Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 22:10   #61
ne, zasto?
vordul is offline  
Old 16.04.2007., 22:17   #62
Quote:
vordul kaže: Pogledaj post
ne, zasto?
pa mogao bi onda barem napisati koji mount, koji raspon, koji fotić, koja svj. jačina... ovako u najmanju ruku imaš cca 80% tržišta u ponudi...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 17.04.2007., 02:55   #63
ne znam tocne podatke jer nije za mene nego za prijatelja, al znam da je fotic mamiya sekor tl1000, 42mm navoj i da treba bit zoom objektiv. valjda ce ovo malo smanjit izbor?
vordul is offline  
Old 18.04.2007., 17:12   #64
Traži se objektiv Peleng f3.5/8mm.
Po mogućnosti u dobrom stanju.
Toco1980 is offline  
Old 19.04.2007., 15:27   #65
Ako netko zna gdje kupiti prstenove za Sony Alpha 100 ili neki MACRO objektiv molim da javi. Kupio bih nešto slično (ali ne preskupo). Pozdrav
 
Old 19.04.2007., 22:59   #66
K: novi fotic, sony-olympus-canon?!?

ovako, nedavno sam se zagrijo za te fotice i sad sam upao o veliku potraznju netom da vidim sta se nudi...
znaci treba mi fotic sto je moguce manji dimenzija.. slikao bi vecinom navecer pijanke,ekipu i to(najvise ljude navecer pa da ima sto normalniji blic i reduciranje crvenih ociju(znam da ti mali slabo reduciraju al opet od modela do modela se vidi razlika mozda?)),recimo na putovanje, al opet uglavnom navecer ekipu pa mi najvise za to i treba...ostalo mora imat ok snimanje sa zvukom(po mogucnosti vga,30fps) kabel za tv naravno i ostalo...

posto imam odabir doma između fe-170 i w30...na prvom mi smeta video bez zvuka, na drugom mali display..pa cu najvjerojatnije prodat, ipak kad izaberem fotic mislim ga duze vrijeme zadrzat..
glavni odabit mi je bio olympus fe-230 ili sony w55 ...cijena oko 1500kn.
koji je bolji po vama od ta dva? koj bolje uklanja crvene oci?

i sad, upravo gledam po netu i po forumu i naisao na 2 predobra modela... to su sony t50 i canon ixus 65... posto je sony t50 oko 2800kn cini mi se prevec para,skoro duplo od onog sto sam planirao... ali tu je pao ixus 65

ekran 3'' ?!? huh, jako mi se sviđa ekran, male dimenzije i jeftine memorijske kartice...koja je cijena tog fotica, mislim da sam vidio link za 1900 u ducanu,
koja je najveca podrska kartica,2gb il vise?npr 4gb? ima tv kabel jel?
kakva mu je baterija? i jel bolji u slikama od fe-230 i w55 il je tu negdje sve to?opet kolko reducira crvene oci naspram ona 2modela? hvala, prvo cu prodat sto imam pa lagano u shoping, pa da se prije dobro informiram...
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 20.04.2007., 11:45   #67
Što se tice fotica, ja najvise vjerujem onim likovima sa reviews.cnet.com, barem me dosada nisu zajebali, uglavnom bolji je sony w55 od olympusa fe-230, evo recenzija:

http://reviews.cnet.com/Sony_Cyber_s...tag=prod.txt.1

http://reviews.cnet.com/Olympus_FE_2...tag=prod.txt.1

Imas reviews od stručnjaka i obicnih ljudi.....

ps. iako jos nemaju reviews od canona ixus 70 i 75 na drugim stranicama su pokupili dobre kritike... jedina mana kod nas je cjena koja se krece od 2100-2300kn.
__________________
I, cry, when angels deserve to die.
ToxiCity is offline  
Old 22.04.2007., 12:21   #68
ps. vidim da je u Ve-mil napokon stigao sony dsc w80 (1850kn), ako je vjerovati reviewsu, ovo ce biti the best buy kod nas za ljeto!!!!!
__________________
I, cry, when angels deserve to die.
ToxiCity is offline  
Old 23.04.2007., 13:46   #69
di ima za kupit medium format fotica? novih, rabljenih, razno raznih proizvodjaca, i da je u stilu rollei sl66, dakle da nije dvookac nego da ima promijenjivi objektiv. nadam se da ebay nije jedina opcija
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Old 23.04.2007., 13:53   #70
Quote:
StetoCina kaže: Pogledaj post
di ima za kupit medium format fotica? novih, rabljenih, razno raznih proizvodjaca, i da je u stilu rollei sl66, dakle da nije dvookac nego da ima promijenjivi objektiv. nadam se da ebay nije jedina opcija
mislim da u hrv - nigdje... možeš se nadati uloviti nešto na fotokrami, al to bi stvarno bila rijetkost naići na nešto upotrebljivo i u dobrom stanju i da netko prodaje po razumoj cijeni
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 23.04.2007., 19:10   #71
Quote:
StetoCina kaže: Pogledaj post
di ima za kupit medium format fotica? novih, rabljenih, razno raznih proizvodjaca, i da je u stilu rollei sl66, dakle da nije dvookac nego da ima promijenjivi objektiv. nadam se da ebay nije jedina opcija
Prvo da razjasnimo terminologiju. Dvooki su TLR (twin lens reflex) a jednooki su SLR (single lens reflex).

