Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 16:46   #41
Quote:
Zbunjena skroz kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam ovde na pravom mestu za ovo pitanje, ali oprostite mi ako sam zalutala. Mene zanima odgovor na pitanje, kolika je Bozija uloga u izboru nasih zivotnih partnera. Eto, ja sam dala jedan oglas da zelim upoznati nekoga za dopisivanje, pa ako se nesto iz toga razvije, sto da ne, i pomolila sam se Bogu da mi dâ coveka koji je takav i takav i koga cu moci voleti. Javilo mi se oko 50 njih i ja sam izmedju svih njih 50 izabrala bas NJEGA, i on je izmedju svih oglasa koji su tamo bili izabrao bas MENE, rekao je da su smu svi ostali oglasi zvucali bazveze, samo ga je moj zaintrigirao. Tako smo se dopisivali i ja sam se strasno zaljubila u njega. Kada sam ga videla prvi put, mislila sam da cu da umrem, bio je mnogo, mnogo lepsi nego na slici, pokazalo se da je iskren, da je sve sto mi je rekao istina. I ja sam se njemu dopala, doduse nije mi rekao da me voli, nisam ni ja njemu, ali mi je rekao da ima osecanja za mene. E, sada na njega su se svalili veliki porodicni problemi, pa je nas kontakt oslabio, ja mu verujem da je to zaista u pitanju sto pise da jeste, ali se pitam, ako mi je on zaista dat od Boga, sto verujem, zasto ide to sve tako tesko sada, zasto ne ide glatko kao u pocetku? Ocekujem li previse? Ili sam samo sebe ubedila da mi je on zaista dat od Boga, ali kada pomislim da ima bas sve osobine koje sam zelela da ima i jos vise nego sto sam se setila da trazim, opet mislim da nije moguce da lazem samu sebe. Imate li vi iskustva po tom pitanju sa Bogom?
i meni su sve stizale ko da ih je božja ruka izvaljala. ispade da i vrag ima tu svoje prste. ma, ženska posla
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:47   #42
Quote:
Zbunjena skroz kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam ovde na pravom mestu za ovo pitanje, ali oprostite mi ako sam zalutala. Mene zanima odgovor na pitanje, kolika je Bozija uloga u izboru nasih zivotnih partnera. Eto, ja sam dala jedan oglas da zelim upoznati nekoga za dopisivanje, pa ako se nesto iz toga razvije, sto da ne, i pomolila sam se Bogu da mi dâ coveka koji je takav i takav i koga cu moci voleti. Javilo mi se oko 50 njih i ja sam izmedju svih njih 50 izabrala bas NJEGA, i on je izmedju svih oglasa koji su tamo bili izabrao bas MENE, rekao je da su smu svi ostali oglasi zvucali bazveze, samo ga je moj zaintrigirao. Tako smo se dopisivali i ja sam se strasno zaljubila u njega. Kada sam ga videla prvi put, mislila sam da cu da umrem, bio je mnogo, mnogo lepsi nego na slici, pokazalo se da je iskren, da je sve sto mi je rekao istina. I ja sam se njemu dopala, doduse nije mi rekao da me voli, nisam ni ja njemu, ali mi je rekao da ima osecanja za mene. E, sada na njega su se svalili veliki porodicni problemi, pa je nas kontakt oslabio, ja mu verujem da je to zaista u pitanju sto pise da jeste, ali se pitam, ako mi je on zaista dat od Boga, sto verujem, zasto ide to sve tako tesko sada, zasto ne ide glatko kao u pocetku? Ocekujem li previse? Ili sam samo sebe ubedila da mi je on zaista dat od Boga, ali kada pomislim da ima bas sve osobine koje sam zelela da ima i jos vise nego sto sam se setila da trazim, opet mislim da nije moguce da lazem samu sebe. Imate li vi iskustva po tom pitanju sa Bogom?
