Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 16:26   #2901
Provjeri masu. I malo osigurače provjeri...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 20.01.2017., 16:57   #2902
Quote:
krimtim33 kaže: Pogledaj post
e a vidiš... kod ove medicinske sestre je to problem.

išao danas na liječnički, obavio sve pretrage i sve je bilo ok dok nije došla provjera vida. kažu mi med. sestra i doktor da to ne bude išlo i da moram na pregled kod okulista da mi on izda potvrdu da imam dovoljno dobar vid da budem vozač kamiona.
Ok, nije ti dala papir na lijepe oči nego te šalje na pregled okulisti.

Za SVE kategorije vrijedi da na oba oka moraš skupit 10/20 (pogledaj na onom čudnom papiru sa slovima što to znači). Što će reći da na jedno možeš bit potpuno slijep, na drugo imat tako-tako vid i prolaziš.

Bog te neće + 3 je sasvim normalna dioptrija - POGOTOVO kad te uhvati staračka dalekovidnost. Pa nevidim da vozači kamiona imaju samo 20-30 godina ....

S druge strane sad si me sjetio - kolega ima -4 ili goru dioptriju (mogu ga pitat TOČNO ako te zanima) i to na oba oka podjednako loše .... i uredno je prije dvije godine položio C (jerbo je aktivan u DVD-u pa su mu platitli školu da može cisternu vozit).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 20.01.2017., 17:06   #2903
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
opel astra g, ne radi mi prekidac sva 4 zmigavca
prekidac svijetli kako i treba znaci ima neki kontakt ali pritiskom nista, da narucujem drugi prekidac http://www.njuskalo.hr/autoelektrika...-oglas-6971715 ili moze biti do necega drugog, koji majstor je za to, auto elektricar?
pozdrav ljudi opet ja

skidao sam plocu na kojoj stoji prekidac sva 4 zmigavca i uocio pokidanu crvenu zicu, spojio i prekidac je proradio

e sad problem je sto sam mislim uradio gresku nisam izolirao spoj zica, gola zica je bila dogodio se neki kontakt i sad mi ne radi instrument tabla niti zmigavci...
osigurac ili sam nesto spalio?
trpi is offline  
Old 20.01.2017., 19:17   #2904
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ok, nije ti dala papir na lijepe oči nego te šalje na pregled okulisti.

Za SVE kategorije vrijedi da na oba oka moraš skupit 10/20 (pogledaj na onom čudnom papiru sa slovima što to znači). Što će reći da na jedno možeš bit potpuno slijep, na drugo imat tako-tako vid i prolaziš.

Bog te neće + 3 je sasvim normalna dioptrija - POGOTOVO kad te uhvati staračka dalekovidnost. Pa nevidim da vozači kamiona imaju samo 20-30 godina ....

S druge strane sad si me sjetio - kolega ima -4 ili goru dioptriju (mogu ga pitat TOČNO ako te zanima) i to na oba oka podjednako loše .... i uredno je prije dvije godine položio C (jerbo je aktivan u DVD-u pa su mu platitli školu da može cisternu vozit).
Nisam ni ocekivao da cu samo tako proci lijecnicki jer mi jedini problem pravi vid, ali ona je reagirala u najmanju ruku ko da nemam oci.

Sad se mislim da li da u ponedjeljak odem tamo i uzmem potvrdu od doktora koju sam im donio i odem na medicinu rada gdje sam radio lijecnicki za B kat. jer su mi sa svojim reakcijama digle zivce.
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Old 20.01.2017., 19:33   #2905
Te kokoši znaju bit iritantne, nek te to ne brine.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 20.01.2017., 19:40   #2906
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi opet ja

skidao sam plocu na kojoj stoji prekidac sva 4 zmigavca i uocio pokidanu crvenu zicu, spojio i prekidac je proradio

e sad problem je sto sam mislim uradio gresku nisam izolirao spoj zica, gola zica je bila dogodio se neki kontakt i sad mi ne radi instrument tabla niti zmigavci...
osigurac ili sam nesto spalio?
znači vidio si potrganu žicu i samo si ju spojio bez izoliranja? Zoveš vraga...
frenchkey is offline  
Old 20.01.2017., 19:52   #2907
Hja . Netreba ga zvat ? Taj bu sam dosel


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is online now  
Old 20.01.2017., 20:25   #2908
Ima nešto što me muči, a ne želm nikog pitat jer će ljudi reć da sam skrenuo i da pijem previše kave pa mi se ruke tresu.

Kad otvorim tj. potegnem kvaku i povučem stražnja vrata imam feeling kao da zavibriraju, auto je ugašen, muzika također itd.. nema veze s zvučnicima i sl. niti se radi o zvrčcima, već baš vibraciji materijala. Jel to moguće ili sam stvarno skrenuo?
Guud is offline  
Old 20.01.2017., 20:27   #2909
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
znači vidio si potrganu žicu i samo si ju spojio bez izoliranja? Zoveš vraga...
da kasnije mi je to sinulo

vjerojatno je dosla u kontakt sa radiom (nesto je kvrckalo dolje oko radia) i onda sve prestalo raditi

zvao sam majstora kaze najvjerojatnije je osigurac, idem sutra vidjeti nadam se da je tako
trpi is offline  
Old 20.01.2017., 20:53   #2910
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ima nešto što me muči, a ne želm nikog pitat jer će ljudi reć da sam skrenuo i da pijem previše kave pa mi se ruke tresu.

