Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2012., 21:35   #41
Quote:
sladoje kaže: Pogledaj post
Klipane, uzimas naruznije zgrade u Zagrebu i neke koje ti se svidaju u Italiji i onda napadas Zagreb. Ima i u Italiji ivi, ruznih i zgrada za rusenje, kao sti ima i u Zagrebu kuca po tvom ukusu, i kovanih ograda, i sarene kaldrme..
pa ja sam i rekao da i u vecin talijanskim gradovima ima takvih zgrada No u glavnom sada govorimo o zagrebu, sto se mene tice, ta vrsta arhitekture je jako puno zahvatila zagreb,pogotovo periferije...... cak u Dubravi na primjer u glavnom kuce su u nekim hladnim bojama i to mi ne djeluje kao talijanski kvartovi s kucama.... ovdje nekako su lijepse. Meni u zagrebu samo odgovaraju kuce tamo prema sljemenu, na tuskancu i slicno...eto,tamo one vile mi odgovaraju onako klasicne.

@kinara:
hajde da napravimo jednu "igru"....evo ovdje katalog sa nekim kucama
http://www.kucamont.com/index.php?T=...oztazne%20kuce

hajde malo pogledaj pa recimi ako bi ti trebala sagraditi privatnu kucu,koju bi izabrala
Klipan is offline  
Old 15.03.2012., 21:40   #42
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
@kinara:
hajde da napravimo jednu "igru"....evo ovdje katalog sa nekim kucama
http://www.kucamont.com/index.php?T=...oztazne%20kuce

hajde malo pogledaj pa recimi ako bi ti trebala sagraditi privatnu kucu,koju bi izabrala
Kad bih gradila svoju kuću, sasvim sigurno ne bih uzela neku po šabloni iz ovakvog ili nekog sličnog kataloga.

Ove su sve najobičniji prosjek prosjeka, bez ikakve kreativnosti i invencije. A o suvremenosti da ne govorim.

Najvažnije je da su šarene i da imaju mramorno stubište i krasan kip sirene na balustradi. Jupi.
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Old 15.03.2012., 21:52   #43
Quote:
kinara kaže: Pogledaj post
Kad bih gradila svoju kuću, sasvim sigurno ne bih uzela neku po šabloni iz ovakvog ili nekog sličnog kataloga.

Ove su sve najobičniji prosjek prosjeka, bez ikakve kreativnosti i invencije. A o suvremenosti da ne govorim.

Najvažnije je da su šarene i da imaju mramorno stubište i krasan kip sirene na balustradi. Jupi.

pa evo sada preko interneta sam nasao jednu kucu u prodaji u zagrebu sto je bas po talijanskom ukusu.... evo ovdje
http://www.delos.hr/nekretnina/akcija-1/tip-1/broj-71-

evo kupaonica
http://www.delos.hr/files/photos/pop...ina_19_002.jpg

to je bas onako po mom ukusu. Steta da ovakvih kuca u Zagrebu ima jako malo.... ja sam bio cesto pijesice u Dubravi i vecina kuca je jako drukcija.....

ja volim cak u kuhinji kada tu i tamo ima plocica sa pijtelom ili vocem..... kao ovdje
http://lh6.ggpht.com/_f97sr_TcuuY/S1...umb%5B1%5D.jpg

stvarno, po meni talijani imaju vise smisla za estetiku i njegovanje arhitekture...... To je bas po mom ukusu, siguran sam da ce to vama izgledati kicasto
Klipan is offline  
Old 15.03.2012., 23:58   #44
po mom mišljenju u italiji ima puuuuno bolje arhitekture od ovoga što ti nama prezentiraš

i btw - takvog kiča je prepuna hrvatska

s druge strane - ovo je torino..





