Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 13:23   #101
Slobodno ideš.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 12:33   #102
Sam bi sebe ubio sto sam se nasao u ovoj situaciji, ali trebam pomoc/savjet sad kad sam tu gdje jesam.

U Ceskoj sam svojim osobnim automobilom a prometna i je ostala u Hr.. Imam u autu zeleni karton, policu osiguranja, racun od kupovine samog auta i sve-samo mi je prometna ostala kod kuce slucajno..

Sto raditi, hoce li mi dokumenti koje imam kod sebe biti dovoljni ako me na granici pitaju za dokumente?
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:40   #103
Odgovor ti je - NE, neće.

No osim ako ne naletiš na neku budaletinu od murjaka - pustit će te, valjda je svakom jasno da se greške događaju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 17:11   #104
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Odgovor ti je - NE, neće.

No osim ako ne naletiš na neku budaletinu od murjaka - pustit će te, valjda je svakom jasno da se greške događaju.
i koja je sankcija ako me recimo zaustave na putu kući, redovna patrola i utvrde da nemam prometnu uz sebe ali je po svim dokumentima jasno vidljivo da je auto moj? Jel novčana kazna ili me mogu isključiti iz prometa?

Sva sreća pa granica nije daleko tako da će mi stari dovest prometnu u slučaju da me na granici traže pa da imam, samo moram doći od Češke do Hrv-Mađarske granice..
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 17:48   #105
Iskreno ... ne sjećam se kad su me zadnji put tražili ... a sjetio sam se - u Metkoviću proljetos kad sam ulazio u HR, rekla ženska da nije automatski očitao tablicu (dobar im je sistem).
Ali ako govorimo o EU - stvarno se ne sjećam.

Nemoj brljavit s vinjetama, ne divljaj i vjerojatnost a će te itko pita je 0,000000001%

Inače uredno ti mogu oduzet vozilo dok se situacija ne rješi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:40   #106
....a da ti netko od kuće faxira, skenira pošalje na neki način....
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 20:53   #107
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
i koja je sankcija ako me recimo zaustave na putu kući, redovna patrola i utvrde da nemam prometnu uz sebe ali je po svim dokumentima jasno vidljivo da je auto moj? Jel novčana kazna ili me mogu isključiti iz prometa?

Sva sreća pa granica nije daleko tako da će mi stari dovest prometnu u slučaju da me na granici traže pa da imam, samo moram doći od Češke do Hrv-Mađarske granice..
NE!! ne preko Mađarske! ako će te igdje u pograničnom pojasu policija ili carina zaustaviti i pretresati auto, to je onda (južna) Mađarska. radili su to i prije, uvjerio se osobno iskustvom kod Kaposvara, a ovih dana sam čuo od kolega nekoliko takvih slučajeva. u Austriju na autobahn i lagano. (jedino ne znam drkaju li Zlovenci na granici a Austrijom - na Bregani ili Macelju te neće tražiti dokumente; nemoj ići na male prijelaze, tamo znaju tražiti, npr. na Razvoru uvijek).
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 23:55   #108
Imam slike prometne na mobitelu, viberom su mi poslali, samo ne znam koliko ce mi to pomoci ako me neka patrola zaustavi..

Ja idem za Osijek, rutom preko Bratislave pa na Budimpestu i dolje kod Mohaca ulazim u Hr kod Belog Manastira.. Naci cu se sa starim na benzi u Mohacu tako da cu preko granice svakako imat prometnu, strah me samo ovaj dio Ceske dok se ne ukljucim na autoput koji je tek u Slovackoj, onda sam ipak mirniji i normalnom voznjom bez jurcanja bi trebao proci ok...

Hvala svima svakako na savjetima, ne mogu vam opisat kako sam se osjecao kad sam skontao da nemam prometnu, kao najveci krelac, to mi se bas nikada nije dogodilo..
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 10:03   #109
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
Imam slike prometne na mobitelu, viberom su mi poslali, samo ne znam koliko ce mi to pomoci ako me neka patrola zaustavi..

Ja idem za Osijek, rutom preko Bratislave pa na Budimpestu i dolje kod Mohaca ulazim u Hr kod Belog Manastira.. Naci cu se sa starim na benzi u Mohacu tako da cu preko granice svakako imat prometnu, strah me samo ovaj dio Ceske dok se ne ukljucim na autoput koji je tek u Slovackoj, onda sam ipak mirniji i normalnom voznjom bez jurcanja bi trebao proci ok...

