Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2014., 10:59   #21
Quote:
MaryMary kaže: Pogledaj post
Nije baš da gledamo aute s plinom, tražimo s benzinom, ali nema tako veliki izbor benzinaca kao dizelaša kad su u pitanju monovolumeni. Tako da gledamo ono što se nađe, a to je ponekad s već ugrađenim plinom.

Vidjela sam da u Njemačkoj ima daleko veći izbor Tourana na benzin, a na Njuškalu smo našli samo jedan i to s plinom. Možda na kraju budemo nekako kupili vani iako je malo komlicirano.

Što mislite koliko bi nas dodatno došlo do registracije WW Touran koji tamo košta 5000 €? CO2 je negdje oko 190g
Dizelaši, kao i auti s plinom se kupuju da bi se prelazilo veći broj km. Zato smatram da gledanje te vrste polovnih auti treba raditi sa puno većim oprezom jer je veća mogućnost da će se naletiti na "naštimani" primjerak nego kod golog benzinca (ne kažem da i tu nema "štimanja"). Posebno kod naših dičnih dilera, gdje većina dizela gdje se km ne može provjeriti ima oko 100.000 km, neovisno od godišta. A za one gdje se može, kilometraža je nekim čudom puno veća
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:14   #22
http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-13088553
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:43   #23
Pozdrav, evo mene nakon 2 godine. Naš stari auto izdržao još toliko
Sad smo opet u potrazi za nešto novijim monovolumenom. Gledali smo C4 Picasso, ali većinom su dizelaši, a to baš nije sigurno, pogotovo iz uvoza. A C3 Picasso sam vidjela samo na slikama, ne znam puno o mjemu, pa ako netko zna dobro bi nam došla usporedba sa C4 Pic i Scenicom.

Zadnje uređivanje MaryMary : 13.01.2017. at 23:00.
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 07:59   #24
C3 je manji i ruzniji. Imam c4 benzinca, no sto fali dizelu?
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:17   #25
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
C3 je manji i ruzniji. Imam c4 benzinca, no sto fali dizelu?
Hvala na brzom odgovoru.
Nije da dizelu nešto fali, nego mi malo vozimo, oko 10 000, a polovnom dizelašu će vjerojatno trebati dosta toga uskoro mijenjati, pa nam se ne bi isplatilo.
A tek km, tko zna koliko ih je u stvarnosti, pogotovo ovi iz uvoza.
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:20   #26
Budzet je ostao isti 7ke?
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:06   #27
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
Budzet je ostao isti 7ke?
Moglo bi i nešto više, oko 8000.
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:39   #28
Možda ovako nešto :

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-5-...oglas-21390015
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:06   #29
Taj ne izgleda loše, štoviše sviđa mi se, nisam ni znala da Mazda 5 tako dobro izgleda. Baš ćemo ga ići pogledati za koji dan kad uhvatimo vremena.
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:51   #30
7300 eura za srednje velik monovolumen star 9 godina? Previše novca.
Za te novce se uveze mlađi auto s manje kilometara.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:14   #31
Quote:
MaryMary kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo mene nakon 2 godine. Naš stari auto izdržao još toliko
Sad smo opet u potrazi za nešto novijim monovolumenom. Gledali smo C4 Picasso, ali većinom su dizelaši, a to baš nije sigurno, pogotovo iz uvoza. A C3 Picasso sam vidjela samo na slikama, ne znam puno o mjemu, pa ako netko zna dobro bi nam došla usporedba sa C4 Pic i Scenicom.
http://www.njuskalo.hr/auti/chevrole...ndo?sort=cheap

opelova mehanika
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:28   #32
možda ovakvo nešto?

dovoljno veliko za četvero krupnijih ljudi, mjesta i viška za prtljagu i sve ostalo. ulazi u budžet, ne previše kilometara. možda vam je jedino dizel mana.

http://www.njuskalo.hr/auti/opel-zaf...oglas-21261887
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:20   #33
Ja bi gledao u drugom smjeru. Monovolumeni su bljak.


Ako karavanske izvedbe npr. Lagune, Meganea ili 308-ice ne dolaze u obzir zbog niskog stropa, onda bi išao na putnički furgon tipa Berlingo/Partner.
Druga generacija Berlinga, odnosno Partnera, je taman u tom cjenovnom rangu. Nije loš ni redizajn prve generacije (2004-), a takvi benzinci se daju u bescjenje. Možeš dva kupiti.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:27   #34
Možda može kupiti dva, ali je riječ o neudobnim vozilima. Zadnja sjedala su loša, na ponekim modelima se vide velike limene površine, izolacija je slabija pa se buka jako prenaša u kabinu, ovjes je najčešće najobičnija štanga i federi, pa auto lupa i poskakuje... Novi su bolji, ali i cijenom vrlo visoko.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:32   #35
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Ja bi gledao u drugom smjeru. Monovolumeni su bljak.


Ako karavanske izvedbe npr. Lagune, Meganea ili 308-ice ne dolaze u obzir zbog niskog stropa, onda bi išao na putnički furgon tipa Berlingo/Partner.
Druga generacija Berlinga, odnosno Partnera, je taman u tom cjenovnom rangu. Nije loš ni redizajn prve generacije (2004-), a takvi benzinci se daju u bescjenje. Možeš dva kupiti.
meni su monovolumeni super. da imam viška papirnatih ne bih se dvoumio oko ovoga kojeg sam gore linkao. meni je zafira super, pogotovo ova redizajnirana.

ja bih izbjegavao berlinga, partnera i sl. ti auti mi nisu za duža putovanja gdje udobnost treba doći do izražaja. ti auti su mi više poluteretni automobili.
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:37   #36
Jbt što su skupi auti na njuški, užas, ne vrijede niti blizu toliko novca. Ovo gore navedeno vrijedi max 5500 eura, samo je ovo rvacka.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:01   #37
Quote:
krimtim33 kaže: Pogledaj post
možda ovakvo nešto?

dovoljno veliko za četvero krupnijih ljudi, mjesta i viška za prtljagu i sve ostalo. ulazi u budžet, ne previše kilometara. možda vam je jedino dizel mana.

http://www.njuskalo.hr/auti/opel-zaf...oglas-21261887
Zafiru sam probala, ali stražnja sjedala su joj bila dosta tvrda i neudobna, bar ova u kojoj sam se vozila.
A konkretno ova je unos iz Njemačke pa sumnjam u tih 150000 km 😒
Zato dizel, pogotovo uvozni, odmah otpada.
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:21   #38
Gledamo nešto ovako
http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-...oglas-21263843
Što mislite o ovom konkretno?
Može li se stvarno provjeriti km?
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 14:02   #39
Zovi i pitaj za nižu cijenu. Svaki od tih monovolumena je neopravdano skup, zato pitaj koliko cijena ide dole.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.