Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 17:26   #1
Moda iz svakog kuta (diskusije)

Nisam rob mode.Volim pogledati sta je u trendu i kako se djevojke uklapaju s njim.
Ne moze mi niko reci da je moderno nesto sto mi se ne svidja ili sto moda diktira. Sto - vise zgrozena sam pojedinim modnim detaljima, stvarima i cjelokupnom modnom masinerijom,tj.proizvodjacima. O torturi nad prirodnim materijalima da ne govorimo.
Ovdje bi htjela da mjenjamo misljenja o pozitivnim i negativnim stranama mode.
Za pocetak sjetimo se proslog ljeta i dimija.Kolko je trajalo? Kolko ste bacile para na njih i kolko ste ih iznosali?
Kostadinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 17:29   #2
nemam ni jedne
kupujem ono šta mi se sviđa
poteškoće zadaje slična ponuda po dućanima pa onda skrpam sama sebi nešto ili iskopam nešto nečije i tako...
zapravo, ne zamaram se time šta je in, šta je out
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 17:39   #3
Damo u crnom,ti si moj covjek
Zapravo,od djevojaka koje poznajem i koje ganjaju modu,upada mi cesto u oci da im je kosa masna,neuredna,lice takodje,ali bitno je da je 100% IN.Ne bi ja ni to IN primjetila da ona ne kaze.Tako da ova tema i ima tu svoju komponentu,da ljudi razlicitim stvarima daju znacaj(sto je i ok).
Buni me to,(po njenom)sva tip-top s vana,a na sta to oblaci nije vazno.
Tipicni primjer ,modnog roba.
Kostadinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 17:41   #4
dimije nikad nisam imala. imam par hlača ekstra širokog kroja koje ljudi zamjenjuju s dimijama, a nisu dimije. i nosim ih i kupujem od početka srednje škole, ljeti mi je najudobnije u njima letjet po gradu i obavljat obveze i ić od kave do kave. novca nisam puno potrošila na njih jer ih kupim ili u 2nd hand dućanima ili na placu/no name dućanima...

ima li još neko pitanje?

o trendovima mi se ne da... toliko puta sam o tom pisala, dosadno mi je više. prihvaćam trendove koji mi se svide i ne vidim ništa loše u tome, ne smatram se robom mode. moda je igra i zabava, bar što se mene tiče
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 17:48   #5
modu gledam kao vrstu umjetnosti. vjerujem da visoka moda to zaista i jest i da sati/dani uloženi u izradu HC stvari (sam proces kreiranja a i proces izrade) pravdaju astronomske cijene takvih komada. plaća se kreativni proces-umjetnik, plaća se skupi materijal, plaća se luksuz da imaš nešto što nema svaka druga osoba oko tebe. i kada nešto platiš toliko onda to maziš i paziš i uživaš u njemu a čika gaultier već radi na nečemu novom i totalno drugačijem jer ipak je on umjetnik i istražuje dalje i dalje... i zato mi svaku sezonu imamo "nove modne trendove" koji nas prema tvojim riječima "teroriziraju".
high street brandovi kopiraju modne kuće, ove pak kopiraju ovi iz kine, turske itd. i eto ti za mjesec dana prugica od chanelove trgovine u parizu, preko zare u barceloni do placa na črnomercu. i ne znam zašto se ljudi konstantno iščuđavaju tome. its just business.
ovaj komentar o "torturi" nad prirodnim materijalima uopće ne kontam. would you care to elaborate?
__________________
Sheila Take a Meow
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 17:51   #6
Sily_one
Siroke hlace koje slice dimijama si kupila jer se u njima ugodno osjecas,ako sam dobro razumjela, a ne zato jer je izbaceno da su moderne i ti ih odmah prihvatila kao slamku zivotnog spasa ili odricanja mnogo cega vaznijeg da bi se samo uvukla u njih.Otpadas od modnog roba
Bice pitanja za sve raspolozene za razgovor.
Kostadinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:00   #7
ja imam pet pari dimija i najstarije sam nosila još u srednjoj dakle prije cca 7 godina. obozavam ih. eto
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:06   #8
volim odgovarat na pitanja

a s rumpus se od riječi do riječi slažem, samo što sam lijena toliko pisati
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:06   #9
Quote:
Rumpus kaže: Pogledaj post
modu gledam kao vrstu umjetnosti.
Slazem se

I za mene je moda umjetnost, kreativnost, nacin izrazavanja.. A svaki umjetnik je na neki nacin individualac.
Jedno je moda, drugo je trend.
Sebe smatram osobom koja je pomalo kreativna i to se odrazava ne samo na moj nacin oblacenja vec i na nacin zivota - uzivam na primjer i u sredjivanju balkona podjednako
Kad neko ima stila to se vidi svuda oko njega.