Gledaj, ako ti se taj našao na putu to nikako ne znači da je to Božja volja... jer Njegova volja nikako nije naša.. kad je nešto od Njega onda ne nastaju prepreke i problemi.. nego su sva vrata otvorena.. to je savršeno jasno iz iskustva svih vjernika.. tako da ako škripi, a pogotovo takve priče o obiteljskim problemima, ja u to ne vjerujem.. kad se zaljubiš ne mozeš realno razmišljati... kad naidje netko tko je za tebe, to ćeš znati i znati ćeš da je to Božji blagoslov i nećeš imati potrebe nikoga to pitati.. uostalom, zagledaj se duboko u sebe u svoju savjest, ne u ono što ti želiš i znat ćeš da li je to pravo ili krivo, je li on za tebe ili nije... Mir i svako dobro ti želim!
Leonna972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:30   #43
koliko je slobodna tvoja volja ako ti Bog kaže s kim da budiš. Sama privlačiš osobe koje su slične tebi. Slične energije. Pogledaj malo svog prvog dećka i dečka posli tog drugo. pa malo usporedi energije, vidjeti ćeš da su slični. Svemir se samo igra s oblicima a energije su uvijek iste.

Događaje i situacije koje nisi rješila u prošlo odnosu rješavat ćeš ih u iduće i tako stalno. I konstatno dok ne vidiš tu istinu kao takvu.
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 22:13   #44
Quote:
Zbunjena skroz kaže: Pogledaj post
Imas pravo Tatyana, ja se bojim da sam u fazi da mi je previse stalo, da se plasim svega sto moze negativno da se desi, ali ne zato sto mislim da on nije jednako zainteresiran kao ja, nego imam jednostavno strah da ga ne izgubim. Ne mogu da zamislim ni jednu drugu ribicu iz mora pored mene, apsolutno nemoguce....
Ma daj... napisat ćeš još koji oglas a kako je bog na tvojoj strani i voli te, pogurat će on još koji put tvoj slučaj. Znaš onu staru narodnu: tri puta bog pomaže...
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 22:14   #45
Usput, odličan ti je nick. Nomen est omen
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 22:50   #46
Ako si vjernica, onda - tako mi se čini - nije pristojno od Boga žicati dečka. On bi valjda trebao imati i pametnijeg posla.
Ako nisi, onda se potrudi malo sama. Ako naiđeš na osobu koju ćeš i voljeti i poštivati i koja će tebe voljeti i poštivati, onda je to - to.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 22:56   #47
Quote:
Zbunjena skroz kaže: Pogledaj post
Svi ste mi postavili isto pitanje koje se svodi u sustini na ovo: Odakle meni ideja da ce Bog, tvorac svemira pogledati na crva kao sto sam ja i na moje potrebe?

E, pa dragi moji ja imam VERU da sam mu ja toliko vazna da ce on meni dati partnera koji je za mene dobar. Ne bih sada ulazila u raspravu zasto se brakovi vernika raspadaju, ali mene zanima zasto nije dovoljno pomoliti se Bogu i verovati da ce tako biti? Mislite li da si moram odrezati nogu kao zrtvu da bi mi uslisio molitvu? Ili da moram klecati par dana na kukuruzu? U takvog Boga ja ne verujem, ja verujem u Boga koji je ljubav i koji SVE vidi i SVE zna, samim time mu nije tesko i pogledati na jednu osobu izmedju milijardi drugih. Ili hocete vi reci da Bog ne gleda na vas i vase potrebe, jer ste samo zrnce peska na obali? Ne razumem vas zaista.
