Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2003., 06:26   #41
Quote:
LaTiTeA kaže:
Ovo sam ti stvarno napamet rekla. To ti je bio moj zakljucak.

Ja sam isla na premazivanja (koja dugo traju), ali imala sam hpv visokog rizika i CIN I. Kazem imala jer mi je papa sada dobar!
70% svih CIN1 sami nestanu premazivala ti to ili ne.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 06:31   #42
Quote:
mimi2003 kaže:
Može li netko stručan dat savjet mojoj prijateljici???
Ona ima Hpv i koliko mi je rekla zadnje tri godine papa je uredan, prije je imala je Cin 1, da li bi bilo poželjno napraviti tipizaciju, i kakave vitamine da pije za jačanje imuniteta.Pila je ABC plus, ali čula je za Aloe Veru????

Zahvaljujem u njeno ime!
od tipizacije za sada nema koristi.
imunitet se jaca sa regularnim zivotom (spavanje najmanje 8h u normalno vrijeme, ne piti, ne pusiti, rekreacija na zraku i kvalitetna prehrana, bez nervoze na poslu itd). nema druge.
nema tableta koje to mogu zamijeniti.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 21:17   #43
Quote:
walter kaže:
Bože mili, ovo je prilično nevjerojatna priča, i znam da mi nećete vjerovati ali moram ju podijeliti sa vama. Ima tome par godina, bio sam sa jednom djevojkom u vezi, i odjednom, reče ona meni da su joj počele rasti bradavice. Otišla je nakon toga kod ginekologa, a on se nešto dvoumio, uglavnom, nije rekao ništa konkretno, kao i u ovom slučaju. Dobro, pomislismo, ako on tako kaže, izgleda da situacija nije problematična. Međutim, te bradavice i dalje su rasle. A ja sam morao ići na poslovno putovanje. I tako, vratim se ja nakon tjedan dana s puta, kupih joj ružu te bajadere maksi pakiranje, ekskluziv, kad ono - ona se pretvorila u bradavičastu svinju! Mojem čuđenju nije bilo kraja. Došao sa s tog puta, a ona rokće li ga rokće, brusi kljove na antikni namještaj, pustila vodu u kupaonici, napravila si blato u dnevnom boravku...
Te bradavice treba liječiti prije nego što postane prekasno!
kak si jadan ...
kristina klos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 21:43   #44
Kondilomi

trebam pomoc..

petrazila sam sve teme ali nisam nasla nista konkretno..
simptomi, kako se lijece, i kako se covjek zarazi (posljedica HPV-a, ili ako zena nema hpv jel moguce da joj ga prenese decko)?

trazila sam i na internetu ali ne pise nista konkretno...samo opis..
a i taj opis zbuni covjeka...
Nyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 22:49   #45
Kak misliš koji su simptomi?

Pa kondilomi su simptomi hpv-a. Liječe se paljenjem, ne znam jel ima neko kao zamrzivanje i još nešto treće (nisam sigurna)...

Naravno da je moguće da ti ga prenese dečko. I obrnuto. Zašto ne bi bilo moguće? Pa to je spolno prenosiva bolest.

Odi ginekologu
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 16:43   #46
neki moji frendovi su to imali...
to ti spali muski ponos... potpuno...

uglavnom...
paljenje (ne bukvalno, nego sa hladnim dusikom ili necim sl.), ali preporucujem privatnog dermatologa koji bi to sredio + krema oko 500+ kn u zg-u

osim toga dobiš podofilin koji mazes jednom tjedno i nizabogamiloga cesce...


sto jos
sve za imunitet, aloa vera i sl. stvari...

al uzmi u obzir da nisam strucan
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 08:54   #47
Kondilomi

E ovako, kod ginića tek mogu doći na red za 2 tjedna, tako da tražim pomoć od forumašica koje su možda imale problem kao ja.
Naime, na vanjskom dijelu moje pice (da se tako izrazim) kod samog početka velikih usmina imam nekakve izrasline. One su male i u skupini su od 4 te izrasline. Boje su kože. Brijem da je to tzv. "divlje meso" jer bradavice nisu. Te izrasline mene jako svrbe i neugodan je osjećaj. Kad počeneš češat ne možeš prestat. Ja vas lijepo molim da mi kažete ako ste imale takvih problema jer mi je predugo čekat 2 tjedna do pregleda. Help!
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:35   #48
Kondilomi.

A da odes kod privatnika..?
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:37   #49
šta se uopće imaš naručivat ako nešto sigurno nije u redu? ima te uzet odma
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:38   #50
A čuj živim u malom gradu, tako da privatnika imaju dva, koja se međusobno kolju. Ja idem kod jednog, sada da odem kod ovog drugog garant me ne bi primio. Prepucavaju se.
A daj mi malo pojasni te kondilome. Od čega nastaju i da li su opasn? Liječenje?
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:38   #51
A čuj živim u malom gradu, tako da privatnika imaju dva, koja se međusobno kolju. Ja idem kod jednog, sada da odem kod ovog drugog garant me ne bi primio. Prepucavaju se.
A daj mi malo pojasni te kondilome. Od čega nastaju i da li su opasn? Liječenje?
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:39   #52
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
šta se uopće imaš naručivat ako nešto sigurno nije u redu? ima te uzet odma
Nema toga. Ja sam rekla da mi je hitno i da me zabrinjava, a ono čudovište od sestre, tek za dva tjedan doktor ima gužvu. I sad se snalazi.
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:45   #53
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
A čuj živim u malom gradu, tako da privatnika imaju dva, koja se međusobno kolju. Ja idem kod jednog, sada da odem kod ovog drugog garant me ne bi primio. Prepucavaju se.
A daj mi malo pojasni te kondilome. Od čega nastaju i da li su opasn? Liječenje?
Nadji topic o HPV-u i citaj..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:51   #54
https://www.forum.hr/showthread.php?t=130459

eto ti teme..

