Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2009., 09:52   #81
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
meni su 2007 u Dubravi na redovitom godišnjem UZV našli fibroadenom..usrala sam se i ja i rekli su mi da je to sve "normalno" za žene u mojim godinama(25 tada) i punkirali su...nalazi su bili super i sve i niti jednom mi nitko nije spomenuo da moram operirati...i prošle i ove godine sam bila na redovnoj kontroli i sve5..2008 su reda radi opet punktirali da vide jel ista stvar (bila druga liječnica) ali ove nisu..i dalje je očito iste veličine (ne znam koje) i nitko ne spominje operaciju tako da me to ne brine....pretpostavljam da bi mi nešto rekli da treba operirati...
zato i ideš na redovite kontrole jer time prate njegovu veličinu.
predpostavljam da je tvoj dosta mali kad ništa ne spominju operaciju. tako i moj.
6,9 x 9mm živim kao da ga i nemam
niš se ne brini, i na kontrole piči dosta djevojaka živi cijel život s tim da se ništa ne promijeni, ili čak i nestane
__________________
Es el momento de ser una niña grande ahora ... Y muchas niñas no lloran ...
chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 16:08   #82
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
meni su 2007 u Dubravi na redovitom godišnjem UZV našli fibroadenom..usrala sam se i ja i rekli su mi da je to sve "normalno" za žene u mojim godinama(25 tada) i punkirali su...nalazi su bili super i sve i niti jednom mi nitko nije spomenuo da moram operirati...i prošle i ove godine sam bila na redovnoj kontroli i sve5..2008 su reda radi opet punktirali da vide jel ista stvar (bila druga liječnica) ali ove nisu..i dalje je očito iste veličine (ne znam koje) i nitko ne spominje operaciju tako da me to ne brine....pretpostavljam da bi mi nešto rekli da treba operirati...
Nemaš se što živcirati oko toga. Ja poznajem ženu koja ga ima već 15 godina i ne pravi joj nikakve probleme.
Moj je u manje od godine dana narastao za više nego duplo i zato sam ga vadila.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 13:29   #83
Hej, evo priključih se jer i ja imam fibroadenom(e) još od '98. g. (jedan je 7x5, a dr. 12x9 mm). Redovno sam ih pratila i bilo je OK. Na zadnjem pregledu liječinca mi je rekla da se jedan "fibrek" povećao, napravila je punkciju i preporučila da zatražim mišljenje kirurga da li je potrebna operacija ili ne. Naravno, ja sam u panici i evo već neko vrijeme samo paničarim i ništa ne poduzimam.
Vidim da imate svakakvih iskustava, pa molim za pomoć. Prije svega, može li mi tko preporučiti doktora kod kojeg bi mogla napraviti pegled, koji će kasnije naravno biti i na operaciji. Nije najvažnije, ali bitno mi je da nakon operacije ne bude ogromnih ožiljaka i da to kasnije donekle izgleda. Čujem da se takvi zahvati obavljaju u KBC Dubrava, u klinici Eljuga (vjerojatno postoje i druge), pa molim podijelite svoja iskustva. Hvala unaprijed. Pozz!
rfrntic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 18:07   #84
hm....ja imam kvržicu koju je ginekolog opipao i rekao da to nije ništa, da ih imam dosta, a ova je samo veća. Nekako nisam zadovoljna odgovorom pa planiram na UZV.

Inače, poveća se i bude bolna samo u vrijeme ovulacije (kao i cijele grudi)
kad je menstruacija onda ju jedva nađem. I nepomična je
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 09:20   #85
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
hm....ja imam kvržicu koju je ginekolog opipao i rekao da to nije ništa, da ih imam dosta, a ova je samo veća. Nekako nisam zadovoljna odgovorom pa planiram na UZV.

