Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 08:39   #2001
Quote:
blabor94 kaže: Pogledaj post
čestitam! Koliko ti je bilo kopati kanala jer nama ima podosta rekli su nam prije 15 ak dana da se strpimo 10 ak dana pa jos ne zovu,vec imamo sanducic
A ko bi triba kopati taj kanal Jesi li iša u Elektru po taj sandučić?Ovaj "moj" u Elektri se pravi mutav po tom pitanju.Što ja brinem o ugradnji sandučića kad će oni sve to obaviti (to je bija odgovor)
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 10:21   #2002
Kada već spominjete taj sandučić, jel se to dobije besplatno ili ga plaćaš, kod nas u selu su svi kupovali cijena oko 500 kn i za atest oko 1000
lidijaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 11:10   #2003
Quote:
lidijaM kaže: Pogledaj post
Kada već spominjete taj sandučić, jel se to dobije besplatno ili ga plaćaš, kod nas u selu su svi kupovali cijena oko 500 kn i za atest oko 1000
mi smo atest platili 350 kuna i to nam covjek rijesio prije zbukanja zidova a bilo je i onih koji su trazili 1000 kuna raspitajte se dobro. mi struju imamo na staroj kuci pa imamo samo prebacivanje na novu gradjevinu ali atest je atest bez obzira
karamelasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 11:51   #2004
Quote:
365 kaže: Pogledaj post
Evo da vam javim da su mi upravo ukopcali struju konacnooo
Da li si i ako jesi,kakve troškove imala kod priključenja?Zasad si jedino ti prikopčana pa ćeš najbolje znati odgovor da ne nagađamo dalje o ormarićima i onom što mene osobno najviše zanima čijem trošku se vrše iskopi
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:35   #2005
Quote:
107 kaže: Pogledaj post
Da li si i ako jesi,kakve troškove imala kod priključenja?Zasad si jedino ti prikopčana pa ćeš najbolje znati odgovor da ne nagađamo dalje o ormarićima i onom što mene osobno najviše zanima čijem trošku se vrše iskopi
Ma kakvi sad iskopi opet?
Marry 30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:38   #2006
Quote:
lidijaM kaže: Pogledaj post
Kada već spominjete taj sandučić, jel se to dobije besplatno ili ga plaćaš, kod nas u selu su svi kupovali cijena oko 500 kn i za atest oko 1000
Ne plaća se sandučić, a mislim ni da se atest ne plaća, do duše mi smo ga platiliu jel nam kuća nije bila po njihovom projektu iako smo napravili izmjenu i dopunu, projektantica je rekla da bolje sami napravimo atest da ne bude nekih problema.
Marry 30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 15:24   #2007
Evo ovako sanducic se ne placa to je ono njihovo app mislim da imaju svakakvih ideja ali ne nasjedajte na to jer mi je osobno projektantica rekla da je njima to sve placeno. Atest je meni dao moj majstor sto mi je radio struju i to nekakvo mjerenje ne kuzim se bas. Sto se tice tih iskopa predpostavljam da kod vas ide struja ispod zemlje a vidis mi smo jos uvijek na banderama nemoras nista ni to platit jer meni kad su stavljali na krov cak imaju i svog limara. I da sanducic nam je morao ugradi nas majstor a oni su samo stavili sat i limitator. Pretrgli se od posla. I da vam javim jucer je proslo tjedan dana od prikljucenja struje i ja vec dobila uplatnice kao pausal tako oni to zovu. A nisam posteno ni upalila zarulju. Lijepa moja drzava a kad su trebali prikopcat mjesecima smo cekali.
365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 17:33   #2008
Quote:
Marry 30 kaže: Pogledaj post
Ne plaća se sandučić, a mislim ni da se atest ne plaća, do duše mi smo ga platiliu jel nam kuća nije bila po njihovom projektu iako smo napravili izmjenu i dopunu, projektantica je rekla da bolje sami napravimo atest da ne bude nekih problema.
Meni je ponuđen besplatan atest od ministarstva (za njih to radi neki ovlašteni,mislim iz Varaždina,ali nisam sigurna),ali kad sam čula da se na njega čeka misecima,prigorila sam koju stotku i riješila to u roku odmah.
Molba gosp.Blaboru (možda na pp):koga u Elektri tražiti taj ormarić,nekako ne virujem da će oni požuriti mene kontaktirati.Sudim to po zadnjem njihovom odgovoru kad su mi rekli da oni ugrađuju te ormariće,a oboje smo u istoj Elektri
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:12   #2009
Quote:
107 kaže: Pogledaj post
Meni je ponuđen besplatan atest od ministarstva (za njih to radi neki ovlašteni,mislim iz Varaždina,ali nisam sigurna),ali kad sam čula da se na njega čeka misecima,prigorila sam koju stotku i riješila to u roku odmah.
Molba gosp.Blaboru (možda na pp):koga u Elektri tražiti taj ormarić,nekako ne virujem da će oni požuriti mene kontaktirati.Sudim to po zadnjem njihovom odgovoru kad su mi rekli da oni ugrađuju te ormariće,a oboje smo u istoj Elektri
nemam ti pojma meni je vec stavljen ormaric oni samo trebaju stavit sat i limitator,danas san zva u elektru i gosp desnica kaze da su priključci krenili i da trebamo cekati svoj red,da nam on ne moze reci nista konkretno (red se temelji vjerojatno na boljoj vezi) samo da kazem da sam rijesia sve papire za struju ima godinu ipo dana i jos nista,neznam stvarno vise koga zvati
blabor94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 21:39   #2010
Ja se nadam da će kod nas uskoro nešto biti. 7.1 će nam biti 5 godina
__________________
Ne provodite život s osobom s kojom možete živjeti, već s onom bez koje ne možete <3 Marijo <3 Iva <3
//Mare// is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 12:47   #2011
Quote:
//Mare// kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da će kod nas uskoro nešto biti. 7.1 će nam biti 5 godina
Pridružujem se klubu...
