Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2016., 14:36   #21
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
jony reci i nama da znamo
Na G5 ili Jetti te generacije:
Uključiš grijanje/hlađenje (ne bitno), istovremeno prstima pritisneš tipku AC I strelicu za puhanje prema gore, otvara se skriveni izbornik na ona 2 mala displaya, vrtiš lijevi kotač dok se na lijevom displayu ne pokaže broj 19, potom vrti srednji kotač dok se pored br 19 ne pokaže mali br 2 (treba izgledati kao 19 na kvadrat), kad se to poklopilo na desnom displayu ti je trenutna temp rashladne tekućine sa termosenzora na izlazu iz bloka.... Prati malo nesrazmjer kazaljke i stvarne temp u vožnji, onda malo googlaj i sve će ti bit jasno
Evo ja sam baš jutros na - 4 pratio....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 15:49   #22
Dobro kazes. mora biti zakucan na 90.. ovi sto pricaju drukcije, to su samo bajke za malu djecu.. ali takodjer, ni ne mora , tj nije problem ako ide gore dole, ali to je znak da termostat nije bas najbolji
marko19576 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 17:38   #23
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
U to se uglavi termostat da ga je lakše montirat/demontirat.

To ne trebaš mijenjat radi toga što su pukle te kopče. Ja ih isto nemam a termostat radi normalno.

Kazaljka je fiksna na 90C. Stvarna radna temp je od 90-95 na 95 se pali ventilator.

Crveno je na 130. A kazaljku počne dizat na 100-105 iznad 90
Štima..nemam sliku kad sam prvi put izvadio termostat koji je prdnuo. Ostao otvoren..pa je bilo nikad na radnu..i kad dođe..opet pada.

Na tom prdnutom je bio komadić plastike koji fali. Jednostavno ne možeš vjerovati da se tih 0.3mm debljine možda 1.5mm točno zaglavi na spirali termostata..i zaglavi ga.

Nova je 33..il 35kn.

Veselo je kad se zaglavi i ostane zatvoren.
Kod mene..nakon kaj je to promjenjeno..cca 6,7 km zabije na 90c.Grijanje tropicana..i ne pušta ispod.
Bez obzira jel su ventilatori na full i vani -5..-12c


Mene nešto drugo interesira..možda bubam glupost..možda nema veze.ali ako netko zna..ima informaciju..neka odgovori.

Koliko gustoća ili ledište antifriza utječe na zagrijanost motora? Da li žešći kemijski koncetrat npr. do -40 će teže općenito zagrijat motor u istim uvjetima exploatacije vs onog razrjeđenog ili starog koji je izgubio svojstva..npr do -20c.

Ima tko to da objasni..ili je pitanje bez vez?
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:57   #24
Pogledaj specifične toplinske kapacitete vode i antifriza (koncentrata) - to je tu negdje tako da ćeš jednako brzo zagrijat 4 litre vode i 2 koncentrata kao i 4 litre koncentrata i 2 litre vode.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 20:27   #25
Ok..ako pretjeraš sa koncentratom?
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 20:38   #26
Zaštita opada.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 22:06   #27
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
zasto smo mi sad pacijenti, meni u obitelji je ovo 5-6 VW i svima je temperatura nakon 5-15 minuta voznje na pola.

To znas ako vozis godinama VW-a, uvjek je temperatura na pola (90) vozio ja cc sa 170 ks 220 ili 30 u gradu uvjek je na pola. Tako je i sa mojim golfom i da kazaljka je uvjek FIKSNA stoji na 90.

Ako ne vozis vw-a dovoljno dugo ne mozes to ni znati i u biti sam sebe prozivas da si neznalica.

