Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Moj naj autobrend je
Alfa Romeo 67 17.54%
Audi 63 16.49%
BMW 65 17.02%
Chevrolet 5 1.31%
Citroen 17 4.45%
Dacia 6 1.57%
Fiat 23 6.02%
Ford 23 6.02%
Honda 31 8.12%
Hyundai 15 3.93%
Infiniti 2 0.52%
Kia 7 1.83%
Lancia 9 2.36%
Lexus 6 1.57%
Mazda 25 6.54%
Mercedes 43 11.26%
Mini 3 0.79%
Mitsubishi 8 2.09%
Nissan 5 1.31%
Opel 31 8.12%
Peugeot 18 4.71%
Renault 26 6.81%
Seat 10 2.62%
Škoda 20 5.24%
Subaru 20 5.24%
Suzuki 3 0.79%
Toyota 18 4.71%
VW 47 12.30%
Volvo 29 7.59%
Neki drugi/Nije naveden u anketi 11 2.88%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 382. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 23:17   #41
Quote:
Šargija kaže: Pogledaj post
Ali jednostavno se može opisati jednom riječju - sponzoruša. Traži malo više love,svi bi je nategli jer stvarno dobro izgleda,niko je baš ne bi vodio doma. Ali ipak se na nekim užicima vrati uloženo vrijeme,trud,novac...
Hvala ali ne hvala...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 23:20   #42
bmw ima definitivno najbolje vozacko okruzenje (barem oni stari na koje sam ja naisao, ne znam za nove)
citroen u zadnje vrijeme mi se cini da radi zanimljivu gamu vozila i da je to vrijedno paznje, a s cijenama koje su vrlo konkurentne
iz istog razloga dao sam glas i renaultu , iako bi tu sasvim lijepo mogao biti i hyundai

skoda koja mi je inace bila vrlo zanimljiva marka je malo postala uobrazena i imam osjecaj da ce u slijedecem nekom periodu morati napraviti napor da ne izgube kupce, ili da ih seat ne pretekne
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 23:52   #43
Glasovi Alfa Romeo,Opel,Mercedes.
I da,odmah da naglasim,nisam alfista niti ikakav ekstremist po pitanju auta,kupim i vozim ono što trenutno naumim,mogu,i što mi se sviđa naravno.

Alfa Romeo - kupljena iz radoznalosti (mada sam prije vozio kratko 33,al taj ne ide u istu rečenicu sa 147). Ležanje,i dalje ne vjerujem ponekad. Motor zasad kakav treba bit,nakon kupovine uloženo par tisuća kuna,i dalje će kad uhvatim termin,ali sve u svemu,zadovoljan i raduje me svaka vožnja. Mislim da bi mogla ostat kandidat za dužu suradnju.

Opel Astra F - kupljena čisto kao prijevozno sredstvo od A do B,bez ikakvih očekivanja (dosadilo mi pješačiti do posla). U početku uloženo mislim nekakvih 5000 kn,200 gore dole,za dvije godine spucala 63000 km,većina Njemačka i okolica.Pumpa goriva kapitulirala od ozbiljnih kvarova. I dalje je u punom pogonu. Omjer uloženo - dobiveno fantastičan,a nije da sam se nadao baš.