Inače, poveća se i bude bolna samo u vrijeme ovulacije (kao i cijele grudi)
kad je menstruacija onda ju jedva nađem. I nepomična je
odi na UZV....meni su našli na redovnom UZV...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:20   #86
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
odi na UZV....meni su našli na redovnom UZV...
hoću, ima jedna privatna poliklinika pa ću se naručiti.

sad sam opet pregledala tijekom tuširanja, tad najbolje osjetim, cijele grudi su mi nekako 'na rebra', ne znam kako bi to opisala, a ovo 'rebro' je najdeblje. Nije kvržica nego je baš izduženo kao i ostala, samo deblje.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 15:52   #87
Quote:
navaha kaže: Pogledaj post
mali fibroadenomi se ne operiraju ako su mali i slabo se povecavaju...
fibroadenom je vrlo cesta pojava u mladih zena i ne treba previse se brinuti nego ga pratiti kako dokor kaze(to bude najcesce svakih 6 mjeseci uzv)
tijekom ovulacije zna malo vise narasti pa se opet kad prodje vrati u prvotno stanje.
Imam i ja taj mali fibroadenom (i više od 30godina, tako da više ne znam da li sam toliko mlada), 8x5mm, i doktor kaže - redovita godišnja kontrola je dovoljna. Inače, prije skoro 4 godine kad sam zadnji put radila UZV (sram me bilo, treba jednom godišnje), nije bilo ničega, al eto...
Inače, ja sam na UZV bila baš oko ovulacije, pa je možda čak manji (ako je ovo točnpo da se tijekom ovulacije može malo povećati)


Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
...imala sam fibroadenom. Meni nisu preporučili operaciju, rekli su mi da se to zna samo povuć i zaista se nakon otprilike godinu dana povuklo...
Nisam znala da se može i povući?... Znam da se ciste mogu povući, a za ovo... ne znam... bitno je da ne raste
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 00:03   #88
primjetila sam da mi se odjednom danas vide sve vene na grudima, bas izrazito se vide plave crte (vene) i to iskljucivo samo na dojkama nigdje okolo..
Nisam vec duze vrijeme nista radila s njim i nije mi jasno, boli nema..
__________________
"Ne nije jutro, To samo sunce izlazi"
Istoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 22:55   #89
Istoria meni se to isto događa, kad sam bila trudna bile su još i veće, čak sam imala plavi krug oko bradavica mislim da to nije razlog za paniku, ja se zabrinjavam radi ovih čvorića.

Evo danas imam menstruaciju i moj čvorić je puno manji, ne boli me na dodir ali osjetim ga pod rukom. Tijekom ovulacije poveća se i boli me, ali samo na dodir.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 12:24   #90
Quote:
ciganche;22477531

Evo danas imam menstruaciju i moj čvorić je puno manji, ne boli me na dodir ali osjetim ga pod rukom. [B
kaže:
Tijekom ovulacije poveća se i boli me, ali samo na dodir[/B].
Kod mene tako "funkcionira" moj fibroadenom. Ja ga neposredno poslije menstruacije ni ne napipam, ali sam ga primjetila tijekom ovulacije, a onda se javi i bol na dodir, i to traje do menge... na UZV koji sam radila baš za vrijeme ovulacije se vidio 0,8 cm...
(trebam ga redovito godišnje kontrolirati)
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:58   #91
imam jedno pitanje- a da ne otvaram posebnu temu, nadam se da mi netko ovdje može pomoći...

već me jedno tjedan dana boli jedna "točka" na desnoj dojci- kod bradavice ( s desne strane bradavice). Boli na dodir, ne jako, ali boli.

Pregledala sam se, ali nisam napipala ništa čudno, nikakvog iscjetka iz bradavice također nemam...

trebam li paničariti ili to nije ništa ozbiljno?

hvala
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:42   #92
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
hoću, ima jedna privatna poliklinika pa ću se naručiti.
Kad si već spomenula privatne klinike, kakva su vam iskustva?

