Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2009., 21:28   #181
Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Uglavnom kad sagledam situaciju ovde i tamo, kad zbrojim sve prednosti i nedostatke, kad uzmem u obzi da sam mlad, ja samo znam jednu stvar.......da IDEM u Australiju pa taman to bila najveća pogreška u mom životu i siguran sam da neću požaliti pa makar mi tamo grozno bilo.
Sa ovakvim tvojim stavom svakako ti preporučujem da odeš i vjerujem da ćeš se dobro snaći, samo ako uspiješ ući.
Ljudi dole ne mogu shvatiti kolika je ovdje bezperspektivnost onoga tko nema stan ili kapital.One plaće u rudarstvu su poticajne da se savladaju sve teškoće.
Prethodno ovdje sredi zube ako ti je potrebno jer su dole zubarske usluge dosta skuplje a i dole se više polaže na nečiji dobar izgled zubiju, mislim kasnije u grafičkom biznisu, marketingu...Isto važi za dobru fizičku kondiciju.
pantigana is offline  
Old 30.05.2009., 21:57   #182
Pantigana hvala na lijepim riječima, ti si zasad jedini koji mi je malo podigao moral. Ostali svi na nekin način "pljuju" po Australiji i na neki način imam osjećaj kao da me pokušavaju odgovoriti od toga. Što se tiče zubi to ćemo riješit ako bude išta pokvareno, a što se tiče fizičke kondicije, mislim da sam spremniji od 90% australaca.

Zadnje uređivanje tbradaric : 30.05.2009. at 23:15.
tbradaric is offline  
Old 31.05.2009., 06:11   #183
Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Pantigana hvala na lijepim riječima, ti si zasad jedini koji mi je malo podigao moral. Ostali svi na nekin način "pljuju" po Australiji i na neki način imam osjećaj kao da me pokušavaju odgovoriti od toga. Što se tiče zubi to ćemo riješit ako bude išta pokvareno, a što se tiče fizičke kondicije, mislim da sam spremniji od 90% australaca.
Sine moj ako ti mislis da ja kada "realisticki pisem pljujem po Australiji....nemoj vise niti pitati za ISKRENE savjete".

Dapace mislim da si previse "siguran u sebe, pun sebe i umisljas da si ti jedini koji zeli raditi"

a što se tiče fizičke kondicije, mislim da sam spremniji od 90% australaca
sada si stvarno umisljas
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2009., 06:21   #184
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Sa ovakvim tvojim stavom svakako ti preporučujem da odeš i vjerujem da ćeš se dobro snaći, samo ako uspiješ ući.
Ljudi dole ne mogu shvatiti kolika je ovdje bezperspektivnost onoga tko nema stan ili kapital.One plaće u rudarstvu su poticajne da se savladaju sve teškoće.
Prethodno ovdje sredi zube ako ti je potrebno jer su dole zubarske usluge dosta skuplje a i dole se više polaže na nečiji dobar izgled zubiju, mislim kasnije u grafičkom biznisu, marketingu...Isto važi za dobru fizičku kondiciju.
pantigana..."mnogi ljudi znadu kako je zivjeti trsko u raznim prilikima".

Ja koji sam rodjen u Zagrebu sam se ozenio i odmah otisli u Vlasku u jednu sobu kao podstanari, ta soba nam je bila sve i kuhinja i dnevna soba i WC prekonoci i poslije jos i dijete na to sve.

Dakle nemoj misliti da mnogi od nas ne znadu kako je tesko doci do svojega stana ili kuce.

Kao dijete sam radio od 5-6 godina , posle skole raznasao cigle po zgradama,i poslije sa tatom i majkom smo gradili kucu ....koju nismo mogli zavrsiti, jer otac nije mogao dobiti zajam.

Ja nisam imao nikada djetinjstvo nego sam radio cak i po noci kod tete bozicni nakit, koji se je prodavao po cijeloj SFRJ u ono vrijeme,cak i izvazao, /da smo zaradili za materijal za kucu/.

A ja kada bi kao ti "stvarno toliko zelio u australiju nasao bi nacina"

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2009., 09:06   #185
Odgovor

Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
pantigana..."mnogi ljudi znadu kako je zivjeti trsko u raznim prilikima".

Ja koji sam rodjen u Zagrebu sam se ozenio i odmah otisli u Vlasku u jednu sobu kao podstanari, ta soba nam je bila sve i kuhinja i dnevna soba i WC prekonoci i poslije jos i dijete na to sve.

Dakle nemoj misliti da mnogi od nas ne znadu kako je tesko doci do svojega stana ili kuce.

