Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 10:18   #41
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Odakle tebi ideja da ja drljam...???

Čovjek vjeruje u bajke a ne primjećuje da iza tih bajki uvijek stoji neki autor.
Prema tome svijet ideja lijepi nas za ovu stvarnost, pa čak i pomoću bajki!

Ja sam pobornik ideologije "Sam u svoje kljuse"

a tebi evo jedne velike

pusa
o, neeeeeeeeeeeee!

jadno kljuse! najeb... zbog vjere u bajke by Nemruth.
ja sam pobornik ideje-"spasiti kljuse". zvuči gotovo kršćanski

__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:43   #42
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
o, neeeeeeeeeeeee!

jadno kljuse! najeb... zbog vjere u bajke by Nemruth.
ja sam pobornik ideje-"spasiti kljuse". zvuči gotovo kršćanski

Odlična tema "Kršćani i životinje"!

tko će je otvoriti ?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:51   #43
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Te riječi je napisa luđak i napisa ih je za još vece luđake (da bi vjerova u nešto tako glupo moraš biti još više glup) i to je napisano tko zna kad i tko zna tko, samo se zna da je bija mentalo bolestan


ne slažem se s ovim uopće.
lipaoklipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:03   #44
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Odlična tema "Kršćani i životinje"!

tko će je otvoriti ?
krivi naslov.
"Kršćani i životinja u tebi" je primjerenije s obzirom na navedenu idieologiju.

iz čega slijedi da je jasno tko je idejni vođa
a ovaj mali rugalica mi je najslađi!
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:06   #45
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
krivi naslov.
"Kršćani i životinja u tebi" je primjerenije s obzirom na navedenu idieologiju.

iz čega slijedi da je jasno tko je idejni vođa
a ovaj mali rugalica mi je najslađi!
Posve krivo!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:08   #46
Quote:
lipaoklipa kaže: Pogledaj post


ne slažem se s ovim uopće.
ma eto, još jedan koji se ne slaže!
pa nije ovo lego-kuća da bi se slagali.

ovdi su samo profinjeni oš-neš klipani i klipanice koji jedni na drugima liječe frustracije.
ako se k tome i dobro nasmiješ- a ča te briga ono sa slaganjem

imaš dobro foru za blebetati negdje na

a što se teme tiče-ne, Isusove riječi nisu pretjerane.
pretjerane su reakcije ljudi na njih.

ovo je nešto s čime se ja ne slažem, ali ko me šiša...


frizerka u mercatoru.
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:11   #47
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Posve krivo!
a čemu suze milo moje?!?
pa se samo zajezeamo.

ajde, puhni nosić! budi dobra...sve će proći...ali ideja ostaje.
agrhhhhhhh!

__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 21:24   #48
Quote:
Putnik kaže: Pogledaj post
Bogu dolazi samo Isus Krist i oni koji su u njemu. A on je "milostivi i ne gleda na boju koze drugih i njihovu nacionalnost"
Ne gleda Isus ni na njihovu religiju no ti vjesto izbjegavas taj odgovor a moze biti da stvarno neznas.

Mozemo se pitati " Zar su ljudi stvarno poludjeli pa ce oni odlucivati koga ce dragi Bog primiti sebi a koga nece ? "

Ovo se odnosi na sve religije i sva ucenja.

p.s. najjeftinije je izvlacenje tipa pa tamo pise ovo pise ono..
Gluposti i nista drugo.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:45   #49
Quote:
Vilson kaže: Pogledaj post
Naime u Ivanu 14 :6 Isus kaže slijedeće: Odgovori mu Isus: "Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni.

Po ovom stavku Isus ima exluzivan pristup Bogu i nitko ne može doći k Ocu osim preko njega.

Da li to znači da su svi ostali koji ne pokušavaju doći Bogu preko Krista u zabludi?

To bi uključivalo i one koji ne priznaju da je Krist sin Božji.

Ja vjerujem da je Isus znao što je govorio i da su oni koji zaobilaze Krista kao Božjeg sina kao posrednika u zabludi.
Vaše komentare molim.

Upravo tako je kako je Isus rekao.. i ne možeš do Boga doći osim preko Isusa, a do Isusa preko Marije.. najlakšim putem...
Leonna972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:28   #50
Na svijetu postoji vise od 600 razlicitih religija i otprilike oko 250 drzava.

Daj si to zamisli?

Zajednicka tocka u skoro svih religija je da sve one tvrde da su jedine ispravne i da se jedino pomocu bas te religije dolazi do Boga.

Gledajuci svu tu situaciju moras stvarno biti maksimalno naivan da bi mogao vjerovati u takvo nesto.
Posto postoji samo Jedan Bog , ta tvrdnja je ispravna.

U stvari radi se o manipulaciji jer zlocinci koji vladaju svijetom koriste religije za pokretanje ratova i akumulaciju mrznje.
Nesmijemo zaboraviti da ti sotonini podanici crpe svoju snagu iz te mrznje .

Religija bi trebala biti nesto pozitivno i dobro a gledaj cemu je sluzila.

Hvala Bogu da ima pravih vjernika na svijetu koji postuju druge ljude , ima ih malo ali nema veze jer i najmanje svjetlo je svjetlilo u mraku.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:14   #51
Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
Na svijetu postoji vise od 600 razlicitih religija i otprilike oko 250 drzava.
Daj si to zamisli?

Zajednicka tocka u skoro svih religija je da sve one tvrde da su jedine ispravne i da se jedino pomocu bas te religije dolazi do Boga.