Hvala svima svakako na savjetima, ne mogu vam opisat kako sam se osjecao kad sam skontao da nemam prometnu, kao najveci krelac, to mi se bas nikada nije dogodilo..
a onako za info - zakaj ti prometna nije uz vozačku, u novčaniku recimo???
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 10:32   #110
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
a onako za info - zakaj ti prometna nije uz vozačku, u novčaniku recimo???
Možda auto vozi više članova obitelji.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 10:36   #111
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
Imam slike prometne na mobitelu, viberom su mi poslali, samo ne znam koliko ce mi to pomoci ako me neka patrola zaustavi..

Ja idem za Osijek, rutom preko Bratislave pa na Budimpestu i dolje kod Mohaca ulazim u Hr kod Belog Manastira.. Naci cu se sa starim na benzi u Mohacu tako da cu preko granice svakako imat prometnu, strah me samo ovaj dio Ceske dok se ne ukljucim na autoput koji je tek u Slovackoj, onda sam ipak mirniji i normalnom voznjom bez jurcanja bi trebao proci ok...

Hvala svima svakako na savjetima, ne mogu vam opisat kako sam se osjecao kad sam skontao da nemam prometnu, kao najveci krelac, to mi se bas nikada nije dogodilo..
Šefe, nazvao sam prijatelja koji je pooovisoko u HU policiji i on kaže da ako je zeleni karton na tvoje ime, nemaš problema kroz HU. Obzirom da imaš i račun uz sebe + sliku prometne, prst u uho i šibaj. Ti kada "uskočiš" na autocestu/autópálya M1, pa se kod Budapesta prešaltaš na M6-icu, cijelim putem si na autocesti i šansa za kontrolu skoro ne postoji (ako voziš normalno). U slučaju bilo kakve kontrole u zoni Mohács-a, prije nego se nađeš sa starim, bez panike. Daš papire i polako bez straha objasniš o čemu se radi (možda budu tražili da napravite i zajednički selfie, jer ipak si unikat obzirom da se po velikom dijelu srednje Europe "prošetavaš" gore-dole bez prometne). Btw pojačane kontrole na južnom dijelu cijele Mađarske su radi migranata, tj. švercera istih.
p.s.
HU vinjetu (matrica) nemoj zaboraviti kupiti!!!
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 15:45   #112
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Iskreno ... ne sjećam se kad su me zadnji put tražili ... a sjetio sam se - u Metkoviću proljetos kad sam ulazio u HR, rekla ženska da nije automatski očitao tablicu (dobar im je sistem).
Ali ako govorimo o EU - stvarno se ne sjećam.

Nemoj brljavit s vinjetama, ne divljaj i vjerojatnost a će te itko pita je 0,000000001%

Inače uredno ti mogu oduzet vozilo dok se situacija ne rješi.
Meni su šanse da će me tražiti prometnu na HR granici 100% :-D

Već se smiju i kad im uz osobnu dam i prometnu.


Bivšem vlasniku budućnost (klinci) Dodikovog entiteta ukrala tablicu u Banja Luci :-D

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 17:16   #113
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
Imam slike prometne na mobitelu, viberom su mi poslali, samo ne znam koliko ce mi to pomoci ako me neka patrola zaustavi..

Ja idem za Osijek, rutom preko Bratislave pa na Budimpestu i dolje kod Mohaca ulazim u Hr kod Belog Manastira.. Naci cu se sa starim na benzi u Mohacu tako da cu preko granice svakako imat prometnu, strah me samo ovaj dio Ceske dok se ne ukljucim na autoput koji je tek u Slovackoj, onda sam ipak mirniji i normalnom voznjom bez jurcanja bi trebao proci ok...

Hvala svima svakako na savjetima, ne mogu vam opisat kako sam se osjecao kad sam skontao da nemam prometnu, kao najveci krelac, to mi se bas nikada nije dogodilo..
a onda nema greške, neće na autocesti, samo na državnima to rade. pogotovo ako te dokumenti čekaju u Mohacsu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 18:17   #114
Ljudi evo sretno sam stigao kući Hvala svima na savjetima i što ste si dali truda, lijepo od vas...

