Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2008., 19:21   #21
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ali ja to ne želim učiniti zbog boga, pa ni ne vjerujem u njega. Ja ću to učiniti jedino i isključivo zbog čovjeka. Pa zar me ne bi onda bog trebao mrziti (ili bar ne voljeti) čisto zato što ne vjerujem u njega?

Osim toga, i dalje ga smatram odgovornim, bar kada u njegovo - za mene nepostojeće ime, sranja i zločine čine upravo vjernici, a mimo toga se kunu u boga i ljubav prema njemu...
Prvo da kažem da "vjernici" koji čine zlo u ime Boga nisu vjernici.
Veći si ti vjernik od njih.
A drugo, Bog te ne mrzi i dio si njegova naroda
i dovoljno je da povjeruješ i u poslijednjem trenutku,
jer ako tako živiš ti ćeš se dijelima spasiti.

sad ti je barem jasno koga Bog više voli?
to što neko uživa, ne znači da je od Boga voljen
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 17:15   #22
najviše voli židove i one koje njih slušaju
kliknesmisom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:12   #23
Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
Ok sremac o bogu ne znaš baš mnogo ali očigledno apriori zaključuješ da ima afinitete. Inače ne bi istraživao koga više voli.

Ili se samo zezaš, ali mi šala promiče...

Ako se ne zezaš vidi ovu sliku:




Ovo je slika koju je Hubble snimio kad su ga usmjerili na prazan prostor između zvijezda i na maksimalnom povećanju u dubokom svemiru pronašao je ovo. Naučnici kažu da je ovo najvažnija fotografija na svijetu. SVaka mrlja tačka i boja predstavlja PO JEDNU GALAKSIJU u kojoj je bilijarde zvijezda ....Eto kolika je kreacija - i to nije sve - to je isto samo djelić ...
Razmisli o tome beskraju. Razmisli o božanskoj moći. pa onda razmisli o malom kamenčiću zvanom zemlja na kojem kao znrca putujemo svemirom, pa onda pogledaj koliko su naše sitne oznake muško žensko aterist vjernik učen neuk besmislene .Nevažne. Bezpredmetne. NIje važno koliko on nas voli, važnije je kakvi smo ljudi i koliko mi točno volimo. Ne samo da bi biili dobri, nego zato što je u tome čar....

Evo jedna metaforička pričica koja ilustrira koliko je slađe voljeti nego biti voljen......Bio jednom jedan mudrac koji je jako dugo molio da mu se bog pokaže. Napokon nakon dugih strogosti, meditacija, odricanja itd Bog se ispred njega pojavi u obliku Šive i reče mu: "dijete moje drago vidim tvoj trud da me dosegneš, evo me ispred tebe, kaži što želiš ispunit ću ti bilo koju želju." Sav u suzama mudrac mu reče: "Želim tvoju ljubav gospodine..." Bog se nježno nasmiješi i majčinskom toplinom mu reče: "Sine, moju ljubav imaš oduvijek..." "A ne, " reče on "Nisi me razumio, znam ja da imam tvoju ljubav, nego daj ti meni da i ja volim kao i ti..."

