Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 16:24   #401
A dizanje love na bankomatim Maestrom tekućeg računa?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 17:06   #402
kakve cu cijene tam?
skuplje/ povoljnije neg kod nas?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:33   #403
Quote:
kmukmi kaže: Pogledaj post
Hvala na infu, ali svejedno mislim da ću uzeti nešto zlota tu.
Jednom smo se tako zeznuli, išli na put oko Baltika, i stali u Kaunasu. Nedelja ujutro. Trebamo kupiti karte za dalje, brkata teta na šalteru ne prima ništa drugo. Sva sreća da je bilo nekih mjenjačnica u shopping centru (koji se naravno otvarao tek za sat vremena). Dobro da nismo bili u strci s vremenom

Gledao malo po tečajevima za zamjenu 250 eura u zlote zaba uzme 50 kn razlike. Fakat su gamad ovdje.
Za tih 50 kuna, više ti se isplati bankomat (testiram maestro karticama), rijetko je više od 25 kuna provizija.

Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
kakve cu cijene tam?
skuplje/ povoljnije neg kod nas?
cca 10-30% povoljnije nego u Hrvatskoj, ovisi koji grad i koji proizvod.

Iznimka je kava u kafićima, ona je i do 50% skuplja. Zašto, ne znam.

usporedba:

Poznan vs Rijeka

http://www.numbeo.com/cost-of-living...a&city2=Poznan

Varšava vs Zagreb

http://www.numbeo.com/cost-of-living...b&city2=Warsaw

Zadnje uređivanje cro_gavran : 25.04.2014. at 13:40.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 20:55   #404
Netko je pitao za zlote; ja ih kupim u Splitskoj banci, samo je bitno naručiti koji dan prije i to je to.

Što se tiče dizanja s računa, UniCredit (ZABA) za sve korisnike Lepeze ima mogućnost besplatnog podizanja novca sa tekućeg računa na bankomatima banaka članica UniCredit grupe. Tečaj je navodno prodajni za devize (nisam još to koristio pa neznam 100%), a članica unicredita u Poljskoj je Pekao banka.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 23:18   #405
Putujem za dva tjedna u Varšavu pa bih molila ako bi mi netko mogao preporučiti kako bi mi bilo najpovoljnije i najjednostavnije putovati,te predložiti povoljan smještaj.
datijeznat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 23:19   #406
Zaboravila sam napomenuti da krećem iz Zagreba.
datijeznat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 17:46   #407
Quote:
datijeznat kaže: Pogledaj post
Putujem za dva tjedna u Varšavu pa bih molila ako bi mi netko mogao preporučiti kako bi mi bilo najpovoljnije i najjednostavnije putovati,te predložiti povoljan smještaj.
Best buy opcija ti je busom do Splita, cca 150kn u jednom smjeru, i onda Eurolotom Split - Warsawa. Eurolot ti leti samo nedjeljom ako se ne varam, a karte su oko 850kn u jednom smijeru.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 08:21   #408
LOT iz Budimpešte leti dosta povoljno za Varšavu, a do Pešte se za 250 kn povratno ide vlakom. Vlak + avion skoro ziher ispadne jeftinije od ove kombinacije bus + avion iz Splita, no problem bi mogao nastati u usklađivanju reda letenja i voznog reda. Moglo bi se dogoditi da u BP treba prespavat koju noć i tome dići ukupni trošak.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 15:14   #409
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
LOT iz Budimpešte leti dosta povoljno za Varšavu, a do Pešte se za 250 kn povratno ide vlakom. Vlak + avion skoro ziher ispadne jeftinije od ove kombinacije bus + avion iz Splita, no problem bi mogao nastati u usklađivanju reda letenja i voznog reda. Moglo bi se dogoditi da u BP treba prespavat koju noć i tome dići ukupni trošak.
Karte BUD - WAW su kroz cijeli 5. mjesec iznad 1000 PLN, dakle ni manje ni više nego duplo skuplje od 1. kombinacije.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 15:36   #410
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Karte BUD - WAW su kroz cijeli 5. mjesec iznad 1000 PLN, dakle ni manje ni više nego duplo skuplje od 1. kombinacije.
Tebe zanima povratni ili jednosmjerni put?

Jer za povratni ovo što govoriš jednostavno ne stoji.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:22   #411
Povratni i jednosmjerni let su dva različita pojma, a kolegica forumašica koja je postavila pitanje bude li čekala čini mi se da neće nigdje.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 00:16   #412
Veliko hvala obojici na dobroj volji i pomoći. Dosta sam kopala po netu i razmotrila nekoliko opcija. Nažalost ne idem turistički,pa sam zbog nekih obaveza dosta ograničena terminima. Na kraju sam uspjela pronaći povratnu avionsku kartu Zagreb-Varšava za 1700 kn,što je na kraju ispalo jedna od jeftinijih i jednostavnijih opcija. Još da rezerviram neki jeftin smještaj i mirna sam.
datijeznat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 08:35   #413
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
..., a kolegica forumašica koja je postavila pitanje ...
Pardon, u brzini sam previdio da pitanje nije izvorno bilo tvoje.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 14:52   #414
Isplati se provjeriti Adriu. Barem direkti letovi LJU-WAW 3x tjedno.
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 22:02   #415
Navijajmo:
https://www.youtube.com/watch?v=XqL9R4NgT3M
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 13:53   #416
...