Ne vidim mjesta sarkazmu i podjebavanju?
Neznalica si sam. Kazaljka je FIKSNA na pola jer je tako softverski namješteno, a stvarna temp može biti od 75 do 110 i to je deset puta ponovljeno na ovom forumu. Gospoda uber alles inženjeri su zamislili da je tako najbolje jer bi navalilo more pacijenata ako kazaljka bude varirala par mm lijevo ili desno. I psihološki djeluje na vozača koji smatra da je to još jedan dokaz superiornosti i kvalitete - nepomična kazaljka ravno na pola!
Dakle, termostat ti može biti stvarno u kurcu i auto stalno voziti na 75 st, ali tvoja kazaljka će uvijek biti na pola! Jeli ti sad jasnije? Stvarna temp se utvrđuje dijagnostikom u ovlaštenom servisu te onda pristupaju traženju kvara, izmjeni termostata, i sl. Naravno servisirajući kod Gige u šupi to nikad nećeš doznati.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 08:35   #28
evo situacija kod mene na 1.9TDI PD ( 74kw ). danas ujutro temp vani -3, grijanje na climatornicu namješteno na 21, brzina ventilatora negdje na srednjim vrijednostima. Kazaljka se popela na sredinu za nekih 10km ( dođe mi na sredinu već kada je temp motora 80, tako barem kaže dijagnostika ) i u vožnji stoji na sredini. dođem do kuće, auto ostavim da radi na leru sa uključenim grijanjem samo da otvorim ogradu, parkiram auto u dvorište i opet ostavim da radi dok ne zatvorim ogradu, sjednem u auto da ga stavim u garažu i temp je kazaljka padne na crticu ispod 90. Mijenjao sam termostat prije tjedan - dva ( stavio wahler ), onaj jedan pipac što je kolega pisao na onoj flanđi mi je pukao, ali nije bilo prblema oko montaže. Nakon zamjene sam se jedno vrijeme vozio i pratio temp preko dijagnostike, nikad nije prelazila u vožnji 90 °C ( vanjska temp je bila oko 15 °C ), termostat je cijelo vrijeme bio zatvoren i na toj temp jer je ta flanđa i cijev koja ide od termostata bila hladna. Termostat je otvorio tek na 91°C ( inače piše da otvara na 87, ali vele da je to sve ok ), ventilator mi se i dalje nije palio. Sada kada su temp opet pale ispod 0 °C opet ću napraviti vožnju i pratiti temp preko dijagnostike pa vidjeti kako će se ponašati. Ako opet bude sve u redu sa tim temperaturama, da li je onda jednostavno tako konstruiran motor da toliko brzo pada temp ili su u VW drugačije namjestili te kazaljke? jer sam prije vozio passata 1.9TDI 66kw ( bosch pumpa ) i to padanje se nije dešavalo
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 08:37   #29
Pa ako je namjesteno da bude na 90 kad je temp na radnom podrucju onda je logicno da cim opada ili se dize nesto nestima sa hladjenjem.

Prije nekoliko dana kad sam mijenjao onu diznu zbog tresnje, spoji ga meho na laptop i da probamo, derali ga koda je rentan, temp cijelo vrijeme prikazuje 91-93stepena, neznam odakle vam tih 110 i kakvom voznjom se to moze dostici..
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 09:17   #30
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Neznalica si sam. Kazaljka je FIKSNA na pola jer je tako softverski namješteno, a stvarna temp može biti od 75 do 110 i to je deset puta ponovljeno na ovom forumu. Gospoda uber alles inženjeri su zamislili da je tako najbolje jer bi navalilo more pacijenata ako kazaljka bude varirala par mm lijevo ili desno. I psihološki djeluje na vozača koji smatra da je to još jedan dokaz superiornosti i kvalitete - nepomična kazaljka ravno na pola!
Dakle, termostat ti može biti stvarno u kurcu i auto stalno voziti na 75 st, ali tvoja kazaljka će uvijek biti na pola! Jeli ti sad jasnije? Stvarna temp se utvrđuje dijagnostikom u ovlaštenom servisu te onda pristupaju traženju kvara, izmjeni termostata, i sl. Naravno servisirajući kod Gige u šupi to nikad nećeš doznati.

sad ćeš mi ti govorit gdje mora stajat kazaljak temeperature, čitaš i izvlačiš iz konteksta samo ono što ti paše.

Jesi pročitao koliko imam auta u porodici ? ili si to preskočio, jesi vidio koliko sam napisao da sam do sada vozio vw-a ?

