Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Moj naj autobrend je
Alfa Romeo 67 17.54%
Audi 63 16.49%
BMW 65 17.02%
Chevrolet 5 1.31%
Citroen 17 4.45%
Dacia 6 1.57%
Fiat 23 6.02%
Ford 23 6.02%
Honda 31 8.12%
Hyundai 15 3.93%
Infiniti 2 0.52%
Kia 7 1.83%
Lancia 9 2.36%
Lexus 6 1.57%
Mazda 25 6.54%
Mercedes 43 11.26%
Mini 3 0.79%
Mitsubishi 8 2.09%
Nissan 5 1.31%
Opel 31 8.12%
Peugeot 18 4.71%
Renault 26 6.81%
Seat 10 2.62%
Škoda 20 5.24%
Subaru 20 5.24%
Suzuki 3 0.79%
Toyota 18 4.71%
VW 47 12.30%
Volvo 29 7.59%
Neki drugi/Nije naveden u anketi 11 2.88%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 382. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 15:52   #21
1) Opel
2) Mercedes
3) Renault

U Opelu sam stalno, evo sad vozim trećeg za redom. Auto koji me uvjerio da ću svako putovanje završiti tamo gdje sam namjeravao, a ne tamo gdje je on odlučio stati. Naravno, neću reći da se ne kvari, sve što je čovjek napravio je kvarljivo, ali pruža određeni osjećaj sigurnosti i zadovoljstva. Poebno je izraženo zimi kad je šugavo, vlažno ili hladno, "naloži se vatrica", pusti muzika i pomalo se probijem kroz snijeg i / ili promet... Realno, ne treba više od toga. Ako sve ostane kako je sada sljedeći auto će opet biti Opel...

...osim ako bih imao dobu svotu viška, u tom slučaju uzeo bih Mercedes. Čvršće i monolitnije građen, zvuk zatvaranja vrata npr., koliko god na Opelu može zvučati dobro, ovdje uvijek zvuči bolje. Interijer je plemenitiji, auto je nekako smireniji. Uostalom, postoje auti, a jedan je Mercedes.

Dizajn je druga stvar. Mercedes i Opel unatoč trudu i dalje rade konzervativnije aute od, recimo, Renaulta. Iz nekog razloga do 1996-e nisam bio prevelik ljubitelj Renaulta, ali nisam imao ništa protiv. Unatoč tome što sam imao Renault 4 TL, i GTL volim marku i dalje.

Cijenim i Alfa Romeo, ali je rečeno dva tri, a to bi bio glas br 4, pa sam odlučio prepustiti onima koji su posjedovali dotične, jer ja nisam, iako sam ih imao prilke probati. Također sam imao Ford, ali nikad nisam bio zadovoljan fordovim izričajem, i imam Hyundai, ali odbijam glasati za njega (injektori, ležaj, špur, puknut kočioni cilindar )
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 15:59   #22
Iako prije ovog auta s tom markom nisam imao previše kontakta a iskreno, niti previsoko mišljenje koje je bilo bazirano na nekim ustaljenim balkanskim predrasudama, ja sam glas dao Hyundaiu iz više razloga. Sonata koju vozim daje jako puno za relativno malo novaca. Održavanje nije preskupo za ovu klasu vozila, i to u ovlaštenom servisu, odradio sam sad već skoro 270 000 km bez većih problema uz redovno održavanje i k tome, kolega iz firme je na svom Accentu odradio 330 000 km bez greške uz čak rekao bi zapostavljanje u održavanju. Također, frend je naslijedio Ponyja od starog kad je Pony na sebi već imao oko 300+ 000 km i on je okrenuo cajger preko pola milje km.

Ono što zamjeram ide ustvari na dušu glavnog uvoznika za HR, a to je HAZ. U zadnje vrijeme prenabrijane cijene za pojedine modele vozila sa presiromašnom ponudom pogonskih agregata, a zna se da je dostupno više. Mislim, Veloster sa 1.6 atmosfercem, je ružan ali jebemu, zamišljen je kao zamjena za Coupe. Drugo, ne uvoze Genesis coupe niti sedan, treće, i40 sa 1.7 dizelom ili 1.6 gdi benzincem a zna se da su i 2.0 benzinci i dizelaši dostupni u susjedstvu. I k tome imaju cijene servisiranja u nebesima a stručnost u podrumu.