E sad, nisam neki ekspert i pomalo kopiram Gledam caspise, internet,..itd..dobijam ideje. Sto ce reci da pomalo ispratim trend. Trenutno mi se svidja moda pletenica u kosi i zgodno mi jer je ljeto pa uvijek imam frizuru. A to sam vidjela na reality-ju "Farma"
__________________
14.04.2010 :)
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:58   #10
Mrzim pletenice u kosi , dosuše, ne gledam farmu, pa ne znam o čemu pričamo, ali ono - cila kosa u puno pletenica - fuj, fuj.

Dimije su jednostavno udobne. Široke i lepršave, nigdi ne stišću, i to je ljeti jednostavno praktično.

Znam da je to bio samo jedan primjer, ali svejedno...

Utjecaj medija bilo kojeg tipa često formira ukus. Gledaš kako nešto iskače od svugdje (časopisi, televizija, internet, izlozi) i s vremenom postane oku ugodno i normalno, dapače i privlačno.
I jednostavno je biti "main stream", odnosno pratiti trendove. Ne zahtjeva angažman, ni kreativnost. Servirano je. I to je servirano nešto šta je u tom momentu većini (jer inače ne bi bio trend) lijepo. Plus što je najjednostavnije zbog toga što je najdostupnije i za doći do toga.
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 20:07   #11
Quote:
Kostadinovic kaže: Pogledaj post

.
Ne moze mi niko reci da je moderno nesto sto mi se ne svidja ili sto moda diktira.
Zašto ti ne bi mogao reći? Pa ne mora ti se ni svidjeti.
Osobno nikad ne pratim trendove.
Ok, ja imam i godina i za mene je više pitanje imati vlastiti stil i izričaj,nego pratiti modne trendove.

