Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 22:22   #1661
Dakle kupoprodajni pa porezna, pa u svojoj MUP vratim stare tablice, uzmem nove (ili treba probne i jel se odma dobiju tablice?) i onda sredim osiguranje i tehnički sa novim tablicama i to je to?
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:01   #1662
sad nisam siguran jel tablicce dobiješ u stanici teh pregleda ili u mupu, ali reći će ti oni sve, a probne nemoraš vaditi ako to obaviš sve prije isteka rege ili bar obavi tehnički dan ranije a onda imaš 10 dana fore koliko tehnički traje da riješiš na mupu poreznoj , znači auto moraš voziti samo na tehnički i zato ti trebaju probne a ako obaviš sa starim tablama, , ovo sve ostalo možeš pješice obavljat
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:52   #1663
Ispričavam se unaprijed ako sam na pogrešnom mjestu, al google mi je dao ovaj forum, pa bi tražio pomoć u vezi kupnje auta, ali u Njemačkoj i živim u Njemačkoj tako da auto bi ostao tu. Golf V, 1.9. TDI 2005 godina, 114 000km prešao (sad je to pitanje jel stvarna kilometraža), očuvano stvarno izgleda, 5500 eura. Vrijedi li tog novca?
tommy15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:13   #1664
3000€
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:19   #1665
Pozdrav svima,zanima me jedan stari auto ali po meni i još danas itekako moderan i zanimljiv

U pitanju je Audi 100c4

Sad molim nekoga tko ima iskustva s ovim automobilom da mi da neki suvisli komentar

Zanima me da li je bolje gledati 2.5 TDi,ili pak 2.0 ili 2.3 benzinca s plinom,te koliko koštaju neki normalni servisi

Hvala svima unaprijed
notebookfan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 23:55   #1666
Nema se tu što pametno reći. Taj auto se prestao proizvoditi još prije 20 godina.
2.5 tdi je odličan motor i ako nađeš neki sa dobrim motorom služit će još.

Ako mene pitaš ja sam uvijek za opciju benzin plin. Prije ćeš naći uredan benzinac nego dizel, a ako ima plin u konačnici ćeš se još jeftinije voziti nego sa dizelom.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 02:24   #1667
Kupnja auta vani

Zanimalo bi me da li.mogu kupiti auto vani kao hr gradjanin,i koja je procedura,da li se nesto posebno placa kao porez? Auto ima austrijske tablice i registriran je.
Radi se o cifri od cca 8000 eura.
Auto bi se vozio i u Hr i u Austriji..ugl.po Europi.
Hvala
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 10:20   #1668
Pozdrav ljudi,

tražim auto na području Osječko-baranjske županije, do cca 3000€, namjena pretežno gradska vožnja (relacija Osijek-Čepin). Ne znam ništa o autima i zainteresirao me jedan oglas:

http://www.njuskalo.hr/auti/kia-cera...oglas-21467843

Zanima me što mislite o ovome? Čitao sam da je ovo dosta rijedak model i da se ne "ljubi" najbolje sa plinom. Da li je isplativo i koliko mogu srušiti cijenu? Hvala
vranac91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:26   #1669
Mislim da je taj auto"presvučena" HY Elantra. Ne znam zašto se ne bi ljubio s plinom. Ali s obzirom da su auti slični(makar mislim da jesu), možda se ne bi bilo loše okrenuti upravo elantri.


P.S. Ima li ti smisla plin, ako voziš na toj relaciji, pol vremena ćeš voziti na benzin Ok, taj ga auto već ima, ali nisam ziher koliko smisla ima, ako ne voziš puno izvan toga.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 10:52   #1670
Zašto ne može biti automatik, zašto???
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:18   #1671
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Mislim da je taj auto"presvučena" HY Elantra. Ne znam zašto se ne bi ljubio s plinom. Ali s obzirom da su auti slični(makar mislim da jesu), možda se ne bi bilo loše okrenuti upravo elantri.


P.S. Ima li ti smisla plin, ako voziš na toj relaciji, pol vremena ćeš voziti na benzin Ok, taj ga auto već ima, ali nisam ziher koliko smisla ima, ako ne voziš puno izvan toga.
Pa to je relacija od 20 km. Kako će se molim te pola vremena voziti na benzin? Bokte danas sam išao na -15 pa mi je trebalo nekih 3-4 km da se prebaci na plin, a kamoli ostatak godine kad temperature nisu u minusu. I to još gradske vožnje gdje ionako ide stani kreni.
Općenito se ovdje voli pretjerivati s tom potrošnjom benzina.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:23   #1672
Quote:
notebookfan1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,zanima me jedan stari auto ali po meni i još danas itekako moderan i zanimljiv

U pitanju je Audi 100c4

Sad molim nekoga tko ima iskustva s ovim automobilom da mi da neki suvisli komentar

Zanima me da li je bolje gledati 2.5 TDi,ili pak 2.0 ili 2.3 benzinca s plinom,te koliko koštaju neki normalni servisi

