Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2008., 19:16   #1
Duhovno ogledalo duše

Sta bi moglo biti duhovno ogledalo duse? Dal svjeso pristajanje da ces postivati bozije zapovjedi il samoodredjenje u svom sudu ka istom!?

Vecina, da ne kazem svi smo mi poput dijamanata s blatom na sebi. Nas put na zemlji je ocistiti blato kako bi nasa istinska dijamantna priroda mogla zasjati. Cak je Isus rekao u Novom zavjetu: «Sve sto ja cinim, i vi mozete uciniti i još vise
Dal covjek moze imati samoodgovornost postupanja bez religije?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 19:27   #2
Pojma nemam što bi to bilo " duhovno ogledalo duše", ali Kokobill, što misliš da je Isus mislio kad je rekao " sve što ja činim, i vi možete učiniti i još više" ?

I da, normalno je da čovjek može imati samoodgovornost u postupanju- bez religije. Ja nisam religiozna, a itekako sam svijesna svoje odgovornosti za svaki svoj postupak. I znam još ljudi koji su mi po tome slični.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 21:44   #3
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Pojma nemam što bi to bilo " duhovno ogledalo duše", ali Kokobill, što misliš da je Isus mislio kad je rekao " sve što ja činim, i vi možete učiniti i još više" ?

I da, normalno je da čovjek može imati samoodgovornost u postupanju- bez religije. Ja nisam religiozna, a itekako sam svijesna svoje odgovornosti za svaki svoj postupak. I znam još ljudi koji su mi po tome slični.
Dobro, za vjernika je kodeks deset bozijih zapovjedi, a nevjernike-ateiste BON-TON. Oprosti na originalnosti.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 21:55   #4
Što značo ovo: " sve što ja činim, i vi možete učiniti i još više". Da mi možemo biti dobri poput njega?
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 10:50   #5
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Dobro, za vjernika je kodeks deset bozijih zapovjedi, a nevjernike-ateiste BON-TON. Oprosti na originalnosti.
A za one između?

I nisi odgovorio na pitanje što je Isus mislio onim riječima.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 12:11   #6
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
A za one između?
Samo u paketu.
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
I nisi odgovorio na pitanje što je Isus mislio onim riječima.
To nije za sada bitno, odgovori mi koji kodeks stujes?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 12:42   #7
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post

To nije za sada bitno, odgovori mi koji kodeks stujes?
E vidiš! Ti nećeš odgovoriti, ali ja tebi hoću.
Deset božjih zapovijedi su uglavnom i etička načela, a bon- ton su pravila lijepog ponašanja u društvu, tako da se pridržavam i jednih i drugih. I ne trebam biti pripadnica nikakve religije da bih slobodno mogla vjerovati u postojanje Boga, u svom svjetonazoru biti etična, a u društvu se ponašati po bon- tonu.

A sad odgovori na pitanje u kojem te pitam o nečemu što ti nije bitno, ali što si boldao u uvodnom postu.......ili izbjegavaš jer ne znaš odgovor?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 13:20   #8
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
E vidiš! Ti nećeš odgovoriti, ali ja tebi hoću.
Deset božjih zapovijedi su uglavnom i etička načela, a bon- ton su pravila lijepog ponašanja u društvu, tako da se pridržavam i jednih i drugih. I ne trebam biti pripadnica nikakve religije da bih slobodno mogla vjerovati u postojanje Boga, u svom svjetonazoru biti etična, a u društvu se ponašati po bon- tonu.

A sad odgovori na pitanje u kojem te pitam o nečemu što ti nije bitno, ali što si boldao u uvodnom postu.......ili izbjegavaš jer ne znaš odgovor?
Nemoj tako ostro, boldovano sam naveo kao putokaz nama vjenicima da budemo jos bolji, a ateistima da nas slijede.
Bon ton je podlozan promjenama i ne vazi na svim prostorima. Recimo u Kini katolici stuju Isusa, a ne jedu vilcom i zlicom, sto preferira tvoj bon-ton.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:34   #9
Bojim se da je upitno kako si ti shvatio taj putokaz, odnosno da si ga nekako poistovjetio s bontonom, pa misliš da je drugačiji od društva do društva. Valjda si zato sklizak ko jegulja kad te se nešto pita.

No nije važno, uživaj i budi dobro.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:44   #10
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Bojim se da je upitno kako si ti shvatio taj putokaz, odnosno da si ga nekako poistovjetio s bontonom, pa misliš da je drugačiji od društva do društva. Valjda si zato sklizak ko jegulja kad te se nešto pita.