Lijepo je biti ušuškan, ali još je ljepše biti ekstatičan.....
Blagoslovljena članice, lijepo je spoznati da "netko" toliko kao Ti (to se piše onima koje volimo) zna o Bogu. Kada bi znala barem nešto o znanosti, znala bi da su ovakve svari davno poznate i da je ova fotografija samo dokaz, ne pretpostavke nego predviđanja znanstvenika od prije 70 godina. Da kojim slučajem završiš na Himalaji vidjela bi kako je nebo puno zvijezda.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:47   #24
Quote:
Sremac (nije Stevan) kaže: Pogledaj post
O Bogu ne znamo baš mnogo.
Da probamo kroz primere utvrditi ko mu je draži: žene ili muškarci, studenti ili profesori, vernici ili oni drugi, ribolovci ili matematičari, . . . . . .
Kad skinemo zemaljsku odjeću ...svi smo mu jednaki.
mislim da matematičari ili ribari misle da su mu ipak draži. i vjernici rekla bih.
Uh zaboravih nevjernike. Sigurno se nadaju da su prvi.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 16:35   #25
svi mi odgovaramo za svoja djela, a ne grjeh je pomisliti da je BOGU neko drazi neko mrzi. Jedino ON to zna!!!!
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 00:52   #26
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Kad skinemo zemaljsku odjeću ...svi smo mu jednaki.
mislim da matematičari ili ribari misle da su mu ipak draži. i vjernici rekla bih.
Uh zaboravih nevjernike. Sigurno se nadaju da su prvi.
Ma, nevernici su mu sigurno draži jer mu mnogo manje doseđuju.
Zamisli samo, milijarde vernika, a svaki mu se obrati bar dva - tri puta dnevno. Pa još kad vidi za kakve za sve gluposti potežu. . .
Sremac (nije Stevan) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 17:29   #27
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Ima logike
Nema. Ako je bog svemoguć, onda je također i sadist.
http://www.hoslink.com/medical_image...ld_carried.jpg (warning: ružna slika)
Blitz66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 17:45   #28
Bog najviše voli onog ko sve što radi redi radi Njega i kojem je srce u stalnom sjećanju na Njega
tj tijelom je vezan za ovja svijet a srcem za Boga
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 17:48   #29
Bog najviše voli ćevape
__________________
I šećeri su ljudi
fruktoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 01:44   #30
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
svi mi odgovaramo za svoja djela, a ne grjeh je pomisliti da je BOGU neko drazi neko mrzi. Jedino ON to zna!!!!
Zašto bi greh bio pomisliti bilo šta?
Dobro,...neka bude da to jedino ON zna, ali mi bar možemo da razmišljamo o tome i da probamo izvesti nekakve zaključke. Eto, na primer, sigurno su mu draži oni koje nakon smrti poziva u raj, nego oni koje baci u pakao.
Sremac (nije Stevan) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 13:21   #31
Wink BOG VOLI SVE LJUDE JEDNAKO!!!

Ljudi moji, pa otkuda uopće pomisao da Bog jedne više, druge manje voli?!

MI SMO ZA NJEGA SVI JEDNAKI ...NEMA RAZLIKE!
PA ON NASA JE STVORIO NA SVOJU SLIKU!


Nije On kriv što moj susjed nema ručak, novaca...to je na neki način naša kušnja, osobito ako se baš i ne volimo, da ga nahranim...

Svatko od nas, ama baš svaki čovjek ima svoj ŽIVOTNI KRIŽ! Čak i onaj bogataš, nije niti njemu sve lijepo...uvijek ima ono nešto...mislim da se u to možete uvjeriti i preko novina, tv-a....
__________________
Živi svaki dan kao da ti je poslijednji
Garavuša2209 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 14:37   #32
Moj Bog je jači od tvog Boga i moj mene više voli!!!
__________________
fly safe!!!
joe33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 01:26   #33
Quote:
Garavuša2209 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, pa otkuda uopće pomisao da Bog jedne više, druge manje voli?!

MI SMO ZA NJEGA SVI JEDNAKI ...NEMA RAZLIKE!
PA ON NASA JE STVORIO NA SVOJU SLIKU!
Kako nas je stvorio "na svoju sliku," onda: kako mi ličimo na njega, tako i on liči na nas.
A kako se niko nikad nije upoznao sa njim da bi mogao nešto pouzdano o njemu da kaže, možemo ga opisivati jedino tako da opisujemo ljude, pa onda kažemo da pošto nam je sličan, valjda taj opis važi i za njega.
A svaki čovek je mnoge stvari u životu napravio, pa neka svoja dela voli više, a neka manje.
Tako i Bog.
Sremac (nije Stevan) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 16:40   #34
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Bog ne postoji tako da nemoze nikoga voliti

A kako ti znaš da Bog ne postoji?
__________________
Ljudi praštaju sve osim iskrenosti - A.G.Matoš
B'Elanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:58   #35
Quote:
Sremac (nije Stevan) kaže: Pogledaj post
Kako nas je stvorio "na svoju sliku," onda: kako mi ličimo na njega, tako i on liči na nas.
A kako se niko nikad nije upoznao sa njim da bi mogao nešto pouzdano o njemu da kaže, možemo ga opisivati jedino tako da opisujemo ljude, pa onda kažemo da pošto nam je sličan, valjda taj opis važi i za njega.
A svaki čovek je mnoge stvari u životu napravio, pa neka svoja dela voli više, a neka manje.
Tako i Bog.