Kao dijete sam radio od 5-6 godina , posle skole raznasao cigle po zgradama,i poslije sa tatom i majkom smo gradili kucu ....koju nismo mogli zavrsiti, jer otac nije mogao dobiti zajam.

Ja nisam imao nikada djetinjstvo nego sam radio cak i po noci kod tete bozicni nakit, koji se je prodavao po cijeloj SFRJ u ono vrijeme,cak i izvazao, /da smo zaradili za materijal za kucu/.

A ja kada bi kao ti "stvarno toliko zelio u australiju nasao bi nacina"

vilko
Nemogu vise da se kontrolisem, pa moram da se ukljucim u ovu raspravu oko Tomislava koji je i za mene i moje gledanje previse samouvjeren u sebe i iznosi ovakve stavove i protivi se gledistima od Vilka i G-day koji su ovdje u Au prosli i dozivjeli i sito i reseto, a i sama tako i da napomenem koja dobro zaradjujem ovdje, ali da ta toliko sanjana ustedjevina neide toliko brzo da se nakuplja jer i ovdje zivot ide i tece i donosi svakojake poteskoce i neplanske troskove i da realizacija istog i realnost govori drugacije. Sada da pitam Tomislava sto misli o strini da li ce i ona biti toliko tolerantna kao sto misli za svoga striceka.Posto vidim samo striceka spominje kao da njegova zena nepostoji. Moj savjet ti je da poslusas starije i iskusnije. I da jos nesto po tvome ponasanju nisi nista drugaciji od Znovos koji kada je dobio sve moguce info. vise nece ni da se javi, a kada je trebalo da dodje do njih stalno je visio na forumu. Koji je isto kao ti prihvatao samo savjete koji su odgovarali njegovom idaelizmu i zelio slusati samo lijepe rijeci, a lose strane su ga nervirale, dakle nisi ti toliko idealan kako se opisujes u prethodnim upisima.
__________________
nikad ni tak bilo da ni nekak bilo niti nigda ne bu da nekak ne bu!
dame Helen is offline  
Old 31.05.2009., 09:38   #186
Ja sam "radi alkoholicarskoga drustva "....napustio Zagreb i radionicu izvan Zagreba...1966/1967...ustvari bio kazan od supruge ili se sredi ili nista od braka, i zivota zajedno.

Presao sam u Graz, gdje sam odmah dobio posao kao elektricar , ali place su u ono vrijeme bile male.

1968 sam pisao teti u Kanadu da bi zelio da se sredim i da dodjem sa obitelji ili prvo sam...ako mi moze pomoci.

Cekao sam na odgovor i pisao ponovo da mi odgovori ili moze ili ne zeli ili bilo sta ,samo neka odgovori.

Dobio sam odgovor da "oni grade ljetnjikovac i da trazim u nezgodno vrijeme da ne moze garantirati za mene....i da je moj posao sezonski...i neka izvinem".

Ja sam znao i druge nacine kako bi isao, i znao sam da moje zanimanje se moze raditi i na zgradima ili u tvornici ,jer sam bio visoko-kvalificiran elektricar,
tako da mi se je zamjerila i pomisao na Kanadu.

Eventualno smo isli preko Graza/Beca Australijske ambasade sa mojim zanimanjem, ali na zahtjev supruge njezinome bratu...ali ne kao sponzirani od njega nego normalno....dapace sve se je zmotalo....kada smo dosli u Sydney imali su za mene spreman posao kao i smjestaj u Newcastle...i morao sam se moliti da nas posalju supruginome bratu...u Whyallla...gdje sam si i sam nasao posao i stan iako me je on otpelao u zaljezaru....govorio sam njemacki za svoj posao i nisam bio nikome duzan.

Isto tako sogor je ocekivao sluskinju od sestre, a nas dvojica da pijemo ....tako da sam veoma brzo ODHEBO i nasao nam smjestaj.

Samo bi kazao pazite da ne dodjete nekome na teret "jer recimo njegov muz ili zena ustvari ne zeli da dodjete"...mnogo toga se ne kaze otvoreno....i u mojih 40 godina imao sam prilike vidjeti i cuti dosta toga.

A sada o mojemu otvorenome pisanju mislite sta zelite...........ono je istinito.

Senior citizen

Vilim vilko K.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 31.05.2009. at 09:48.
Vilko is offline  
Old 31.05.2009., 09:47   #187
@ dame Helen,

hvala na pisanju i podrski ...mislim da Vi znadete koliko se trudim da svakome odgovorim i nije lagano "ponekada i kazati ili napisati sta se misli otvoreno".
Ja ne zelim nikoga zanesti sa izjavama kako je lagano ...nego kako je ustvari.