Kratki izvheštaj iz Varšave. 5 dana službeno.

1) Kako doći? Ja išao avionom preko Beča u jednom smjeru, a u drugom preko Minhena. Skupo, ali plaćala firma.

2) Smještaj. Bio sam u Ibisu Stare Miasto. Odlična lokacija. Za 4 noći je plaćeno 260 eura za sobu sa dvoje s doručkom. Kasnije sam gledao druge Ibise po Varšavi i cijene se kreću za sobu za dvoje bez doručka od 30 do 90 eura. Hotel odličan, a lokacija super za posao, a solidna za ići okolo. Ibis u centru je čak i jeftiniji, a odličan za ići po centru.

3) Varšava, što vidjeti, odnosno što sam vidio. Zapravo malo toga. Zauzet do 9 do 18 sati tako da je bilo malo vremena, ali zapravo za obići centar je bilo sasvim dosta. Novi i Stari grad (on je pod zaštitom UNESCO-a) se mogu obići za dva-tri sata, a ako se detaljno sve zagleda i tamo ruča i večera te se sjedi na svkoj klupi maksimalno jedan dan, i to nategnuto. Da neko sredi ZG Gornji grad i Kaptol bili bi ljepši nego famozni varšavski Stari grad, doduše i osobno su mi i sad bolji. Tamo život zamire iza 21 sat, južno od kraljevskog dvorca počinje pravi centar i daleko životniji. To je oko ulice Nowy Swiat. Nešto kao Tkalčićeva u ZG, s tim da u njenom donjem dijelu voze automobili. Okolo kafići a posred cesta sa dvije trake. Obišao sam sve to lagano.

4) Cijene, u globalu 20-40% niže nego kod nas. Pola litre pive u centru je od 5 do 15 PLN, 1 EUR = 4 PLN. Dalje od centra je sve jeftinije. Magnetić - suvenir od 5 do 10 PLN, ima i skupljih, ali ja ghovorim o cijeni istog magnetića u par trafika i suvenirnica. Javni prevoz je 4.40 PLN karta za 75 minuta vožnje, a 15 PLN je dnevna. Uključuje i vlak, i bus i tramvaj. Tramvaji voze po voznom redu, ono piše kad tramvaj stiže u minutu i on tad dođe, ponekad kasni minutu ili dvije ili dođe minutu dvije ranije, ali su u načelu točni. Taxi aerodrom centar je 30-ak PLN, a do mog hotela je bio 40-ak PLN. Taksisti su poznati da žele prevariti (dvoje kolega su nasanjkali od nas 40-ak, naplatili im vožnju aerodrom hotel 200 PLN) i zato se koristite preporučenima koji voze po taximetru (ele, sawa i mislim super). U povratku sam išao od hotela do aerodroma javnim prevozom, trebalo mi je oko sat vremena, ali sam to mogao sa kartom od 4.40 PLN. Vlak za aerodrom kreće iz centra. Tamo su dvije stanice, međusobno povezane, jedna glavna (WARSZAWA CENTRUM) i jedna sporedna (Warszawa Śródmieście). Uglavnom idu sa sporedne(S2 vlak), ali ponekad i sa glavne (S3 vlak).

5) Kako mijenjati lovu? Ja sam mijenjao jedan dio na aerodromu. Velika greška. Za 90 eura su mi dali 296 PLN. Tečaj je bio manje od 3.3 PLN za 1 euro. Dizao sam za PEKAO bankomata, tu je provizija 7% iako sam klijent Zabe. Za 200 PLN mi je uzelo 411 HRK. Pored hotela u banci je bio najbolji tečaj koji sam vidio, oko 4.1 PLN za 1 euro.

6) Dućani rade od 8 do 18 ili od 10 do 18. Isto je i za muzejima. Neki rade i kraće, do 17. Trgovinski centri rade do 22, ali su im cijene niže, mogu reći da je ista roba u ZG Areni jeftinija. Trgovine alkohola i neke mini trafike za alkohol i čips rade 24 sata.

Simpatičan grad, nastojati ću doći opet. Ono što je iritantno su komarci. Bilo ih je more. Dok se čovjek kreće sve je super, ako stane onda počinje atak.

Toliko o tome.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:09   #417
Dižem temu jerbo putujem u Varšavu i molim par info, ako netko zna (pročitala zadnjih 10 stranica, nisam našla odgovore na pitanja koja me more )

Jako puno info ima na topicu kako doći od nekud do nekud u Poljskoj, ali malo o samim gradovima (moj dojam).

