Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: kako radite "frizuricu"?
voskom 50 10.37%
epilatorom 29 6.02%
pincetom 14 2.90%
skarama 16 3.32%
dep.kremom 39 8.09%
britvicom 231 47.93%
idem u specijalizirani salon za to 80 16.60%
ostalo 23 4.77%
Glasovatelji: 482. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 15:52   #881
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
koliko pitanja
a da odes radije na depilaciju secernom pastom? ili bi ti bas britvicom?
Živim u malom mjestu gdje takvu uslugu nije moguće dobiti.
kirsti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:09   #882
Quote:
kirsti kaže: Pogledaj post
Živim u malom mjestu gdje takvu uslugu nije moguće dobiti.
Pa imaš za kupiti šećerne paste za kućnu upotrebu i možeš pokušati sama. Na netu imaš hrpu tutorijala, a ako ti ne bi išlo rukom, namazati pastu i povući traku sigurno znaš. Sve je ugl. bolje od britvice.
kikolo13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 14:50   #883
Quote:
kikolo13 kaže: Pogledaj post
Pa imaš za kupiti šećerne paste za kućnu upotrebu i možeš pokušati sama. Na netu imaš hrpu tutorijala, a ako ti ne bi išlo rukom, namazati pastu i povući traku sigurno znaš. Sve je ugl. bolje od britvice.
Razumijem, ali ja to ne uspijem izvesti ni na predjelu bikini zone bez posljedica, a kamoli da to radim na intimnom području. Ok, možda bih uspjela s vanjske strane, ali kako to izvesti s nutarnje strane na intimnom području ?
kirsti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 09:03   #884
Quote:
kirsti kaže: Pogledaj post
Razumijem, ali ja to ne uspijem izvesti ni na predjelu bikini zone bez posljedica, a kamoli da to radim na intimnom području. Ok, možda bih uspjela s vanjske strane, ali kako to izvesti s nutarnje strane na intimnom području ?
isto ko i na svakm drugom dijelu tijela ali moras vise natezat kozu - ako mislis da ne mozes sama onda bolje to prepusti nekom strucnom nego da si naparavis podljeve - i nije sramota nemoc nesto - znam ja nekoliko kozmeticarki koje se ne usude napravit egipatsku na intimnom podrucju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:29   #885
Quote:
kirsti kaže: Pogledaj post
1. Kakva britivica za intimnu zonu ? Postoji li neka posebna ? Molim preporuku za neku konkretnu i gdje ju kupiti. Ja koristim one Venus sa prilagodnjivom glavom ali ne uspijevam to izvesti do kraja. Čitam da postoje i trimeri za bikini zonu, no jesu li to i trimeri za intimnu zonu ? ili postoje i jedni i drugi različiti ? Koja je razlika između britvice i trimera ?
Mogu ti odgovoriti samo na temelju svog osobnog iskustva. Brijanje intimne zone je po meni najviše stvar prakse. Mučile su me slične stvari kao i tebe ispočetka, ali što duže to radiš, to lakše postaje.

Meni je bitno da mi je britvica kvalitetna, koristim Mach 3, odlične su mi bile i Venus Embrace. Jednokratne su mi često bile preoštre i nedovoljno gipke, pa sam završila u porezotinama, čak i na glatkim i ravnim dijelovima poput nogu.

S trimerima nisam imala iskustva, ali koliko znam oni bi trebali služiti za skraćivanje dlačica. Ne znam do koje razine trimeri skraćuju.

Quote:
kirsti kaže: Pogledaj post
Ja sam do sad pokušala više puta izvesti taj postupak onom britvicom koja se prilagođava tijelu, ali jedino što uspijem je obrijati se izvana i to uz porezotine, međutim one dlačice koje su s nutarnje strane velikih usana, to ne znam kako izvesti. Kako vi to izvodite i kako uspijevate taj posao izvesti u potpunosti ?
Ja se divim svima vama koje to uspijevate bez posljedica, jer čitajući sve po forumu dolazim do zaključka da se to izvodi "kao od šale" a za mene je to puno muke. Molim da mi otkrijete neke trikove koje ja ne znam. U kojem položaju a da se ne porežete? Kakvu pjenu za brijanje intimne zone koristite ? Postoji li neka posebna za intimnu zonu ? Što nakon brijanja ?