Dapace ovom prilikom bi i kazao da su prosla vremana"kao unatrag 30-60 godina...da se je moglo doce bes znanja jezika i nekoga zanimanja.

Isto tako da nije vise 1991-1994...kada su bile primane osobe kao izbjeglice iz rata...i imale sva prava pomoci.

Ta vremena su prosla zauvijek, danas je potreban skill kao uvjet emigriranja isto kao i perfectni engleski ovisno koji level prema zanimanju.

Srdacan pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2009., 09:53   #188
Odgovor kao i linkovi o "SPONSERSHIP" u par sati od sada.

vilko

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2009., 10:26   #189
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
pantigana..."mnogi ljudi znadu kako je zivjeti trsko u raznim prilikima".
Ja koji sam rodjen u Zagrebu sam se ozenio i odmah otisli u Vlasku u jednu sobu kao podstanari, ta soba nam je bila sve i kuhinja i dnevna soba i WC prekonoci i poslije jos i dijete na to sve.
Dakle nemoj misliti da mnogi od nas ne znadu kako je tesko doci do svojega stana ili kuce.
Kao dijete sam radio od 5-6 godina , posle skole raznasao cigle po zgradama,i poslije sa tatom i majkom smo gradili kucu ....koju nismo mogli zavrsiti, jer otac nije mogao dobiti zajam.
Ja nisam imao nikada djetinjstvo nego sam radio cak i po noci kod tete bozicni nakit, koji se je prodavao po cijeloj SFRJ u ono vrijeme,cak i izvazao, /da smo zaradili za materijal za kucu/.
A ja kada bi kao ti "stvarno toliko zelio u australiju nasao bi nacina"

vilko
Vremana su se promjenila, ni Australija, ni mogućnost useljavanja u AU, ni položaj useljenika nije isti kao onda kada ste došli, ni Hrvatska i položaj nekog tko danas dolazi u Zagreb bez stana i kapitala nije isti kao u socijalističkoj Hrvatskoj 60-godina kada je velika većina stanovništva bila u istom položaju a način života bio sasvim drukčiji i nije bilo marginaliziranosti i otuđenosti ljudi zbog imovinskih i socijalnih razlika kao danas. O Hercegovini da ne govorim.
pantigana is offline  
Old 31.05.2009., 11:36   #190
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Samo bi kazao pazite da ne dodjete nekome na teret "jer recimo njegov muz ili zena ustvari ne zeli da dodjete"...mnogo toga se ne kaze otvoreno....i u mojih 40 godina imao sam prilike vidjeti i cuti dosta toga.
Evo citam sta pise tbradaric i isti slucaj sam ja imao doma. Moj bratić je zavrsio skolu, odstaziro, odslužio vojni rok i bio je totalno nabrijan na to da ide u UK raditi. 95% ista prica i razmišljanje je imo i on. Odbio je odlican posao u bolnici na kirurgiji kod nas i otiso za UK. Iako engleski za odlično jako je tesko proso test. Strina mu je dala poso kod sebe u starackom domu i pokusavala ga je nagovoriti da nastavi studij i da ce mu sve ona platiti a on ce vratiti kad skupi. I tak nakon par mjeseci njegove idila se pocela raspadat. Desilo se točno ono šta ti je Vilko napiso. Stric(vlastita krv) ga je pocel zadirkivat, kaj nemres u hr nac posal, pa tamo su isto dobre place, koda ga je htio otjerat dok mu je strina pomagala. Nakon sto je naso stan(i počel imat troskove) vidil je da je nije moguce ''obogatit se'' u roku 4-5 godina i skupit dovoljno novaca da ovdje u hr napravi kucu. Danas ovdje u hr sljaka na građevini iz samo njemu poznatih razloga.
dotore is offline  
Old 31.05.2009., 13:21   #191
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Evo citam sta pise tbradaric i isti slucaj sam ja imao doma. Moj bratić je zavrsio skolu, odstaziro, odslužio vojni rok i bio je totalno nabrijan na to da ide u UK raditi. 95% ista prica i razmišljanje je imo i on. Odbio je odlican posao u bolnici na kirurgiji kod nas i otiso za UK. Iako engleski za odlično jako je tesko proso test. Strina mu je dala poso kod sebe u starackom domu i pokusavala ga je nagovoriti da nastavi studij i da ce mu sve ona platiti a on ce vratiti kad skupi. I tak nakon par mjeseci njegove idila se pocela raspadat. Desilo se točno ono šta ti je Vilko napiso. Stric(vlastita krv) ga je pocel zadirkivat, kaj nemres u hr nac posal, pa tamo su isto dobre place, koda ga je htio otjerat dok mu je strina pomagala. Nakon sto je naso stan(i počel imat troskove) vidil je da je nije moguce ''obogatit se'' u roku 4-5 godina i skupit dovoljno novaca da ovdje u hr napravi kucu. Danas ovdje u hr sljaka na građevini iz samo njemu poznatih razloga.
Zahvalan sam sta ste napisali"veoma iskreni post koji slucaj se je mogao dogoditi svakome"...svi smo mi samo ljudi i daleko od perfektnosti.