(fotke sa skyscrapercityia)
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)

Zadnje uređivanje solar : 16.03.2012. at 00:24.
solar is offline  
Old 16.03.2012., 00:08   #45
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
po mom mišljenju u italiji ima puuuuno bolje arhitekture od ovoga što ti nama prezentiraš

i btw - takvog kiča je prepuna hrvatska
ja obozavam kada stave ove lavice na stupove ulaza u dvoriste.... to mi je super toga bas ne vidim po hrvatskoj i u zagrebu a bas taj kitch meni odgovara


a kada sam dosao u italiju cak sam vidio u ducanima lazne knjige u drvu za ukrasiti police
ja sam se jednostavno zaljubio u te zapadne gluparije
Klipan is offline  
Old 16.03.2012., 00:12   #46
ahahaha, citaj ovaj topic i trgam se od smijeha!!

mislim, jos uvijek ne kuzim whats the point?!

@klipan
usporedivat vile iz italije sa socijalnim limenkama, ili dubravom??
sva sreca da nisi prosetao malo po donjoj dubravi, jer bi vrlo lako dozivio infarkt od onih naguranih kucica. dobar dio njih i bez fasade, a sirina ulice jedva da auto prode...

ispada ko da ljudi ovdje imaju neku nastranu zelju zivjeti u trosnim kucicama, a kao imaju ista primanja ko talijani..

nego, daj se portrudi da sredite prvo ovu zgradu u MILANU, ili daj im predlozi da ju sruse, pa onda dodi u zg radit reda... ovak gadne nema cak ni u zg.
Zekac is offline  
Old 16.03.2012., 00:25   #47
mislim da se klipan dobro zeza s nama
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Old 16.03.2012., 00:28   #48
Ma ovaj neboder je cisti neoliberty....i ti bi srusio to??!?!

to je dokaz novih arhitetonskih tehnologija !!!!

Solar, da,ono je torino ali vidis kako ima sve neke tople smeckaste boje? hajde sada postavi novi zagreb pa ce sve biti sivo!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 16.03.2012. at 11:19. Reason: nije korišten multiquote
Klipan is offline  
Old 16.03.2012., 00:31   #49
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
I još kad bi dobio na uvid budžet grada i vodio računa o prihodima i rashodima, odmah bi nam sve sigurno obnovio

Btw, ja npr. ne volim miris jasmina previše i ne bih ga htjela na svakom drugom ćošku u Zagrebu.
zeza se sigurno.
lažne knjige i lavići dokazuju to.
pokazali ste arhitekturu milana, nismo još došli do napulja npr.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 16.03.2012., 00:37   #50
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
Ako te pere depresija od silnog sivila koje vlada centrom grada, predlažem posjet malo udaljenijim zagrebačkim kvartovima gdje kuće obiluju raznolikijim stilovima i bojama. Ima u Zagrebu kuća koje njeguju stil ' Toscan villa meats Partenon', 'Santorini meats Siberian gulag', 'man landing on Mars' itd...
Souvlaki is offline  
Old 16.03.2012., 00:50   #51
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
Solar, da,ono je torino ali vidis kako ima sve neke tople smeckaste boje? hajde sada postavi novi zagreb pa ce sve biti sivo!

sopot


središće


siget

utrina


utrina
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)

Zadnje uređivanje solar : 16.03.2012. at 00:58.
solar is offline  
Old 16.03.2012., 01:00   #52
kajzerica



dugave/hrelić



utrina



središće




nije sve tako sivo
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)

Zadnje uređivanje solar : 16.03.2012. at 01:13.
solar is offline  
Old 16.03.2012., 11:20   #53
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
zeza se sigurno.
lažne knjige i lavići dokazuju to.
pokazali ste arhitekturu milana, nismo još došli do napulja npr.
Ja sam vec rekao da je i u Italiji krcato gada,ako ides u Rim, posjeti naselja poput Laurentino 38 pa ces vidjeti svake zalosti. Evo ova talijanska komedija bas snimana u Laurentino 38..... pa tu ljudi zive cak u podzemljim stanovima.
http://www.youtube.com/watch?v=X32k0rC0sUQ
ta vrsta arhitekture sto je gospodin Le Courbasier podrzavao je stvarno katastrofa i dokazala se najgora ljudska arhitetonska ideja do sada

U glavnom sto se tice lavica ja se nisam salio
Ja te lavice obozavam, bas onako stvarju veselje.... eto,meni nekako kod nas nema tog veselja sto vidim po zapadnim kucama. Ti lavici bas te raspoloze kad ih vidis pa i ja bi ih sigurno postavio na stupice mog ulaza u vrt.