Gledajuci svu tu situaciju moras stvarno biti maksimalno naivan da bi mogao vjerovati u takvo nesto.
Posto postoji samo Jedan Bog , ta tvrdnja je ispravna.

U stvari radi se o manipulaciji jer zlocinci koji vladaju svijetom koriste religije za pokretanje ratova i akumulaciju mrznje.
Nesmijemo zaboraviti da ti sotonini podanici crpe svoju snagu iz te mrznje .

Religija bi trebala biti nesto pozitivno i dobro a gledaj cemu je sluzila.

Hvala Bogu da ima pravih vjernika na svijetu koji postuju druge ljude , ima ih malo ali nema veze jer i najmanje svjetlo je svjetlilo u mraku.
upravo to...kršćanstvo je blago prepotentno kad kaže da je ono jedina istina...dakako, to tvrde i ostale religije..and what a fuck?..ko je sad u pravu?..
al glede Isusa...šećeš okolo i tvrdiš da si božji sin...još je i potrojena ličnost, malo duh, malo otac, malo sin....ni stari Sigmund se tu ne bi snašao
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 16:24   #52
Quote:
Vilson kaže: Pogledaj post
Jesu li Kristove riječi pretjerene kad kaže: "Ja sam Put i Istina i Život
To su prilično jake riječi, alfa i omega s kršćansko religijske točke gledišta.
Savršene za manipulaciju, jer s njima sve počinje i završava. Ne ostavlja se prostora za eksperimentiranje, nego prihvaćanje ponuđenog.

Onaj tko je izvan sistema vjerovanja, u neovisnosti, gledat će drugačije. Drugačije zbog toga što će razmišljati nad njima. Isus kaže : 'Ja sam Put, Istina i Život'. Ne kaže za koga. Za koga bi mogao biti? Za sebe samog. Nitko ne putuje umjesto nas, sami smo na putu. Nitko ne diše, spava, jede umjesto nas. Onaj tko očekuje da ga se vodim kroz život.. što on može naučiti?
'Nitko ne dolazi Ocu nego preko mene' - Nitko ne živi (ili barem ne bi trebao živjeti) život osim mene. Moj put, moja istina, moj život.
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:42   #53
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
upravo to...kršćanstvo je blago prepotentno kad kaže da je ono jedina istina...dakako, to tvrde i ostale religije..and what a fuck?..ko je sad u pravu?..
al glede Isusa...šećeš okolo i tvrdiš da si božji sin...još je i potrojena ličnost, malo duh, malo otac, malo sin....ni stari Sigmund se tu ne bi snašao
On jeste put, istina i život.
U ljubavi je karta za nebo. To jest istina. Preko njega imamo priliku otići u raj. Imati život. Svi.
Ne samo kršćani.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:15   #54
Quote:
Vilson kaže: Pogledaj post
Naime u Ivanu 14 :6 Isus kaže slijedeće: Odgovori mu Isus: "Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni.

Po ovom stavku Isus ima exluzivan pristup Bogu i nitko ne može doći k Ocu osim preko njega.

Da li to znači da su svi ostali koji ne pokušavaju doći Bogu preko Krista u zabludi?

To bi uključivalo i one koji ne priznaju da je Krist sin Božji.

Ja vjerujem da je Isus znao što je govorio i da su oni koji zaobilaze Krista kao Božjeg sina kao posrednika u zabludi.
Vaše komentare molim.
Ti si u velikoj zabludi.

Isus je put. Čineći njegova djela mi smo bliži Kristu

Isus je istina. Sve što on kaže a i on sam je istina.

Isus je život. Uskrsnućem pobjeđuje smrt.

Samo oni koji vjeruju u Krista i čine njegova djela te dijele milosrđe mogu doći nebeskome Ocu. ''Preko Isusa''. Shvaćaš
The Dutchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 08:16   #55
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
On jeste put, istina i život.
U ljubavi je karta za nebo. To jest istina. Preko njega imamo priliku otići u raj. Imati život. Svi.
Ne samo kršćani.
čekaj malo...duh, otac i sin....sad je put, istina i život....nadam se da misliš metaforički jer tip stvarno ima problema sa svojim identitetom
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 11:07   #56
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
On jeste put, istina i život.
U ljubavi je karta za nebo. To jest istina. Preko njega imamo priliku otići u raj. Imati život. Svi.
Ne samo kršćani.
Pa to je receno bezbroj puta. I djivdjani na granama znaju. Izgleda da vecina ostaje gluva,a onda se pitaju: Zasto,zasto ?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 16:40   #57
Quote:
The Dutchman kaže: Pogledaj post
Ti si u velikoj zabludi.

Isus je put. Čineći njegova djela mi smo bliži Kristu

Isus je istina. Sve što on kaže a i on sam je istina.

Isus je život. Uskrsnućem pobjeđuje smrt.

Samo oni koji vjeruju u Krista i čine njegova djela te dijele milosrđe mogu doći nebeskome Ocu. ''Preko Isusa''. Shvaćaš
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Pa to je receno bezbroj puta. I djivdjani na granama znaju. Izgleda da vecina ostaje gluva,a onda se pitaju: Zasto,zasto ?
Blago vama bezbrižnima. Sve znate, imate zacrtani put i cilj u životu, osigurana vam je (nakon kratkotrajne zbunjenosti i iskušenja u dolini suza), vječna sreća....
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.