedini bitni i kako se oni osjecaju i kako je njima ...
ne mogu tvrditi da je to i ovdje slucaj, ali tako mi je zazvucalo
i da, za takve imam samo cisti prijezir, nikakav poluprijezir
Mora bit da ne čitamo istu temu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:40   #26
Živciraju me ova moderna pojava da telefonski poziv ima prioritet nad živim razgovorom. Gledam nedavno kolegu s posla kako objašnjava nešto novom (i znatno mlađem) zaposleniku, kad usred toga razgovora momku zazvoni mobitel i on se naravno ekspresno javi, ni da pardon reče, prekinuviši ovoga usred rečenice. Gadi mi se to na toliko razina.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:45   #27
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Mora bit da ne čitamo istu temu.
ili samo gledamo iz razlicitih kuteva i uocavamo razlicite mogucnosti
zato i kazem da ne mogu nista tvrditi, dok ne cujemo detalje
npr. razlika je ako tog njenog netko pozove i odu na cugu, ili ako odu napraviti neki posao
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 00:06   #28
Kupi GoPro4 ili NannyCam i kasnije mu pokazi kolika je bezobzirna i nekulturna osoba. Takve osobe se neće promjeniti sto god joj covjek rekao. Ako možeš tako nešto ignorirati, a čini se da ne možeš, ostani u vezi, u suprotnom prekini to dok istovremeno razgovaraš na telefon s frendicom ili slušaš glazbu s mobitela i imaš slušalice na usima.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 08:37   #29
Svasta nesto ste pisali, jasno da nitko ne moze znati sve. Nekima nes ne stima il nes im smrdi pa cak i ja ispadam egocentricna osoba...kao prvo mislim da je svakom od nas bitno kako se osjeca, kao drugo razloga za neke lazi nemam...tu sam da vidim tudja misljenja jer i ja kao vecina mislim da me uzima zdravo za gotovo ali ipak on se neda...drzi se svoje price...dakle on to radi nesvjesno i njemu to nis nije dramaticno.
Mislila sam da bi bilo bezobrazno od mene vracat mu na isti nacin da vidi kako je to...i jesam...jucer mi razgovaramo i ja u pola njegove rijeci pocnem pisati poruku na mobu...jao kako se naljutio, kaze covjek to nije lijepo od mene, to je bezobrazno. Da jasno da je al ocito mi je ovo posljednje sto mogu uciniti.
Ne zurim, necu srljati, u svemu ostalom mi smo dvije osobe koje se savrseno slazu ali ipak ako se nista ne promijeni jasno da ne mislim do kraja zivota zivjeti kao zadnja rupa na svirali.
Galatea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 10:37   #30
Quote:
Galatea kaže: Pogledaj post
Mislila sam da bi bilo bezobrazno od mene vracat mu na isti nacin da vidi kako je to...i jesam...jucer mi razgovaramo i ja u pola njegove rijeci pocnem pisati poruku na mobu...jao kako se naljutio, kaze covjek to nije lijepo od mene, to je bezobrazno. Da jasno da je al ocito mi je ovo posljednje sto mogu uciniti.
Ne zurim, necu srljati, u svemu ostalom mi smo dvije osobe koje se savrseno slazu ali ipak ako se nista ne promijeni jasno da ne mislim do kraja zivota zivjeti kao zadnja rupa na svirali.
Dakle, naljutio se zbog tvojeg postupka i shvatio to kao bezubrazluk i omalovažavanje. I što je onda bilo? Jesi li mu rekla da se ti isto tako osjećaš kad on to radi?
Postoje neke osnove pristojnosti u međuljudskim odnosima - bilo kakvim - a jedna od njih je i ta da se ne priča na mobitel s nekim ako si u društvu s nekim drugim. Osim u slučaju hitnosti, no to je već druga priča i nitko normalan se zbog toga ne bi ljutio.
I to je sve.
Bio on toga svjestan ili nesvjestan, kao što tvrdi, nekulturan je i egoističan. Ne mogu za njega postojati jedna pravila, a za tebe druga. Čisto sumnjam da je toliko glup da to ne razumije. Dakle, egoističan je. Jasno da jest, jer sebi dopušta nešto što očito ne dopušta tebi.
Ako to ne shvati i ubrzo ne promjeni svoje ponašanje, baj - baj.
Osobno, ako bi mi još samo jednom takvo što napravio, usred njegova razgovora na mobitel bih se okrenula i otišla, gdje god da tog trenutka bili. I ne bih nakon toga imala nikakvu potrebu za objašnjivanjem zašto sam to učinila. Neke stvari treba skratiti, osobito kad je riječ o (suvišnom) objašnjavanju. U protivnom si budala. Ili pokušavaš nešto objasniti budali.
Ako budala nisi, ne bi (više) ni trebala pokušavati objasniti nešto nekome tko se pravi glup ili je možda stvarno glup.
Dakle, tko je u ovoj priči budala? A tko se pravi glup?
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 11:52   #31
Ne kuzi kad on radi tu stvari, ali ju kuzi kad ju netko drugi radi njemu. I vjerojatno nikad nece shvatiti da ga na glavu okrenes, jer ne primjecuje nista dok se ne radi o njegovoj kozi. I da takvi ljudi postoje, nisu takvi samo u ljubavnim odnosima. Jesi li primjetila da je i prema drugima takav, mislim, dali zna u vecem drustvu biti nekulturan? Zapravo, nije da ta cinjenica pomaze jer ne znam sto je gore kad je covjek inace takav ili samo prema partneru.

