Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 11:29   #81
hvala babaroga.
moj amh je puno gori nego tebi, 1.39 i 0.19 po drugoj vrijednosti i do postupka jos nisam ni stigla jer sam svoje stanje saznala pred manje od dva mjeseca, ne znam ni hocu li sudeci po tom kako su mi prokomentirali hormone. kao da nitko ne zeli imat posla s tim kolko im se lose cini. ono sto me brine jest da li ta laparoskopija ima nekog smisla uopce kad nemam nikakvih bolova....
i ja tebi zelim srecu!
gdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 14:10   #82
Svima želim puno sreće u postupcima i nemojte gubiti nadu. Moj fsh je 17 iu/l, a amh 0.1 ug/l, isto sam bila upućena na donaciju jajnih stanica, no dr. L je rekao pokušat ćemo sa ivf, pokušali smo i uspjeli u prvom pokušaju. Danas sam trudna točno 18 tjedana i beskrajno sretna Sve je moguće
Cascade is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 18:11   #83
čestitam, cascade
fiona 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 17:25   #84
Dobar dan svima! Ja sam elmoida i imam endometriozu. Bila sam zbog nje na dvije operacije, bilo je gadno jer se su se jajnici povezali i spojili sa crijevima...nakon operacija čokoladnih cisti nema, ali jajovodi su zatvoreni. Da stvar bude još bolja amh je manji od 1pmol/l. Do sada sam bila na 7. ivf-ova i nismo došli do bebe. Kod muža je sve ok. probala sam sve i svašta ali ništa do sada nije pomoglo. Imate li kakav savjet?
elmoida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 10:41   #85
elmoida, dobro dosla!
zao mi je sto prolazis kroz tolike zavrzlame..

spominjes da si prosla 7 IVF-ova, kakve si stimulacije dobivala i kako si reagirala? koliko si JS obicno dobivala, kakva je bila stopa fertilizacije (oplodnje)?
sretno!!!!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 13:22   #86
Hvala zoro!
Stimulacije su bile razne, kratki protokoli uglavnom su mi više odgovarali, kombinacija menopur i decapeptyl, tako sam počela i imala dvije biokemijske trudnoće. Iza toga sam probala dugi protokol i od njega nisam dobila ni folikul a kamoli js. Probala sam i Zoladex zbog endometrioze ali on me totalno zabetonirao, jajnike mislim. U postupcima dobijem 1-2 js koje se oplode ali uglavnom postupak ne uspije. Transferi su uglavnom 3. dan. U zadnjem postupku sam bila na gonalu i cetrotidu ali do cetrotida nisam stigla doći jer je jedan folikul divlje rasao pa je punkcija bila vrlo brzo. Iz tog postupka bile su 2 js, 1 se oplodila i 3. dan bila 4-stanična. Mislim da su za mene više prirodni postupci (bila jednom i dobila 2. dan transfer jedan 4-stanični embrij) ili možda polustim(njih još nisam probala).
Inače nisam neka starica, imam 31. g. a u postupke sam krenula sa 29g.
Imaš kakav savjet?
elmoida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 23:36   #87
ma meni se ne svidja taj klasicni antagonist..nekako folikli na brzinu buknu i nerijetko vrlo nejednako rastu.
dugi protokol previse uspavaja jajnike..

na ovoj temi mozes naci neke kombinacije koje se cesto spominju da mogu popraviti kvalitetu jajasca.
za low responderice ce od prirodnih stvari spominju smokve u maslinovom ulju koje snizavaju FSH.
dosta doktora preporucuje uzimanje DHEA 3x25 2-3 mjeseca pred postupak. ASS 100 cesto isto preporucuju za bolje prokrvljenje.
obzirom na dvije biokemijske, da li si razgovarala s MPOvcom da ti da prednisolon (kortizon)? to znaju davati ako sumnjaju u neki imunoloski problem. obzirom na dvije biokemijske ne bi bilo lose da pitas da probas pitati.