Za Chevyja sam glasao jer nema GM- a u ponudi, tko me poznaje, zna da "svšavam" na američke automobile, i da imam jedan koji je napokon u fazi restauracije. Ali od svih američkih proizvođača mi je najdraži GM, a unutar njega Chevy. Ova korejska kooperacija mi isto nije strana, i smatram da dosta nude za relativno malo love i žao mi je kaj ih Opel izbacuje iz Europe jer su se nesposobni nositi sa sestrinskom firmom na drugačiji način. Imao sam prilike voziti Cruze dizela, Malibu i Captivu od ovih "redovnih" modela kao i novi Camaro (osnovni V6 doduše) od ovih modela preko Atlantika, i stvarno sam bio ugodno iznenađen sa ova prva tri modela, a pravu impresiju s Camarom ću dati kad dobijem na korištenje osmaka SS-a a to bi trebalo biti uskoro...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 16:31   #23
Ja sam glasao za Ford.
Inače obožavam BMW i stvarno je gušt imat 192ks pod haubom, udoban je, tih, obožavam e34, al da sad kupujem auto za svaki dan uzeo bih focus ili fiestu s Duratec motorom, imam iskustva s fordom pa znam što valja što ne i sviđaju mi se.
Da imam para glasao bih za bmw i naravno kupio bih si bmw al pošto nemam.....Ford.
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 16:34   #24
Preferiram Fordaljku, VAG i Hyundai grupaciju.
Ove prve, jer su to tvrdi, mehanički odlični muški auti. Druge jer su dobar kompromis između pouzdanosti i troškova održavanuja, a treće jer je ono što rade zadnjih desetak godina skok od jednako toliko koraka unaprijed. Ne bi se žalio ni na jedan takav auto u budućnosti.

Nekada sam obožavao samo Alfu, Hondu i BMW...
Honda iz Japana više maltene i ne postoji u HR (samo Accord?), Alfa Romeo je nakon 156ice otišao u totalno krivom smjeru. BMW je premium auto. U svemu. Najbolji i jedini gospodar ceste. Ali je preskup! Poslje njega ide Lord Of The Rings i to je jedino što bi osobno ikad volio posjedovati od premium segmenta.
To ni ne pratim previše, jer je ime ugravirano u cijenu u jako velikom postotku. To su sve vrhunski automobili, ali im je cijena astronomska. Audi A3 za 250K kn i to sa samo malo gušta u opremi i motorizaciji. Papreno!
__________________
Pero

Zadnje uređivanje pero_OS : 29.01.2014. at 16:39.
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 16:47   #25
odabrao sam audi zbog toga sto ga trenutno vozim i stvarno sam zadovoljan s njim iako ima vec 22god. Sve je utegnuto, komande logicki rasporedjene, tih je, pocincan(ok danasnji auti su vjerojatno svi al svejedno). volim kad je u autu unutrasnjost napravljena decentno, a ne da izgleda kao svemirski brod. vozio sam merca, mazdu, citroena, renaulta, daewooa, vw-a.. i ni jedan mí nije ostavio dojam kao audi iako su i ovo bili ok auti. nisam nikad vozio niti bio vozen u bmw-u pa ostavljam mogucnost da bi mi mogao biti no1 umjesto audija. iduci auto ce mi isto biti audi samo nadam se noviji i opet benzinac obavezno.
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 16:59   #26
Glasao sam za Lanciu, zbog slavne povijesti, a u ovoj novoj se nisu bojali biti drugačiji. Trenutna Delta mi je stvarno mrcina od auta. Preferiram talijansku auto industriju. Alfa mi je broj 1, ali na žalost trenutno ne. Od ostalih sve više i više simpatiziram Mazgu. Volvo mi je drag. I Saab je bio dok nije nestao.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:00   #27
Počeo s fiatom (ritmo 105tc) završio u Tipo(1.4ie) i onda sjeo u VW/1.8t). Mislim da ču tu i ostati ako ne dobijem na lotu.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:03   #28
BMW. Meni osobno najbolji spoj luksuza i sportske note.