Carpe Diem ti je opcije dobro opisala.
stupidisam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:20   #32
Quote:
stupidisam kaže: Pogledaj post
Jesi li primjetila da je i prema drugima takav, mislim, dali zna u vecem drustvu biti nekulturan? Zapravo, nije da ta cinjenica pomaze jer ne znam sto je gore kad je covjek inace takav ili samo prema partneru.
U vecem drustvu uglavnom je u centru paznje ali je prema drugima inace jako pazljiv, cak toliko da stavi sebe ispred drugih i tu ne mislim samo na obitelj.
Galatea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 15:58   #33
Ajme cuj usred romanticne setnje on zove prijatelja, aj zliocina, ajmo ga na vjesala
nisu svi romanticni i gugutavci. mozda si ti bila dosadna, i tupila necim sto mu smeta, pa je to mozda zbog pristojnosti prema tebi okrenuto temu (da ti ne kaze da ga smaras)
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:05   #34
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Mozda covjek jednostavno ne pokazuje osjecaje na isti nacin i tim sitnicama refleksno ne pridaje vaznost.

Tu se covjek ili prihvati kao takav ili ode. To je prosto sklop emotivni u koji ulazi i sistem ispoljavanja.

Eh sad... Drugo je ako emocije ne pokazuje nikako ili ih ne pokazuje onako kako ona zeli.
slazem se
on joj ipak pokusava ubjediti da je voli i da on ne shvaca sve tako. i naravno da ne gledamo mi svi isto na iste stvari. i ja imam jednog takvog koji sto zbog posla sto zbog obitelji, vjecito visi na mobu, zovu ga, dogovara se, komunicira, posreduje.... i u vrijeme i u nevrijeme. iz obaveze, obzira, postovanja, reda, i jednostavno sto mora...
jednostavno sam to prihvatila tako je i gotovo. sta se imam sad tu buniti.
imam i ja svoje neke musice koje ja ne vidim kao problem a on tolerise mene kao mene
boze moj tako je to u dvoje
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:23   #35
Da. Zato kažem, krucijalno je da li pokazuje emocije na svoj način ili ih ne pokazuje nikako. Ako pokazuje na svoj onda se prihvati takvim kakav jeste. To je valjda bit ljubavi.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:15   #36
Quote:
Galatea kaže: Pogledaj post
Odrasli smo ljudi, godinu i pol zivimo zajedno i trenutacno smo u situaciji da ne znamo treba li i kako dalje. Sve sto ja njemu kazem on ne dozivljava a pogotovo ako su osjecaji u pitanju. Ima milijun primjera da mu nisam bas nesto bitna u zivotu i nekako se ja vise ne mogu praviti glupa mada me on uvjerava i dalje kako sam mu sve na svijetu. E sada ono sto mi nije jasno jos uvijek pravi li on budalu od mene ili sto? Primjer; romanticna setnja preko jednog predivnog mosta , on uzima mobitel, nazove prijatelja i 15 min prica s njim a ja samo suteci hodam kraj njega. Uzmimo da je to bilo na pocetku i da sam i nakon prekidanja nasih ruckova u kojima bi ga netko nazvao pa bi pricao po pola sata, nakon iscekivanih slobodnih dana gdje bi on ako ga netko nazove na sve nase planove zaboravio i otisao, trebala znati sto me ceka, al eto nisam valjda jel to ne shvacam.
Pokusala sam mu sve objasniti u detalje, ko djetetu, polako. Trazila sam da se pokusa staviti na moje mjesto al on i dalje ne kuzi. Odgovori su uvijek i tocno tim redom da nije bilo tako, da ne vjeruje da je to napravio, da nije toga svjestan i da nije to tako strasno. Jasno kako mu ja kroz razgovor dajem argumente tako se mijenjaju odgovori....eto sad bi voljela nekoga zdravoga razuma da mi pokusa objasniti jer cisto sumnjam da ja vise mogu razumna ovdje biti.
Tvoj i njegov sustav pružanja i primanja pažnje se jako razlikuju, što nije čudno za muškarce.. a ni za jednu ženu..
Ukoliko ti to predstavlja nepremostivu prepreku i nema poboljšanja unatoč izravnoj komunikaciji to je onda tvoj problem i teška odluka koju za sebe moraš donijeti. Život sa takvom osobom je jako težak, da ne kažem nemoguć.. kolega mi je takav, u njega se zaista ne možeš pouzdati, sad je stobom sljedeći telefonski poziv i već je na drugom kraju grada, promjeniti ga nije supjela ni žena, rastava, djeca.. to su ljudi koji nisu za vezu jer se ne mogu nositi sa prioritetima i lancima u vezi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:21   #37
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
....i lancima u vezi...
Pazi sad ovo
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 21:31   #38
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
slazem se
on joj ipak pokusava ubjediti da je voli i da on ne shvaca sve tako. i naravno da ne gledamo mi svi isto na iste stvari. i ja imam jednog takvog koji sto zbog posla sto zbog obitelji, vjecito visi na mobu, zovu ga, dogovara se, komunicira, posreduje.... i u vrijeme i u nevrijeme. iz obaveze, obzira, postovanja, reda, i jednostavno sto mora...
jednostavno sam to prihvatila tako je i gotovo. sta se imam sad tu buniti.
imam i ja svoje neke musice koje ja ne vidim kao problem a on tolerise mene kao mene
boze moj tako je to u dvoje
godine prolaze, tvoja zloća postojana.

autorice, prca te u mozak, da si odma pokazala zube, ne bi.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 15:11   #39
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
godine prolaze, tvoja zloća postojana.

autorice, prca te u mozak, da si odma pokazala zube, ne bi.
nikakve zlobe nema, samo gruba realnost
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 23:56   #40
vidi imas li snage naduravati se sa njim.
ako nemas, a samo ti je decko, odjebi to...trazi boljeg covjeka.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.