Kada sam ja bio pitan od moje sestre da bi garantirao za za moje necake imali su zanat obadva jedan i zenu i djete, kazao sam iskreno da sam u financijskoj situaciji vjerojatno losijoj nego oni...govori se o 1980, ja sam se samo financijski oporavljao od neplacenih izostanka sa posla poslije kicmene operacije...i imao sam dug i supruga nije radila i dvoje djece za postaviti na noge i iako sam radio kao elektricar 12-14 sati na dan i weekendom, nismo isli nikuda.

Tako da se ne moze uvijek misliti /govorim iz mojega iskustva /da su svi u inostranstvu bogati i dobro stojeci.

Ima mnogo slucaja gdje netko prodje lose sa zdravljem ....a Australija je bila zemlja napisao sam hiljade puta bes socijalnoga do 1974...i sada je samo 25% od prosjecne place ako ne radis ili si nezaposlen.

I za svakoga tko misli doci neka to drzi u glavu ,jer nije kao sta neki kazu MOZES se osigurati i dobiti ces placeno ako ne radis.....treba to sve placati,ne raste novac na drvetu.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2009., 13:23   #192
Ljudi nemojmo komplicirat kad sam reka da će sve biti u redu i da će mi jedini problem biti engleski jezik. Neće problem biti ni smještaj, ni strina, ni fizička sprema niti išta drugo osim toga hoću li se ja predomisliti do tad ili neću ( a kako sada stvari stoje 99% je da neću). I Vilko ja tebi nisam reka da pljuješ po Australiji već da "pljuješ" u prenesenom značenju. Jer budimo realni, ti nisi ništa dobro reka za Australiju a to je tako dobra, ekonomski stabilna zemlja, jer da nije, danas bi svak u njoj mogao dobiti radnu vizu bez ikakvih problema. Nemoreš stanje u zemlji zaključiti po svom životu, i životu još par pojedinaca koje poznaješ.
Sad smo došli ovde do tema koje nisu pogodne za mene, jer mi ne trebaju kritike o Australiji zato jer sam već odlučio da idem tamo pa makar to bila najveća pogreška u mom životu, i znam da me nigdi ne čeka med i mlijeko.
Jedina stvar koje me je zanimala je to mogu li zaradit 5000 USD mjesečno, a vi kažete da mogu...ja na to kažem...idemo dalje.
I ja nisam jedan od onih koji samo traže savjet pa posle "odjebu" ljude. Ja ću biti na ovom forumu sada i kasnije i kad odem u Australiju, jer vjerujem da će tada moji savjeti pomoći nekome kao što sam ja, isto ko što su vaši pomogli meni.
Što se tiče radne vize, ja sam iz Hercegovine ali imam Hrvatsko državljanstvo.
tbradaric is offline  
Old 31.05.2009., 13:40   #193
Quote:
tbradaric
Jedina stvar koje me je zanimala je to mogu li zaradit 5000 USD mjesečno, a vi kažete da mogu... ja na to kažem...idemo dalje.
I ja nisam jedan od onih koji samo traže savjet pa posle "odjebu" ljude. Ja ću biti na ovom forumu sada i kasnije i kad odem u Australiju, jer vjerujem da će tada moji savjeti pomoći nekome kao što sam ja, isto ko što su vaši pomogli meni.
Što se tiče radne vize, ja sam iz Hercegovine ali imam Hrvatsko državljanstvo.
Ti si doista nemoguc.
Gdje sam ja kazao da ti mozes zaraditi $5.000USD??????? dollara mjesecno?

Moj sin 34 godine,ima dva zanata i on je Senior Eletrotehnicki officer/sa 16 godina iskustva/ ima osnovnu placu na godinu $80.000AU dollara...prije poreza.