Postoji li neki gel za poslije brijanja samo za intimnu zonu, a posebno za one površine koje su iznutra i u dodiru sa sluznicom.
Kod brijanja izvana kreni polagano i dio po dio, prvo skini dužinu pa onda kreni dovršiti posao do željene glatkoće. Što se nutarnje strane tiče, nema se tu puno za reći osim da napneš kožu prema potrebi i oprezno, malim pokretima skidaš. Stvar je u praksi, bit ćeš sve brža i preciznija s vremenom i onda će se i tebi činiti da je to "kao od šale".

A položaj - koji je tebi najjednostavniji za izvesti. Možeš sjediti na rubu kade, možeš stajati, staviti nogu na rub kade da ti sve bude pristupačnije.

Za vanjske dijelove možeš koristiti standardnu pjenu za brijanje, ali kad skidam baš sve - najdraže mi je koristiti gel za intimnu njegu koji inače koristiš (ako koristiš). Jedno vrijeme sam ga koristila i za brijanje nogu, funkcionira mi čak bolje od bilo koje pjene.

A nakon brijanja... ja najviše volim ne stavljati ništa. Nekad na vanjski dio malo prođem losionom za tijelo. Čula sam da neke djevojke sklone iritacijama koriste kreme (spominjala se neka Babylove sa cinkom, zeleno pakiranje), neke koriste puder... Ja sam mišljenja - čim manje kemije na to područje, to bolje. Koža se naviknula s vremenom i nemam upalnih prištića ili tako nešto.

Quote:
kirsti kaže: Pogledaj post
Usput, je li depilacija intimnog područja kremom preporučljiva ? Postoje li neke posebne kreme za tu zonu ili je to ista krema koristi za noge ? I ako se koristi krema smiju li se s njom namazati oni dijelovi koji su iznutra ?
S kremama nemam iskustva, pretpostavljam da postoje neke sensitive varijante i da su sve namijenjene za vanjsku upotrebu - neka me netko ispravi ako zna nešto više.

Eto, nadam se da sam ti barem malo pomogla, točno se sjećam da sam i ja u početku bila trapava i radila nauke oko toga, ali s vremenom se ispraksiraš i to je sva nauka (po meni).
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 11:54   #886
Zavaljujem na detaljnom opisu postupka. U svakom slučaju mi koristi pročitati nečije iskustvo jer eto,plivam u neiskustvu i neznanju.

lijepi pozdrav
kirsti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:38   #887
Pozdrav curke,

Intimno područje već godinama depiliram žiletom, tako sam krenula, navikla i ostalo do sada. Preferiram da mi je dolje skroz glatko

Ali, uskoro idem s dečkom na put na 2 tjedna i ne želim već nakon par dana osjetit one kratke dlačice. Imam epilator ali to me zaista previše boli i jako sporo traje pa bih rado probala voskom. Imate li kakve preporuke? Skroz sam nova u tome a strah me da ne pogriješim?
Koja vosak, trake što već da kupim? Hoću li uspjeti ukloniti sve dlake i kad mogu očekivati izbijanje novih?

Hvala vam unaprijed na informaciji
Bukowska2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 19:31   #888
Zna li tko stručan kako ukloniti dlake s testisa? Žilet i brijanje ne dolazi u obzir kao ni mašinica. Čuo sam da weet krema il kako se već zove je štetna. Nisam stručan pa nek mi netko objasni kao malom djetetu
Numizmatičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 14:26   #889
nemam pojma, al kreme zaboravi. neki dan sam probala... smrdi ko kuga, ne djeluje ništa. kako ćeš kremom, trebala sam bit pametnija.. isto kao da kremom ukljanjaš karijes.. ili mitesere.. ne možeš. moraš ih mehanički ekstrahirat i gotovo
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 12:09   #890
Meni je super Eveline krema za depilaciju, puno bolja od Veeta, nije agresivna a sve odstrani.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 04:16   #891
Mene je strah stavljati tu kemiju na intimno područje. Zapravo igdje. Sve kreme koje skinu bar dio dlaka peku za ne vjerovati + što se svaki put osipam.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 16:22   #892
imate za preporučiti jedan dobar salon u zagrebu za brazilsku depilaciju?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 21:30   #893
radila sam brazilsku depilaciju 8 mjeseci, uvijek kod kozmetičarke, svaka 3 tjedna
inače sam svijetle puti, sve dlačice na tijelu su mi svijetle, tanke i slabe
prije 3 mjeseca sam prestala ići na brazilsku i od tada sam primjetila da su mi dlačice puno gušće nego prije, i jako su se proširile po unutarnjoj strani intimne zone
totalna katastrofa

