Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2005., 23:30   #21
Mislim da je ovo vrlo loš izbor od svih kandidata. Naravno, mislim da ni jedan od kardinala nije bio spreman za promjene koje su nužne u samoj Crkvi, pitanje dogmi, smanjenje političke i financijske moći Crkve, priznavanje pluralnosti mišljenja, smanjenje centralizma Crkve, pitanje financiranja, pitanje ekumenizma, pitanje grijeha Crkve.
Mislim da nitko od njih nije dovoljno jak i spreman za tako nešto, a ponajmanje Racinger!

Mislm da će Racinger nastaviti put bivšeg pape, kojeg smatram čiji pontifikat smatram vrlopogrešnim i štetnim. Racinger će bitjoš gori.
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 23:30   #22
Re: Izabran Novi Papa

Quote:
mrav kaže:
Sta mislite?

Meni je on bas simpa.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 23:31   #23
Quote:
pivka kaže:
jako razočarana!iskreno jako antipatičan lik!
neznam zašto al nemrem si pomoć.djeluje mi ko netko ko bi samo kažnjavao i volio da je samo po njegovom!


i to si sve zakljucila sto si ga dosada par puta vidila na tv-u
stvarno wow
nezaboravi da je izabran u najkracem roku sa 2/3 vecinom od "zlih" kardinala
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 23:36   #24
Re: Re: Izabran Novi Papa

Quote:
dora kaže:

Meni je on bas simpa.

I meni
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 23:39   #25
Quote:
Torcida_ZG kaže:
Ne, dušo, pomiješala si ga s Bogom

Nit je svet, nit je bezgrešan. On je, na kraju krajeva, samo čovjek.
To znam JA i to je MENI jasno...al ne znam za druge..
__________________
"It's like the riddle of the Sphinx... why are there so many great unmarried women, and no great unmarried men?"
Tzitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 00:23   #26
Izabran je moj favorit, čovjek koji neće okretati glavu kako vjetar puše. Neka nam dugo i uspješno živi novi Sveti Otac Benedikt XVI!
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 00:30   #27
Quote:
general Martok kaže:
Izabran je moj favorit, čovjek koji neće okretati glavu kako vjetar puše. Neka nam dugo i uspješno živi novi Sveti Otac Benedikt XVI!



Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 00:34   #28
zivio novi papa.. pokrstimo muslimane.. sta oni misle da mogu imat svoju religiju.. svi ce oni bti krscani, a ukoliko nece; KRENIMO braco krscani!! u pokrstavanje muslimana!!..u sveti rat!!!.. a ove bezboznike...da njih.. prljave kumuniste !!! ... javno cemo ih spaliti da vide kako sotonini sljedbenici zavrsavaju medju djecom bozjom .. borit cemo se protiv sotone do zadnjeh daha ..!

ALELUJA!

slavimo Gospodina našega!
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 00:38   #29
Quote:
grimReaper kaže:
zivio novi papa.. pokrstimo muslimane.. sta oni misle da mogu imat svoju religiju.. svi ce oni bti krscani, a ukoliko nece; KRENIMO braco krscani!! u pokrstavanje muslimana!!..u sveti rat!!!.. a ove bezboznike...da njih.. prljave kumuniste !!! ... javno cemo ih spaliti da vide kako sotonini sljedbenici zavrsavaju medju djecom bozjom .. borit cemo se protiv sotone do zadnjeh daha ..!

ALELUJA!

slavimo Gospodina našega!
Ma bravo, tako te Isus ucio. :asshole:
aenima11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 00:56   #30
Očekujem nazadak u ekumenizmu! Racinger se navodno oko toga i bio sukobio sa bivšim papom! On je autor one čuvene doktrine iz 2000. godine u kojoj se vrši nazadak u odnosu na drugi vatikanski koncil. U toj doktrini se napominje da je RKC jedina religija od Boga.Sebi pripisuju monopol nad Božjom voljom, jedini se smtraju Božjoj religijom. U Drugom Vat. Koncilu se uspostavio dialog, pogotovo sa pravoslavnim Crkvama, koje jednako tako priznaju kao kršćanskim religijama, religijama sljednicama Isusa Krista... od 2000. godine, zahvaljujući Racingeru išlo se korak, a možda i više unazad.Sad kad je dobio apsolutnu vlast (dosad je samo savjetovao apsolutnog vladara), tko zna što će sad učiniti kad ima odvezanruke, sad kad je on zakon, i Božji izaslanik na Zemlji
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:01   #31
Izabran je papa filozof. I to ne bilo kakav filozofa. Jedan od onih koji vrlo negativno gledaju na moderni svijet, na pluralizam, na slobodoumlje, na razmišljanje, na pluralizam, na različitost mišljenja, na različitost stilova, na drugačije obrasce, drugačije tradicije, drugačije norme i vrijednosti.Od takvog filozofa, zaključujući po njegovim prijašnjim izjavama, možemo očekivati mnogo "bistrih" i "oštroumnih" izjava.Za Greatest shits!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:11   #32
On je filozof nazadnjak, vraća Crkvu u prošlost, nameće i traži opće monopol RKC što se tiče pitanja religije, vjere, morala, kao i opće svere, inzistira na katoličkim dogmama i konvencija. Suprotsavlja se novim svijetskim uvjetima, onako kako nitko ni ne živi, niti danas može živjeti. Omalovažava ateiste!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:15   #33
ti si puko
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:18   #34
Već sa Vojtilom Crkva je izvršila zaokred, od smjera unaprijed, koji je započeo 2. vatikanskim kocilom, okreće kurs unazad. Danas je, zahvaljujući Vojtili Crkva nazadnija i centraliziranija nego prije 50 godina. Nažalost, opet je izabran papa, koji će se gibati u istom smjeru ko prethodni papa, u krivom, nazadnom smijeru!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:19   #35
Komunjarama i liberalčinam trta, a?

Vi bi najradije vidjeli propast Katoličke Crkve.

Ovaj RIS 3 i njemu slični su otpad ljudskog roda, sotone u ljudskom obliku.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:19   #36
[QUOTE]sir R.I.S. 3 kaže:
[


sad je se ponovo registrirao sa novim nickom
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:24   #37
Racinger priznaje kao ispravan život, jedino onakav život kakav promovira RKC. Sve ostalo smatra grijehom. Ne priznaje vanlerikalne i neteističke teorije i verzije. Niti teističke nekatoličke. Priznaje život samo po volji Božjoj, a sebi, RKC daje monopol nad Božjom voljom, a opet, monopol u RKC što je Božja volja, a što nije je ono što kaže Racinger. To je Božja volja! Racingerova volja je Božja volja. Sve ostalo je pogrešno. Postoji samo jedan put, i to onaj put koji se odredi u Vatikanu!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:24   #38
[QUOTE]arianne kaže:
Quote:
sir R.I.S. 3 kaže:
[


sad je se ponovo registrirao sa novim nickom
Nagledat ces ga se.
aenima11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:28   #39
Quote:
general Martok kaže:
Komunjarama i liberalčinam trta, a?

Vi bi najradije vidjeli propast Katoličke Crkve.

Ovaj RIS 3 i njemu slični su otpad ljudskog roda, sotone u ljudskom obliku.
Hvala na komplimentima.
Kad čujem ovako nešto od nekog katolika, smatram to komplimentom!

Ide u potpis!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 01:38   #40
Quote:
aenima11 kaže:
Nagledat ces ga se.


nece on dugo...
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.