Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2014., 16:13   #301
vivax sokovnik sj 150

Danas sam kupila vivax sokovnik sj 150 u konzumu i sokivnik je odlican. preporucujem ga svima koji traze jeftiniju varijantu. Probala sok iz hurom i kuvings sokovnika i po nicicemu se ne razlikuje sok. kolicima iscjedenog soka je bila jednaka na sva 3 sokovnika. nemojte nasjedat na marketinske trikove.
__________________
Grad - to ste vi
M.J is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 20:22   #302
Nakon par dana proučavanja skoro sam se odlučio za Petra sokovnik, ali na kraju je presudio izgled pa smo kupili ovo http://www.theblackpeppercorn.com/20...roduct-review/ ....
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 14:26   #303
Taj baš super izgleda. Uvijek me zanimalo kako radi. Javite utiske ako nije problem...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 15:19   #304
pa mogu reci da smo oduševljeni, vec tjedan dana cjedimo i voce i povrce

uglavnom stoji ukljucen na kuhinji, i svako jutro se posluzimo

lako se cisti iako mi ona prozirna plastika ne djeluje bas pre čvrsto ... takodjer, kao minus bih naveo da se malcice uvija kad stavim nesto tvrđe ... recimo mrkvu (to mozes vidit i na youtube-u) .. ipak, za te novce bih ocekivao nesto 100% stabilno...

https://www.youtube.com/watch?v=B2CW_g1a_Vo
https://www.youtube.com/watch?v=ZSO8A6h811Q

sto se tice prednosti, mislim da je super imati tri otvora za voće i onaj mali "nosić" koji se podigne da ne kapi kad se mijenja čaša, takodjer uz sokovnik se dobiju i 2 sita sa različitom veličinom otvora, manjom i većom (još nisam probao ovo veće sito)

Sto se tice kvalitete soka tu nemam previse za reci ... ovo mi je prvi sokovnik i nemogu ga s nicim uspoređivati ... zelio sam "hladnu prešu" a žena je izabrala na osnovi izgleda

Za sada je dobar ... cjedio sam svašta (i tvrdo i meko) i ni u jednom slučaju se nije zaštopao

Pitaj ako te jos nešto zanima, nadam se samo da me ova manija cjeđenja neće tako skoro proći

Zadnje uređivanje 2botia2 : 27.07.2014. at 15:31.
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 17:12   #305
U ovim clipovima, čini se da stvarno dobro savladava tvrdu mrkvu. Čini mi se da je dobar sokovnik, nadam se da nije bio preskup.
Što se tiče početnog entuzijazma, on će malo splasnuti. Važno je ne odustati nego pretvoriti cjeđenje sokova u naviku. Na početku ljudi obično više cjede voće, vremenom se prešaltajte postepeno na povrće jer tu leži najveće zdravlje. Recimo 30 % voća i 70% povrća.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 18:34   #306
Imaš li kakvu preporuku za recepte?
Na webu ima svega, ali ako nešto znaš is osobnog iskustva, ili imaš neki link dobro bi došlo...
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 19:20   #307
Pravo da ti kažem, meni to "recepti" zvuči pretjerano.
Kao da baš moraš pomješati toliko celera, toliko kelja i toliko mrkve.
Cjedim ono što je na sniženju, ono što dobijem iz bašte, ukratko ono što imam. Treba što je moguće raznovrsnije - znači ne sok od naranže svaki dan i ne treba cjediti samo voće jer ima određenu količinu šećera pa ne treba pretjerivati. Povrća što više.