Znači, u Varšavi sam od utorka do subote, letim s Lufthansom do Münchena, pa dalje Lot za Varšavu. Natrag isto. Ističem da Lot na letu od sat i po vremena nudi mogućnost kupovine refreshmentsa.

S Chopina do grada vlakom je ? vremena i zlota? Zbunili me peroni, tri prjevoznika, crveni i zeleni vlak. Ima li i bus i isplati li se razmišljati u tom smjeru?

Što od kulturno relevantnih stvari vidjeti u gradu? Stari grad? Neki ekstra muzej (spominjali su ljudi Kopernikov)? Neki izvrstan park? Ulica za proći?

Preporuka za neki kafić, ugodan za popiti kavu, pojesti nešto sitno?
Preporuka za restać, neki etnički možda, tradicionalni ili jednostavno vama izvrstan?

Shopping? Osim Zlatne terase?

Inače, vidim da postoji cijeli sijaset različitih karata za kretanje po gradu i da pokrivaju sve vidove prijevoza.

Tenks svima,
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 23:16   #418
Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Dižem temu jerbo putujem u Varšavu i molim par info, ako netko zna (pročitala zadnjih 10 stranica, nisam našla odgovore na pitanja koja me more )

Jako puno info ima na topicu kako doći od nekud do nekud u Poljskoj, ali malo o samim gradovima (moj dojam).

Znači, u Varšavi sam od utorka do subote, letim s Lufthansom do Münchena, pa dalje Lot za Varšavu. Natrag isto. Ističem da Lot na letu od sat i po vremena nudi mogućnost kupovine refreshmentsa.

S Chopina do grada vlakom je ? vremena i zlota? Zbunili me peroni, tri prjevoznika, crveni i zeleni vlak. Ima li i bus i isplati li se razmišljati u tom smjeru?

Što od kulturno relevantnih stvari vidjeti u gradu? Stari grad? Neki ekstra muzej (spominjali su ljudi Kopernikov)? Neki izvrstan park? Ulica za proći?

Preporuka za neki kafić, ugodan za popiti kavu, pojesti nešto sitno?
Preporuka za restać, neki etnički možda, tradicionalni ili jednostavno vama izvrstan?

Shopping? Osim Zlatne terase?

Inače, vidim da postoji cijeli sijaset različitih karata za kretanje po gradu i da pokrivaju sve vidove prijevoza.

Tenks svima,
Opcenito cijene prijevoza su niske, cak i taksijem stignes za 30 Zlota do centra. Cijena busa je 4,40 zlota (ipak dosta nize) - imas broj 175 koji vozi od Areodroma, preko Centralne zeljeznicke stanice i dalje. Za vrijeme prometnih guzva treba dosta vremena da se dodje do cilja, iako nije neka udaljenost, aerodrom je na samom rubu grada. Ima i dosta stanica. Taksijem u vrijeme kad nema guzve 15ak min.

Iako sam bila vec nekoliko puta, nisam posteno razgledala turisticki. Po Starom mestu i tako to.

Simpatican restaurant: Folk Gospoda, Waliców 13

Kraj Centralne stanice ima veliki shopping centar, takodjer i simpaticni Hard Rock Cafe.

PS. Sta ne bi sad trebali ici izravno Lotovi zrakoplovi od Zagreba i Natrag?
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 10:36   #419
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Opcenito cijene prijevoza su niske, cak i taksijem stignes za 30 Zlota do centra. Cijena busa je 4,40 zlota (ipak dosta nize) - imas broj 175 koji vozi od Areodroma, preko Centralne zeljeznicke stanice i dalje. Za vrijeme prometnih guzva treba dosta vremena da se dodje do cilja, iako nije neka udaljenost, aerodrom je na samom rubu grada. Ima i dosta stanica. Taksijem u vrijeme kad nema guzve 15ak min.

Iako sam bila vec nekoliko puta, nisam posteno razgledala turisticki. Po Starom mestu i tako to.

Simpatican restaurant: Folk Gospoda, Waliców 13

Kraj Centralne stanice ima veliki shopping centar, takodjer i simpaticni Hard Rock Cafe.

PS. Sta ne bi sad trebali ici izravno Lotovi zrakoplovi od Zagreba i Natrag?
Leti Eurolot direktno (iako ti neće taj let izbaciti ni na Expediji ni na Skyscanneru, a bogme ni u agencijama baš ne znaju za to), no bilo mi je jeftinije ovako.

Thnx na tipu, taj tip info mi puno znači!
Volim razgledavati, znati koliko ću platiti prijevoz od točke x do y i jesti

Ako se još čega sjetiš, pls
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 17:47   #420
Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Leti Eurolot direktno (iako ti neće taj let izbaciti ni na Expediji ni na Skyscanneru, a bogme ni u agencijama baš ne znaju za to), no bilo mi je jeftinije ovako.

Thnx na tipu, taj tip info mi puno znači!
Volim razgledavati, znati koliko ću platiti prijevoz od točke x do y i jesti

Ako se još čega sjetiš, pls
jučer je bio prvi let a vijest su pustili u javnost tek koji dan prije.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.