Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 09:05   #201
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Hvala na cestitkama. supruga je najsretnija. Ja bio vise za talisman karavan ali nakon probne me odusevio grand scenic.

Pa napisao sam iznad. 248.000 kn sa svime sto sam naveo (popust 20.000kn) plus evo sada kozna i elektronski pokretana memorijska sjedala 10.000kn. Tak da je sve skupa 258.000 kn, a to je u onih famoznih Tomicevih 33.333€ za trojku, cak jos skuplje tak da da. Nakrcani Renault u cijeni bmwa trojke ili c klase na akciji.

Btw. Nije bas renolček. Auto je prek 4,5 metra, visok, bas je pojava. Bocna linija rastura!! Obiteljski auto sa sportskim izgledom.
Ma pitao sam konačnu cifru jer si naveo da si uzeo još dvije doplate. Po toj cijeni bmw da na tomićevoj akciji ali bojim se da c-klasa ne ide ispod 300.000 kn ni u kojoj kombinaciji (možda se varam).

Znao sam da ćeš se zakačit za renolček. Ma ja to od milja, jer i sam vozim jednoga.

Nego, stvarno mi se čini dobar izbor. Ipak dobiješ puno praktičniji obiteljski auto nego da si uzeo PUG 3008 ili 3era ili c-klasu. Iako i talisman grandtour (ili bilo koji drugi nepremium model d-segmenta u karavan varijanti) ne bi bio loš izbor za obiteljski auto.

Svakako poslikaj auto kada stigne i podjeli dojmove nakon prvih par mjeseci korištenja.

Jesi testirao Scenica s tim dci 160 motorom ili?

Koja getriba ide u tvoj primjerak?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 09:07   #202
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Postoje sredstva za održavanje kože, tako da joj se produlji izgled i kvaliteta
Budem proogoglao malo definitivno kako se odrzava.

Nego, znam da se u auto naknadno mogu ugraditi grijaci sjedala. Molydon to radi. A da li netko zna da li se da to isto sloziti s hladenjem sjedala tj. Da li se to da naknadno ugraditi jer ne nalazim nista? S obzirom da grijanje sjedala imam dok hladenje nemam pa bi jos u to eventualno investirao kasnije...
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 09:23   #203
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Ma pitao sam konačnu cifru jer si naveo da si uzeo još dvije doplate. Po toj cijeni bmw da na tomićevoj akciji ali bojim se da c-klasa ne ide ispod 300.000 kn ni u kojoj kombinaciji (možda se varam).

Znao sam da ćeš se zakačit za renolček. Ma ja to od milja, jer i sam vozim jednoga.

Nego, stvarno mi se čini dobar izbor. Ipak dobiješ puno praktičniji obiteljski auto nego da si uzeo PUG 3008 ili 3era ili c-klasu. Iako i talisman grandtour (ili bilo koji drugi nepremium model d-segmenta u karavan varijanti) ne bi bio loš izbor za obiteljski auto.

Svakako poslikaj auto kada stigne i podjeli dojmove nakon prvih par mjeseci korištenja.

Jesi testirao Scenica s tim dci 160 motorom ili?

Koja getriba ide u tvoj primjerak?

Da testirao sam taj dci 160 i taj sam i kupio. S obzirom na velicinu, sirinu tezinu auta ostao iznenaden performansama. Naravno nije to ko kod d segmenta ali s obzirom da je to jos uvijek mpv crossover (tako su ga sada okarakterizirali) motor vise nego dobro ispunjava svoju zadacu.

Lomio sam se jako dugo i izmedu puga 3008 i scenica jer pugova unutrasnjostje nesto najljepse sto sam trenutno vidio u dizajnu unutrasnjosti automobila. Izvana mi je li-la, ali prevladao je razum i prtljaznik kod grand scenica, (kod puga ipak malo premali mada cu i za renault uzeti krovnu kutiju kasnije) spustanje sjedala u podnicu itd... daleko do toga da puf nije odlican auto.

Budem poslikao svakak kad dode. E da, i boja je bila diskutabilna kod renaulta. Mislio samda cu smedu uzet ali kad samje vidio uzivo na testnom bas mi i nije. Crvena s crnim mi se svidala ali onda opet, zasto bi vozio crveni auto? Tak da sam ipak izabrao tamnu sivu s crnim...