Ne znam za hrvatsku, ali dobro opremljeni ducani sa rabljenom foto opremom bi trebali imat koji primjerak. Ajde da ti rezimiram malo najbitnije porodice. Prvo, svi fotici koje navodim su super fotici i rade fenomenalne fotke, ja cu samo o funkcionalnosti.

Hasselblad (format 6x6):
pro: vrh vrha u kvaliteti, relativno mali i lagani, imas tonu rabljene opreme po ducanima (na zapadu, gdje su si ih profici mogli priustit), za oko 1000 eura mozes ubost sasvim solidan set (tijelo, back, leca, viewfinder ali ne prizmu).
con: najskuplja porodica srednjeformatnih SLRova.

Rollei (format 6x6):
pro: tu su negdje sa 'bladovima po dimenzijama i kvaliteti
con: tu su negdje i po cijeni, a ima nesto manje opreme za njih, rollei zahtjevaju bateriju za rad, tak ak ga mislis vuc sa sobom na duga hodanja po prirodi (recimo tjedan dana), bolje je uzet fotic koji moze skroz analogno, bez struje, poput hasselblada, jer sa iskustvom vise ti ni svjetlomjer nije nuzan, iako je koristan

Mamiya 67 (format 6x7):
pro: jeftini, super odnos cijene i kvalitete
con: veliki i teski, nisu za vuc sa sobom, vise su studijski fotici

Mamiya 45 (format 6x45):
pro: stariji su jos jeftiniji od 6x7, i manji su, novi su vrh tehnologije (recimo, imaju moderne pizdarije poput autofocusa), ali su prilicno skupi
con: format 6x45, visi je nego sto je siri, i upola je manji od 6x7

Mamiya 6, 7 i 7II (format 6x6 i 6x7):
pro: vrlo su portabl, malo veci od 35mm SLRova, a rabljenih mamya 6 se moze nac relativno jeftinih, rangefinderi (prednost u situacijama u kojima to je, tj feeling kao da slikas sa leicom, a slikas srednji format)
con: nemaju backove (tak da nemres mjenjat film u pol role), malo opreme na trzistu, i uopce u ponudi, rangefinder (mana u situacijama u kojima to je, recimo, ako hoces koristit polarizator)

Pentax 67 (format 6x7):
pro: ak si naviko slikat sa 35mm SLRom, pentaxi su najblizi tom iskustvu, tj, imas najmanje za naucit, relativno jeftini, sa adapterom, lece idu i na pentaxove 645 35mm i dSLRove, relativno portabl (iako manje nego mamiye 6 i 7), idealni sistem ako vec imas digitalne i 35mm pentax opreme
con: nema backove, nema puno opreme na trzistu

Pentax 645 (format 6x45):
pro: isto kao i pentax 67, samo sto su jos manji
con: isto sto i pentax 67, plus da je format 645

razni panorama (formati tipa 6x12, 6x17, itd):
pro: gotovo velikoformatni, zna se nac jeftinih
con: prilicno ograniceni, ne treba uzimat kao jedini srednjeformatni, eventualno kao dodatni za slikat panorame, novi znaju bit skupi (recimo, Fuji GX617, format 6x17, rabljeni kao novi kosta preko 2000eura, novo tijelo sa lecom je preko 5000 eura).

razni prastari, tipa pentacona six (razni formati):
pro: jeftini, jeftini, jeftini
con: nema nove opreme, a i staru je tesko za nac, tesko je doc do rezervnih djelova ako treba popravljat, itd.

E, da, ak kamera mijenja backove (mamiya, hasselblad, rollei) ako ces ikad moc priustit, moci ces piknut digitalni back i slikat srednjeformatno digitalno. Samo, ak ces si moc priustit digitalni back, kupit novo tijelo i lece ti uopce nece bit neki izdatak.

Zadnje uređivanje UmpaUmpa : 23.04.2007. at 21:21.
UmpaUmpa is offline  
Old 23.04.2007., 21:29   #72
E, da, za one koji ne znaju, o formatima.