Stvarno što se javljaš kad ne znaš

Nije kod Gige ne brini, ništa ja kod Gige nikad nisam radio, to je za mene strana riječ.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 09:35   #31
Quote:
hrc987 kaže: Pogledaj post
evo situacija kod mene na 1.9TDI PD ( 74kw ). danas ujutro temp vani -3, grijanje na climatornicu namješteno na 21, brzina ventilatora negdje na srednjim vrijednostima. Kazaljka se popela na sredinu za nekih 10km ( dođe mi na sredinu već kada je temp motora 80, tako barem kaže dijagnostika ) i u vožnji stoji na sredini. dođem do kuće, auto ostavim da radi na leru sa uključenim grijanjem samo da otvorim ogradu, parkiram auto u dvorište i opet ostavim da radi dok ne zatvorim ogradu, sjednem u auto da ga stavim u garažu i temp je kazaljka padne na crticu ispod 90. Mijenjao sam termostat prije tjedan - dva ( stavio wahler ), onaj jedan pipac što je kolega pisao na onoj flanđi mi je pukao, ali nije bilo prblema oko montaže. Nakon zamjene sam se jedno vrijeme vozio i pratio temp preko dijagnostike, nikad nije prelazila u vožnji 90 °C ( vanjska temp je bila oko 15 °C ), termostat je cijelo vrijeme bio zatvoren i na toj temp jer je ta flanđa i cijev koja ide od termostata bila hladna. Termostat je otvorio tek na 91°C ( inače piše da otvara na 87, ali vele da je to sve ok ), ventilator mi se i dalje nije palio. Sada kada su temp opet pale ispod 0 °C opet ću napraviti vožnju i pratiti temp preko dijagnostike pa vidjeti kako će se ponašati. Ako opet bude sve u redu sa tim temperaturama, da li je onda jednostavno tako konstruiran motor da toliko brzo pada temp ili su u VW drugačije namjestili te kazaljke? jer sam prije vozio passata 1.9TDI 66kw ( bosch pumpa ) i to padanje se nije dešavalo
Pa znam ja to, jel sam i sam 4 godine vozio Golfa V sa 140 KS, Golfa IV 5 godina, sve novi auti i onda mi neki jeleni tvrde gdje mora biti temeperatura.

Na Golfu 6 kojega sad vozim prvih 4 godine sve OK uvjek na pola kao i tebi, sad me zadnju godinu dana, odnosno izraženije je sad kad je hladno ostane u jednom položaju.

Svako jutro putujem AC 40 km i nisam blesav da ne vidim da nešto nije uredu sa kazaljkom koja se evo jutros na 160km/h nije digla na 90 stupnjeva već se "zaglavi" negdje na 75 i tu stoji, što nikad ni na jednom modelu VW nije bilo.

Probao sam očev auto, bratov i majčin svi su na pola nakon 5-10 minuta vožnje, u leru mogu radit 3 sata na -30 i opet će biti na pola, kako i ti opisuješ.

Ovlašteni serviseri me uvjeravaju da su mjerili sve i da je to OK, kao da se nečega "boje" ne izgledaju mi uvjerljivo u priči, ili im se ne mijenja taj terostat od 450 kuna, velik posao pa im se ne da ili što ?
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 09:48   #32
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
Pa ako je namjesteno da bude na 90 kad je temp na radnom podrucju onda je logicno da cim opada ili se dize nesto nestima sa hladjenjem.

Prije nekoliko dana kad sam mijenjao onu diznu zbog tresnje, spoji ga meho na laptop i da probamo, derali ga koda je rentan, temp cijelo vrijeme prikazuje 91-93stepena, neznam odakle vam tih 110 i kakvom voznjom se to moze dostici..
ne slušaj ga trkelja bez veze, dovoljno novca imam da ne idem kod kojekakvih majstora, uvijek sam u ovlaštenim servisima.

Ne želim podcjenivati nikoga od poštenih privatnih mehaničara, nemam vremena nekome biti dužan, vozim u ovlaštene uvijek.

U prosjeku vozim 5 godina i prodajem ih i opet kupim novi.

Kad me onda takvi kao frenckey (ili kako već) izbace iz takta sa svojim nekim kvazi pričama, čovjek se pravi da nešto zna, a nije vidio poštenog auta, možda šarafa neke skalamerije i misli da nešto zna.

Koji vrag sam uopće na ovom forumu, mislio sam da tu ima pomoći, ali vidim da se uvijek javljaju jedni te isti likovi, koji nemaju što raditi nego samo podjebavaju druge sa poštenim upitima, čemu onda taj forum?
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 09:56   #33
Quote:
hrc987 kaže: Pogledaj post
evo situacija kod mene na 1.9TDI PD ( 74kw ). danas ujutro temp vani -3, grijanje na climatornicu namješteno na 21, brzina ventilatora negdje na srednjim vrijednostima. Kazaljka se popela na sredinu za nekih 10km ( dođe mi na sredinu već kada je temp motora 80, tako barem kaže dijagnostika ) i u vožnji stoji na sredini. dođem do kuće, auto ostavim da radi na leru sa uključenim grijanjem samo da otvorim ogradu, parkiram auto u dvorište i opet ostavim da radi dok ne zatvorim ogradu, sjednem u auto da ga stavim u garažu i temp je kazaljka padne na crticu ispod 90. Mijenjao sam termostat prije tjedan - dva ( stavio wahler ), onaj jedan pipac što je kolega pisao na onoj flanđi mi je pukao, ali nije bilo prblema oko montaže. Nakon zamjene sam se jedno vrijeme vozio i pratio temp preko dijagnostike, nikad nije prelazila u vožnji 90 °C ( vanjska temp je bila oko 15 °C ), termostat je cijelo vrijeme bio zatvoren i na toj temp jer je ta flanđa i cijev koja ide od termostata bila hladna. Termostat je otvorio tek na 91°C ( inače piše da otvara na 87, ali vele da je to sve ok ), ventilator mi se i dalje nije palio. Sada kada su temp opet pale ispod 0 °C opet ću napraviti vožnju i pratiti temp preko dijagnostike pa vidjeti kako će se ponašati. Ako opet bude sve u redu sa tim temperaturama, da li je onda jednostavno tako konstruiran motor da toliko brzo pada temp ili su u VW drugačije namjestili te kazaljke? jer sam prije vozio passata 1.9TDI 66kw ( bosch pumpa ) i to padanje se nije dešavalo
Kod mog starog Punta se to lijepo vidlo - kazaljka bi relativno brzo došla do pola - onda bi otvorio termostat i kazaljka bi ponovo "potonula" za jednu crticu. Što je i normalno jer kad termostat otvori ledena voda iz hladnjaka nahrupi u motor (ta može bit -10, -15 ili -20°C) i kad imaš mali motor + veliku pumpu = ode temperatura bloka na niže. Prije nego termostat stigne zatvorit (termostati su relativno tromi).

