Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 07:14   #1
Čiji je "Bog" najači?

Naslov nije najsretniji, no što vjerujete koje je vrhovno stvorenje najmoćnije ili svako ima svoju domenu. Kako je razum isključen kod vjernika sve su tvrdnje dobrodošle.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 08:06   #2
Na Olimpijadi Bogova će se vidjeti tko je tko.
Do tada primaju se oklade.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 08:28   #3
jedan od najjačih je nema sumnje abrahamski.on podavi zemljane svih veličina zubiju dok si reko keks.faraonska vojska mu može duvat u jednu stvar kao što djevice palestine to mogu njegovim svetim junacima koji (kad im njihov bog čudesno drži sunce na mjestu) pokolju cijelu nedjevičansku palestinu dok si gricno keks-dva s kojom djevicom.iako su izgleda njegovi poklonici smatrali da taj strašni bog ljubuje s svojom asherom on je ipak kažu oduvijek bio deklarirani samac tj. ne baš samac jer židovi u početku nisu kužili da ima sinove.nije baš obožavao nebeske kraljice al je milostivo promijenio stav glede jedne ali vrijedne.odlučio je i milostivo svršiti sa svetim žrtvovanjima prvorođenih u ljudi i onih pernato-četveronožnih tako što je koknuo svog sina na dan-dva.poslao je i anđela da od jednog arapa učini naj-najzadnjeg poslanika kao i nebeskog lipicanera kao iz bajke koji je poslanika odnio tim jahve-expresom u rajske krajeve gdje će se nakratko upoznati sa svom važnijom rajskom ekipom a koja će mu usput priznati da je on ipak glavni poslanik i da oni prije njega nisu baš najbolje kužili odnose u užoj i široj svetoj porodici.
nema sumnje jahve je jedan od najjačih bogova svih zemaljskih vremena a ako pošalje kakav dobar potop na mars bit će najozbiljniji kandidat i slijedećih par tisuća godina.

Zadnje uređivanje ursamajor : 11.04.2008. at 08:59.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 08:37   #4
Najjači je FSM.

On svojim špagetima pritišće svakoga od nas i tako nas drži da ne poletimo.
Ne postoji, naime, gravitacija, već je to sve FSM-ovo djelo.

RAmen!
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 08:48   #5
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Naslov nije najsretniji, no što vjerujete koje je vrhovno stvorenje najmoćnije ili svako ima svoju domenu. Kako je razum isključen kod vjernika sve su tvrdnje dobrodošle.
Pa nije ni loš naslov. Jedino što mi nije jasno: na osnovu čega je razum isključen kod vernika? To je najveća glupost koju danas neko može odvaliti, bar se ja sa time ni najmanje ne slažem, jer koristim razum.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:16   #6
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Najjači je FSM.

On svojim špagetima pritišće svakoga od nas i tako nas drži da ne poletimo.
Ne postoji, naime, gravitacija, već je to sve FSM-ovo djelo.

RAmen!
jedino što su ti špageti izgleda dosta uski i neki ih zovu strune
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:18   #7
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
jedino što su ti špageti izgleda dosta uski i neki ih zovu strune
Terminologiju na stranu, ovo je još jedan znanstveni dokaz postojanja FSM-a! Uistinu je najveći i najjači!

RAmen!
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:20   #8
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Pa nije ni loš naslov. Jedino što mi nije jasno: na osnovu čega je razum isključen kod vernika? To je najveća glupost koju danas neko može odvaliti, bar se ja sa time ni najmanje ne slažem, jer koristim razum.
Haj Nicko..onda vjerovatno imaš razumsko objašnjenje u slučaju kad djevica rađa boga, kad mrtvi ustaju, mana pada s neba, more se raspoljuje, odabrani narod dobiva zapovijedi u dimu i p'lamenu, kad grmovi gore, kad duh sveti djeluje po koncilima, kad
lete hostije...i slično.
Bilo bi zanimljivo vidjeti kako se to razumski može objasniti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:29   #9
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Pa nije ni loš naslov. Jedino što mi nije jasno: na osnovu čega je razum isključen kod vernika? To je najveća glupost koju danas neko može odvaliti, bar se ja sa time ni najmanje ne slažem, jer koristim razum.
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Već sam ti kazao ranije-pitanja su mnogo dublja nego što se na površini čine. Na površini mogu samo biti donekle privlačna telesnim umovima, ali ako stvarno želiš da razmišljaš duhovno i da vidiš što Bog ima kazati o datoj temi-onda ne možeš sedeti na dve stolice.