Nisam te zelio razocarati i kazati da ces biti sretan sa $20AU dollara po satu.

A onaj sta radi na zgradi kao radnik kada stvarno TRAZIS sretan je ako dobi $20AU dollara po satu....pa ti sada racunaj.

Uostalom kazati ce ti druge osobe ako ne vjerujes meni ,koji pise ovdje 6 godina.

I istina je da cu ja radje biti oprezan sta pisem ...nego nekome pisati samo ti dodji ovdje zadrmas drvo i padaju novce.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2009., 14:23   #194
Sponsorship for migration to Australia (parent, aged dependent relative, remaining relative, carer

Sponzorstvo za migracije u Australiju (roditelj, u dobi ovisna relativna, preostale relativna, njegovatelja

Sponsered=jamcene,sponsorirane,garantirane…vize!

Sponsor visa ima mnogo.
Od skill sponsored vise od firme koja ce vas zaposliti.
Od regional skill sponsored od drzave ili firme.
Od regional skill sponsored od familije.
Od sponsored od familije za svoje roditelje.
Od sponsored od familije za njegovatelja.
Od sponsored od familije za ostalu blizu rodbinu.
[I]
Ukratko biti sponsor je veoma odgovorni potez, za koji morate imati uslove da ih ispunite prema zakonu i sta vas drzava /emigration trazi.
Sve sta potpisujete morate biti i spremni da izvrsite.
Koja vrsta sponsorship cete dati je ovisno prema potrebi i osobi “sta je ona i koliko stara”


or queued;Sponsorship for migration to Australia
(parent, aged dependent relative, remaining relative, carer

Part L – Your sponsorship undertaking
I agree:
• to provide information and advice to help my relatives settle in Australia;
• to ensure that adequate accommodation is available for my relatives
in Australia or, if necessary, to provide accommodation for up to 2 years
from arrival in Australia or the date of visa grant if applying in Australia;
• to provide financial assistance as required to meet their reasonable
living needs for up to 2 years from arrival in Australia, or the date of
visa grant if applying in Australia, if necessary;
• to provide financial assistance as required to meet their health,
medical and pharmaceutical needs;
• I am aware that for Parent category the above financial support may
be required from me for parents to assist them with living expenses,
accommodation, health, medical and pharmaceutical needs during
the period that their visa is being processed
• to provide support as required to enable them to attend appropriate
English language courses;
• I agree to attend an interview (if requested by the department) in
relation to my relative’s application;
• I will inform the department in writing if I withdraw my support for my
relative before this application is finalised; and
• I am aware that all migrants to Australia are not eligible for an
Australian aged or disability pension until they have been a permanent
resident for 10 years.


I am aware that any person who provides false or misleading information or who deceives or misleads or who presents a forged document to an Australian Government official may be prosecuted.
I am aware that if false or incorrect information is given on this form, the
application of the person(s) I am sponsoring may be refused and/or any
visa granted to that person may be liable to cancellation.
I authorise Centrelink to give information about me, relevant to my offer
to provide this sponsorship, to the department.
I authorise the department to obtain information relevant to my offer to
provide this sponsorship from other government agencies or
organisations. The agencies/organisations may include:
• federal, state or territory government agencies;
• federal, state or territory law enforcement agencies;
• state or territory housing authorities (including private landlords);
• local government authorities;
• financial institutions;
• educational institutions;
• private businesses (including telecommunication and internet service
providers, insurance companies); and
• any other relevant businesses or agencies.
I acknowledge the department will inform the migration applicant about
any child sex convictions or charges it becomes aware of through either
my response to Question 48 or liaison with relevant Commonwealth
agencies.
I declare that the information I have supplied in this form is complete,
correct and up-to-date in every detail.



Part M – Your spouse’s approval
If you are sponsoring a relative other than a spouse and you are currently
married or living in a de facto relationship, your spouse must complete
this part.
I give my consent to the above arrangements and agree to support
my spouse in fulfilling the responsibilities of the sponsorship.
I authorise Centrelink to give information about me, relevant to my
spouse’s offer to provide this sponsorship, to the department.
[I]

Text u plavome nije prevedjen!