Zeleni sok pravim od kelja ili špinata ili blitve pa dodam malo jabuke da zasladi i malo limuna da poboljša okus.
Super mi je sok od grejpa i cikle. Djeluje jako moćno :-)
Jako je zdrav sok od kupusa.
Krastavac je za detoksikaciju, ali nije jako ukusan pa dodaj nešto da malo maskira ukus.
U sok od jabuke dodam i limun pa ispadne limunada.
Narandža + mrkva je također klasika.
Ananas je rajski.
A nekad jednostavno ubacim šta god imam pa bude multivitamin.
Ohlađeno voće i povrće mi je bolje tj. hladniji sok mi je bolji.
Ne treba piti brzo, već sipaš fino u vinsku čašu iz uživaš polako uz TV ili knjigu ili na kompu.
Možeš iscjediti više pa ostaviš u tegli u frižideru za sutra, mada je svjež sok bolji.
Čvrsto, zdravo i sočno voće dat će puno bolje rezultate od gnjecavog ili prezrelog.
Uglavnom, vodiš se po nekom osjećaju, nema se tu što pogriješiti.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 19:41   #308
hvala puno na savjetima!
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:39   #309
Evo i ja dajem glas za "sokovnik na hladno prešanje". Koristim Gorenje JC4800VMX cca 1.5 godinu i zadovoljan sam kvalitetom sokova. Istina, tada sam dao 2 soma kuna, sada ima boljih od drugih proizvođača, neki čak nude i dodatno "sito" uz svoj stroj pa se može npr. praviti mljeko od badema, lješnjaka i slično.. Pa čak i provuči banane za kasnije sladoled...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 09:03   #310
Quote:
2botia2 kaže: Pogledaj post
Nakon par dana proučavanja skoro sam se odlučio za Petra sokovnik, ali na kraju je presudio izgled pa smo kupili ovo http://www.theblackpeppercorn.com/20...roduct-review/ ....
Svi tvre da se lako začepe, meni se Petra nije nikad začepio što god stavio unutra jel ima uži "vijak"
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:49   #311
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Svi tvre da se lako začepe, meni se Petra nije nikad začepio što god stavio unutra jel ima uži "vijak"
Kada čovjek čita recenzije za recimo Hurom slow juicer, naći će sve od totalnog razočarenja do oduševljenja. Također piše da se sokovnik za tren oka začepi kada se cijedi lisnato.
Stvar je u tome da se dosta ljudi nije informiralo kako se PRAVILNO koristi sokovnik i onda nisu zadovoljni.
Meni se Hurom nikada nije začepio, a stalno cjedim zelenilo. Treba rotirati sa nečim čvrstim da malo pogura i problem rješen. Staviš pregršt lisnatog, malo sačekaš pa komad mrkve i tako dok se ne iscjedi sve. Velike količine traže nešto vremena, ali ja ionako uživam u tome.
Dakle, ključno je informirati se o sokovniku prije kupnje i korištenja i onda su rezultati zagarantirani...
To vrijedi za sve sokovnike.
Hladno prešanje je obavezan izbor za svakoga tko juicing shvata iole ozbiljno.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 15:43   #312
Ako netko ima iskustva sa Vervita Pro sokovnikom,molim neka komentira.
http://vervita.hr/proizvodi/cijena/sokovnik-vervita-pro
To je model drugog korejskog proizvođaća - Kuvings B6000 i izašao je na tržište ove godine.Za razliku od svih ostalih sokovnika tog tipa,ima ogroman otvor za ubacivanje namirnica i u velikoj
većini slučajeva,nema potrebe za sjeckanjem na manje dijelove.Također ima jači motor,240w u odnosu na Hurom-150w.Brzina rotacije je 60 okretaja.Najnoviji Hurom ima čak 43 okretaja.
Navedeni sokovnik ima vani odlične recenzije potrošaća i odlikuje ga vrlo tihi rad čak i među drugim sokovnicima u toj kategoriji.Cijena je približno ista kao i za Hurom premium najnovije generacije.


https://www.youtube.com/watch?v=pAE3Qena7Lg
http://www.top10juicers.net/kuvings-b6000-review/
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:07   #313
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Kada čovjek čita recenzije za recimo Hurom slow juicer, naći će sve od totalnog razočarenja do oduševljenja.
Izgleda da je tako i sa sokovnikom Kuvings B6000.Nadmoćna većina je oduševljena,a među onima koji nisu oduševljeni,uglavnom su razočarani.
Prednost je taj veliki otvor,ali ima i mana.Npr. Vervita reklamira kako postiže još bolje rezultate u cijeđenju od modela Hurom premium iz serije HH te je uz to i puno brži radi većeg otvora i jačeg motora.No među zamjerkama stoji da u soku ima previse pulpe,tako da veća efikasnost možda i nije prednost u tom slučaju.Također ima par zamjerki na čvrstoću pojedinih dijelova.
Uglavnom,puno je to novaca i ponekad je dobro stati na loptu i razmisliti.Za taj novac se npr. može kupiti vrlo kvalitetna perilica rublja.Naravno,mislim na skuplje modele kao Hurom premium HH ili Kuvings B6000.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 21:11   #314
Za gotovinu cijena Kuvingsa je 3240 kn. dok stari Hu-100 košta 2250 kn. To su cijene sa 10% popusta kod Vervite. Stari (ako se starim može nazvati nešto što je izašlo prije samo 4 godine), je znači 1000 kn. jeftiniji. Za 1000 kn. više dobije se čep, veći otvor, pravljenje smutija, sito za smrznute deserte i neka funkcionalna poboljšanja. No, što se tiče samog soka, tu nema vjerovatno baš nikakve razlike. Još uvijek je to izuzetno kvalitetan sok, bez puno pjene i sa određenom količinom pulpe.
Možda je najbolje uzeti neki srednji model (Hu-700) koji košta oko 2800 kn, a ima većinu tih naprednih funkcija.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 22:40   #315
Onda na ovoj adresi:http://vernontrgovina.hr/ciscenje/ci...opusta-vir-got
Premium Hurom sokovnik HG-FBE06 - na akciji 2600kn.To je nešto kao nasljednik i malo poboljšana verzija HU-700.
Primjetio sam da Vervita daje samo 7 godina na motor na Kuvings i na Hurom.Vani je to 10 godina za oba uređaja,a i Vernon trgovina daje 10 godina za Hurom.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 10:00   #316
Ja sam dobio (kod Vervite) 2 godine na djelove i 5 godina na motor.
No, ne opterećuje me to puno. Ti sokovnici se uglavnom ne kvare (ako se pravilno rukuje).
Mislim da je taj 06 model ipak danas best buy za 2640 kn.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:06   #317
Pozdrav!
Dugo sam citao i odlucio se za sokovnik sa hladnim presovanjem.
Trenutno sam u dilemi da li da kupim: - http://www.theblackpeppercorn.com/20...roduct-review/
-http://en.vivax.com/VIVAX-HOME-Juicer-SJ-150-Slow-Juicer-318.aspx
- http://www.gorenje.hr/kucanski_apara...vnici?c=397447
Imate li misljenja, s obzirom da je Vivax 3x jeftiniji od oba navedena, pa ne znam da li su oni zaista kvalitetniji od njega i po cemu?
Unapred hvala na odgovoru!
Kejghim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 18:31   #318
Hladno presovanje je pametna odluka.
Dakle za sada si na pravom putu :-)

