Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 11:57   #1
Suprugov frend i problem na tu temu

Suprug i ja smo u vezi 7, u braku 4 godine. Suprug ima tog frenda zadnjih godinu i pol, rekla bih da su najbolji frendovi. Taj frend se poprilično zbližio sa mnom i u početku smo postali dobri frendovi. Ja sam mu bila kakti super, zanimljiva, počeli smo se družiti u 3 i tako to. Bio mi je simpa i ta druženja su bila okej, suprugu je bilo drago da smo se tako družili itd. Međutim taj frend mi je počeo sipati neke komplimente koji meni nisu baš legli. Počeo me zivkati mom suprugu iza leđa, govoriti mi da brišem chatove, poruke, to su sve bili obični razgovori, ništa posebno. Komplimenti su postali poprilično neukusni i rekla sam mu da prestane jer to prelazi granice dobrog ukusa i da mi i inače ne odgovara to što me traži da skrivam sadržaj razgovora (iako osim tih komplimenata nisam imala što za skrivati, za same razgovore je on znao) jer ja suprugu ne skrivam ništa. Usput sam natuknula da smatram veoma ružnim što na taj način razmišlja o supruzu njegovog najboljeg frenda, bla, bla, bla. I nekako je stao. Ja sam ga izbjegavala, zgadio mi se skroz na sve moguće načine, i kao moj frend i kao suprugov frend, izbjegavala sam i izbjegavam sve zajedničke susrete, chatove. I opet je on meni nedavno uletio na chat i neka srčeka slao i rekla sam mu da se nadam da se on to zeza i da shvaća da je to neprikladno pa se pravio grbav da zakaj, ovo, ono, pa da jedva čeka vidjet neke nove slike, kad ćemo nas 3 na neki izlet, pa je trubio kako je žena koju on očajnički želi zauzeta pa sam ja nešto iskomentirala da se nadam da se meni samo pričinjava da on priča o meni pa je nekako na temelju njegovog odgovora ispalo da se meni naravno ne pričinjava.

No uglavnom, ok, kriva sam što nisam suprugu odmah rekla, no oni em zajedno rade, suprug si je napokon našao dobrog frenda u kojeg se može pouzdati (eh da) i srce bi mi se slomilo da sazna kako ga je ovaj tako izdao (barem ja to smatram izdajom). Nekako mi je sad prekipilo iako je ajde bila ta duga pauza i opet je lik stao, ali baš mi se sve ogadilo jer znam kako taj lik o meni razmišlja i smatram ga groznim frendom mom suprugu i imam takvu želju da sve kažem suprugu, a opet znam da bi sve ispalo grozno. Em bi ga s mržnjom gledao na poslu, em bi izgubio frenda, em ja u biti ne bih dobila ništa, ali nekako ne znam, da li je takva osoba uopće pravi prijatelj Ajde da je on to zadržao za sebe, ok, nije on kriv ako mu se sviđam, ali onakve vrste komplimenata, te neke izjave i tako to...ma ne znam...kao osoba mi se gadi, a bojim se da će suprug uskoro počet sumnjat da zakaj ga već toliko izbjegavam, ta zajednička druženja, već sam govorila da mi lik ide na živce itd. ali ono, sve je čudnije...Uglavnom, što vi mislite o tome, da li reći, šutiti...?
Opet je ispalo predugačko, isprike...
Mikalica is offline  
Old 10.05.2010., 12:13   #2
Da si odmah rekla mužu, bilo bi sve puno lakše, zar ne?

Ja stvarno ne kužim je li takav problem biti iskren, reći što misliš i sl. (ovo mislim općenito)

Ja bih rekla. (OK, ja bih rekla još davno, kad bi mi prvi put zasmetalo nešto što je "frend" rekao.) Tebi je žao što će ti muž izgubiti dobrog frenda, a nije ti žao što ti muž za običnog muljatora i lika koji se upucava frendovoj ženi uopće misli da mu je frend?

Ne vidim tu nikakvu čudnu situaciju. Tvoj muž ima "frenda" koji mu radi iza leđa. Pa čak i da se ne upucava tebi, nego da je mutan na neki drugi način, valjda ti je dovoljno stalo do muža da ga upozoriš s kim to prijateljuje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 10.05.2010., 12:18   #3
Ispičaj mužu sve. Taj tip mu je sve osim frenda.
ninanin is offline  
Old 10.05.2010., 12:21   #4
Mislim da bi trebala reći istinu suprugu.
__________________
Ništa ne čini tako sretnim kao sanjarenje...
sonja6.6 is offline  
Old 10.05.2010., 12:24   #5
Quote:
ninanin kaže: Pogledaj post
Ispičaj mužu sve. Taj tip mu je sve osim frenda.
slažem se, bude muž preživio i bez takvog prijatelja.
Monica. is offline  
Old 10.05.2010., 12:25   #6
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Da si odmah rekla mužu, bilo bi sve puno lakše, zar ne?