PREVOD

Part L - Vaš dotiranja poduzimanje
Slažem se:
• pružiti informacije i savjete pomoći smjestiti svoje rođake u Australiji;
• kako bi se osiguralo da adekvatan smještaj je na raspolaganju za svoje rođake u Australiji, ili, ako je potrebno, osigurati smještaj za do 2 godine od dolaska u Australiju ili od datuma kada je izdana viza ako se poduzima u Australiji;
• pružati financijsku pomoć kao što je potrebno kako bi se zadovoljile njihove razumne dnevnim potrebama za do 2 godine od dolaska u Australiju, ili od datuma kada je izdana viza ako se poduzima u Australiji, ako je potrebno;
• pružati financijsku pomoć kao što je potrebno kako bi se zadovoljile njihove zdravlje,medicinske i farmaceutske potrebe;
• Ja sam svjestan da za gore navedene kategorije roditelja financijsku potporu biti potrebno od mene za roditelje kako bi im pomogli s dnevnim troškova,
smještaj, zdravlje, medicinske i farmaceutske potrebe tijekom period da se njihova viza se rijesava ili je na čekanju;
• pružati pomoć kao što je potrebno kako bi se omogućilo da prisustvuju odgovarajuće tečajevi engleskog jezika;
• slažem da prisustvuju intervju (ako je zatraženo od strane odjel) u vezi zahtjevu mojeg rođaka;
• da ću obavijestiti odjel u pisanom obliku, ako povučem moju podršku za mojega rodjaka prije nego je molba dovršena,i
• Ja sam svjestan da su svi doseljenici u Australiju nisu podobni za Australian mirovinu ili invalidske penzije dok nisu stalni stanovnik za 10 godina.


Part M - Vaš bracni par odobrenje.
Ako se financira relativnu osim bračnog druga, a vi ste trenutno u braku ili živi u de facto odnos, vaš bracni par mora potpunini u ovom dijelu.

Sve je na internetu, ali ovisi tko ste i sta ste i kakovi sponsership trebate.

Kao prvo savjetovao bi svima DA SE OBRATE OBITELJI...dali su oni stvarno spremni da vam pomognu.

Kazao bi im sve istinito ,jer ce sve izaci van za vrijeme molbe isto kao i podataka.

Ukoliko je vasa rodbina spremna da vam pomogne ona ce znati gdje da se obrati i kome za pomoc...neki slucajevi nece biti jednostavni da ih mozete sami napraviti,jer treba informacije i garancije od strane vase obitelji kao i podaci od vase strane.


Iskrenost sa rodbinom i otvorenost je najvaznija i ako vas odbiju ne razocarajte se "najvjerovatnije ima razloga za to"

I inzistirajte da oni pocmu sa molbom i neka oni uzmu agenta, jer agent ne treba biti u hrvatskoj....vazan je dobar agent.

dati cu link za agente.


zelim vam svima uspjeh i dobru zelju i pomoc od obitelji

Senior citizen

Vilim vilkoK.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 31.05.2009. at 14:32.
Vilko is offline  
Old 31.05.2009., 17:17   #195
Link za agenta za migration/nije potreban ali preporucen u kompliciranoj situaciji i za one koji se ne mogu sami snaci i gdje je "necista situacija", preporuca se koji su registrirani sa MARA

Using a Migration Agent Registered with the MARA


vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.05.2009., 17:34   #196
Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Što se tiče moje zarade isto sam siguran da ću zarađivati iznad prosjeka, jer ja sam uvijek spreman za rad i samim time ostavljam dobar dojam na poslodavce.
A gdje si drugdje radio osim u Hercegovini ili HR, pa da si tako samouvjeren da ce bas tebe, fizikalca bez znanja engleskog ali sa zarkom zeljom za rad nagraditi vise nego tisuce istih takvih Filipinaca i ostalih koji traze svoju srecu u AU?

Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Jer ja se tamo ne idem provoditi već idem raditi, tj zarađivati. Pa me je zato zanimalo kolika je prosječna plaća, jer ja se ne bojim da ću biti bez posla zato jer sam jako fleksibilan čovjek i spreman sam raditi bilo šta prvih godinu dana,i ništa mi nebi bilo ispod časti pa taman to bilo hvatanje klokana, skidanje koala sa drveća, čišćenje wc-ova....
Takve poslove ces definitivno nac, ali nece bit ni blizu placeni koliko se ti nadas ili koliko ocekujes

Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
I ja kad odem u Australiju ja neću biti niskokvalificirani čovjek već visokokvalificirani čovjek sa fakultetom. Samo što će mi trebati vremena da svoj engleski dovedem do te razine da mogu normalno komunicirati sa ljudima, šaliti se, pričati kao svoj hrvatski jezik. A i trebat će mi vremene da upoznam sredinu da malo proučim mogućnosti zapošljavanja sa mojim fakultetom (ja studiram Grafički fakultet [Graphic design]).
Ovdje si vec malo realniji jer si spomenuo kljucnu rijec - vrijeme prilagodbe, ucenja, radnog iskustva...
Nekom treba duze, nekom krace.

Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Ovdje ću napornim radom zarađivati 5000kn, a tamo 5000 USD (ako ne i više)
Ovde neću za 5 godina skupiti novac za auto (osim na krediti ili leasing), a tamo ću ga imati nakon pola godine jer ću živjeti kod strica i samim time ću moć uštediti veliki dio plaće
Ovdje neću nikad naučiti engleski jezik kao tamo
Ovde neću nikad imati svoj stan, jer da bi imao stan, moraš dignuti kredit na 30 godina i tek nakon 30 godina imaš svoj pišljivi stan od 60 m2,
Ovde nikad neću moć poslat roditeljima novac koji će tada biti u penziji da im se time koliko toliko odužim za sve ono što su učinili u životu za mene , jer kako ću ja od svojih 5000-6000kn odvojit novac da im pošaljem, kad ću imati režije, i silne kredite ili stanarinu
Ovde nikad moje ambicije i radi trud neće moć doć do izražaja jer su šanse za napredak u poslu u Zagrebu ( a da ne govorimo u nas u BiH) minimalne ili nikakve
JEDNOM RIJEČJU OVDJE NIKAD NEĆU BITI SRETAN!
Glupost je tvrdit kako ces biti nesretan ako ostanes zivit doma, a nemas pojma kakav je zivot vanka.
S druge strane, ni u AU neces moc kupit stan/kucu bez kredita od 25-30god i neces moc priustit kupit dobro ako nije na kredu. Dakle isto kao u HR.
Odvajat za roditelje ces moc posto usporedna vrijednost AU dolara i kune ide u prilog dolaru. No imaj na umu da ces u AU imat troskove za rezije, kredite i ostalo (naravno kad se jednog dana budes odvojio od strica )

Imam i ja strica u HR koji ima ogromnu kucu i masu prostora sa pogledom o kojem neki mogu samo sanjat, kceri su mu se poudale (dakle sobe prazne).
To znaci kad bih ja otisao zivit kod njega i ako nadjem posao za 5-6000 kuna, zivot u HR uoce ne bi bio onakav kakvim ga ti sad opisujes. Stan i hrana mukte, sva lova ide meni. Pa i u HR se moze ustedit na taj nacin, zar ne?

Ako ti mislis da ce te stric hranit kao slijepca samo zato jer dolazis iz HR, i da ti nece trazit neki dio od tvoje place onda si se zeznuo.
Ako je pametan (u sto ne sumnjam) trazit ce ti i pola place, jer samo tako mozes osjetit sta je zivot vanka.

Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Sad ćete vi možda mislit da sam ja materijalist i da mi je samo novac važan u životu, ali nije tako.
Moje je misljenje da uopce nisi nikakav materijalist. Samo sebi zelis dat sansu za sigurniju buducnost. Samo zvucis malo pre-samouvjeren u nesto sto nisi iskusio, a to je jedna od ljudskih iritirajucih osobina.

Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
A što se tiče navika življenja u Australiji. Šta ime veze kakve su navike življenja. Čovjek je biće koje se mora prilagođavati globalnoj ili lokalnoj situaciji. Kakav bi bio čovjek koji se ne promjene od svoje 20-te godine pa do 60? To je onda mentalno zaostao čovjek. Ja sam u Hercegovini živio na selu. Šta mislite da se ja nisam promijenio kako bi se navikao na Zagreb, i stvarno ne vidim tu ništa strašno. Jer ukoliko nešto stvarno želiš onda si spreman sve uraditi da to i dobiješ, a ja to jako želim. I stoga mi način življenja, kultura , jezik i ostale navike u Sydneyu neće predstavljati nkakav problem.
Evo opet malo pre-samouvjerenosti.
Drugo je okusat srecu i nadat se najboljem ishodu, a drugo je biti totalno siguran u nesto o cemu nema nikakvo iskustvo.

Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Zato ljudi nemojmo sve gledati crno, barem ne u jednoj prekrasnoj i gospodarski ekonomski razvijenoj državi kao što je Australija. Ja sam mlad čovjek i život je predamnom, a na meni je da ga zgrabim u ruke i izvučem iz njega ono najbolje. Ja znam da ste vi stariji ljudi i da ste se satrali u životu, i da bi sada možda najrađe živjeli u nekom mirnome malome mjestu. Ali mi mladi volimo izazove, adrenalin, poteškoće, volimo se susretati sa novim stvarima jednom riječju volimo živiti u velikim gradovima.
Sve ovo sto si napisao stoji, ali s obzirom na tvoj cilj (skupljanje love i zarada) neces bas puno zivit zivot mladog covjeka jer ces sljakat po 10-12 sati na dan i kad zavrsis sa radom nece ti pasti nista na pamet nego pravac doma na veceru koju je strina skuvala i u krevet koji je stric 'iznajmio'

Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Moj stric je isto često govorio kako bi se on najrađe vratio u svoje selo u Hercegovinu, ali jednostavno se previše vezao tamo u Sydneyu , jer ipak je tu 40-50 godina života u pitanju. Tamo mu je žena, djeca, prijatelji....odnosno tamo je njegovo najveće "blago" koje ima u životu. I tamo je sretan čovjek jer ipak je to sredina u kojoj je proživio svoje godine odrastanja, puberteta, zrelosti pa sad i starosti.
Yep! Tako ces vjerovatno i ti, a i ja, pricat za jedno 40 godina zivota vanka

Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Zato ljudi kad pišete nešto gledajte na to da smo mi mladi ljudi, a na mladima svijet ostaje.

Molim bar jedan komentar na ovo što sam napisao jer me interesira vaše mišljenje, a pogotovo mišljenje mladih koji žive u Australiji.
Nisam star, ne zivim u AU ali zivim vanka.
Jedan savjet, podji, probaj ali manje onoga 'tamo cu ovo i ono' sto se tice 'obecane zemlje' Znas za onu: Tko visoko leti, nisko pada.
Pazi da se to tebi ne desi.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Old 31.05.2009., 19:28   #197
JamesBond moram ti priznat da si me ispočetka malo razočarao i razljutio kad sam pročitao to što si napisa, ali kad sam malo bolje razmislio u 90% stvari si u pravu.
Samo nikako ne shvaćaš da moj stric nije ko drugi ljudi te da je to meni uz moje roditelje najbolji čovjek koje sam upozna u životu i ne shvaćaš koliko sam ja prilagodljiv čovjek i kako me je teško razočarat i baš zbog toga ponavljam da se neću razočarat u taj svoj "pothvat" ma koliko on loš i nepromišljen bio. A što se tiče mogućnosti uštede novca u Hrvatskoj o tome nema smisla uopće pričat, ovde je samo teoretski moguće nešto uštedit.

I zašto misliš da neću puno živit život mladog čovjeka ako se zaposlim u svojoj struci nakon godinu dana ( za što postoje velike šanse ukoliko mi priznaju diplomu) ? Kakva će mi bit razlika što se tiče mladenačkog života ako ostanem u Zagrebu?
tbradaric is offline  
Old 31.05.2009., 19:53   #198
Ne zamaraj se raznim mišljenjima za ili protiv, imaš volju, samopouzdanje, mladost i zdravlje. Uhvati se posla, odi na tečaj engleskog, položi IELTS test, uhvati strica za pomoć, navali na šljaku i zarađuj. Barem imaš nekoga u AU, ne okljevaj jer ovdje nam nema baš neke sreće, osim ako si kriminalac ili imaš veze u politici. O korupcijo i bogu si teška. Mislim da nas jedino fremantle.wa kuži. Ja sam se uhvatio posla, pripremam se za test, poslao sam papire na verifikaciju u AU i čekam da predam papire za vizu. Tebi puno sreće.
dražen72 is offline  
Old 31.05.2009., 20:34   #199
I šta misliš koliko će potrajat da dobiješ vizu ukoliko prođeš test i sve pođe po planu?
tbradaric is offline  
Old 31.05.2009., 20:44   #200
Quote:
dražen72 kaže: Pogledaj post
Ne zamaraj se raznim mišljenjima za ili protiv, imaš volju, samopouzdanje, mladost i zdravlje. Uhvati se posla, odi na tečaj engleskog, položi IELTS test, uhvati strica za pomoć, navali na šljaku i zarađuj. Barem imaš nekoga u AU, ne okljevaj jer ovdje nam nema baš neke sreće, osim ako si kriminalac ili imaš veze u politici. O korupcijo i bogu si teška. Mislim da nas jedino fremantle.wa kuži. Ja sam se uhvatio posla, pripremam se za test, poslao sam papire na verifikaciju u AU i čekam da predam papire za vizu. Tebi puno sreće.
Ja vas isto kužim i pružam vam podršku u odlasku u AU ali mene ovdje odmah napadnu ako išta kažem pa moram
pantigana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.