Jel zna netko info za naknadno ugradnju hlađenja sjedala?

Zadnje uređivanje M@tthew : 19.01.2017. at 09:47.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:38   #204
Što se kože tiče, samo ju moraš povremeno održavati i nema brige.
Kod mene bež koža u osam godina starom autu i dalje u super stanju, vrlo lako se čisti (često je dovoljno samo pobrisati lagano vlažnom krpom, dok bi se recimo u običan tapecirung prljavština "upila"... ako se nešto prolije, kao što i sam već rekao, opet koža tu nema nikakvih problema, dok bi obična sjedala to vrlo vjerojatno upila i ostala bi mrlja; a primijetio sam da s kožom ima i puno manje prašine), nema nikakvih tragova drugih boja... Uglavnom, koristi neko sredstvo za kožu svakih mjesec-dva-tri-četiri (kako ti već odgovara, nije nužno to raditi baš svako malo, osim ako je tebi bitno) i pitat ćeš se zašto do sada nisi imao kožu.

Za ugradnju hlađenja ne znam; ja ga nemam, ali nije mi to pričinjavalo neke velike probleme. Ako je auto duže vrijeme direktno na suncu, zna malo peći ako recimo golim bedrima sjedneš (mada ništa više od običnih crnih sjedala), ali vrlo brzo se ohladi na normalnu temperaturu čak i bez hlađenja. Ukratko, nisam do sada pronašao nijedan nedostatak koži, isključivo prednosti, tako da si po meni itekako ispravno odlučio s time.
fribix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:49   #205
Nekako ne vjerujem da se hlađenje sjedala može naknadno ugraditi. Grijanje je puno jednostavnije, jer se radi doslovce o tankom ožičenju, no hlađena sjedala obično imaju sitne rupice, negdje se mora spojiti klima uređaj odispod, sve je to presloženo da bi se naknadno radilo. Mene na koži svijetle boje ne bi brinulo što sjedala nisu hlađena. Ja bih možda izbjegao električno podešavanje jer ne vidim ni jednu prednost toga nad ručnim podešavanjem, a nije loše izbjeći dodatnu elektroniku i elektromotoriće u autu
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:51   #206
Ali memorija dobro dođe, kad ima više vozača.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:15   #207
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Ali memorija dobro dođe, kad ima više vozača.
Yep, upravo zato... supruga ce isto koristiti vozilo.

hvala na infoima za hladenje. Da nisam razmisljao o tome ali vjerojatno se neda naknadno ugraditi, em sjedala kako kazete moraju imati one rupice za hladenje. A dobro, prezivjet cemo nekako bez toga...
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:22   #208
Super odabir. Meni je ovaj scenic najljepsi renault. neobican i dobrog izgleda.

Recimo novog megana se da vidjeti sve cesce po zagrebu i mogu rec sto ga cesce vidam sve mi se manje svida.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:34   #209
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Da testirao sam taj dci 160 i taj sam i kupio. S obzirom na velicinu, sirinu tezinu auta ostao iznenaden performansama. Naravno nije to ko kod d segmenta ali s obzirom da je to jos uvijek mpv crossover (tako su ga sada okarakterizirali) motor vise nego dobro ispunjava svoju zadacu.
Iznenadio te pozitivno ili negativno?

pretpostavljam, negativno. S obzirom da je najčešći komentar ljudi koji probaju tu mašinu da su očekivali više za 160 ks.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:56   #210
Lijep auto, da mi je plaća od Dalićkinog supruga i ja bih jednog
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:18   #211
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Iznenadio te pozitivno ili negativno?

pretpostavljam, negativno. S obzirom da je najčešći komentar ljudi koji probaju tu mašinu da su očekivali više za 160 ks.
A gle, vozio sam ga po Zagrebu. Nisam iz Zagreba inace....Nismo isli na zaobilaznicu tak da ga nisam mogao stisnuti "do kraja", ovo sto smo vozili je bilo sasvim ok. Ali da, vjerojatno ako je falilo u Talismanu snage na autocesti ce faliti i u ovoj mrcini od auta. Mada, nit me interesira nesto sportska voznja, nit jurnjava s obzirom da vozim dvoje malih klinaca pozadi, jednoga od 3 godine nepune i drugu od 3 mjeseca. Javim jos impresije kad auto dode vezano za to.