E tu dolaze muke jer postoji izbor.
Kada sam ja kupovao prije 3.4 godine bio je manje-više samo Hurom pa sam platio 2750 kn. i nisam se pokajao. Sokovnik je čist kvalitet, radi savršeno i sok je prvoklasan.

Vivax SJ 150 (100 eura) jeftino rješenje. Ono što znam je da su djelovi od inferiornog materijala i da se motor malo muči kada naiđe nešto tvrdo. Opet, za te novce, nije loša opcija.
Također kao jeftino rješenje ne bih odbacio sokovnik Petra za slične novce, ali vodoravan.

Gorenje JC4800VMX (200 eura) i Moulinex infinity press bi trebali biti nešto bolji. Gorenje je po kvaliteti (kaže prijatelj) negdje između Vivaxa i Huroma.
Opet kao vodoravno rješenje Oscar DA-900 koji je malo sporiji kao i svi vodoravni, ali i nešto bolji od ova dva u tom cjenovnom rangu.

Hurom stare generacije H-100 (300 eura). Ovo je superkvalitetna mašina samo mu fale napredne opcije novijih modela.

Hurom srednje generacije (400 eura). Dodana šminka i neke funkcije.

Hurom najnoviji (500 eura). Ima sva moguća poboljšanje, BPA, veliku posudu, veliki otvor za ubacivanje, čep, opciju pravljenja smutija itd.

Postoje i skuplji sokovnici, ali pretpostavljam da to ne bi bilo interesantno.

Ako ti je za početak važnije voće, izaberi uspravni. Ako je cjeđenje odmah planski radi zdravlja (dakle povrće), odluči se za Petra sokovnik ili Oscar DA-900 (imaj na umu da su sporiji jer treba sjeckati sitnije).
Ako imaš novaca uzmi Hurom (nije važno koji model) - jest skup, ali može potrajati 10-15 godina.

I šta na kraju izabrati... Nemam pojma :-) Ja nisam imao tih problema :-)
Koliko para toliko glazbe pa vidi. Otprilike svaki i vrijedi koliko košta...

Zadnje uređivanje ivanaj : 06.08.2014. at 18:40.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 19:36   #319
Ja imam Moulinex i za sada sam jako zadovoljan, pazim kako stavljam voće i povrće i za sada nema većih problema.

Bitno mi je bilo da uređaj zauzima što manje mjesta i da lijepo izgleda što je moulinex takodjer ispunio
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 10:53   #320
ivanaj, napisao si - "Hurom najnoviji (500 eura). Ima sva moguća poboljšanje, BPA, veliku posudu, veliki otvor za ubacivanje, čep, opciju pravljenja smutija itd."
Jesi li siguran za veliki otvor za ubacivanje ? Da nisi mislio na Kuvings B6000,kojeg sam komentirao ? Čini mi se da je otvor za ubacivanje kod novog Huroma ,približno
kao i kod modela iz prethodne serije.Ili se možda varam ?
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.