Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 21:12   #1781
poštovani forumaši..da li je netko ugradio u cruza zamjensku lamba sondu i da trajno radi? ........
problem je ovaj....chevrolet cruze 1,6 benzin 2011, 124 ks...nema plin....povremeno pali žutu lampicu motora.....bio sam u 2ovlaštena servisa ..dijagnoza ista..lamba sonda 1 na ispušnim granama....na dijagnostici radi ispravno....samo izgleda povremeno zatilta i upali lampicu....motor radi normalno..ne troši više....ali nova originalna košta 2400 kn...a zamjenskih osim univerzalnih iz tokića 400 kn bez konektora (provjereno ne radi kako treba na većini auta)za taj model baš i nema....ima nekakava ceruti..sa konektorom....talijanska....ta ima u većim dućanima dijelova u zagrebu..ali vec u ducanu kažu da ne radi dugo..bez garancije...nemaju u ponudi denso ili bosh za taj auto .....ako netko probao sa zamjenskima na tom autu molim da napiše svoje iskustvo.....nova mi je skupa pa sada tražim rabljenu..ali nema baš ovih auta u dijelovima
Bori is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:28   #1782
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...20Cruze%202010

Ja zasad s time nemam problema.... Na eBayu po običaju postoji prava "zbrka" od ponude, toliko toga da boli glava od odabira... Ja bi se ipak o konačnom odabiru raspitao kod servisera u kojeg imam povjerenja, naravno da to nije ovlašteni..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:49   #1783
Koliko vidim ovdje, postoji hrpa proizvođača. Sad ne znam koja ti točno treba, no čisto za usporedbu sam uzeo prvu Bosch-ovu s liste i vidim da je na ebay dosta povoljnija u usporedbi s originalom.. Također, niže u opisu oglasa stoji cijela lista vozila (Astra, Insignia, itd..) na koju ova sonda odgovara, pa možda ne bi bilo loše da probaš kod nas potražiti zamjensku sondu za npr. Astru. Jer dosta trgovaca nema u bazama navedeno hrpu dijelova za Chevrolet koji inače odgovaraju. Ovo znam iz prve ruke.
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 22:24   #1784
Na njemačkom eBayu pod istim kat. brojem nudi se Bosch lambda sonda za Astru J, za 30 eura pa nadalje...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 15:06   #1785
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...20Cruze%202010

Ja zasad s time nemam problema.... Na eBayu po običaju postoji prava "zbrka" od ponude, toliko toga da boli glava od odabira... Ja bi se ipak o konačnom odabiru raspitao kod servisera u kojeg imam povjerenja, naravno da to nije ovlašteni..
bio sam i kod nekoliko neovlaštenih servisera...svi kažu isto... da je malo šanse će zamjenska dugoročno raditi ....da će samo možda u malom postotku denso ili bosh raditi.....uglavnom svaki je otvorio ladicu i pokazao mi hrpu sondi od bosha i densa koje su radile najduže 2 tjedna vožnje i to koje su po katalogu preporučene zamjenske za.....Opele..Renaulte ..toyote i ostale zvučne marke....kažu ljudi bacili novce i na kraju morali kupiti orginale i onda sve ok...kažu mi kupi novi orginal ili nađi rabljenu ispravnu..zamjenska je veliki rizik..kao fora je u kvaliteti materijala...kroz sondu prolaze vrući ispušni plinovi i zamjenske zato ne drže dugo....kazu...uz smješak.....sa zamjenskima se uglavnom nisu vratili samo oni koji su imali auto za prodaju.........
Bori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 15:46   #1786
Ovo bi trebala biti OEM, samo provjeri još jednom kataloški broj. Poštarina je 7$, jedino što bi ti mogli opaliti PDV i carinu ako otvore paket, no opet ispadne puno jeftinije nego 2400kn. Stranica bi također trebala biti pouzdana, masa ljudi je dijelove za Hyundai nabavljala od njih...
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:09   #1787
Ma čekaj pa i original je najvjerovatnije Bosch tako da čisto sumnjam da je zamjenska Bosch radila samo dva tjedna. Bosch je ipak renomirana firma.
Torpedo74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 08:45   #1788
Ma ovdje nas netko pomalo navlači za nos.... Bosch i Denso su zamjenski, i kao takvi upitna im je trajnost? Pa čitav Cruze ustvari je zamjenski Opel, sve što je dobro za Opel dobro je i za Cruza.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:23   #1789
Original je continental. A zamjenska denso radi stoposto, ako je dobro napravljeno.
A dobro ce napravit elektricar ako ne sam, i ne automehanicar koji takve stvari inace ne radi.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:27   #1790
Quote:
Bori kaže: Pogledaj post
poštovani forumaši..da li je netko ugradio u cruza zamjensku lamba sondu i da trajno radi? ........
problem je ovaj....chevrolet cruze 1,6 benzin 2011, 124 ks...nema plin....povremeno pali žutu lampicu motora.....bio sam u 2ovlaštena servisa ..dijagnoza ista..lamba sonda 1 na ispušnim granama....na dijagnostici radi ispravno....samo izgleda povremeno zatilta i upali lampicu....motor radi normalno..ne troši više....ali nova originalna košta 2400 kn...a zamjenskih osim univerzalnih iz tokića 400 kn bez konektora (provjereno ne radi kako treba na većini auta)za taj model baš i nema....ima nekakava ceruti..sa konektorom....talijanska....ta ima u većim dućanima dijelova u zagrebu..ali vec u ducanu kažu da ne radi dugo..bez garancije...nemaju u ponudi denso ili bosh za taj auto .....ako netko probao sa zamjenskima na tom autu molim da napiše svoje iskustvo.....nova mi je skupa pa sada tražim rabljenu..ali nema baš ovih auta u dijelovima
ne bi ja to ni dirao ak ne zeza,možeš ju skinut i oprat malo s četkicom i desteliranom vodom,osušit ispuhat i nazad vratit....možda i konektor zeza ,malo našpricat s kontakt sprejom ,ispuhat osušit ....
Mahun is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:59   #1791
Prodajem USB iz kutije naslona za ruku, ako nekome treba. Poštarina 50:50. (PM)
darek5cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:23   #1792
Quote:
Torpedo74 kaže: Pogledaj post
Ma čekaj pa i original je najvjerovatnije Bosch tako da čisto sumnjam da je zamjenska Bosch radila samo dva tjedna. Bosch je ipak renomirana firma.
nije tako jednostavno...i nije sve isto sa opelom
na originalnoj piše GM TYPE i neki brojevi....
po katalogu ne odgovara niti jednoj opelovoj sondi
Bori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 22:16   #1793
Aftermarket prodaja dijelova je priča za sebe, svatko se tu trudi ugrabiti čim veći dio kolača.... Ako se radi o Opeloovim motorima, sonde su jednako stndardizirane kao i svijećice, ležajevi i sl..