Ja stvarno ne kužim je li takav problem biti iskren, reći što misliš i sl. (ovo mislim općenito)

Ja bih rekla. (OK, ja bih rekla još davno, kad bi mi prvi put zasmetalo nešto što je "frend" rekao.) Tebi je žao što će ti muž izgubiti dobrog frenda, a nije ti žao što ti muž za običnog muljatora i lika koji se upucava frendovoj ženi uopće misli da mu je frend?

Ne vidim tu nikakvu čudnu situaciju. Tvoj muž ima "frenda" koji mu radi iza leđa. Pa čak i da se ne upucava tebi, nego da je mutan na neki drugi način, valjda ti je dovoljno stalo do muža da ga upozoriš s kim to prijateljuje.
Istina...Problem je u tome što suprug ima ružnu povijest s prijateljima, toliko njih ga je izdalo i ovaj je ispočetka (dok ja nisam ušla u priču) bio super frend i ono, izuzev ove "sitnice" bi valjda život dao za njega...I znam kako mu je teško na poslu i kako maltene mogu računati samo jedan na drugoga i kako će mu biti nesnosna situacija ako se pokolju, a bome stvarno ne vjerujem da bi moj muž ostao frend s njim da ovo sazna...Mislim, znam da će isto biti i da mu sad kažem, kaj ja znam...
Inače mi uopće nije problem i uvijek sam otvorena i sve i svašta kažem, ovo mi je prva delikatna situacija...I u biti ako sam šutila od početka valjda bih trebala i dalje, ali nekako mi je sad pukao film...
Mikalica is offline  
Old 10.05.2010., 12:26   #7
što prije...prije nego se uvališ u još veće sranje sa četom i komplimentima, pa te mamlaz još optuži da si ga zavela.
agibagi is offline  
Old 10.05.2010., 12:31   #8
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
što prije...prije nego se uvališ u još veće sranje sa četom i komplimentima, pa te mamlaz još optuži da si ga zavela.
Sad sam fino sejvala zadnji čet sa srčekima, just in case Jao, nije uopće smiješno A ma ne usudi se on baš više javljat jer sam ga dobrano spustila, izazivam svađe samo da se ohladi itd.
Mikalica is offline  
Old 10.05.2010., 12:32   #9
Meni se čini da ti je suprug dosta lak na okidaču da nekog smatra "najboljim" frendom, a onda se razočara kad se ispostavi da je osoba sve samo ne to. Općenito, mislim da je "prijateljstvo" pomalo djetinjasti koncept, osobito kad su ljudi u braku. Bračni partneri bi trebali biti jedini i pravi frendovi jedan drugom, a sve ostalo su manje ili više dobri poznanici.

Situacija ti je lagano shitty jer možda će tvoj muž morati birati kome vjerovati?

Mislim da ste svi jako mladi i poprilično nezreli.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 10.05.2010., 12:37   #10
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Istina...Problem je u tome što suprug ima ružnu povijest s prijateljima, toliko njih ga je izdalo i ovaj je ispočetka (dok ja nisam ušla u priču) bio super frend i ono, izuzev ove "sitnice" bi valjda život dao za njega...I znam kako mu je teško na poslu i kako maltene mogu računati samo jedan na drugoga i kako će mu biti nesnosna situacija ako se pokolju, a bome stvarno ne vjerujem da bi moj muž ostao frend s njim da ovo sazna...Mislim, znam da će isto biti i da mu sad kažem, kaj ja znam...
Ma ne kužim ja tebe. Tebi je draže da ti neki mutež voza muža i glumi mu frenda. A to da je on zapravo superfrend osim ove "sitnice" s tobom ne znam je li smiješno ili žalosno.

Quote:
Inače mi uopće nije problem i uvijek sam otvorena i sve i svašta kažem, ovo mi je prva delikatna situacija...I u biti ako sam šutila od početka valjda bih trebala i dalje, ali nekako mi je sad pukao film...
A ti onda šuti i dalje. Dok ti muž jednom slučajno ne nabasa na nešto što bi mu taj momenat moglo insinuirati nešto sasvim drugo... Samo nas molim te apdejtaj kad se to dogodi. Vjerujem da bi moglo biti zanimljivo...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 10.05.2010., 12:38   #11
sejvaj još koji a onda pokaži mužu. znam jednu sličnu priču, gad je optužio ženu da mu se nudila. u glavnom bilo je napeto između njih dvoje, jer ovaj nije mogao shvatiti da ga je prijatelj izdao, naravno, prije će to žena napraviti....
agibagi is offline  
Old 10.05.2010., 12:39   #12
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ti je suprug dosta lak na okidaču da nekog smatra "najboljim" frendom, a onda se razočara kad se ispostavi da je osoba sve samo ne to. Općenito, mislim da je "prijateljstvo" pomalo djetinjasti koncept, osobito kad su ljudi u braku. Bračni partneri bi trebali biti jedini i pravi frendovi jedan drugom, a sve ostalo su manje ili više dobri poznanici.