Ja sam prije 2 god.operirala fibroadenome na obje dojke u Klinici za tumore u Zg. Sad sam opet prije 3 tj.osjetila čvorove u lijevoj dojci, čak mi prelazi i na pazuh. Prvo sam mislila, imam PMS,možda je hormonalno sve natečeno (jer imam i dosta masnog tkiva),ali menga je davno prošla, čvorove još jače opipavam, k tome me znaju jako zaboliti a da ih niti ne diram, pa me uhvatila panika.
Nemam živaca čekati nekoliko mjeseci na UZV i punkciju preko uputnice, platila bih negdje privatno, ali da bude detaljno i profesionalno.
Čula sam da u N.Marofu ima neka privatna ordinacija u kojoj rade i punkciju.

Da li je tko bio, kakva su vam iskustva s privatnim klinikama i kakve su cijene?
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 00:19   #93
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje- a da ne otvaram posebnu temu, nadam se da mi netko ovdje može pomoći...

već me jedno tjedan dana boli jedna "točka" na desnoj dojci- kod bradavice ( s desne strane bradavice). Boli na dodir, ne jako, ali boli.

Pregledala sam se, ali nisam napipala ništa čudno, nikakvog iscjetka iz bradavice također nemam...

trebam li paničariti ili to nije ništa ozbiljno?

hvala
a čuj, treba pregledati, kod mene je isti problem, ginekolog je ispipao dojku i kaže da to nije ništa, a ja odugovlačim s ultrazvukom iako namjeravam uskoro poći...

kakva ti je ta 'točka'? Boli li samo pred mengu ili cijeli mjesec isto? Smanjuje li se, povećava?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 10:08   #94
Vezano na privatnu ordinaciju u Novom Marofu, iskreno preporučam. Pratim svoje fibriće tamo od '98. g. Otišla sam k njima po "drugo mišljenje" i od tada sam tamo 2 puta godišnje. Pregled košta oko 200 kn (a može i preko Croatia dodatnog osiguranja), a punkcija 350. Dr. je cijenjena u tim krugovima, jako dobra i pažljiva - još jednom preporučam!
U 6. mj. sam bila na punkciji. Obzirom da se ovaj dugogodišnji povećava, dr. mi preporuča konzultaciju s kirurgom da li je potrebna operacija ili ne. Ranije sam već napisala nešto o svom stanju, pa molim savjet, pomoć kome da odem... Hvala.
rfrntic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 09:04   #95
Quote:
rfrntic kaže: Pogledaj post
Vezano na privatnu ordinaciju u Novom Marofu, iskreno preporučam. Pratim svoje fibriće tamo od '98. g. Otišla sam k njima po "drugo mišljenje" i od tada sam tamo 2 puta godišnje. Pregled košta oko 200 kn (a može i preko Croatia dodatnog osiguranja), a punkcija 350. Dr. je cijenjena u tim krugovima, jako dobra i pažljiva - još jednom preporučam!
U 6. mj. sam bila na punkciji. Obzirom da se ovaj dugogodišnji povećava, dr. mi preporuča konzultaciju s kirurgom da li je potrebna operacija ili ne. Ranije sam već napisala nešto o svom stanju, pa molim savjet, pomoć kome da odem... Hvala.
hvala na savjetu, da li se taj dr. u marofu zove Knežević, internistička ordinacija,jer sam samo to našla registrirano.

Što se tiče kirurga, ja sam bila na operaciji u Klinici za tumore u Ilici, kirurg dr.Penavić,mlad, stručan, ožiljci mi se gotovo ne vide, vrlo brzo je zaraslo, a nije zanemarivo ni to što me poslije operacije nije ništa bolilo (vidjela sam žene koje su operirane u drugim bolnicama u drugim gradovima, sa sličnom veličinom fibroadenoma i bile su blago rečeno "izmesarene" i s užasnim bolovima poslije operacije).
Tu bolnicu preporučam jer su zbilja stručni, makar rade u lošim uvjetima,sobe su male,gužva je, ali te pregledaju od glave do pete, sve pretrage koje su potrebne prije operacije obaviš tamo kad te zaprime u bolnicu, ne mora se hodati 2 tj.po bolnicama zbog pretraga. Treba nazvati kiruršku ambulantu i naručiti se za pregled kod dr.kod kojeg želiš
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 11:14   #96
Da, to je dr. Anka Knežević-Obad. Dvije su ordinacije tamo, jedna je njena i ona je za dojku, a druga je za probleme sa štitnjačom.