Na TSI-u je termostat dvostruki i tu je druga prevara u igri - evo scena od jučer naveče. Dođem doma, kazaljka temperature uredno stoji na pola ... a kolika je temapratura ulja? E pa neznam jer ispod 50°C ne pokazuje. No kao što rekoh - termostat je dvostruki i prvo otvori krug za hlađenje glave (gdje je i senzor za kazaljku) a naknadno pušta cirkulaciju kroz blok (di je večina ulja).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 10:01   #34
kako bilo, tražio sam da mi to promjene, taj termostat, iako me uvjeravaju da ne treba, jel to ovlašteni serviser, ja moram tražit da se nešto mijenja, ma kur.... sinovi sigurno nešto znaju i nešto se krije u pozadini priče, ali što, jebe ih garancija i malo km 90.000, možda je to pa čekaju.

Gdej ti svoj voziš na servis ?
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 10:06   #35
od kud si vw bug? odi do dojkica ja tamo imam stvarno odlicna iskustva. naravno ako si u blizini.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 10:17   #36
Pa sto sto imas 10 fauvaova u porodici, jeli to to daje diplomu stručnjaka? I daj mi reci sta ce biti tom čudu tehnike ako je temp 89 ili 91 a ne 90? Naravno da ništa.


Papatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:09   #37
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
od kud si vw bug? odi do dojkica ja tamo imam stvarno odlicna iskustva. naravno ako si u blizini.
Ivanić Grad, uvijek sam u Zubaku bio, iako sam dosta pozitivno čuo o Dojkiću, otac ima dosta poznanstava gdje servisiramo, zato se i čudim tim njihovim izjavama.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:12   #38
Probaj kod dojkica stvarno su full korektni. prema meni su uvjek bili 100% u redu.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:36   #39
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
ne slušaj ga trkelja bez veze,

Kad me onda takvi kao frenckey (ili kako već) izbace iz takta sa svojim nekim kvazi pričama,
Nema te što izbacivati iz takta,u pravu je.
Kupi bluetooth OBDII priključak spojiga,skini Torque Pro aplikaciju,upari ga sa mobitelom/tabletom i gledaj kolika je stvarna temperatura,ako ti je taj podatak stvarno od toliko značaja.
Vidićeš da je kazaljka na 90 iako je temparatura 80 ili 100.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:30   #40
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Neznalica si sam. Kazaljka je FIKSNA na pola jer je tako softverski namješteno, a stvarna temp može biti od 75 do 110 i to je deset puta ponovljeno na ovom forumu. Gospoda uber alles inženjeri su zamislili da je tako najbolje jer bi navalilo more pacijenata ako kazaljka bude varirala par mm lijevo ili desno. I psihološki djeluje na vozača koji smatra da je to još jedan dokaz superiornosti i kvalitete - nepomična kazaljka ravno na pola!
Dakle, termostat ti može biti stvarno u kurcu i auto stalno voziti na 75 st, ali tvoja kazaljka će uvijek biti na pola! Jeli ti sad jasnije? Stvarna temp se utvrđuje dijagnostikom u ovlaštenom servisu te onda pristupaju traženju kvara, izmjeni termostata, i sl. Naravno servisirajući kod Gige u šupi to nikad nećeš doznati.
Ne, ako je termostat sjeban, kazaljka nece biti na pola.. Varirat ce sigurno
marko19576 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.