Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 09:07   #5701
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Koliko to para dođe i koliko je komplicirana zamjena?
mislim da ti je cca 500 sa poslom. A ima posla neznam kolko je mehi trebalo ostavio sam auto i otisao,. Ja sam nakon toga jos optiku napravio.
sony xperia u is offline  
Old 20.01.2017., 10:42   #5702
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
kako tvoj DSG sada, kako se zove onaj lik i odakle je što ti je popravljao DSG, zlu ne trebalo ...
Sopkov, Vinkovci. Nemam zamjerki na DSG.
Maverick25 is offline  
Old 20.01.2017., 11:05   #5703
samo da obavijestim, promjenjen erg ventil na G7, auto i dalje podrhtava u leru..

znači dosad 4 dizne, erg ventil.. sad ćemo vidjeti dalje
aligator1 is offline  
Old 20.01.2017., 11:09   #5704
Pa kad to što mijenjaju nema veze s tim očito.. Mogu promijeniti pola auta tako.

Da nije zamašnjak? Jel to jednomaseni?
dellel is offline  
Old 20.01.2017., 12:33   #5705
e to ne znam, provjerit će danas na servisu koji je zamašnjak u njegovom.
aligator1 is offline  
Old 20.01.2017., 13:46   #5706
Sve to izmijenjeno i naplaćeno?

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Old 20.01.2017., 14:07   #5707
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Sve to izmijenjeno i naplaćeno?

Poslano sa Lenovo Mobicha
nene, garancija sve pokriva!
aligator1 is offline  
Old 20.01.2017., 22:53   #5708
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Golf IV, V, VI, VII - isti simptomi (povremeno podrhtavanje u leru), isto neznanje oko uzroka, isti način popravaka (eci, peci, pec), iste spike.. Te golfove kao da je netko ukleo po pitanju tog jebenog podrhtavanja u leru..

Ali najjače od svega je izjava kao još do sada nisu imali pritužbe na to..
Imam Golf 5 i ponekad auto podrhtava na leru. Nema pravila kada ali najcesce nakon sto dosegne radnu temperaturu, kad je hladan skoro nikad nema podrhtavanja. U pocetku sam se brinuo, nakon 3 god, to mi je postalo normalno.

Iako sam imao i Audi A3 s istim motorom i kod njega nije bilo podrhtavanja
carevsin is offline  
Old 21.01.2017., 00:06   #5709
I zašto si mjenjao A3 za Golfa s istim motorom?
dellel is offline  
Old 21.01.2017., 20:48   #5710
i ja se pitam...
carevsin is offline  
Old 22.01.2017., 12:36   #5711
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Imam Golf 5 i ponekad auto podrhtava na leru. Nema pravila kada ali najcesce nakon sto dosegne radnu temperaturu, kad je hladan skoro nikad nema podrhtavanja. U pocetku sam se brinuo, nakon 3 god, to mi je postalo normalno.

Iako sam imao i Audi A3 s istim motorom i kod njega nije bilo podrhtavanja
I kod mene na leonu nakon 2 godine starosti, mislim da je vezano uz zamašnjak. Više ni ne obraćam pažnju...
Metalzoid is offline  
Old 22.01.2017., 18:58   #5712
Quote:
Metalzoid kaže: Pogledaj post
I kod mene na leonu nakon 2 godine starosti, mislim da je vezano uz zamašnjak. Više ni ne obraćam pažnju...
Ja sam negdje na bespućima interneta naletio da je do ventila za povrat uljnih para. Moj ima dva, prednji sam zamjenio i ista priča. Stražnji možda riješim na proljeće pa vidim jel će pomoć.
squizl is offline  
Old 24.01.2017., 13:41   #5713
Dal bi bilo pametno dat u neostar auto na promjenu zipcastog remena i sve sto ide uz to? za par mjeseci ce bit star 4 godine i onda bi mogao u onu 4+ akciju sto imaju. A sad mene zanima dal ugraduju dobre dijelove ili neke najjeftinije? ima itko uskustva?
sony xperia u is offline  
Old 24.01.2017., 21:18   #5714
Imaš sedmicu 1.6 tdi? Ako ti se kod ovih velikih minusa kod paljenja i hladnog motora čuo siktavi zvuk od remena, traži u ovlaštenom promjenu zupčastog u garanciji. Ja reklamirao taj zvuk u subotu na redovnom servisu i rekli da se mijenja u garanciji, ovih dana ću se čuti s njima da dogovorim termin. Razgovarao i sa čovjekom u drugom ovlaštenom, rekao mi da je promjenio na 3 sedmice zupčasti u garanciji prošli tjedan...

EDIT: naravno, ukoliko si izašao iz garancije, ova opcija ne igra...
hekt0r is offline  
Old 24.01.2017., 21:30   #5715
Nisam vise u garanciji, mjenjao bi radi kilometara.
sony xperia u is offline  
Old 24.01.2017., 21:48   #5716
Kakav bude zvuk i čuje li se unutra?
Maverick25 is offline  
Old 24.01.2017., 22:35   #5717
jel ima 1.2tsi 110ks plivajući dvomaseni zamajac
Loui is offline  
Old 24.01.2017., 22:44   #5718
@sony
Ja sam prošlog golfa vozio u neostar na promjenu zupčastog, nisam imao zamjerke... Iskreno, ne vjerujem da stavljaju žnj kvalitetu, ipak dobiješ garanciju na materijal i radove.

Ovo je sa njihove stranice:
''Ponuda se ne odnosi na vozila u tvorničkom i produženom jamstvu marke Volkswagen, Audi, Škoda i SEAT.
U sve cijene servisnih paketa uračunat je PDV. Cijene paketa su istovjetne za odabrani model vozila bez obzira na starost i tip vozila.
Svi rezervni dijelovi koji se ugrađuju na ili u vozilo su premium kvalitete što podrazumijeva da su proizvedeni u skladu s proizvodnim standardima propisanih od strane proizvođača motornih vozila i usporedivo su jednaki kvaliteti dijelova korištenih u procesu proizvodnje motornih vozila.
Svi rezervni dijelovi posjeduju BER certifikat i proizvedeni su od proizvođača koji direktno proizvode i opslužuju dijelovima proizvođače motornih vozila.
Sav potrošni materijal je uključen u cijenu servisnih paketa i posebno se ne obračunava.''

Koji je uopće interval zamjene zupčastog, je li usuglašeno? 2013. kad je auto izašao, spominjala se trajnost zupčastog od 300000 km, uz kontrolu na 260000km pa se mijenjao ranije ako je bilo potrebno.

@maverick

A ne znam baš opisati, meni je to kao neko siktanje, mislim da se čuje lagano i unutra ako se stiša radio do kraja i napregnu uši malo. Kada digneš haubu, zvuk dolazi s lijeve strane motora, od remena..
hekt0r is offline  
Old 25.01.2017., 00:45   #5719
Dal je moguce da se od toga motor kad je hladan cuje kao da nepravilno radi?

Kolko sam upoznat zamjena remena je 210tkm/10godina (nek me netko ispravi ako grijesim). Ja cu ga zamjeniti na 180tkm neovisno o tome sto pise. Na svakom autu sam ga mjenjao ranije od preporuke da nebi bilo sranja.
sony xperia u is offline  
Old 25.01.2017., 08:23   #5720
Kako mislis nepravilno radi? Aj snimi video ili zvuk...
dellel is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.