Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2004., 03:03   #1
This is Spinal Tap

Does for rock and roll what "The Sound of Music" did for hills


eeeeeeeeee napokon sam ga pogledao


film rulezzzzzzzzzz, ma genijalno djelce o redatelju koji radi rockumentary o fiktivnom hard rock bandu, njihovom usponu, padu, i pronalasku slave (u Japanu, naravno). ma provala i provala smijeha, film je nešto prejebeno pogotovo preporučam bivšim, sadašnjim i budućim obožavateljima hard rock Bogova


ma ja isto kenjam, u stvari je u pitanju genijalna dekonstrukcija jednog razdoblja povijesti, odlična komedija, paleta ubojitih frizura i beskrajan izvor "spaljene" filozofije... gluma perfektna, scenarij urnebesan, ma sve je savršeno, krivo mi jedino što kasnim 20 godina sa gledanjem ovog remek-djela, ali vrijedilo je pogledati majku-svih-kultnih-filmova...



brrrrr... još sam pod dojmom...
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 11:20   #2
ideja i izvedba su mi fantastični! humor baš i nije!
Niten is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 12:19   #3
It goes all the way to eleven!
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 16:24   #4
Quote:
rajka kaže:
It goes all the way to eleven!



It's such a fine line between stupid, and clever.
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 19:15   #5
Quote:
rajka kaže:
It goes all the way to eleven!


Najgenijalniji line u filmu ikad.


A jeste li gledali A Mighty Wind?
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 18:09   #6
Quote:
kozz kaže:

A jeste li gledali A Mighty Wind?

ne, vidim na imdbu da ga je isto Christopher Guest radio i da parodiraju folk bendove, jel dobar ko Tap ili samo loša kopija??
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 23:57   #7
Nisam ga gledala, ali nije dobio bas sjajne kritike. No, Best In Show je jako smijesan.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 00:01   #8
taj "spinal tap" je jedan od najbolje opremljenih dvd-ova koje sam imao prilike gledati! hrpa,hrpa dodataka! ona scena kad iziđu na binu(pjevaju o nekim bansheeima),a "monumentalna" metar visoka scenografija im se počme rušit! urnebes! a mighty wind mi je dosadan! osim one fore kad im na kraju uzmu pjesmu koju su oni htjeli otpjevat!
Ludi Dijamant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 00:19   #9
Quote:
rajka kaže:
Nisam ga gledala, ali nije dobio bas sjajne kritike. No, Best In Show je jako smijesan.
Zapravo je dobio dobre kritike. Ali ipak mi nije bio toliko dobar - previše je good hearted da bi bio efikasna satira.
...ali je zato izvrsno odglumljen, plus izvrsni songovi i scenski nastup.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 10:19   #10
Quote:
Ludi Dijamant kaže:
taj "spinal tap" je jedan od najbolje opremljenih dvd-ova koje sam imao prilike gledati! hrpa,hrpa dodataka! ona scena kad iziđu na binu(pjevaju o nekim bansheeima),a "monumentalna" metar visoka scenografija im se počme rušit! urnebes! a mighty wind mi je dosadan! osim one fore kad im na kraju uzmu pjesmu koju su oni htjeli otpjevat!


da parodija na Sabbathe koji su imali tako velike rekvizite na stageu da baš nisu mogli normalno nastupati...


ali ta scena je i meni naj, kad se spusti onaj mali stonehenge kamen i ona dva patuljka oko njega počnu plesat,


a riječi su moćne;

Stonehenge where the demons dwell, where the banshees live and they do live well....
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 17:46   #11
Navodno su Iron Maidenovci protestno napustili premjeru filma misleći da se radi o parodiji njihovog banda.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 18:49   #12
brijem da taj film može bit parodija na pola bendova iz tih kasnih 70ih,početak 80ih! duge čupe i "land of the ice and snow" brije!
Ludi Dijamant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 19:18   #13
Pudl metal ili hair metal - kad su bendovi više vremena posvećivali vlastitim frizurama nego pjesmama.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 20:03   #14
Quote:
kozz kaže:
Pudl metal ili hair metal - kad su bendovi više vremena posvećivali vlastitim frizurama nego pjesmama.

ahhh zlatna vremena
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 20:15   #15
pudl metal
Ludi Dijamant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 13:07   #16
spandex metal
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 23:12   #17
danas sam ga jos jednom podvrgnuo testu starenja i nista...neda se
...moram priznat da je 'eleven' klasik, al sto se vise puta pogleda ovaj mi je sve drazi...kad sretnu onu drugu zvijezdu u hotelu i pricaju sa njihovim menadzerom a ovaj kaze:

"Listen we'd love to stand around and chat but we've got to sit down in the lobby and wait for the limo."

...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 11:32   #18
Re: This is Spinal Tap

Quote:
Katatonični_Dabar kaže:
Does for rock and roll what "The Sound of Music" did for hills


eeeeeeeeee napokon sam ga pogledao

Gdje si ga našao sunce ti yebem!?
Tražim ga sto godina...
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 11:39   #19
Re: Re: This is Spinal Tap

Quote:
bluntman kaže:
Gdje si ga našao sunce ti yebem!?
Tražim ga sto godina...

na majci svih mreža
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 11:52   #20
2002. film je potvrđen kao 'kulturno značajan' i stavljen u US National Film Registry.

Nakon Spinal Tapa ne možeš na niti jedan hard rock/metal bend gledati, a da ne pukneš od smijeha.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.