Mene moda najviše intrigira s psihološkog i sociološkog aspekta, pogotovo pitanje zašto su žene već stoljećima podložnije modnim trendovima nego muškarci...
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:17   #12
Mrzim trendove!
Sama pomisao da mi se nesto namece kao obavezno za neku sezonu moze kod mene stvoriti odbojnost.Mislim da sam izgradila neki svoj stil i kupujem samo ono sto mi se svidja a to najcesce nije trenutno IN pa tako cesto sijem stvari.Mislim da je,kao sto je neko gore napomenuo, puno bitnije da je zena uredna i njegovana nego da je obucena po posljednjoj modiJa se iskreno jezim na prljavu kosu,nepocupane obrve,siske ispod miske i napola spao lak na noktima
Neke odjevne predmete kao te dimije ne bih obukla na sebe ni mrtva.Tu jos spadaju geek cvike,uggsice,muski sako,poderane carape,muske ravne cipele i vjerovatno ima jos ali ne mogu sad da se sjetim.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:27   #13
Quote:
lik iz bajke kaže: Pogledaj post
ja imam pet pari dimija i najstarije sam nosila još u srednjoj dakle prije cca 7 godina. obozavam ih. eto
i ja.. samo njih i nosim!
__________________
Svaki čovijek dijete je svojih postupaka!!! :)))))
morning_dew is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:42   #14
Osobno nemam ništa protiv dimija...ali ruku na srce pa ne stoje svima i ne mogu se baš kobinirati uz sve...a to je pravi pokazatelj pomodnosti kada obučeš ono što tebi ne stoji,što nije za tvoju konstituciju...također što se tiče dimija kada smo se svi toliko uhvatili njih katastrofalno mi izgledaju sa štiklama...općenito dimije bih uskladila uz neku ravnu ljetnu obuću, znači japanke ili nešto slično gladijatoricama...koje su mi zbog pomodarstva također sve omraženije.
U redu je pratiti trendove,ali ne slijepo...znači uzeti od njih ono što se tebi kao već izgrađenoj osobi sa svojim stilom svidi i ono što možeš uklopiti u svoj stil a da ostaneš ipak dosljedan sebi...ima par cura ovdje na forumu koje odlično uspjevaju u tome...
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:45   #15
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Mrzim trendove!
Sama pomisao da mi se nesto namece kao obavezno za neku sezonu moze kod mene stvoriti odbojnost.Mislim da sam izgradila neki svoj stil i kupujem samo ono sto mi se svidja a to najcesce nije trenutno IN pa tako cesto sijem stvari.Mislim da je,kao sto je neko gore napomenuo, puno bitnije da je zena uredna i njegovana nego da je obucena po posljednjoj modiJa se iskreno jezim na prljavu kosu,nepocupane obrve,siske ispod miske i napola spao lak na noktima
Neke odjevne predmete kao te dimije ne bih obukla na sebe ni mrtva.Tu jos spadaju geek cvike,uggsice,muski sako,poderane carape,muske ravne cipele i vjerovatno ima jos ali ne mogu sad da se sjetim.
uff uggsice su mi nešto najgroznije uz bok sa crocsicama...ali ajde još nekako i mogu prožvakati to spiku da su udobne pa hajde...ali ono što ne mogu prožvakati su kratke debele čarapice i otvorene sandale( ma bilo kakve sandale)
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:09   #16
Quote:
Rumpus kaže: Pogledaj post
modu gledam kao vrstu umjetnosti. vjerujem da visoka moda to zaista i jest i da sati/dani uloženi u izradu HC stvari (sam proces kreiranja a i proces izrade) pravdaju astronomske cijene takvih komada. plaća se kreativni proces-umjetnik, plaća se skupi materijal, plaća se luksuz da imaš nešto što nema svaka druga osoba oko tebe. i kada nešto platiš toliko onda to maziš i paziš i uživaš u njemu a čika gaultier već radi na nečemu novom i totalno drugačijem jer ipak je on umjetnik i istražuje dalje i dalje... i zato mi svaku sezonu imamo "nove modne trendove" koji nas prema tvojim riječima "teroriziraju".
high street brandovi kopiraju modne kuće, ove pak kopiraju ovi iz kine, turske itd. i eto ti za mjesec dana prugica od chanelove trgovine u parizu, preko zare u barceloni do placa na črnomercu. i ne znam zašto se ljudi konstantno iščuđavaju tome. its just business.
ovaj komentar o "torturi" nad prirodnim materijalima uopće ne kontam. would you care to elaborate?
Astronomske cijene takvih komada,da se ne lazemo pravda iskljucivo ime,potom dolaze stvari koje si nabrojala.Umjetnost je visedimenzionalni pojam!Nisi mi rekla nista novo.Potvrdjujes ono sto ja pisem a trazis pojasnjenje terora.Kad sam spominjala materijale i tu vrstu terora, u vrhu su pamuk,lan i svila,materijali koji nikako ne mogu stetiti tijelu,kozi,a koje zamjenjuju jeftiniji i nekvalitetniji.
Neku mastovitu i unikatnu krpu,od kavlitetnog materijala mozemo naci u Indiji vrlo cesto,Kini,Japanu i tako tim za moderne zene,tzv."sklj"zemljama.
Medjutim,nema tog gusta,ako nije etiketirano.Ne odnosi se ovo na sve,ali pronacice se i takve porsone.Nije to to ako je iz Kine neka zena radila na njoj/njima godinu dana,jer ko je ta zenaDok Armani je Armani
Ne znam sta ti jos nije jasno za torturu i modu Sve i da nisam ljubitelj zivotinja,ubijanje istih radi "kicenja njihovim perjem" sve sam ti reka, tortura nad prirodom i njima samim.Kriterijumi mrsavosti i nastojanja djevojaka poistovjetiti se sa nekom idealnom tezinom,visinom(nepotrebne dijete,glad,produzavanje cjevanica)je tortura nad samim sobom.

Quote:
Lorie kaže: Pogledaj post
Slazem se

I za mene je moda umjetnost, kreativnost, nacin izrazavanja.. A svaki umjetnik je na neki nacin individualac.
Jedno je moda, drugo je trend.
Sebe smatram osobom koja je pomalo kreativna i to se odrazava ne samo na moj nacin oblacenja vec i na nacin zivota - uzivam na primjer i u sredjivanju balkona podjednako
Kad neko ima stila to se vidi svuda oko njega.