pa dobro, imaš još cijeli život vremena za ginića, kaj sad
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:51   #55
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
A čuj živim u malom gradu, tako da privatnika imaju dva, koja se međusobno kolju. Ja idem kod jednog, sada da odem kod ovog drugog garant me ne bi primio. Prepucavaju se.
A daj mi malo pojasni te kondilome. Od čega nastaju i da li su opasn? Liječenje?
Kondilomi su izrasline na spolnom organu no mogu se proširiti i na međicu.Oni su posljedica infekcije HPV virusom.Najbolje na googlu utipkaj kondilomi i saznaj više.Čak imaš i par fotki pa možeš vidjeti radi li se kod tebe zaista o tome.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 11:11   #56
Gledala sam slike, ali ništa nije nalik ovim mojima. Na slikama su većinom okrugle i u nakupinama, a kod mene nije tako. Kod mene su potpuno ravne, svega nekoliko milimetara.
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 12:11   #57
ma dajte ljudi nemojte plasit' curu prije vremena, to uopce ne mora biti virusnog podrijetla, moze bit' da su obicni fibromi i da je stvar cisto kozmetske prirode (je da je malo nezgodno mjesto, a i znaju se cesto vracati, ali rjesavas ih krioterapijom, elektrokauterizacijom, a imaju i neke biljcice od kojih pravis obloge.).

btw, ja sam jednom imala izraslinicu i strasno se uplasila, za ginekologa sam cekala mjesec dana (jer su takvi, prednost imaju trudnice, zene s parama, stare zene i zene s velikim problemima i kod mnogih je guzva), pojela me briga, a onda se ispostavilo da mi se malkice upalio korijen dlake od depilacije i poslije je lijepo proslo samo od sebe.

ne znam bas kak' to ide, ali mozda ces prije doci na red i odagnati sumnje ako odes kod svog obiteljskog lijecnika i zatrazis uputnicu za dermatologa, odnosno odjel za kozne i spolne bolesti.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 13:57   #58
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
ma dajte ljudi nemojte plasit' curu prije vremena, to uopce ne mora biti virusnog podrijetla, moze bit' da su obicni fibromi i da je stvar cisto kozmetske prirode (je da je malo nezgodno mjesto, a i znaju se cesto vracati, ali rjesavas ih krioterapijom, elektrokauterizacijom, a imaju i neke biljcice od kojih pravis obloge.).

btw, ja sam jednom imala izraslinicu i strasno se uplasila, za ginekologa sam cekala mjesec dana (jer su takvi, prednost imaju trudnice, zene s parama, stare zene i zene s velikim problemima i kod mnogih je guzva), pojela me briga, a onda se ispostavilo da mi se malkice upalio korijen dlake od depilacije i poslije je lijepo proslo samo od sebe.

ne znam bas kak' to ide, ali mozda ces prije doci na red i odagnati sumnje ako odes kod svog obiteljskog lijecnika i zatrazis uputnicu za dermatologa, odnosno odjel za kozne i spolne bolesti.
To i ja kažem!Zato sam i predložila da si pogleda i nek usporedi.Nama potrebe dizati paniku.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:57   #59
E ovako, uspjela otić kod ginića. Imam kondilom i to njih dosta. I s vanjske i s unutarnje strane. To mi je namazao nekakvom kiselinom i rekao da se operem za pola sata, jer je kiselina jaka. Osim kondiloma imam i gljivce i dao mi je Canesten 3. (Dvije kutije). napravio papa test, za kojeg kaže da bi trebao biti u redu bez obzira na ove kondilome, jer oni nisu opasni i ne izazivaju veće probleme. E sad, imam dva pitanja. Prvo (kojeg sam pitala i ginića, ali nekako nejasan odgovor) da li ću ja imati zbog tih kondiloma nekakvih problema kada budem htjela ostati trudna (imam 25 god). I drugo pitanje, moj dečko isto tako mora na pregled da se vidi da li i on ima potencijali virus. E sad, moj ginić je rekao da se to radi kod dermatologa jer HPV testovi za muške ne postoje, a ja pročitala da se svejedno rade. Sad me zanima, gdje on to može napravit i da li za muške uopće postoji test za HPV ili nešto tome slično? Nikakvih vanjskih simpotoma nema (poput bradavica ili sl). Ako netko zna nešto, molim Vas da mi odgovorite. Malo sam uplaštena, ali kako svi govore da je to sad normalno i da svaka druga žena to ima, malo sam smirenija. Ali jbg, crv sumnje i dalje kopa.
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 10:24   #60
A gdje si, u kojem gradu ako se smije znati..?
Ako nisi predaleko od Zg, decka za ruku i u Ginodermu- oni su specijalisti za HPV i jako strucni u tipizaciji virusa i kod zena i kod muskaraca (dakle DA , muskarci se mogu testirati na HPV)..
Na pitanje o neplodnosti ti nitko ne moze odgovoriti, no kondilomi uglavnom nastaju kod zena s niskorizicnim HPVom.. Stvarno ti peporucan da procitas cijeli topic ovde: cure su sa razlicitim dijagnozama i vec su svasta prosle- utjesit ce te..
Sto se tice gljivica.. meni su se ponavljale par puta i nikad ih se nisam potpuno rijesila kremama (Plimycol i Canesten) nego tek Diflukanom oralno i Ginodaktarin vaginaletama.. Mislim da je za muske bolja krema (nek ti se decko maze), ali zenski problem s gljivicama je "unutarnji" pa ga je bolje tako i rjesavati a ne simptomatski..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.