Kad otvorim tj. potegnem kvaku i povučem stražnja vrata imam feeling kao da zavibriraju, auto je ugašen, muzika također itd.. nema veze s zvučnicima i sl. niti se radi o zvrčcima, već baš vibraciji materijala. Jel to moguće ili sam stvarno skrenuo?
Vjerojatno i zavibriraju.

Jer guma, tj. keder ih napinje prema van (inače nema smisla njegovo postojanje) a brava - tj jedna točka, ih drži napete .... kad otpustiš bravu dogodi se obrnuti proces od onog kad udariš recimo činelu. Ali posljedica je ista - metalna površina počne vibrirat. Koliko dugo će vibrirat ovisi o dampingu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 20.01.2017., 20:57   #2911
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
da kasnije mi je to sinulo

vjerojatno je dosla u kontakt sa radiom (nesto je kvrckalo dolje oko radia) i onda sve prestalo raditi

zvao sam majstora kaze najvjerojatnije je osigurac, idem sutra vidjeti nadam se da je tako
Ako bude osigurač, stavi jači ili komad deblje žice. Nećeš valjda trošit 5 cm izolir trake :klap:
frenchkey is offline  
Old 20.01.2017., 21:12   #2912
Čavao!!!!
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 20.01.2017., 21:18   #2913
cvikni žicu ispod razvodne ploće i ufrći direkt na dovod od akumulatora. Jebali te ti komadi plastikica. Sve zbrikati u vrpu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 20.01.2017., 21:24   #2914
Ovo se otelo kontroli
frenchkey is offline  
Old 20.01.2017., 22:20   #2915
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Ako bude osigurač, stavi jači ili komad deblje žice. Nećeš valjda trošit 5 cm izolir trake :klap:
dobro onda, jel duplo jaci u redu?
trpi is offline  
Old 20.01.2017., 22:38   #2916
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Vjerojatno i zavibriraju.

Jer guma, tj. keder ih napinje prema van (inače nema smisla njegovo postojanje) a brava - tj jedna točka, ih drži napete .... kad otpustiš bravu dogodi se obrnuti proces od onog kad udariš recimo činelu. Ali posljedica je ista - metalna površina počne vibrirat. Koliko dugo će vibrirat ovisi o dampingu.
Vibriraju samo ta (stražnja lijeva), druga ne, također sam u salonu probao i druge automobile i nisam primjetio tu vibraciju.. sve više se osjecam kao ovaj lik https://youtu.be/EmSbQ6d2s_I

Guud is offline  
Old 21.01.2017., 01:40   #2917
Ljudi, trpi vas je ozbiljno shvatio, pa prekidam zabavu prije nego budemo čitali u novinama "zapalila se Astra u Zagrebu"...

Osigurač mora ići ISTI KAO ŠTO JE BIO. Ništa se ne smije spajati mimo osigurača. Žica mora bit izolirana, vjerojatno ti se takla s nekim neizoliranim dijelom karoserije unutra pa je nastao kratak spoj i probio osigurač.

Ako nemaš ni tu mrvicu znanja i mozga da izoliraš žicu, ne prtljaj po autu ništa nego odi majstoru.
Lyman is offline  
Old 21.01.2017., 14:01   #2918
....sinoć, oko pola noći, došao s posla (30km u komadu), idem otvorit kapiju i garažu, kad čujem neobičan zvuk motora, kao kad node ležaj natezaća kanalnog ili ležaji u alternatoru.... a pošto je alternator repariran i rolica izmjenjena prije 10tkm, sumnja mi je pala na remenicu klime.... -15 i mrak, ostavim za ujutro....
....i ujutro skinem remen i imam šta vidjet....






....nešto je upalo između dekla kompresora klime i remenice i savilo je, pažljivijim pregledom vidim da je pukla na dosjedu ležaja (crveni krug), ima laganog lufta kad se cima okomito na os vratila.... pogledam dolje na plastiku podnice i pronađoh slijedeće....




....to bi trebao biti dio s unutarnje strane remenice, a zašto se odlomio i ispao, te potrgao remenicu?

....golf v variant 1.9tdi, 77kw, bxe motor.... koliko košta ta remenica?
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 21.01.2017., 14:21   #2919
Ovo me vraca u doba mog G2 koji je trgao nosace kompresora i vijke kao da su repa. Prestao je kad sam napravio nosace od 12 i 10 mm celika ( original 2x6mm) i stavio sarafe 12.9.

Vibracije su to kolega, nevjerojatne vibracije, nek onaj koji je reparirao nije postovao momente stezanja ili stavio kineske 8.8 sarafe ... ovo je super kako je moglo zavrsit.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 21.01.2017., 14:34   #2920
i ja mislim da je super.... gledam da je remenica oko 600kn s namotima, moram g. Anđelku poslat mail da vidim koliko je kod njega....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.