Drago mi je da je operacija dobro prošla. Hvala na informacijama. Nadam se da će i moja tako dobro proć. Za sutra imam dogovoren pregled kod kirurga pa ću vidjet na čemu sam. Nije u Zg., ali dr. ima prepruke i imam neke vezice, pa... Uglavnom, vidjet ćemo sutra.
rfrntic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 17:45   #97
Quote:
rfrntic kaže: Pogledaj post
Vezano na privatnu ordinaciju u Novom Marofu, iskreno preporučam. Pratim svoje fibriće tamo od '98. g. Otišla sam k njima po "drugo mišljenje" i od tada sam tamo 2 puta godišnje. Pregled košta oko 200 kn ...
Misliš UZV?
Ja sam UZV platila isto privatno 300kn, a ovo mi je relativno blizu, a već sam čula pohvale za tu privat. ordnaciju... Doduše, na pregled planiram tek negdje za godinu dana, možda malo ranije, jer sam radila UZV prije mjesec i pol, ali ako može još koja inf. na PM, bila bih zahvalna...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 17:48   #98
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
a čuj, treba pregledati, kod mene je isti problem, ginekolog je ispipao dojku i kaže da to nije ništa, a ja odugovlačim s ultrazvukom iako namjeravam uskoro poći...

kakva ti je ta 'točka'? Boli li samo pred mengu ili cijeli mjesec isto? Smanjuje li se, povećava?
Meni običnim pregledom (palpacijom) nije isto ništa našao, ali UZV je pokazao malen fibroadenom (0,8x0,5cm)... isto zna bolit na dodir, posebno za vrijeme ovulacije i pred mengu... makar znam da i cista može bolit...
Ugl, otiđi na UZV svakako, tako ćeš najsigurnije znati.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 10:54   #99
Dali je fibroadenom slicno lipomu? Ja imam lipom 2,4cm je bio prije par mj. Zanima me jer ga moram odstraniti (preporuka doktora zbog raka dojke u obitelji). Idem na operaciju cim prestanem dojit i trta me.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 10:22   #100
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
E vidiš, ja sam svoj fibroadenom "otkrila" baš u vrijeme kada su mi dijagnosticirani problemi s jajnicima.
Dijagnoza je PCOS, a uz ostala objašnjenja - ginekologica mi je rekla da moji jajnici ne proizvode progesteron u 2. djelu ciklusa, pa nemam ovulaciju, niti ne dobivam menstruaciju (bez tableta, mislim).
Uglavnom, imam hormonalni poremećaj.
I pretpostavljala sam da bi to moglo imati veze.

imam 22 g, prije 3 god dijonisticirana su mi dva fibroadenoma, i to sa tendencijom rasta. jedan je već prešao 2 cm, i doktorica je preporučila da se obratim hirugru za vađenje

gledajući vaša iskustva nalazim se u nedoumici , jer vidim da skoro sigurno one osobe koje su ga izvadile, on se opet vratio, a pak one koje ga imaju duži vremenski period su one kojima je veličina u granicama normale....

također ću morat vaditi hormone, zbog nekih nalaza za ginekologa, eh zanima za taj PCOS, ako se to uspostavi, i uopće neki poremećaj kod ginekologa, da li se to tretira nekom terapijom kako bi se hormoni uravnotežili, pa možda to pomogne da se i lučenje kod fibroadenoma smanji ?
zaista neznam da li da sačekam te nalaze, pa da odlučim, jer je očigledno sve povezano sa hormonima
*lily* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.