VAG mi je donekle OK, ali opekao sam se... nisu uber kvaliteteni.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:25   #29
Sudeci po trenutnim rezultatima, Alfa definitivno ima ono nesto (da ne kazem dusu)
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:30   #30
autor teme je imao odličnu ideju al nitko nije pročitao detaljno uvodni post.

Misli se na AUTE KOJE BI KUPILI VLASTITIM NOVCEM - ILI BOLJE REČENO AUTI ZA KOJE IMATE NOVCA.

I ja bi glasao za BMW ali za njega nemam para! glasao sam za ford jer da mi treba auto uzeo bih polovnu fiestu.
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:37   #31
Ne bas nuzno auto za koji imate novce vec auto tj. marku automobila koji po tvom vlastitom misljenju zbog necega odskace od ostalih i razloge zasto.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:37   #32
audi na drugom mjestu
čudno pa da za kiu glasa čuti nije,a ima ih na cesti ko dreka
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:51   #33
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ne bas nuzno auto za koji imate novce vec auto tj. marku automobila koji po tvom vlastitom misljenju zbog necega odskace od ostalih i razloge zasto.
oh, my bad.

Pa onda, i dalje Ford. Super se voze, ostalo je prosjek.

BMW ne bih jer su otišli u qurac.
Do prije 10 godina su bili pravi premium a danas prave FWD aute, elektro aute, s tojotom nešto mute neki roadster što ja znam, ///M lipe gdje god stignu....
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 22:00   #34
Alfa je kao žena koju bi svatko je***, ali nitko ne bi ženio


Glasao sam ga trojku Alfa/Fiat/Lancia iz razloga što je to trojac koji je u prošlosti predstavljao sve ono što bi ja od automobila htio. Nažalost, danas je to otišlo kvragu.

Glas sam dao i Volvu, jer je on danas auto kojeg bi si priuštio da mogu, konzervativan u jednu ruku, ali istovremeno i moćan auto, pogotovo u R izvedbama. Odličan auto, a nije profuran kao njemačko trojstvo i ostale wannabe premiumi
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 22:15   #35
Stvarno nemam nijednog favorita i ne preferiram nijednog proizvodjaca. Vozio sam svasta(najvise Renault, Citroen, Peugeot, BMW, Mercedes, Mazdu, Ford i naravno Zastavu ) i otprilike sam jednako zadovoljan sa svima, sluzili su me svi kako treba.
Nekako se u zadnje vrijeme dogodilo da sam kupovao Francuze jer mi izgledaju kao najbolja ponuda, za ok cijenu dobije se solidan automobil.

Nikoga ne preferiram i nikoga ne odbacujem. Zapravo imam par proizvodjaca koje bih zelio izbjeci ali za povoljnu cijenu razmislio bih i o njima. Tako da sam otvoren za sve solucije.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 22:21   #36
Quote:
Tulio kaže: Pogledaj post
Alfa je kao žena koju bi svatko je***, ali nitko ne bi ženio

Ovaj opis sažima apsolutno sve o gorenavedenoj marci...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 22:36   #37
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Ovaj opis sažima apsolutno sve o gorenavedenoj marci...
Slazem se
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 22:40   #38
Svejedno će jedna uletjeti u garažu kad-tad.

Trebala je ove godine, ali nažalost neće. No, za koju godinu 159 ili Giulietta
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 23:02   #39
Hyundai je moj favorit, Kia je druga ali sam bio prebrz pa sam glasal samo za Hyundai. Poslije dva accenta i sadašnjeg i30 mislim da Hyundai daje najviše za uloženi novac a i poprilično je pouzdan. Osim toga i dizajn im je u zadnje vrijeme sve bolji.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 23:11   #40
Quote:
Tulio kaže: Pogledaj post
Alfa je kao žena koju bi svatko je***, ali nitko ne bi ženio
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Ovaj opis sažima apsolutno sve o gorenavedenoj marci...
Ali jednostavno se može opisati jednom riječju - sponzoruša. Traži malo više love,svi bi je nategli jer stvarno dobro izgleda,niko je baš ne bi vodio doma. Ali ipak se na nekim užicima vrati uloženo vrijeme,trud,novac...
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.