Ali mislim da ce mi biti sasvim dovoljno tih 160 konja za svakodnevnu upotrebu samim time sto sad vozim mazdu 2 s 80 konja. Dobro, neusporediva masa vozila ali svejedno duplo jaci motor. A tih jedan ili dva put na godinu sto cu ici na more... velim, po meni motor zadovoljava moje potrebe. Nadam se
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:14   #212
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
A gle, vozio sam ga po Zagrebu. Nisam iz Zagreba inace....Nismo isli na zaobilaznicu tak da ga nisam mogao stisnuti "do kraja", ovo sto smo vozili je bilo sasvim ok. Ali da, vjerojatno ako je falilo u Talismanu snage na autocesti ce faliti i u ovoj mrcini od auta. Mada, nit me interesira nesto sportska voznja, nit jurnjava s obzirom da vozim dvoje malih klinaca pozadi, jednoga od 3 godine nepune i drugu od 3 mjeseca. Javim jos impresije kad auto dode vezano za to.

Ali mislim da ce mi biti sasvim dovoljno tih 160 konja za svakodnevnu upotrebu samim time sto sad vozim mazdu 2 s 80 konja. Dobro, neusporediva masa vozila ali svejedno duplo jaci motor. A tih jedan ili dva put na godinu sto cu ici na more... velim, po meni motor zadovoljava moje potrebe. Nadam se
ma po ovom što si napisao, tebe bi zadovoljio i 1.6 dci od 130 ks a kamoli ovaj jači.

Ma bit će to pila.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:58   #213
Normalno da je dovoljno 160KS, pa nije to auto od dvije i pol tone.

Puno sretnih i udobnih kilometara kolega. Nabaci koju fotku kad stignu kola
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:41   #214
Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post

Puno sretnih i udobnih kilometara kolega. Nabaci koju fotku kad stignu kola
Thnx. Budem svakak...
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 17:22   #215
Nemam iskustva s kožnim sjedištima, ali šta im nije mana i to da u njima više kližeš jer manje trenja između odjeća-koža nego odjeća-tkanina?
Sjedio sam u salonu u jednom scenicu (kraća verzija) i oduševio me uživo unutarnji dizajn i kvalitet materijala, čak bolje nego kod meganea, a p3008 mi se ništa više nije svidio unutra od scenica. Jedino sam primjetio da scenic nema više puno mjesta za noge iza. Ja sam 180cm i kad se smjestim naprijed iza ostane taman mjesta za istu osobu jer dotičem skoro sjedišta. Mislim da je problem u predebelim naslonima sjedišta i onim plastikama za jedenje kao u autobusima.
djurak84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 17:36   #216
To ovisi i obliku sica te kako se namjestiš u njemu... meni guzica ne mrda ni milimetra u njima. Al da bi dobro došlo recimo hlađenje siceva po ljeti... bi.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 18:12   #217
Quote:
djurak84 kaže: Pogledaj post
Nemam iskustva s kožnim sjedištima, ali šta im nije mana i to da u njima više kližeš jer manje trenja između odjeća-koža nego odjeća-tkanina?
Sjedio sam u salonu u jednom scenicu (kraća verzija) i oduševio me uživo unutarnji dizajn i kvalitet materijala, čak bolje nego kod meganea, a p3008 mi se ništa više nije svidio unutra od scenica. Jedino sam primjetio da scenic nema više puno mjesta za noge iza. Ja sam 180cm i kad se smjestim naprijed iza ostane taman mjesta za istu osobu jer dotičem skoro sjedišta. Mislim da je problem u predebelim naslonima sjedišta i onim plastikama za jedenje kao u autobusima.
Da u tim stolićima iza sjedala je glavni problem. Šteta što se nedaju odvojiti od sjedala nekako, to bi bio veliki plus po meni. Ja sa svojih 175 cm sam gotovo udaral u te stoliće koljenima kad sam sjeo. Ali u klasični Scenic baš kako veliš. Pa sam se bojao da je ista stvar s Grand verzijom. Ali kad sam sjeo u Grand verziju, e tu je skroz druga priča. Ipak je dosta više mjesta za koljena na stražnjoj klupi u usporedbi s klasičnim Scenicom. Mislim da je Grand verzija duža nekih 22 cm te se to itekako osjeti.