Mercedes (popularna Mećava ) - Elegancija,udobnost,inovacije. Bio u užem krugu kandidata prije 147,nakon rekapitulacije stanja i vraćanja u stvarnost,odlučeno da trenutno nemam potrebu za takvim vozilom (neoženjen i bez djece). Isproban od prije na primjercima u krugu obitelji i prijatelja,isproban i prije kupovine,i mislim da bi mogao pružit zadovoljstvo sa još jednim hatchbackom u kombinaciji. I dalje će ostat u pripremi.
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 02:12   #44
Alfa Romeo - teško je nešto pametno napisati i riječima predočiti osjećaj, a da ne zvučim kao onaj Loui, ili kakav zaljubljeni freak (jer očito jesam).
Da, i moja škripi, ima zvukova ... i onda shvatim u nekom trenutku da je to sve nebitno kad stisneš gas ... kakva točka A, točka B ???
To nisu zaljubljenici u aute, neka se ne uvrijede.
Uz strašan grip (ljetnim gumama unatoč) još je udobna na serijskim 16ticama i neće ići tjuninzi nit' spuštanja, neka skriva paklenu prirodu.
Davno vozio i 33jku, ali je bila razmrdana ... ne može se usporediti.
Baš ne divljam, ali pretjecanja su neopisiva ... izlet ulijevo, ponekad promijenim brzinu tek mjenjača radi
Mogu do sutra o Alfi
Znam da nije objektivno ... desetak dana je imam, ali ... to treba probati i voziti.
Vozio dugo Ford-ova dosta, poslovno i privatno ... robusni, traju. KIA-u još duže, BMW malo (318is davne 94te, ali ostao razočaran, unatoč stražnjem pogonu i najboljem mjenjaču, nekako, taj auto bi mogla vozit' brzo i moja pok. baka ... Francuzi jesu udobni i da, ne kvare se (bar moja 308ica).
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 02:29   #45
Honda i Hondin luxuzni brand Acura.

Vrlo jednostavan razlog. Iskustva... nekoliko Civica, Accord, dva CRV-a, jedna Preluda, plus sad neko vrijeme izvanredni MDX. Niti s jednim autom problema. Uistinu i samo - toči i vozi.

Nakon Honde - BMW. Meni osobno neke od naj... auta rade Bavarci. Skladno, lijepo, odlično.

Generalno preferiram Japanske marke (izuzev Suzukia i Daihatsua), potom Njemačke (osim VW).
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 07:14   #46
Dao glas fiatu

Iz jednostavnog razloga
Bogovski automobil koji malo trosi vrhunski ide pun inovacija u smislu onih malih okruglih govnastih otvora za zrak, robustan, kvalitetno izveden, osjecaj moci luksuza i prestiza koji se vidi na gotovo svakom talijanskom autu

Naravno i francuzi tu spadaju ali posto se smije birat samo jedna marka teskom mukom moro odlucit
Kakvi porseji bemveji mercedesi i audiji....fiat majka reno tata (doslovno)
Quote:
Tulio kaže: Pogledaj post
Svejedno će jedna uletjeti u garažu kad-tad
No, za koju godinu 159 ili Giulietta
Kaj, u dijelovima omotana daktejpom?:-)
__________________
Trust me I know what I'm doing

Zadnje uređivanje Sledge_Hammer : 30.01.2014. at 07:29.
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 08:40   #47
Ovaj topic bi se zapravo trebao zvati "Automobilske dogme u hrvata". Kad postavis pravo pitanje sve izadje na vidjelo
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 09:31   #48
Quote:
LateBraking kaže: Pogledaj post
Alfa Romeo - teško je nešto pametno napisati i riječima predočiti osjećaj, a da ne zvučim kao onaj Loui, ili kakav zaljubljeni freak (jer očito jesam).
Da, i moja škripi, ima zvukova ... i onda shvatim u nekom trenutku da je to sve nebitno kad stisneš gas ... kakva točka A, točka B ???
To nisu zaljubljenici u aute, neka se ne uvrijede.
Uz strašan grip (ljetnim gumama unatoč) još je udobna na serijskim 16ticama i neće ići tjuninzi nit' spuštanja, neka skriva paklenu prirodu.
Davno vozio i 33jku, ali je bila razmrdana ... ne može se usporediti.
.
.
Još ukloni oznaku 2.4 jtd s gepeka ako ju ima.
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 09:39   #49
Meni je najbitnija pouzdanost. Zato sam izabrao Citroen, Fijat, Pežo, Reno i Oplo
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 10:00   #50
Po anketi najprodavaniji auti u Hrvatskoj su Alfa Romeo, Audi i Fiat. Ajde, za alfu još razumijem, bi, ali ne bi, ali zašto fiata u stvarnosti nitko ne kupi? Ili audi...
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 10:16   #51
Izgleda da ti nikada nisi bio u salonu Autokomerca
Tamo te mole da ne kupis auto i guraju te kroz vrata van