Meni nekako atmosfera u Zagrebu je drukcija nego u zapadni gradovima..... jos se "dise" neka istocna klima pa pokusava shvatiti u cemu je stvar. Valjda cak i ti lavici na ulazima utjecu na tu generalnu atmosferu......

@Solar: hvala,puno ovih kvartova cak i poznajem,je na kajzerici ima dosta tako sarenih zgradica i meni je to stvarno lijepo,ali eto,sada kada si stavio onu sliku o Utrinama,palo mi je na pamet jos jedno.

Prije jako puno tramvajskih stancija je imalo one zute ograde sa onim plavim plocama....a sada gdje bilo idu to obnavlljati postave sive ogradice sa staklenim (zapravu u plexiglasu) plocama..... je li to vama lijepo? Meni su bile draze stare ograde zuto-plave,nego ove sivo-staklene sto sada postavljaju.
U Zagrebu su bas zavolili sive boje!
Klipan is offline  
Old 16.03.2012., 11:23   #54
e da.... ako uskoro ova tema ne poprimi ozbiljniji ton, obuhvati malo više sugovornika i širu raspru i ne makne se od stalnog autorovog over&over prenošenja svojeg "dojmovlja" i povremene sprdnje na račun....hm.....gradnje, brzo ćemo ovo pod ključ.

barem privremeno dok se malo glave ne razbistre.
DeeJay Dee is offline  
Old 16.03.2012., 11:30   #55
inače, Klipan, meni ZG svojom gradnjom nikad nije disao odveć istočno, a danas još i manje, nema govora o kakvoj istočnoj klimi, ako izuzmemo ne baš posebno lijep NZG i neke pretežno stambene kvartove i baziramo se na širem centru grada di se odvija većina nekog društvenog života i obilazaka, druženja...

no, to sam samo ja i moj dojam (ko sam ja da sudim), trebalo bi možda pitati meritorne ljude, stručnjake iz te sfere pa da nam overall ocijene, onak bottom line izgled i (neupitnu srednjeevropsku) pripadnost Zagreba.

svugdje treba nastojati pronaći ono lijepo. a i jednog i drugog manje-više - svugdje ima.

p.s. da, obnovljena stajališta nit su takva bezbojno-siva lepa, a bome ni funkcionalna, ne štite npr. od prodiranja sunčevih zraka.
al su stara s onim nekakvim bojano plavim azbestom, ili wtf? materijalom bila još ružnija, neodržavana i nikakva.
DeeJay Dee is offline  
Old 16.03.2012., 11:32   #56
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
e da.... ako uskoro ova tema ne poprimi ozbiljniji ton, obuhvati malo više sugovornika i širu raspru i ne makne se od stalnog autorovog over&over prenošenja svojeg "dojmovlja" i povremene sprdnje na račun....hm.....gradnje, brzo ćemo ovo pod ključ.

barem privremeno dok se malo glave ne razbistre.
Ok,ako te smeta pa hoces zakljucati,zakljucaj, ali je cinjenica da cak talijani koji posjete zagreb,kazu cak da je lijepo i sve, ali to njima bas djeluje "istocni" grad..... a i meni djeluje bas istocni grad pa tako pokusavam shvatiti koji su to cimbenici sto stvaraju te razlike. Sada,tebi mozda je cak i smijesno, ali meni ti lavici u vrtu,ili snijeguljica sa patuljcima stvaraju veselje....cak i sela u Italiji su nekako sarena i uredna a kod nas katastrofa. U Sloveniji, jos nekako, ali kod nas bas djeluju tuzno.... a tamo kada se ide prema bosni i da ne govorim!!!! Jedina lijepa sela sto sam vidio u hrvatskoj su tamo u Istri. Ali sad je to vec druga tema!
Sto se tice zagreba,ja vidim da u glavnom se manje gleda na estetsku stranu..... na primjer ovdje u italiji cak vrpca za roletu je uvijek uvucena u zid a kod nas te vrpce strse van prozora! Kako to da u zagrebu ne zazidaju te vrpce?
Ja tu ne govorim samo o vanjskoj estetici,nego cak i o unutrasnoj estetici..... i ta estetika u zagrebu apsolutno fali.