Situacija ti je lagano shitty jer možda će tvoj muž morati birati kome vjerovati?

Mislim da ste svi jako mladi i poprilično nezreli.
Neću ulaziti u analize nekih pojmova ovdje. Mi smo si najbolji frendovi, to se podrazumijeva. Mislim da se svatko razočara u nekoga tko ga na neki način izda, zar ne? Bilo riječ o ovom slučaju ili nekom drugom.
O mladosti i nezrelosti neću, godine nisu bitne, niti se smatram nezrelom, a bome ni njega. Zovi ti tog frenda najboljim frendom, frendom, dobrim poznanikom, poznanikom, nije to sad tu toliko bitno, on ga možda čak ni ne bi tako nazvao, ja sam ga eto tako nazvala...
Mikalica is offline  
Old 10.05.2010., 12:43   #13
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ma ne kužim ja tebe. Tebi je draže da ti neki mutež voza muža i glumi mu frenda. A to da je on zapravo superfrend osim ove "sitnice" s tobom ne znam je li smiješno ili žalosno.



A ti onda šuti i dalje. Dok ti muž jednom slučajno ne nabasa na nešto što bi mu taj momenat moglo insinuirati nešto sasvim drugo... Samo nas molim te apdejtaj kad se to dogodi. Vjerujem da bi moglo biti zanimljivo...
Pa nije mi uopće draže. Ja to nisam uopće rekla. Upravo iz tih razloga razmišljam od prvog trena da li da mu kažem samo zbog situacije na poslu sam u prvi tren odustala. Da nema tog posla, rekla bih iste sekunde.
Žalosno je, ja samo rekoh da izvana on izgleda kao super frend i da je pitanje da li je ova stvar vrijedna toga da ja to uništim (ponajprije zbog posla).
Mikalica is offline  
Old 10.05.2010., 12:44   #14
Kako nije bitno da li je to "najbolji frend" ili "poznanik"?
Riječi imaju značenje, a mi samo temeljem tvojih riječi, dajemo svoja promišljanja i savjete.

Najgore razočarenje koje ti njemu možeš priuštiti, nije u njegovog "frenda" ili "poznanika", već u sebe. I to ti treba biti mjerilo postupaka.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 10.05.2010., 12:46   #15
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
sejvaj još koji a onda pokaži mužu. znam jednu sličnu priču, gad je optužio ženu da mu se nudila. u glavnom bilo je napeto između njih dvoje, jer ovaj nije mogao shvatiti da ga je prijatelj izdao, naravno, prije će to žena napraviti....
Nažalost (u smislu da neću imati još dokaznog materijala) ili na sreću takvih situacija više neće biti jer sam jasno dala do znanja da više ne želim čuti ništa takvo (nije da to nisam bila rekla već u startu). Poznavajući svog supruga i koliko on poznaje svog frenda, neće biti dvojbe da tko je kome ulijetao...
Mikalica is offline  
Old 10.05.2010., 12:53   #16
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Kako nije bitno da li je to "najbolji frend" ili "poznanik"?
Riječi imaju značenje, a mi samo temeljem tvojih riječi, dajemo svoja promišljanja i savjete.

Najgore razočarenje koje ti njemu možeš priuštiti, nije u njegovog "frenda" ili "poznanika", već u sebe. I to ti treba biti mjerilo postupaka.
Zato jer eto, on će možda svog kuma kojeg jedva vidi i čuje i koji nije upleten u njegov život ni 5% nazvat svojim najboljim frendom, a ja bih pak ovog nazvala najbližim (izuzev mene) jer mu je ovaj u svakoj pori njegovog života, što ja znam. Nisam tako dubiozno analzirala svaku riječ kad sam tipkala post

Pa istina, no ako šutim, ništa ne zna, nema se u što i koga razočarati i amen. Ako se sazna, postoje 2 scenarija 1. zašto mi nisi odmah rekla, 2. zašto si mi uopće rekla