Film je cijeli osjetljiv na svjetlo. Kad slikas, osvjetlis samo jedan dio, i tak dobijes efekt kocikca sa rubovima (prozirni na negativu, crni na slajdu). Neke kamere mogu osvjetlit vise, a neke manje. Sto ti fotic osvjetli vise filma, to ce bit manje fotki po roli, logicno, za svaku fotku treba vise filma. Standard u 35mm je 24mm, ali ima i drugih formata, i panorama 35mm fotica. U 120 filmu, sirokom 56mm, 645 format je 56mm x 42mm, dobijes 17 fotki po roli. 6x6 je 56x56mm, 12 fotki po roli. 67 je 56x67mm, 10 fotki po roli. 6x8 daje 56x75mm (neki mamiya 67 motorizirani backovi su 6x8). Za 6x12 i 6x17 ne znam tocne podatke. 220 film je isti kao 120 samo sto je duplo duzi (pomnozi broj fotki po roli sa 2), ali ne ide u sve fotice, i teze ga je za nac nego 120 film.
UmpaUmpa is offline  
Old 24.04.2007., 13:03   #73


UmpaUmpa svaka cast na ovom postu, trebaju to moderatori iskopirati u neki oracle topic

Sada mi preostaje samo traziti ducane sa rabljenom foto opremom Idem bas u Milano poslom iduci tjedan pa ako netko zna slucajno neki shop tamo neka javi.

Hvala jos jednom na opsirnom odgovoru!
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Old 24.04.2007., 16:02   #74
Quote:
StetoCina kaže: Pogledaj post


UmpaUmpa svaka cast na ovom postu, trebaju to moderatori iskopirati u neki oracle topic

Sada mi preostaje samo traziti ducane sa rabljenom foto opremom Idem bas u Milano poslom iduci tjedan pa ako netko zna slucajno neki shop tamo neka javi.

Hvala jos jednom na opsirnom odgovoru!
Pogledaj na keh-u za odnos cijena, ducan je americki, ali ti mogu poslat izvan amerike. Imaju dobre cijene, veliki izbor rabljene opreme, i prodaju, za razliku od adorame, setove rabljene opreme za uc u neki sistem (izaberi porodicu kamera i klikni na camera outfit), i dobro ih gradiraju prema ocuvanosti. Super ducan.

http://www.keh.com/OnLineStore/BrandTableOfContent.aspx

Jedino kaj ti ne mogu slat van su canoni i nikoni, zbog ugovora sa dobavljacem. Ostalo ti posalju. Ducan je vrlo respektabilan. Za feedback, baci pogled na forume na foto.net.
UmpaUmpa is offline  
Old 27.04.2007., 08:35   #75
Nikon F60

Prodajem Nikon F60, 35-80 zoom, sve kao novo.
xxxxxxxx

Zadnje uređivanje thunderstorm : 23.05.2007. at 13:09.
emes is offline  
Old 27.04.2007., 08:38   #76
Nikon ccolpix 8400

Prodajem Nikon coolpix 8400, sirokokutni zoom 24-85, 512 MB CF, kozna torbica, sve kao novo.
xxxxxxxxx

Zadnje uređivanje thunderstorm : 23.05.2007. at 13:09.
emes is offline  
Old 04.05.2007., 11:40   #77
kupila bih rabljeni olympus c-5050! ima ih jeftino na e-bayu, ali bilo bi mi draže kad bi ga mogla utržiti negdje iz Hrvatske.
Ljelja is offline  
Old 11.05.2007., 13:08   #78
Pentax FAJ 28-80 f3,5-5,6 AL

Objektiv je srebrni, autofokus, nov pod garancijom,napravljeno je 20-ak fotki tek toliko da se ustanovi da je sve ok.(isproban na K100D). Cijena 500kn.
http://www.photodo.com/product_336.html

Ako ima zainteresiranih xxxxxxxx
Naravno mozete dofurat svoj fotic i isprobati objektiv bez obaveze (ZG i VG)

Zadnje uređivanje thunderstorm : 23.05.2007. at 13:06.
Brada13 is offline  
Old 16.05.2007., 17:32   #79
dakle, prodajem Canonov KIT objektiv EF-S 18-55 mm f3,5-5.6 II
star je 2 mjeseca, radi k'o mačka

ponude na PM, hvala
__________________
If you've ever wanted to see the old dude from Troll II in a fur toga, your ship has finally come in, although it probably comes in all the time because you've got pretty goddamn low standards in ships.
John Doe is offline  
Old 21.05.2007., 00:51   #80
Talking

Quote:
emes kaže: Pogledaj post
Prodajem Nikon F60, 35-80 zoom, sve kao novo.
xxxxxxxxxx
zainteresirana sam za cijenu..+ imaš i neki telac?

Zadnje uređivanje thunderstorm : 23.05.2007. at 13:05.
Malo stopalo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.