E sad, nisam neki ekspert i pomalo kopiram Gledam caspise, internet,..itd..dobijam ideje. Sto ce reci da pomalo ispratim trend. Trenutno mi se svidja moda pletenica u kosi i zgodno mi jer je ljeto pa uvijek imam frizuru. A to sam vidjela na reality-ju "Farma"
Hvala na odgovoru.Prelijepo je sto si obdarena kreativnoscu i ne smeta sto si taj dar dopunila nekim casopisom.(Ja nisam.)Slozicu se da je moda umjetnost samo do odredjene granice.Unikatnost,mastovitost i dobar materijal,uz to neizbjezna crta od komercijalizacije i fabrikovane masinerije,koju sam pomenula vec.Farmu ne pratim.Ali ako se radi o malim pletenicama,to mi je slatko,mada mislim da ne bi mogla zaspati u njima i da bi imala osjecaj da mi zatezu glavu,tako da tu ljepotu ipak sebi necu priustiti.

Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Zašto ti ne bi mogao reći? Pa ne mora ti se ni svidjeti.
Osobno nikad ne pratim trendove.
Ok, ja imam i godina i za mene je više pitanje imati vlastiti stil i izričaj,nego pratiti modne trendove.

Mene moda najviše intrigira s psihološkog i sociološkog aspekta, pogotovo pitanje zašto su žene već stoljećima podložnije modnim trendovima nego muškarci...
Pa ti si zena za sva vremena,ako si uspjela izgraditi vlastiti stil
Nema potrebe se kaciti za nepotrebno,pogotovo ako ja mislim da imam dobre argumente za ono sto sam napisala.Poenta teme nije ni najmanje u tome.
Imam i ja godina() sta to ima s tim sto zelim da doprem do misljenja i drugih djevojaka,zena,tj.da sa svake strane pogledamo tu modu i sa svih aspekata?

Lost..super post!Ni sta dodati,ni oduzeti!
Kostadinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:22   #17
Quote:
morning_dew kaže: Pogledaj post
i ja.. samo njih i nosim!


Ako se ti u njima fino osjecs sto da ne!?Od svih ovih (na slici)nijedne mi se ne svidjaju,(jer mi stvarno odvratno izgledaju i na ovim djevojkama po mjeri),ipak izdvojila bi ove sive i predzadnje .One su mi najruznije.
Necu ni da zamisljam neku debelu djevojku u njima.
Kostadinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:32   #18
Quote:
Kostadinovic kaže: Pogledaj post


Ako se ti u njima fino osjecs sto da ne!?Od svih ovih (na slici)nijedne mi se ne svidjaju,(jer mi stvarno odvratno izgledaju i na ovim djevojkama po mjeri),ipak izdvojila bi ove sive i predzadnje .One su mi najruznije.
Necu ni da zamisljam neku debelu djevojku u njima.
odlično se osijećam u njima.. nosim ih na sve živo kaj mogu natrpat po sebi
inače se oblačim u robu iz ovih indian shopova tak da... nisam nikakav pratitelj mode il nekaj tak sličnog..
al ko voli nek izvoli. ak se dobro osijeća u tome.. zapravo, totalno mi je nebitno kak se neko obuće.. ak si me ne diraš, ne diram ni ja tebe!
__________________
Svaki čovijek dijete je svojih postupaka!!! :)))))
morning_dew is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 00:43   #19
Osjecaj je jedna stvar,izgled druga.Prva nosim ono u cemu se lijepo osjecam.
Kako to izgleda u tudjim ocima,ne znam i nije mi bitno.Uprkos tome ne mogu da ne primjetim na ovoj slici,da posmatrac moze steci utisak da ovim djevojkama nesto visi ili im se oteglo do koljena.
Kostadinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:07   #20
meni sve te dimije s fotke izgledaju grozno. kako je netko gore na pisao, ocajno izgledaju na stikle. to je pravi primjer modnih zrtvi o kojima pises. ja sam ih uvijek furala na gladijatorice koje mi je napravio postolar i uske majice. i naravno, pletenicu u kosi prebacenu prek ramena
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.