Zanimljivost je da Grand verzija kod nas u Hrvatskoj, ne znam kako je drugdje u Europi dolazi isključivo sa 7 sjedala što me začudilo, jer sam čitao testove online gdje se spominje da se može birati između 5 ili 7 sjedala. Mislim ja sam tak i tak htio sa 7 pa me nije diralo previše ali čudno mi je što kod nas nema opcije kod narudžbe da li želiš 5 ili 7 dok drugdje očito ima.

Inače imate u novome auto motor i sportu veliki prilog na više stranica baš o novome Scenicu ako koga interesira.

Zadnje uređivanje M@tthew : 19.01.2017. at 18:24.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:31   #218
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Upravo me to brine. Kvaliteta. Jer kako to onda izgleda kad ispuca? Vjerojatno ružno jel tako? I onda ne preostaje drugo nego ih ponovno oblačiti u kožu? A to košta....

Što se tiče održavanja i klinaca vidim hrpu postova na forumu da je čak zahvalnija od platnenih sjedala prvenstveno zbog tekućina koju platno odmah upije pa je problem, dok koža ne.

Ne znam stvarno. Doplata je 7000 Kn inače.
Nije baš neka ideja no za vruće ljetne dane možeš staviti presvlake preko kožnih sjedala
I da, stolići su velika smetnja za svakog višeg od metar i pedeset, ne znam zašto su ih tako nisko postavili, a neugodno su tvrdi. Bolje bi bilo bez njih. No kako imaš malu djecu koja će još dugo biti mala nemaš problema. Sve u svemu odličan izbor, bolji od talismana ili škode sigurno, a ako ti je 3008 premala onda i nisi imao puno za razmišljati. Šteta, jer ja sam navijao za 3008-icu...
One priče o bmw-u zaboravi. Koji bmw? Active tourer 2 je (dosta) manji i od običnog scenica ( meni bi bio taman ) a uz sličnu opremu i motor koštao bi debelo preko 350000kn.

ps. Ako ti treba cd player jer mrziš grozno zvučeće mp3-ice sigurno postoji nadoplata za cd changer, kod peugeota je to nekih 1000kn nadoplate.

Zadnje uređivanje tekac : 19.01.2017. at 20:58.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:56   #219
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Nije baš neka ideja no za vruće ljetne dane možeš staviti presvlake preko kožnih sjedala
I da, stolići su velika smetnja za svakog višeg od metar i pedeset, ne znam zašto su ih tako nisko postavili, a neugodno su tvrdi. Bolje bi bilo bez njih. No kako imaš malu djecu koja će još dugo biti mala nemaš problema. Sve u svemu odličan izbor, bolji od talismana ili škode sigurno, a ako ti je 3008 premala onda i nisi imao puno za razmišljati. Šteta, jer ja sam navijao za 3008-icu...
One priče o bmw-u zaboravi. Koji bmw? Active tourer 2 je (dosta) manji i od običnog scenica ( meni bi bio taman ) a uz sličnu opremu i motor koštao bi debelo preko 350000kn.
Tutek smetnja su u običnom Scenicu. Većina salona ima obični Scenic. Jesi sjedio u Grand verziji? Jer u njemu mi koljena nisu ni blizu stolića tak da je to ok. U Scenicu je to već veći problem slažem se. Velim idealno bi bilo da se daju skidati ali se nedaju...

ma sestra pred dvije godine uzela limuzinu bmw trojke na onoj akciji 33.333€, na to sam se referirao da sam već s tom opremom i motorom i malo preko te cifre a ipak je to "samo" Renault. Ali Renault nakrcan opremom.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 07:16   #220
Nisam sjedio u grande scenicu, nije ga onda još bilo... a više mi se sviđa kraća verzija. Sigurno ima više mjesta za koljena u dužoj verziji no ni u njoj ti stolići nemaju funkciju ako će ti lupati u koljena kad se otklope. Nebitno... Bitno je da si ti zadovoljan, a ponovit ću, uz par nedostataka (koje na žalost svaki auto ima) napravio si odličan izbor. Tako da nestrpljivo očekujem (kad budu) tvoje dojmove sa prvih kilometara vožnje
I uopće se ne bih dvoumio niti sekunde između spomenute (bmw) trojke i scenica kojeg si izabrao. Naravno izabrao bih kao i ti.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.