Inače je uvijek prometna uz mene naravno, ali prošli tjedan je starom auto bio na servisu i lakiranju branika tako da smo nekoliko dana obojica koristili moj pa je prometna bila u kući tako da tko vozi ima dokumente.. Nažalost, on ju je ostavio kod sebe u novčaniku a ja se nisam sjetio provjerit prije puta jer su vozačka, prometna, osobna, mobitel i takve stvari uvijek uz mene i eto kiksa..

Ugl, u Češkoj sam imao nekih 50 km lokalnih cesta do Slovačke i ulaska na autocestu, to sam prošao taktikom da sam putem sreo nekog Slovaka(pošto sam bio u pograničnom području pretpostavljao sam da mi neće skrenit negdje u neko selo nego da ide u domovinu ), pustio ga da me pretekne i onda lagano iza njega vozio tako da bi u slučaju neke patrole najvjerojatnije njega zaustavili a ja bi prošao.. i onda autoputevi, tu sam se opustio i vozio po propisima i sve je prošlo ok.. U Mohacu se našao sa starim, još u Baranji stali na fiš i eto sretno stigao kući

Na kraju prilikom ulaska u Hr ni Hrvatski ni Mađarski carinici mi nisu ni osobnu pogledali a kamoli nešto drugo al dobro, bolje spriječiti nego liječiti

Toliko sam se osjećao glupo i jadno da mi je bilo neugodno uopće pitat ovdje na forumu nekoga što napraviti u takvoj situaciji ali eto, možda me se netko sjeti slijedeći put kad budete kretali na put pa bolje dva puta provjerit osnovne dokumente nego proći ovako kao ja Hvala dečki, da se znamo osobno sada bih vas pozvao na pivo
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 20:33   #115
Ajde, ajde kad bi moja žena tak panicarila svaki put kad (namjerno) ode bez prometne već bi je herc strefil (uz sav estrogen koji je štiti) ��
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:33   #116
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post

Ugl, u Češkoj sam imao nekih 50 km lokalnih cesta do Slovačke i ulaska na autocestu, to sam prošao taktikom da sam putem sreo nekog Slovaka(pošto sam bio u pograničnom području pretpostavljao sam da mi neće skrenit negdje u neko selo nego da ide u domovinu ), pustio ga da me pretekne i onda lagano iza njega vozio tako da bi u slučaju neke patrole najvjerojatnije njega zaustavili a ja bi prošao.. i onda autoputevi, tu sam se opustio i vozio po propisima i sve je prošlo ok.. U Mohacu se našao sa starim, još u Baranji stali na fiš i eto sretno stigao kući

gdje?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 14:31   #117
Ja sam več išao preko granice bez ikakvih dokumenta i sjetio se da ih nemam kad sam se vračao i tražio me policajac osobnu a ja je nemam.Svejedno me je pustil i slovenski i hrvatski .Imal sam samo saobračajnu u autu i još to je bila ženina saobračajna.To ide kako naletiš a i oni mogu bilo kad pogledati preko interneta po imenu da li imaš dokumente ili ne.Jebat ga ,desi se ,da čovjek to zaboravi.
Ima i razumnih ljudi
robndi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:32   #118
Imam jedno škakljivo pitanje za koje mislim da bi ovdje mogao dobiti pomoć. Zanima me kakve se kontrole provode na granici sa Srbijom. Uskoro planiram do jednog rođaka tamo, a kad se budem vraćao ponijet ću sa sobom jednu kutiju s nečim za što nisam siguran kako bi policija reagirala da vidi. Išao bih busom, jel kontroliraju prtljagu u busevima? Postoji mogućnost da idem i autom, ali pretpostavljam da će prije pretresti auto nego bus.
kengy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 12:12   #119
Kako je trenutno stanje u praksi s Punomoći za upravljanje tuđim vozilom? Trebam u Sloveniju, auto je na oca, 2-3 put sam pravio tu punomoć, ali me nitko nikad nije tražio, zadnje 2-3 godine sam išao bez punomoći i nije me nitko tražio. Sad si mislim budući susjedi nisu dobrosusjedski raspoloženi je su li tražili koga?
Ursus actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:46   #120
Pitanje, auto danas kupljen, nisam stigao napraviti prijenos, ali imam ovjeren kupoprodajni, prometnu, zelenu kartu, policu. Kakva je procedura u takvom slucaju, hoce me pustit tako preko granice ili da radije uzmem rent a car?
somthing_ugly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.