Krajem 90-ih i pocetkom 2000-ih FIAT je bio najprodavaniji auto u RH ili u top 3, vjerovatno je ljubav forumasa prema toj marki ostala od tada
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 10:17   #52
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
Meni je najbitnija pouzdanost. Zato sam izabrao Citroen, Fijat, Pežo, Reno i Oplo
I VW, Audi i Seat

Po mogucnosti 2.0 TDI, 1.2 TSI, 2.5 V6 TDI...
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 10:19   #53
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Izgleda da ti nikada nisi bio u salonu Autokomerca
Tamo te mole da ne kupis auto i guraju te kroz vrata van

Krajem 90-ih i pocetkom 2000-ih FIAT je bio najprodavaniji auto u RH ili u top 3, vjerovatno je ljubav forumasa prema toj marki ostala od tada
Znam, ali i AC treba uzet u kalkulaciju. Ja isto nemam ništa protiv samog renaulta, ali servisi su takvi da ne kupim više nikad, pa da mi daju top megana za 8000 eura.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 10:36   #54
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Krajem 90-ih i pocetkom 2000-ih FIAT je bio najprodavaniji auto u RH ili u top 3, vjerovatno je ljubav forumasa prema toj marki ostala od tada
bio je najprodavaniji, ali ne zbog velike ljubavi prema talijanskim vozilima, prvenstveno jer su bili najjeftiniji(tada jos nije bilo kvalitetnih europeiziranih korejanaca, dacie, a skoda je bila ogranicena na feliciu i octaviu - fabia dolazi tek krajem 99te)
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:56   #55
Quote:
Tulio kaže: Pogledaj post
Alfa je kao žena koju bi svatko je***, ali nitko ne bi ženio
Svatko ima svoje mišljenje, ja sam ju i oženio još sam prezadovoljan ...I opet ću je ženiti, osim ako mi Subaru ne bude ljubavnica haha
set96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 12:46   #56
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
bio je najprodavaniji, ali ne zbog velike ljubavi prema talijanskim vozilima, prvenstveno jer su bili najjeftiniji(tada jos nije bilo kvalitetnih europeiziranih korejanaca, dacie, a skoda je bila ogranicena na feliciu i octaviu - fabia dolazi tek krajem 99te)
Ima i tu nečega, no da Fiat ima novih modela (Punto, Bravo/Stilo) po prihvatljivoj cijeni išao bi solidno. Ja bih uvijek prije kupio novog Fiata nego KIu ili Hyundai za istu cijenu. Ima još ljudi koji tako misle. A nebi bio skuplji od njih sigurno. Ovi neugledni mutanti serije 500 su preskupi.

Aljkavi zastupnik je šlag na tortu.
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 20:11   #57
Skoro 100 glasova, Alfa po mišljenju forumaša i dalje ima dušu.
Iskreno malo me iznenadilo da Audi tako visoko kotira, mislio sam da će tu ipak biti BMW.
Također primjećujem, neki popularni i na cestama široko prisutni brandovi su dobili iznenađujuće malo glasova.
Znači li to da nisu zadovoljni svojim odabirom?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 20:35   #58
Quote:
Afla kaže: Pogledaj post
Još ukloni oznaku 2.4 jtd s gepeka ako ju ima.
http://i.imgur.com/9SPmCFP.jpg

Ovu ? Ionako ne stignu vidjeti
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 16:16   #59
Ma stavi 1.6 nek pate. Kao ja 1.4 16V na TSI (što on i jest )
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 16:38   #60
Quote:
set96 kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoje mišljenje, ja sam ju i oženio još sam prezadovoljan ...I opet ću je ženiti, osim ako mi Subaru ne bude ljubavnica haha
U svakom selu mora bit bar jedan rogonja kome se ostatak sela smije iza leđa, zakon života...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.