BTW, Chuck Norris je najjaći, on jede FSMa za doručak
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:31   #10
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
BTW, Chuck Norris je najjaći, on jede FSMa za doručak
FSM onda djeluje iznutra.

Odakle Čaku snaga ako ne od FSM-a?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:51   #11
..

ako je bog Duh, najjači je Duh sa sekirom..

AAAAAAA!!
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:15   #12
seljak
u nas se piše ahjaaaaaaaaaaaaaaak
__________________
Nije bogat onaj tko nema nego onaj tko ima.
ravencrow88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:03   #13
Quote:
ravencrow88 kaže: Pogledaj post
seljak
u nas se piše ahjaaaaaaaaaaaaaaak
pa bolje bi bilo da jodla onda...
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:08   #14
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
FSM onda djeluje iznutra.

Odakle Čaku snaga ako ne od FSM-a?
Sad već provociraš Svi znamo da ga je kao malog ubo jednorog
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:13   #15
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Kako je razum isključen kod vjernika sve su tvrdnje dobrodošle.
s kojom osnovom vrijeđaš vjernike ?

Što bi bilo kad bi ja napisao isto to za ateiste?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:33   #16
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Sad već provociraš Svi znamo da ga je kao malog ubo jednorog

Koji je 0.0002 sec kasnije stradao od roundhouse kicka
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:41   #17
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
jedino što su ti špageti izgleda dosta uski i neki ih zovu strune


RAAAAMEN, CAUSE I'VE BECOME A BELIEVER!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:43   #18
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Koji je 0.0002 sec kasnije stradao od roundhouse kicka
Danas poznat kao Heiley komet
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:44   #19
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
onda vjerovatno imaš razumsko objašnjenje u slučaju kad djevica rađa boga, kad mrtvi ustaju, mana pada s neba, more se raspoljuje, odabrani narod dobiva zapovijedi u dimu i p'lamenu, kad grmovi gore,
Bilo bi zanimljivo vidjeti kako se to razumski može objasniti.
kad bi svi jednako shvačali onda nebi bilo podjele na osnovi razuma, što onda za tebe znači ono kad Isus kaže tko ima uši neka čuje, ili kad kaže kome je više dano od njega se i više traži, itd (ima puno toga), ali da ne skrećem s teme ja ču objasnit razumski, prvo pođi od pretpostavke da ti je um sam po sebi ograničen i da je zakon materije obvezan samo za materiju, (ovo tvoje pitanje je na razini onoga da mrav pita mrava objasni kako je moguće putovat na mjesec, ili da riba s dna marijanske brazde govori kako se nemože objasnit ni dokazat postojanje vanjskog svijeta, ili da dođeš u prošlost pa da objašnjavaš sistem atomske bombe/interneta/aviona itd), kad dođeš do te razine i uzmeš za pretpostavku tu svoju ograničenost tj. spoznaju mogučnost postojanja nečeg višeg onda uzmeš i mogučnost da je to sve opisano (ovo što sam citirao) djelo onog koji je sve (svu materiju) stvorio pa je onda tako po toj logici i logično da čini ti sve napisano (sve što si pitala), štoviše to je ništa naspram onoga što može.
Ali to je sve s pretpostavkom da "moj" (u ovom kontekstu to je tvoj) um neshvaća (sada) sve , ako nemaš tu pretpostavku (ako si ohol) onda ti nitko nemože drukčije objasnit od onoga kako si ti sam to objašnjavaš.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:50   #20
Hrvatski!! (ako se još pri tome zove Mars)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.