da li se to i nekom drugom dogodilo?
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:10   #894
Ja idem skoro tri godine na brazilsku, ali sada nisam bila 3 mjeseca (ovdje u 'mojoj' selendri to ne poznaju), a baš se spremam sljedeči tjedan da se naručim i idem. Imam i ja jako guste dlake, unatoč tome što idem na brazilsku nije jih ništa manje, ali su zato dosta slabe, nekako mekane, slabe, tako da nema nikakvog problema - ne boli - kad idem na brazilsku.
__________________
... while we're talking about all of the things that I long to believe about love and the truth and what you mean to me and the truth is baby you're all that I need ...
tallly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 12:21   #895
Quote:
tallly kaže: Pogledaj post
Ja idem skoro tri godine na brazilsku, ali sada nisam bila 3 mjeseca (ovdje u 'mojoj' selendri to ne poznaju), a baš se spremam sljedeči tjedan da se naručim i idem. Imam i ja jako guste dlake, unatoč tome što idem na brazilsku nije jih ništa manje, ali su zato dosta slabe, nekako mekane, slabe, tako da nema nikakvog problema - ne boli - kad idem na brazilsku.
ali ja ih sad imam puno više nego prije
i povećala se zona po kojoj rastu
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:20   #896
Brazilska depilacija

Gledala sam malo forum i nisam nabasala na temu samo o tome pa eto... Nikad nisam bila, a namjeravam uskoro, pa me interesira sve o tome, kako to ide, jel boli i ostatak... I jel mi može netko preporučiti neki dobar salon u Rijeci? hvala
aiksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:08   #897
Pozdrav!

Zanima jel vi brijete dlačice između dvije depilacije šećernom pastom, ili čekate cijelo vrijeme da izrastu dovoljno za iduću depilaciju?

I još nekaj: kaj mislite, da li se mogu stidne usne rastegnuti ako se redovno ide na depilaciju u salon, na egipatsku idem već mjesecima? Nekak se malo bojim da ne bi od toga omlohavila jer se fakat jako rasteže to sve tamo
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:39   #898
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
I još nekaj: kaj mislite, da li se mogu stidne usne rastegnuti ako se redovno ide na depilaciju u salon, na egipatsku idem već mjesecima? Nekak se malo bojim da ne bi od toga omlohavila jer se fakat jako rasteže to sve tamo
Ne.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 10:44   #899
Kako vi cure depilirate područje sluznice?
Ne želim da se na tom području čupa jer mislim da je to prevelik stres za organizam, a i ne znam da li se uopće smije čupati tamo.
Probala sam lagano britvicom i uspjelo je, ali me je uvijek strašno strah da ću sa tom britvicom (Gillette) raskrvarit sluznicu, a onda ak se raskrvari pretpostavljam da bi to moglo biti gore nego kada raskrvarim kožu.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 18:01   #900
Pa ne mogu vjerovati da nitko nema odgovor.
Mislim na ono područje koje izgleda kao neka deblja verzija sluznice. Da li vam na tom području rastu dlačice? Da li se i to područje tretira laserom kod trajnog skidanja ili samo koža?

Vidim nekoliko postova gore dobar post od diskutantice Gusfraba. Prema onome što je napisala čini mi se da ona i područje sluznice brije britvicom i nema nekih problema.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.