Gle, ja sam mislila da će sve stati nakon što sam u startu tog frenda upozorila da stane, da ne želim više ništa čuti, više se nije baš javljao, ja sam izbjegavala svaku komunikaciju, susret, bila hladna, nikakva itd. Mislila sam si ok, nije on kriv, nije mi trebao reć, govorit onakve stvari, budala je, stao je, amen. Sad nakon ta 2 chata mi je puklo i eto. Žalim što nisam rekla odmah i što nisam rekla instant nakon chata i sad u biti čekam pogodan tren da kažem, što ja znam, zanimalo me što drugi misle...
Mikalica is offline  
Old 10.05.2010., 12:54   #17
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Žalosno je, ja samo rekoh da izvana on izgleda kao super frend i da je pitanje da li je ova stvar vrijedna toga da ja to uništim (ponajprije zbog posla).
Nemaš ti tu što uništiti jer to sigurno nije pravi prijatelj. Možeš eventualno mužu otvoriti oči - čim prije to bolje
Pink Sheep is offline  
Old 10.05.2010., 12:56   #18
Quote:
Pink Sheep kaže: Pogledaj post
Nemaš ti tu što uništiti jer to sigurno nije pravi prijatelj. Možeš eventualno mužu otvoriti oči - čim prije to bolje
To i ja mislim, no neki ljudi su mi rekli da to recimo nije toliko bitna stavka jer taj dečko nije kriv što je zaljubljen u mene, a po svim ostalim stavkama je on super frend, eto, otud moje dvojbe iako ja ne razmišljam tako.
Mikalica is offline  
Old 10.05.2010., 12:59   #19
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
To i ja mislim, no neki ljudi su mi rekli da to recimo nije toliko bitna stavka jer taj dečko nije kriv što je zaljubljen u mene, a po svim ostalim stavkama je on super frend, eto, otud moje dvojbe iako ja ne razmišljam tako.
Možda nije kriv što je zaljubljen, ali je definitivno kriv što ti se upucava, tvom mužu iza leđa.
Uostalom, nije bitno što misle drugi ljudi. Bitno je što misliš ti - a ovo je nešto što te očito muči i bitno je što će misliti tvoj muž o njemu kad mu to i ispričaš. Pa pusti njemu samom da to procjeni
Pink Sheep is offline  
Old 10.05.2010., 12:59   #20
Ovako....muž će to prije ili kasnije doznati sam.Nemoj misliti da neće.Onda si u problemima.
Da sam ja on prvo bi tebe pitala
-Zašto meni nisi to odmah rekla,u čemu je problem,nemaš povjerenja...skrivaš li nešto...pasalo ti je da ti se on upucava?'
-Zašto nakon toliko vremena i kak možeš i dalje normalno sa njima biti u društvu?.Helouuuu
.Znaj...jer kada njegov frend pri sučeljavanju kaže da si u početku bila zagrijana i da valjda zato nisi rekla mužu..kaj ćeš na to reći??Ma nisam.Ok pitati će te muž pa zakaj mi nisi rekla..čemu to moram saznati od drugih .Jer bedak sa smajlićima će se napiti,izlajati trećoj osobi kak si mi mejlate srčeka i eto ti vraga..pa i onda objašnjavaj da to nije baš tako i zakaj si to skrivala.Jer sad to skrivaš.
Zar doista misliš da će muž izabrati frenda a ne tebe?Ako je to tvoj problem tada imaš gadnih problema sa mužem i brakom.
Žena to treba reći pa joj se i sam šogor upucavao...to je ružna stvar.

On ,taj bedak,sa tobom sebi bilda ego..uh guba bi bilo zavesti ženu naj frenda pogotovo ako je, a sigurno je, ovaj mulac ljubomoran na tvog dragog a to skriva.
Kako možeš tako nekoga dvoličnog koji bi prevarom nanio bol frendu, nazivati prijateljem?To nije ništa više od glupavog poznanika.

Daj nam reci..tebi zapravo hihihihimalo paše to kaj je on zaslinio za tobom..uh kak je to napeto i osjećaš se tak poželjno ha??
Jer ne vidim inače niti jedan razlog sada da to na fini i suptilan način ne kažeš mužu.
Dobro u početku ali sada je to već opasna igra.
ne moraš u glavu..reci kako ti se čini da je taj NN..malo usamljen i da je krivo shvatio vaše prijateljstvo i da ga je sigurno usamljenost natjerala da ti se krene upucavati,reci da si možda ti sve krivo shvatila pa mu pokaži mejl..zamoli muža da ne bude grub ali nek zna kaj ovaj osjeća za tebe.
Možeš i sa mulcem na kavi grubo,glasno,neugodno i bezobrazno to riješiti sa puno upućenih naziva domaćih životinja(konju,stoko) i umno uskraćenih osoba (idiot si ili kaj)zbog toga kaj radi..da mu uništiš svaku iluziju da ti se sviđa na taj način.
Ti odluči.Ja bi za početak na grublji drugi pa ako ni to ne bi pomoglo onda ovaj prvi način riješila zbrku.

Zadnje uređivanje pozitivax : 10.05.2010. at 13:12.
pozitivax is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.