Trgovci tvrde da su to iste sonde kao i za Astru, Zafiru, Vectru, Merivu, Alfa Romeo..... i još hrpu drùgih modela..

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=...e+1.6&_sacat=0
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 22:19   #1794
Evo i zima je testirala moj Cruze, test je položen bez poteškoća... Osim što je auto nakon pranja jako brzo opet zamazan, sve ostalo radilo je bez greške po ovoj hladnoći. Paljenje, grijanje kabine, kočnice, mjenjač.. sve radi kao i prvog dana. Kako je kod vas?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 15:54   #1795
Pozdrav Cruzeri, molio bih vas za informaciju dal je netko uklonio DPF fizički i softverski. Bio bih jako zahvalan ako netko zna za nekog tko je to uspješno mapravio. Za sad super zadovoljan s autom jedino što me malo nervira često paljenje DPF-a (cca. svakih 400-800km, ovisno dal je grad ili otvorena cesta). Radi se o Cruze-u 2.0 120kW.

Hvala!
sharky0606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:08   #1796
Evo danas kvar na mojem cruzeru. Krenem normalono i odjednom malo zatrza i počne trokirati otišla bobina na drugom cilindru nakon 70 000km. Stavio drugu i piči dalje.
Torpedo74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 20:13   #1797
Quote:
Torpedo74 kaže: Pogledaj post
Evo danas kvar na mojem cruzeru. Krenem normalono i odjednom malo zatrza i počne trokirati otišla bobina na drugom cilindru nakon 70 000km. Stavio drugu i piči dalje.
koliko je to koštalo?
Bori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:55   #1798
Quote:
sharky0606 kaže: Pogledaj post
Pozdrav Cruzeri, molio bih vas za informaciju dal je netko uklonio DPF fizički i softverski. Bio bih jako zahvalan ako netko zna za nekog tko je to uspješno mapravio. Za sad super zadovoljan s autom jedino što me malo nervira često paljenje DPF-a (cca. svakih 400-800km, ovisno dal je grad ili otvorena cesta). Radi se o Cruze-u 2.0 120kW.

Hvala!
To nije često negu sasvim normalni razmaci. A uklanjanje ne pravi problem kao i na svakom drugom autu, ako odradi tko zna prvenstveno kvalitetno srediti ecu.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 08:48   #1799
Quote:
Bori kaže: Pogledaj post
koliko je to koštalo?
Hitachi s 5 god garancije i s popustom 600kn. Dok je recimo od Boscha oko 2000kn,a originalna oko 1500kn.
Ima na ebayu za 40-50$ pa možda ne bi bilo loše naručiti koju za rezervu.
Torpedo74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:50   #1800
Čudno je s tim bobinama, moj Cruze prošao je 90 tisuća i zasad bobine rade bez greške... Meni je počeo trokirati u vožnji, čak se i gasiti na leru zbog istrošenih svijećica.... Ali slažem se, jedan komplet tih bobina za 50 eura bilo bi dobro uvijek imati sa sobom, zlu netrebalo...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.