Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2007., 13:52   #1
Smile newfoundland - koliko košta?

Dragi forumaši,
trenutno smo u fazi izgradnje kuće, a kad se ta agonija završi htjeli bi smo peseka. Odluka je bila doista jednoglasna.
Pa me sada interesria kako im se kreću cijene, nemora imati rodovnik, ali svakako mora biti crni i čistokrvni.
Dakle molila bi uzgajivače da se jave. kao što rekoh nije hića ali voljeli bi znat.
Naravno bilo bi diiivno, kad bi ga neko poklanjao ali... šanse su mizerne
mamojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 23:53   #2
oko 1000 €..
ima ga moj prijatelj..ima 75 kg,jedva se krece(trom je i nezainteresiran za neko ludovanje i igru) i umire vec sada po ovoj "zimskoj vrucini"(stalno dahce i spava na plocicama)..bojim se pomisliti sta ce i biti na ljeto..
ako bas niste toliko zapeli za tu pasminu,ja je ne bi preporucila bas za ova podneblja...
i proucite si temperament i njegu,jer ako je u kuci u dvoristu vrlo vjerovatno bi mogao zavrsiti zapetljane i blatne dlake koja je idealna da se usmrdi-dakle trebati ce svakodnevnu higijenu i njegu dlake...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 00:00   #3
moj prvi susjed ga ima. ja nemam baš mnogo kontakta s njim, ali svejedno je nevjerojatno prijateljski prema meni raspoložen. ima tor i po dvorištu je i dlaka mu je lijepa i uredna, a poznavajući susjede ne brinu se nešto turbo prema njemu. ono, vjerojatno ga četkaju svaki dan ili dva, ali nikakve kerefeke. točno je ovo da je velika vjerojatnost da će se dlaka usmrdit. i ovaj smrdi po cucku. ne jako, ali se čuje.
ovo s ljetnim vrućinama je malo problem tak da ga se mora polijevat vodom često. inače, pes je super zaigran, skače i voli se igrat za razliku od ovog gore ^^^ stalno luduje. pizdarije je radio samo kad je bio mali. sad je poslušan i pametan.
nemam pojma koliko su ga platili
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 00:13   #4
ma temperament im je fantastican..oni su mirne dobrice i maze...
samo nisu za svakoga,jer ne zna svatko brinuti o njima kako oni zahtjevaju..nisu nesto prezahtjevni,ali prvenstveno ih ljudi zapuste u pogledu dlake i malo se muce na tim vrucinama..ali ukoliko se o tome povede racuna i s pesekom radi na odgoju-jedna su od najdivnijih pasmina
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 14:16   #5
Znam za problem sa vručinama i sa dlakom, jako smo zapeli za tu pasminu jer smo ga imali ali smo selili u podstanarstvo pa smo bili prisiljeni ga dat. Zakaj baš ta pasmina, e pa.. zato što su privrženi, vole klince, nisu agresivni - ne u pravom smislu te rijeći, i još jako jako puno osobina. Što se tiče zaigranosti, mislim da je to stvar prehrane i brige oko same životinje. Jer ako ga toviš, ne šetaš, ne istrčavaš i slično, a da ne kažem da ova pasmina i jako jako voli plivat, onda i od pekinezera i pudlice možeš napravit ljubimca koji samo kunja i dahće. Što se tiće cijene mislim da je ona bila malo napuhana ili je to sa debelim rodovnim stablom (šampioni i sl.) jer sam naletila na uzgajivaće po 1000 kn sitne li razlike, pih samo u valuti
mamojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 14:21   #6
Quote:
mamojne kaže: Pogledaj post
Znam za problem sa vručinama i sa dlakom, jako smo zapeli za tu pasminu jer smo ga imali ali smo selili u podstanarstvo pa smo bili prisiljeni ga dat. Zakaj baš ta pasmina, e pa.. zato što su privrženi, vole klince, nisu agresivni - ne u pravom smislu te rijeći, i još jako jako puno osobina. Što se tiče zaigranosti, mislim da je to stvar prehrane i brige oko same životinje. Jer ako ga toviš, ne šetaš, ne istrčavaš i slično, a da ne kažem da ova pasmina i jako jako voli plivat, onda i od pekinezera i pudlice možeš napravit ljubimca koji samo kunja i dahće. Što se tiće cijene mislim da je ona bila malo napuhana ili je to sa debelim rodovnim stablom (šampioni i sl.) jer sam naletila na uzgajivaće po 1000 kn sitne li razlike, pih samo u valuti
ma uzmite si vi jednu rotticu...em cuva kucu, em cuva gazde, em je vjerna, em je maza, em je za igru, em ne pada dlaka....ma di ces bolje !??

Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 15:04   #7
Quote:
mamojne kaže: Pogledaj post
Znam za problem sa vručinama i sa dlakom, jako smo zapeli za tu pasminu jer smo ga imali ali smo selili u podstanarstvo pa smo bili prisiljeni ga dat. Zakaj baš ta pasmina, e pa.. zato što su privrženi, vole klince, nisu agresivni - ne u pravom smislu te rijeći, i još jako jako puno osobina. Što se tiče zaigranosti, mislim da je to stvar prehrane i brige oko same životinje. Jer ako ga toviš, ne šetaš, ne istrčavaš i slično, a da ne kažem da ova pasmina i jako jako voli plivat, onda i od pekinezera i pudlice možeš napravit ljubimca koji samo kunja i dahće. Što se tiće cijene mislim da je ona bila malo napuhana ili je to sa debelim rodovnim stablom (šampioni i sl.) jer sam naletila na uzgajivaće po 1000 kn sitne li razlike, pih samo u valuti

ima razlika u cijeni..ja govorim za prave vrhunske stence..
za 100 kn vrlo lako cete naletiti na sverc...a o svercu sada da ne pisem mozete se informirati i na ovom forumu(ima negdje topic),ali najvise se o tome diskutiralo na
www.ljubimci-forum.com

tako da naucite prepoznati sverc i ne nasjednete,jer lako cete dobiti bolezljivo stene koje moze ili uginuti ili na koje cete trositi novce i novce za veta,te muciti psica,sebe i veta...a jos k tome i ononajgore-dati poticaj tim lopovima i stancerima da i dalje muce te kuje i naparuju,te stancaju takve zivotinje koje izrabljuju i zaraduju na njima, one sirote nisu nista krive sto su dospjele takvim ljudima u ruke...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 15:40   #8
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
tako da naucite prepoznati sverc i ne nasjednete,jer lako cete dobiti bolezljivo stene koje moze ili uginuti ili na koje cete trositi novce i novce za veta,te muciti psica,sebe i veta...a jos k tome i ononajgore-dati poticaj tim lopovima i stancerima da i dalje muce te kuje i naparuju,te stancaju takve zivotinje koje izrabljuju i zaraduju na njima, one sirote nisu nista krive sto su dospjele takvim ljudima u ruke...
Hmm, slažem se da postoje kojekakvi uzgajivači, i slični njima, stvano o tome nemam pojma, pa sam baš iz tog razloga otvorila temu. Hvala u svakom slučaju, svaka bi mi informacija dobro došla od ljudi koji nešto znaju, pa te molim daj mi za početak objasni ono o boležljivim psićima, kaj znači kad oglašavaju da su roditelji prisutni, a kaj kad je samo mama i sl. pitanja
mamojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:27   #9
Newfoundlander

Ima li ga tko doma da podijelim iskustvo...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 23:07   #10
Thumbs up

Quote:
morana4 kaže: Pogledaj post
Ima li ga tko doma da podijelim iskustvo...
nemam ali mislim da su peseki super!!meni su baš slatki i oni glomazni.uf ogromni slatkiš
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:40   #11
imaju ga jedni ljudi blizu mene,znam samo da je njihov jako poslusan a da ne govorim kakva maza i slatkica...a takva mrcina...super su mi ti psi!
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 09:30   #12
Predivni psi. Meni jedna od najdražih pasmina (iako je moj mješanac najcakiji psić na svijetu ). Da imam još love i veliku okućnicu, sigurno bih ga uzela. Obožavam ih!
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:36   #13
a ima li tko losih iskustva s tim psima, iako nevjerojatno, ja jos nisam cula pa pitam...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:25   #14
U Splitu u azilu već oko 2 godine živi kralj njufića, divan, predobri pas Beri. Vlasnica ga je jednom ostavila u hotelu i nikad se nije vratila po njega .
Beri je pravi primjer pseće dobrote i ljubavi i njegove tople oči uvijek govore "Sve će biti ok, samo se drži...". Beri se slaže sa svima, neće napasti ni kad on biva napadnut i, za razliku od drugih pas tamo, nije u kavezu već slobodno švrlja po azilu i spava u kućici u kojoj držimo stvari potrebne za azil. Beri ima već preko 10 (!) godina, čak ima i pedigre. Kad bi imala mogućnosti za takvog psa bio bi moj prvi izbor. Zato, njufići su zakon!

lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 16:05   #15
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
U Splitu u azilu već oko 2 godine živi kralj njufića, divan, predobri pas Beri. Vlasnica ga je jednom ostavila u hotelu i nikad se nije vratila po njega .
Beri je pravi primjer pseće dobrote i ljubavi i njegove tople oči uvijek govore "Sve će biti ok, samo se drži...". Beri se slaže sa svima, neće napasti ni kad on biva napadnut i, za razliku od drugih pas tamo, nije u kavezu već slobodno švrlja po azilu i spava u kućici u kojoj držimo stvari potrebne za azil. Beri ima već preko 10 (!) godina, čak ima i pedigre. Kad bi imala mogućnosti za takvog psa bio bi moj prvi izbor. Zato, njufići su zakon!

baš tužno. e da nikad nisam čula da su nekog napali,ali kad skoči na tebe padaš sve u 16.predivni peseki
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 17:38   #16
a mis mali...ima zmazan nosic ko moja doma, uvijek joj je blatnjav nos...haha...ne razumijem ljude koji ostavljaju pse, stvarno ne razumijem...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 09:34   #17
Morana ja već dugo imam njufiće i ako ti zatreba bilo kakav savjet,samo pitaj.To su najplemenitija stvorenja koja znam i beskrajno su poslušni i vjerni ako ih razumiješ i imaš strpljenja.Trenutno centar moga svijeta je Bary,mužjak,7.godina star,prava zvijezda naše obitelji.Evo upravo sad gura glavu u krilo da ga češkam pa mi je nemoguće tipkat a nemogu odoljet njegovim okicama kad nešto traži.Pozdrav svima,moram češkat svog medonju.
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:25   #18
super, ja imam doma 8 mjeseci staru njuficu zove se Lea, pametna je jako ali imam problem kada smo ju ucili da sjedne, legne, dode, da capu jednu pa da capu drugu i sve ostalo mogu se pohvalit da je sve savladala jako brzo, ali moj problem je sto kad izademo iz kuce ja za nju ne postojim ne vidi me i ne cuje, prefriganka je samo takva, ne razumijem zato to sve sto zna ne prakticira vani, da ne pricam koliko sam ju puta lovila okolo itd... a da napomenem vani smo isprobali vec sve trikove, kolacici, igracke i sve ostalo, stvar je u tome da kad izademo van koliko sad to glupo zvucalo izlazemo se velikoj opasnosti...ceste, auti i ostalo...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:29   #19
e i da jako je razmazena, to sam ja kriva pa mi zna i brljavit sa hranom, ali kao sto si rekao kako odoljeti takvom prekrasnom cudu od zivotinje...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 18:37   #20
Pravo si me nasmijala,no sve to šta si gore navela za njufića je jenostavno normalno.Naime moraš shvatiti da za njufa na ovom svijetu postoji jedino on i njegov gazda.Oni su veoma pametni psi iako ti se to katkad čini da nije tako.Najvjeovatnije je da od svih ukućana on najviše voli tvoj krevet,tvoju deku,tvoje mjesto za stolom,tvoje mjesto u automobilu itd.jer želi pokazati da je tvoje mjesto sa njim i isključivo s njim.Kad shvati da mu to nedopuštaš on radi ono šta najbolje zna a to je da se duri.Pokušaj ga razumjeti,znam da je teško jer katkad idu u krajnost da te jednostavno izbace iz takta,ali ne posustaj.Imaš problema sa šetnjom,moj savjet ti je da nađeš mjesto gdje ćeš sa njim biti vani ali negdje na osami i vježbaj hodanje uz nogu,uz kakvu nagradu ona će to brzo prihvatit i kad to svlada tek je onda izvodi na prometna mjesta.Naime važno je da on prvo u šetnji izgradi odnos samo sa tobom pa tek onda sa okolinom.Privikavaj ga polako na novo okruženje i na zvukove jer sve ono šta njufi nerazumije ispoljava tako da bježi tamo gdje je sigurno a to je dom.Zato te i vuče i povlači jer još nije shvatio okolinu pa ga hvata strah i hoće kući.Kad izgradiš odnos sa njim tu sigurnost u bučnom okruženju će tražit kod tebe i sve će ići puno lakše.
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.