No nije važno, uživaj i budi dobro.
Nismo sukladni. Poistovjecenje bozijih zakona s ljudskim, ne pada mi na pamet.
Bon ton je drugaciji od drustva do drustva, tu sam sukladan, hrapav ko suhi Bakalar.
Hvala na zeljama, uzvracam bozijim blagoslovom.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:10   #11
bon ton se odnosi na formalno ponasanje a ne na moralne zakone

moralno i eticki se ponasaju svi ljudi koji misle da je to ispravno i da je dobro ponasati se moralno i eticki (a tu sad govorim o onim stavkama koje se ne mijenjaju od drustva do drustva... )
religija s time nema nikakve veze

nije religija izumila etiku vec su religijski zakoni postavljeni na etickim zakonima... religije su samo ukonponirale eticke i moralne zakone u svoje
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:17   #12
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
bon ton se odnosi na formalno ponasanje a ne na moralne zakone

moralno i eticki se ponasaju svi ljudi koji misle da je to ispravno i da je dobro ponasati se moralno i eticki (a tu sad govorim o onim stavkama koje se ne mijenjaju od drustva do drustva... )
religija s time nema nikakve veze

nije religija izumila etiku vec su religijski zakoni postavljeni na etickim zakonima... religije su samo ukonponirale eticke i moralne zakone u svoje
Hoces reci da je Bog uzimao urneke pojedinih i to uzimao mjerodavnim? Tu se ne bih slozio. Zasto?
Prije bilo kakve objeve ljudi su zivjeli po svojm zakonima, a Bog je s vremena na vrijeme "uskakao" i korigovao medjuodnose.
Sjeti se Sodome i Gomore, gdje je tu etika i moral?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:18   #13
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
nije religija izumila etiku vec su religijski zakoni postavljeni na etickim zakonima... religije su samo ukonponirale eticke i moralne zakone u svoje
Da...samo što oni trube na sav glas da su izumili etiku i patnentirali je tako da moralne norme NE postoje prije njih.
I što ima za posljedicu da bez nas ne bi bilo niti normi a prije nas u moralnom smislu bivstvuje jedno veliko
NIŠTA.

Prava kulturna revolucija na kršćanski način.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 16:36   #14
cijeli taj kretenizam o tome kako nema morala bez crkve je najobicnija prepotentna, egocentricna i pretenciozna bedastoca

moral je u covjeku, to je savijest.... to covjek zivi ili ne zivi
ne inputiraju ti to lobotomijom u crkvi... to je unutarnji glas koji odlucis slusati ili ne slusati... svi ga imamo samo ga neki odluce ignorirati

a oni koji se ponasaju moralno, samo iz straha za svoje vlastito dupe u paklu, su budale + losi ljudi

ako tebi treba prijetnja vjecnom vatrom da nebi isao ubijati ljude okolo onda si i tako serijski ubojica u dusi... samo neaktualizirani
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:21   #15
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
cijeli taj kretenizam o tome kako nema morala bez crkve je najobicnija prepotentna, egocentricna i pretenciozna bedastoca

moral je u covjeku, to je savijest.... to covjek zivi ili ne zivi
ne inputiraju ti to lobotomijom u crkvi... to je unutarnji glas koji odlucis slusati ili ne slusati... svi ga imamo samo ga neki odluce ignorirati

a oni koji se ponasaju moralno, samo iz straha za svoje vlastito dupe u paklu, su budale + losi ljudi

ako tebi treba prijetnja vjecnom vatrom da nebi isao ubijati ljude okolo onda si i tako serijski ubojica u dusi... samo neaktualizirani
Moral kao nesto podlozno promjenama ovisno tko je na vlast, prisvajati sebi kao nesto pozitivno, cestitam. Etika je nesto iznad morala, a religija nad oboma. Priznati il ostati na svom stavu odlucujemo, svatko s svog moralnog dostignuca.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:24   #16
mislim da ti nebi prepoznao moral ni da te pregazi kombajnom..... a ni istinu
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:42   #17
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
mislim da ti nebi prepoznao moral ni da te pregazi kombajnom..... a ni istinu
Prepoznao bih spasitelja, to nas moral i etika uce. Krajnje mjerilo morala je etika. Tocnije, gdje moral zavrsava tu nastavlja etika.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 19:00   #18
ti bi trebao neki tecaj voditi Kako napisati jako puno i ne reci nista

zgrnuo bi pare na tome sigurno
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 19:08   #19
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ti bi trebao neki tecaj voditi Kako napisati jako puno i ne reci nista

zgrnuo bi pare na tome sigurno
Dal ces biti prvi abonent. Strpljena nam svima fali i ne budimo impulsivni. I to je jedan vid DUHOVNOG OGLEDALA DUSE.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 19:13   #20
e koko ti si meni idol
satori is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.