Drago mi je da si vjernica, budi to i dalje. Bog uslišava naše molitve, ako su za naše dobro. Bogu je bitan spas naše duše pa će takve molitve prije ispuniti, nego ostale. Tvoja molitva bit će uslišana, ako je za tvoje dobro prije ili kasnije. Ako se ne dogodi odmah, možda tako treba biti, da bi kasnije bilo bolje. Ako je taj dečki pravi za tebe, bit će te zajedno. Ako nije, upoznat ćeš boljega od njega, makar misliš da za tebe nema boljeg od njega.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:40   #48
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si vjernica, budi to i dalje. Bog uslišava naše molitve, ako su za naše dobro. Bogu je bitan spas naše duše pa će takve molitve prije ispuniti, nego ostale. Tvoja molitva bit će uslišana, ako je za tvoje dobro prije ili kasnije. Ako se ne dogodi odmah, možda tako treba biti, da bi kasnije bilo bolje. Ako je taj dečki pravi za tebe, bit će te zajedno. Ako nije, upoznat ćeš boljega od njega, makar misliš da za tebe nema boljeg od njega.
Imam nekoliko znanaca, iskrenih i dobronamjernih katolika, koji svaki dan usrdno mole Boga za pomoć gladnoj, bolesnoj i zlostavljanoj djeci svijeta.
Valjda je Bog prezauzet traženjem dečka usamljenim curama da bi se bavio gladnima.
Ili misli da glad baš i nije neka nevolja kojom bi se morao baviti.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:56   #49
Quote:
Zbunjena skroz kaže: Pogledaj post
Ako je Bog ljubav zasto se ne bi bavio sa ljubavlju?
Ako te voli, zakaj će te baciti u vječnu vatru? Evo recimo, ja volim svoju djevojku, ali mi niti na kraj pameti nije da je hitim u pećnicu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:16   #50
Taj bi mi koncept bio zabavan, da će netko to "odozgo" fino posložit i da se ja nemam što brinut! No nekako mi je teško u to vjerovati. Zvuči previše kao bajka. Vjerujem u Boga, i da njegova volja oblikuje živote pojedinca, kao i čovječanstva, no nije li već tim što svakoga od nas stvara osobenim u neku ruku predodredio i tko nam kao takvima odgovara. E sad naći tu osobu, a usuđujem se reći i zadržati, moramo se potruditi, sami!
__________________
Fly me to the moon, let me play among the stars...
senka 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 20:34   #51
Quote:
Zbunjena skroz kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam ovde na pravom mestu za ovo pitanje, ali oprostite mi ako sam zalutala. Mene zanima odgovor na pitanje, kolika je Bozija uloga u izboru nasih zivotnih partnera. Eto, ja sam dala jedan oglas da zelim upoznati nekoga za dopisivanje, pa ako se nesto iz toga razvije, sto da ne, i pomolila sam se Bogu da mi dâ coveka koji je takav i takav i koga cu moci voleti. Javilo mi se oko 50 njih i ja sam izmedju svih njih 50 izabrala bas NJEGA, i on je izmedju svih oglasa koji su tamo bili izabrao bas MENE, rekao je da su smu svi ostali oglasi zvucali bazveze, samo ga je moj zaintrigirao. Tako smo se dopisivali i ja sam se strasno zaljubila u njega. Kada sam ga videla prvi put, mislila sam da cu da umrem, bio je mnogo, mnogo lepsi nego na slici, pokazalo se da je iskren, da je sve sto mi je rekao istina. I ja sam se njemu dopala, doduse nije mi rekao da me voli, nisam ni ja njemu, ali mi je rekao da ima osecanja za mene. E, sada na njega su se svalili veliki porodicni problemi, pa je nas kontakt oslabio, ja mu verujem da je to zaista u pitanju sto pise da jeste, ali se pitam, ako mi je on zaista dat od Boga, sto verujem, zasto ide to sve tako tesko sada, zasto ne ide glatko kao u pocetku? Ocekujem li previse? Ili sam samo sebe ubedila da mi je on zaista dat od Boga, ali kada pomislim da ima bas sve osobine koje sam zelela da ima i jos vise nego sto sam se setila da trazim, opet mislim da nije moguce da lazem samu sebe. Imate li vi iskustva po tom pitanju sa Bogom?

Pročitaj:

http://www.skac.hr/dopisivanja/tko%2...taj%20moli.htm
maslačko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.