Ja cak kada gledam americke filmove,vidim da u newyorskim stambenim zgradama postave uvijek neke dekoracije, dekorirane liftove, tepisone po hodnicima, ukrasena svijetla i zidove..... u Zagrebu kako uzes u neku stambenu zgradu,vidis zeljezne postanske sanducice,one uzasne plocice 30ih godina i dosta.
U Italiji cak ulazna vrata u stanove ukrase,u zagrebu ulazna vrata u stan su najbocnija. Ovdje ipak ulazna vrata su veca, ukrasena i tako dalje........
Klipan is offline  
Old 16.03.2012., 11:41   #57
ma odlično, super.

nemojmo u offtopic sa selima i izgledom cijele zemlje, hvala!

ok, djeluje ti istočno i bok. fair enough.
jel ti onda i beč, pešta, prag, ili manji graz, klagenfurt itd. (ne samo centri tih gradova) djeluju istočno? vjerojatno da. al to je tak, navikni se. drukčije na masovnjak ne bu. osim u detaljima i po sitno.
DeeJay Dee is offline  
Old 16.03.2012., 11:54   #58
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
inače, Klipan, meni ZG svojom gradnjom nikad nije disao odveć istočno, a danas još i manje, nema govora o kakvoj istočnoj klimi, ako izuzmemo ne baš posebno lijep NZG i neke pretežno stambene kvartove i baziramo se na širem centru grada di se odvija većina nekog društvenog života i obilazaka, druženja...
Jesi li ikada bio na Kozari Boku?
German is offline  
Old 16.03.2012., 11:57   #59
Da,vidio sam njemacke i francuske gradove pa i oni mi se nisu svidali. Pre sivi i tuzni. Meni bas odgovara ova talijanska arhitektura,sarena i mediterenska. A i ti si rekao da ti je zagreb malo pre siv, a sada nesto mjenjas mic po mic misljenje

meni je cak neboder ok,ali da tu bude malo gotike, ili art deco,kao americki neboderi.Sada ako bi u utrinama umjesto onih nebodera bilo nesto ovakvo
http://www.gbfans.com/images/store/716_816943065.jpg

sigurno bi to bilo lijepse!

evo ovdje ulaz u neboder, sve ukraseno
http://i.pbase.com/u35/photos75/larg...alParkWest.jpg

To kako se gradi u Zagrebu nista mi se ne svida.
Klipan is offline  
Old 16.03.2012., 12:08   #60
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
pa ja sam i rekao da i u vecin talijanskim gradovima ima takvih zgrada No u glavnom sada govorimo o zagrebu, sto se mene tice, ta vrsta arhitekture je jako puno zahvatila zagreb,pogotovo periferije...... cak u Dubravi na primjer u glavnom kuce su u nekim hladnim bojama i to mi ne djeluje kao talijanski kvartovi s kucama.... ovdje nekako su lijepse. Meni u zagrebu samo odgovaraju kuce tamo prema sljemenu, na tuskancu i slicno...eto,tamo one vile mi odgovaraju onako klasicne.
A ti mi bas ne ostavljas dojam nekog tko zna ista o arhitekturi, nego me vise podsjecas na ljubitelja kica.
Nismo mi u Zagrebi krivi sto smo srednjoeuropljani a ne mediternaci, i sto Talijani nikad, osim u novije vrijeme svojim kuhinjama, nisu imali utjecaja na Zagreb.
Valjda ima neka virtualna igra gdje ti mozes obojati cijeli svijet po svojim zeljama..
sladoje is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.