Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 22:37   #81
Quote:
Hi Fi Equalizer kaže: Pogledaj post
Ovo što je tebi nebitno, je ključna stvar, zbog koje je usporedba i analogija u startu besmislena i tupava.

Znam da je tebi to teško prihvatiti, ali da je ta analogija dobra mnogi bi je psiholozi, kulturolozi, filozofi, psihijatri... u svojim interpretacijama stručnih mišljenja koristili.

Znam da ti je teško prihvatiti činjenicu, ali prođi kroz sto, dvjesto, koliko hoćeš stranica, i radova različitih znanstvenika (abecednim redom, ili kako god hoćeš) i vidjet ćeš koliko je ta tupava analogija ignorirana. Mislim, možeš ti sebi tepati i misliti da je to slučajno...
To je nebitno jer se analogija ne odnosi na to. Analogija sa virusom se odnosi na širenje informacija. I ono je analogno širenju virusa. Sad ti možeš to reći da nije istina ali onda mi izdvoji ključnu razliku.

I ne, to što oni ne pišu "virusi" ne znači ništa. Još jednom te podsjećam da mi pokažeš da je memetika ignorirana u kontekstu što naravno nikad nećeš.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:45   #82
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
To je nebitno jer se analogija ne odnosi na to. Analogija sa virusom se odnosi na širenje informacija. I ono je analogno širenju virusa. Sad ti možeš to reći da nije istina ali onda mi izdvoji ključnu razliku.

I ne, to što oni ne pišu "virusi" ne znači ništa. Još jednom te podsjećam da mi pokažeš da je memetika ignorirana u kontekstu što naravno nikad nećeš.
Kao što sam ti naveo, u sklopu one druge teme, ta analogija je tupava, i općenito govoreći, u znanstvenim krugovima globalno neprihvaćena. I to nije slučajno.

Izjava da je Bog "virus uma" je zbog toga također tupava
, i u znanstvenim krugovima, također, globalno neprihvaćena.

Pomiri se s time. Tako stvari stoje.

Tebi uvijek ostaje opcija da vjeruješ u "viruse uma", "ružičaste bakterije", ili štogod... Sretno!
Hi Fi Equalizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:50   #83
Quote:
Hi Fi Equalizer kaže: Pogledaj post
Kao što sam ti naveo, u sklopu one druge teme, ta analogija je tupava, i općenito govoreći, u znanstvenim krugovima globalno neprihvaćena. I to nije slučajno.

Izjava da je Bog "virus uma" je zbog toga također tupava
, i u znanstvenim krugovima, također, globalno neprihvaćena.

Pomiri se s time. Tako stvari stoje.

Tebi uvijek ostaje opcija da vjeruješ u "viruse uma", "ružičaste bakterije", ili štogod... Sretno!
Ja ne vjerujem u viruse uma, ja vjerujem u informacije koje se šire horizontalno. Reci mi, da li je širenj informacija horizontalan proces?

i opet, to što ti govoriš nije argument jer nisi opovrgao memetiku u kontekstu a uostalom, riječ "meme" se itekako danas koristi.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:54   #84
Quote:
Hi Fi Equalizer kaže: Pogledaj post
Kao što sam ti naveo, u sklopu one druge teme, ta analogija je tupava, i općenito govoreći, u znanstvenim krugovima globalno neprihvaćena. I to nije slučajno.

Izjava da je Bog "virus uma" je zbog toga također tupava
, i u znanstvenim krugovima, također, globalno neprihvaćena.
A u kojim se to znanstvenim krugovima krećeš kada to tako dobro znaš?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:34   #85
Quote:
soldier kaže: Pogledaj post
onda je i optimizam i nada vrsta psihoze..
Svodiš li ti vjeru tek na nadu i optimizam? Mnogi bi se vjernici bili jako naljutili da sam takvo što pokušao…
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 01:22   #86
Quote:
Chomsky2093 kaže: Pogledaj post
Ja ne trebam dati nikakve argumente. Nisi ni student medicine a kamoli stručan psihijatar stoga tvoja teza je najobičnije pseudointelekutalno naklapanje, a kao takva se ignorira i ne smatra se kao ozbiljan pokušaj diskusije nego još jedna u nizu dosadnih provokacija.
Žao mi je ali krivo.
Velika većina ljudi (preko 90 %) koja se bavi svojom strukom su fahidioti i gotovo nesposobni za bilo koji pogled pored puta, a bez toga nema evolucije. Dakle nakaradno je tvrditi da je osoba nestručna ako nema zvanje.
Argumenti su neophodni.
Iskoristio bih glasovitu rečenicu: "Ako sam lud, nemoram biti glup"
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 02:10   #87
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Svodiš li ti vjeru tek na nadu i optimizam? Mnogi bi se vjernici bili jako naljutili da sam takvo što pokušao…
Ima još nade za njega
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:35   #88
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Ne mogu sada detaljno odgovarati, ali bih se osvrnuo samo na "ateist mora u nešto vjerovati".

Ne mora.

Barem ne što se tiče bilo čega nadnaravnog; ostala značenja riječi "vjerovati" spadaju u logičku pogrešku ekvivokacije.

Ta je tema već mnogo puta prožvakana ovdje, pa je ne bih iznova načinjao.
Iskreno rečeno-nisam se previše bavio svim pisanijama ovde, ali što se tiče ovog pitanja kojeg si naveo-ne bih baš kazao da je rečeno ono što je trebalo, no i ne mora.

Quote:
Što se vjere kao osjećaja tiče — ako imamo znanje i slutnju kao polove, vjera je negdje kod slutnje, pomaknuta za nadu.
Znanje zahtijeva dokaze; vjera ih nema.
To jedino po tvojoj definiciji-s tim se slažem i prihvatam to. Ali, to nije čak ni ona biblijska vera (rekao ti je Chomsky nešto glede nje), gdi nije () potrebno nikakvih dokaza. Mislim-za mene je ovaj izjava jako teška. Ok, možda srećeš religiozne osobe koji ti drugačije predstavljaju stvari, svojim primerima etc., ali eto, ja itekako smatram da je vera i racionalna kategorija.

Znanje ne zahteva dokaze, nego pretpostavke zahtevaju dokaze. Pazi šta wiki kaže: "Znanje predstavlja razumijevanje određene i oblasti, koje sa sobom sadrži potencijal za njenu praktičnu primjenu. Sposobnost za znanje predstavlja oblast filozofije koja se zove epistemologija."

A ta epistemologija (kako znamo to što znamo) često može samo da zbuni.

Hoću reći: vera ne guši znanje i vica versa. To je bar moje mišljenje.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:55   #89
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Zato što si agnostik.
I nešto više od toga...

Čini se da je problem u pojmovima, što fali dobrom starom pojmu nevjernike ilitiga ateist. Ne vjerujem i točka.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:10   #90
Ok, your choice.

Poštujem to i razumem.

Šta ono beše za piće??
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 10:10   #91
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Svodiš li ti vjeru tek na nadu i optimizam? Mnogi bi se vjernici bili jako naljutili da sam takvo što pokušao…
ne svodim vjeru na nadu i optimizam nego velim da je po tome što govoriš, onda i nada i optimizam očito psihoza..
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 11:46   #92
Mene su religijske rasprave uglavnom poucile da rijetko koji vjernik nece probati uvjeriti druge u svoju vjeru i da se rjetko koj ateist nece opsjedati i ubijati od truda da dokaze svoju nevjeru. Djaba boolean kad je rezultat u praksi isti
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 21:02   #93
potpisujem:

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.