dunja-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 13:36   #2012
Quote:
dunja-2 kaže: Pogledaj post
Pridružujem se klubu...
mi smo cekali pet i pol godina do materijala. i miram reci da su zeznuli s materijalom. pjesak za zbukanje smi dobili ak nevalha jer puca zbuka pa smo kupovalu drugi stiropor za nadbeton smo dobilu pa nevalja jer ne podrzava dovoljnu tezinu da bi bio pod nedbetonom mekan je cak i za fasade. dobro se savjetujte s najstorom i mjenjajte sto ne odgovara dok nije kasno
karamelasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 21:42   #2013
Pozdrav svima,dali ima ko kakvu informaciju iz prve ruke po pitanju ukidanja područje od posebne državne skrbi?? Dali ćemo svi koji čekamo godinama a nismo dobili rješenje sad lagano ispušit ili vredi ono ko je predo do ukidanja dobit će.
vjeko SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 15:24   #2014
Rećeno je da svi koji su predali će dobiti materijal!
__________________
Ne provodite život s osobom s kojom možete živjeti, već s onom bez koje ne možete <3 Marijo <3 Iva <3
//Mare// is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:24   #2015
Evo da se pohvalim upravo su nam napokon priključili struju
Marry 30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 12:00   #2016
Quote:
Marry 30 kaže: Pogledaj post
Evo da se pohvalim upravo su nam napokon priključili struju
Baš mi je drago Sad konačno možeš reći da si završila borbu za stambeno zbrinjavanje Mi nastavljamo tim putem
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 12:32   #2017
stambeno zbrinjavanje

Pozdrav, vidim da je velika većina vas već u procesu izgradnje ili završetku pa bi željela pitati dali neko zna ima li vremensko ograničenje do kad morate dobiti bar neku obavijest ili slično o fazi postupka, naime mi smo podnijeli zahtjev u 10.mj. 2011. i još nas nitko nije kontaktirao. Zvala sam više puta ali mi uvijek odgovaraju da čekam procijenu i da nikakve procijene i izlaska na teren nije bilo u 2012 i 2013. ali onda neznam kako su rađene te liste prvenstva na kojoj mi nismo, nemoguće da su sve rađene još u 2011. ili ???? Dali iz iskustva s njima mislite da ih treba često zvati i dosađivati ili ne može bez "veze" ili nešto treće???
Biancca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 13:17   #2018
Quote:
Biancca kaže: Pogledaj post
Pozdrav, vidim da je velika većina vas već u procesu izgradnje ili završetku pa bi željela pitati dali neko zna ima li vremensko ograničenje do kad morate dobiti bar neku obavijest ili slično o fazi postupka, naime mi smo podnijeli zahtjev u 10.mj. 2011. i još nas nitko nije kontaktirao. Zvala sam više puta ali mi uvijek odgovaraju da čekam procijenu i da nikakve procijene i izlaska na teren nije bilo u 2012 i 2013. ali onda neznam kako su rađene te liste prvenstva na kojoj mi nismo, nemoguće da su sve rađene još u 2011. ili ???? Dali iz iskustva s njima mislite da ih treba često zvati i dosađivati ili ne može bez "veze" ili nešto treće???
Određeni rok za ishodovati nešto ili dostaviti njima imamo samo mi podnositelji zahtjeva,oni sebe za sve ograde rečenicom:bit će to i to kad se osiguraju sredstva u proračunu,a to je veeeelika i duuuuga ograda.U mom slučaju duga 6 godina.Što vam kažu zašto niste na listi kad je za to potribno samo kompletirati zahtjev u reg. uredu?
Mi smo vam primjer kako se stiže nešto napraviti,a da nemaš nikakvu vezu.Za to je potribno puno živaca,puno telefoniranja i poticanja službenika po pustim uredima da odrade svak svoj posa u što razumnijem roku.Nema u ovom procesu stepenice di neće zapetid geodeta,arhitekta,referenta kod ishođenja rješenja o uvjetima građenja,a tek kad krene "šetanje" po ministarstvu,to je za poluditi.Kad pomisliš da si zgotovio posa i imaš ugovor o darovanju u rukama,stižu jadi po isporučiteljima.U fazi sam kad pomišljam da ovom stvarno nema kraja,nadam se da će me Elektra demantirati
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 11:24   #2019
Možda će nekog zanimati i ovo prije donošenja posebnog zakona o stambenom zbrinjavanju:Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o PPDS-u od 25.04.2013
Članak 21:Podnositelji neriješenih zahtjeva za stambeno zbrinjavanje uvrštenih na liste prioriteta za 2013.godinu imaju mogućnost nadopuniti podnesene zahtjeve do 31.ožujka 2014.godine,u skladu s člankom 8.ovog Zakona.U protivnom će podneseni zahtjev ured državne uprave,odnosno nadležno upravno tijelo Grada Zagreba,kao nepravodoban,odnosno nepotpun ODBACITI RJEŠENJEM.
Da li je itko pozivan pozivan na nadopunu zahtjeva?Ja sam mislila da su stavljali na listu samo kompletirane zahtjeve
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 12:10   #2020
Zadnji poziv meni je bio prije cca dvije godine kad su tražili potvrde o nekažnjavanju i još neke papire koje sam im i prvi put predao. Naavno isto uz prijetnju s rješnjem o odbijanju ako se sve traženo ne dostavi u određenom roku.

Bojim se da im je to taktika kojom pokušavaju smanjt btoj zahtjeva.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.