Hvala svima unaprijed
Kasnim.... Kao ponosan bivši vlasnik A6 C4 (100 C4 NE postoji!) 2.5 TDI 103 kw, mogu reći sve najbolje o autu. Jest star, al se dobro drži. Dva puta sam radio "veliki" servis, oko 3500 mrtvih živina ukupno. Motor ima DVA zupčasta, da te netko ne zajebe (mene probali, mislili da ja njih podjebavam). Potrošnja ovisi, moja od 6 do 10 litara, al ja imam puuno kratkih relacija. Od nepredviđenih troškova, rastepel mi se lager remenice klime (200 živina sa poslom) te prednje staklo (rabljeni, origigi 600 živina), te reparacija alternatora (za mene 300, inače oko 500 živina). Od ostalih kvarova, ništa. Redovni servisi, zamjena ulja (5W40 isključivo) svakih 10000, sa filterom ulja, ostali filteri jednom godišnje. ALI, to sve ovisi kakav primjerak upikneš, jer davno, kad sam ja svog kupovao, bilo je groblja. Sad još i više. Mada se nađe ponegdje dobar primjerak. Sa benzincima nisam imal dodira, 2.0 nemoj jer je slab, pogotovo sa plinom, 2.3 je derivat 2.8 i dobro podnose plin. Ak hoćeš, ja preporućam Quttro svakako (moj nije bio).
ALI, opet taj ALI, za pristojnu lovu nađe se daleko mlađi auto. Koji iznos imaš na umu?

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:46   #1673
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa to je relacija od 20 km. Kako će se molim te pola vremena voziti na benzin? Bokte danas sam išao na -15 pa mi je trebalo nekih 3-4 km da se prebaci na plin, a kamoli ostatak godine kad temperature nisu u minusu. I to još gradske vožnje gdje ionako ide stani kreni.
Općenito se ovdje voli pretjerivati s tom potrošnjom benzina.
Meni je nekako ostalo u sjećanju desetak km, zato i kažem, ovisi koliko se vozi. Na tu udaljenost(10ak km) ljudi su šizili, jer ako više puta tokom dana vozi, zapravo se zna dogoditi da je motor hladan, a kilometri se vrte. Meni bi na 50+ km u komadu dobro došao
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 14:00   #1674
Zanima me da li je netko kupovao auto u SLO,trebam neku auto kuću za preporuku?
Hvala
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 20:58   #1675
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Nema se tu što pametno reći. Taj auto se prestao proizvoditi još prije 20 godina.
2.5 tdi je odličan motor i ako nađeš neki sa dobrim motorom služit će još.

Ako mene pitaš ja sam uvijek za opciju benzin plin. Prije ćeš naći uredan benzinac nego dizel, a ako ima plin u konačnici ćeš se još jeftinije voziti nego sa dizelom.
Donekle ispravno ali 2.0 16V i 2,3 su k-jetronici koji su s plinom na vi.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 12:48   #1676
Planiram kupiti auto do 100.000 kn.

Možete li mi predložiti nekoliko modela koji su najbolji omjer dobiveno/uloženo s obzirom na sljedeće:
- volim dinamičnu vožnju što se tiče gradske vožnje, treba mi auto koji fino starta
- bitna je što manja potrošnja jer ću raditi minimalno 300 km tjedno
- ne bih da je prevelikog volumena (maksimalno kao novi Clio)
- od ostalih karakteristika: 5 vrata, automatska klima, tempomat
- bilo bi lijepo kad bi imao, ali nije nužno grijač prednjeg stakla


I najbitnije ne mislim ga mijenjati tako skoro pa da ima što manje troškove rez.dijelova i opreme.

Znam da su zahtjevi dosta općeniti, a iznos ne prevelik, ali nisam još ni krenula gledati detaljno karakteristike pa bi mi puno značilo kad biste mi naveli nekoliko modela koje da pogledam.
Hvala
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:40   #1677
Citroen C3 tek izašao najnoviji model najljepši od svih malih gradskih i od clia koji je zastario i od peugeota 208 savršen mali Citrać i od fieste i pola ...ali sad dolazi novi VW Polo ako možeš čekt to će biti stroj, kvalitetniji od francuza malo skuplji sad dizajn im je malo konzervativniji ali treba pričekat dok izađe, ako misliš polovan onda Polo taj se najmanje kvari ali je najskuplji ili Audi A1

Zadnje uređivanje Loui : 27.01.2017. at 14:57.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 16:09   #1678
Baš me zanima kakav to polo može dobit za 100.000kn
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 18:06   #1679
Quote:
kamikaza777 kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kakav to polo može dobit za 100.000kn
POLOvni

Može i tvojih nekoliko prijedloga, hvala
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 22:19   #1680
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti auto do 100.000 kn.

Možete li mi predložiti nekoliko modela koji su najbolji omjer dobiveno/uloženo s obzirom na sljedeće:
- volim dinamičnu vožnju što se tiče gradske vožnje, treba mi auto koji fino starta
- bitna je što manja potrošnja jer ću raditi minimalno 300 km tjedno
- ne bih da je prevelikog volumena (maksimalno kao novi Clio)
- od ostalih karakteristika: 5 vrata, automatska klima, tempomat
- bilo bi lijepo kad bi imao, ali nije nužno grijač prednjeg stakla


I najbitnije ne mislim ga mijenjati tako skoro pa da ima što manje troškove rez.dijelova i opreme.

Znam da su zahtjevi dosta općeniti, a iznos ne prevelik, ali nisam još ni krenula gledati detaljno karakteristike pa bi mi puno značilo kad biste mi naveli nekoliko modela koje da pogledam.
Hvala
S obzirom na navedeno traži onda neki turbo benzinca, na dizela nemoj ni pomišljati jer pretpostavljam da je ovih 300 km tjedno većinom grad, a napisao si da auto misliš voziti duže vrijeme.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.