Sremac moj, da ti imaš imalo VJERE ne bi postavljao ovakva pitanja...
Upoznao bi se s Njim... jer Njega upoznaješ kroz molitvu... ali sve ti je to uzalud ako nemaš VJERE!!!
Ona je KLJUČ!!!
__________________
Živi svaki dan kao da ti je poslijednji
Garavuša2209 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:52   #36
Quote:
Sremac (nije Stevan) kaže: Pogledaj post
O Bogu ne znamo baš mnogo.
Da probamo kroz primere utvrditi ko mu je draži: žene ili muškarci, studenti ili profesori, vernici ili oni drugi, ribolovci ili matematičari, . . . . . .
Bog sve jednako voli, jer svi su djeca Božja, problem je što ljudi ne vole i ne poštuju svoga Oca.
Leonna972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 20:36   #37
Quote:
Sremac (nije Stevan) kaže: Pogledaj post
Ma, nevernici su mu sigurno draži jer mu mnogo manje doseđuju.
Zamisli samo, milijarde vernika, a svaki mu se obrati bar dva - tri puta dnevno. Pa još kad vidi za kakve za sve gluposti potežu. . .
Ni jedna molba, a koja ne šteti nikom nije glupa.
Molim ga za sve pa i sitnice. Za dan, da se ujutro probudim na vrijeme, ma za svakakve sitne stvari.
Molim ga za sve.
A nevjernici? I meni su zanimljivi. Nije mi jasno da ne vide i vidljivo. Boga u svemu vidim.
U što li to utuku vrijeme?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 02:09   #38
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
... A nevjernici? I meni su zanimljivi. Nije mi jasno da ne vide i vidljivo. Boga u svemu vidim.
U što li to utuku vrijeme?
Kako ti nije jasno? Ti vidiš ono za šta misliš (veruješ) da postoji. Neko ko ne veruje, pa taj ne može ni da ga vidi.

Ako verujem u boga, on postoji svuda oko mene i svime upravlja.
Ako ne verujem, on je samo proizvod mašte nekih drugih ljudi i na mene nema nikakvog uticaja, realno - ne postoji.
Sremac (nije Stevan) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:55   #39
Quote:
Sremac (nije Stevan) kaže: Pogledaj post
Kako ti nije jasno? Ti vidiš ono za šta misliš (veruješ) da postoji. Neko ko ne veruje, pa taj ne može ni da ga vidi.

Ako verujem u boga, on postoji svuda oko mene i svime upravlja.
Ako ne verujem, on je samo proizvod mašte nekih drugih ljudi i na mene nema nikakvog uticaja, realno - ne postoji.
O tome i govorim. Trzam ih malo. Ne vide vidljivo.
Jer...vjera nije samo vjera. Kroz život donese znakove, potvrde, viđenje svijeta kompleksnijeg i različitijih boja, neku novu ljepotu, iskustva, radost.
Iskustvo božanskog ima fantastičan okus.
Vrijedi pokušati.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:59   #40
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
O tome i govorim. Trzam ih malo. Ne vide vidljivo.
Jer...vjera nije samo vjera. Kroz život donese znakove, potvrde, viđenje svijeta kompleksnijeg i različitijih boja, neku novu ljepotu, iskustva, radost.
Iskustvo božanskog ima fantastičan okus.
Vrijedi pokušati.
To što ti nazivaš vidljivim, takvo je samo za vernika. Za druge je nepostojeće.

Sve ove lepe stvari koje si navela neki ljudi doživljavaju i bez Boga.
Sremac (nije Stevan) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.