nazalost ovdje imamo vise primjera da dosta mlade zene iz nekog razloga imaju lose rezerve i los odgovor na stimulaciju.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 17:55   #88
tako je i meni, baš buknulo, i 4 folikula svih veličina, ko poludjeli. Ali bolje nego kad je decapeptyl tu.
Aspirin 100 i decortin 5mg sam probala u zadnjem postupku. I naravno uvijek folacin.
Tnx na savjetu!
elmoida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 16:43   #89
moze mala pomoc oko tumacenja nalaza.
naime danas sam dobila nalaze hormona i doktor kaze niska razina antralaca, a kad me prosli mjesec gledao na ultrazvuku rekao je da je zaliha odlicna.
da ne duljim:
S-GUK - 5,2 mmol/l
AMH - 4,2 pmol/l
INZ - 60,3 pmol/l
TSH3 ul - 1,55 mU/l
LH - 8,28 iU/l
FSH - 16,86 Iu/l
T - 1,7 nmol/l
E2 - 175 pmol/l
PRL - 190 mIu/l
DHEAS - 6,4 umol/l
SHBG - 46,3 nmol/L
FAI - 3,7 %


hvala unaprijed
agio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 14:36   #90
Quote:
agio kaže: Pogledaj post
moze mala pomoc oko tumacenja nalaza.
naime danas sam dobila nalaze hormona i doktor kaze niska razina antralaca, a kad me prosli mjesec gledao na ultrazvuku rekao je da je zaliha odlicna.
da ne duljim:
S-GUK - 5,2 mmol/l
AMH - 4,2 pmol/l
INZ - 60,3 pmol/l
TSH3 ul - 1,55 mU/l
LH - 8,28 iU/l
FSH - 16,86 Iu/l
T - 1,7 nmol/l
E2 - 175 pmol/l
PRL - 190 mIu/l
DHEAS - 6,4 umol/l
SHBG - 46,3 nmol/L
FAI - 3,7 %


hvala unaprijed

ja se baš ne razumijem u nisku ovarijalnu rezervu ali dižem temu da vidi netko od forumašica koje se razumiju
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 22:07   #91
@all
kad zelite pitati misljenje o hormonskim vrijednostima, uvijek navedite referentne vrijednosti!


Quote:
agio kaže: Pogledaj post
moze mala pomoc oko tumacenja nalaza.
naime danas sam dobila nalaze hormona i doktor kaze niska razina antralaca, a kad me prosli mjesec gledao na ultrazvuku rekao je da je zaliha odlicna.
da ne duljim:
S-GUK - 5,2 mmol/l
AMH - 4,2 pmol/l
INZ - 60,3 pmol/l
TSH3 ul - 1,55 mU/l
LH - 8,28 iU/l
FSH - 16,86 Iu/l
T - 1,7 nmol/l
E2 - 175 pmol/l
PRL - 190 mIu/l
DHEAS - 6,4 umol/l
SHBG - 46,3 nmol/L
FAI - 3,7 %


hvala unaprijed
ne znam sto je inz, fai i t.
sto se tice AMH, bas i nije neki. isto tako cinjenica da ti je FSH 16 i kusur a LH 8.28 govori o smanjenoj rezervi i mogucnosti da je kvaliteta jajnih stanica losija.
kad doktori govore o zalihama, uvijek pitaj koliko antralaca doc vidi. po nekim doktorima je npr. super plodnost ako zena ima 7-8 antralaca. ajd. sto nije sad veliki bed, ali je to u principu vec smanjena plodnost.

imas li vec iza sebe IVF postupak? ako jesi, kakva je bila reakcija? koliko ti je godina?


Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
mnogi doktori se strogo drže AMH vrijednosti pa se zna desiti i da odbiju liječenje zbog niskog AMH.
opet oni iskusniji i inovativniji se radije pouzdaju u izgled jajnika, njihov volumen te broj antralnih folikla.

antralni folikli se nalaze u jajniku. na početku ciklusa tijelo daje određeni 'pool' na raspolaganje. od tih antralaca će se u prirodnom ciklusu jedan odvojiti i postati vodeći folikel u toku folikularne faze te će se sredinom ciklusa desiti ovulacija.


liječnik će pogotovo kod problematičnih pacijentica na početku ciklusa procijeniti na osnovu broja antralnih folikla kakav se odgovor na stimulaciju može očekivati.
ukoliko se na UZ ne vidi niti jedan antralac, nema smisla počinjati sa stimulacijom. neki pacijenti imaju stalno nizak broj antralaca (1-3), u tom slučaju će liječnik pokušati stimulirati da se dobije najbolji mogući rezultat.

broj antralnih folikla manji od 4: vrlo niska ovarijalna rezerva, očekuje se loš ili nikakav odgovor na stimulaciju.

broj antralnih folikla 4-6:
niska ovarijalna rezerva, velika je vjerovatnost da pacijentica reagira slabo na stimulaciju. sukladno tome je potrebna veća količina lijekova.

nerijetko takvim pacijentima gode polustimulirani postupci

broj antralnih folikla 7-10:
smanjena rezerva. postoji mogućnost da odgovor na stimulaciju bude lošiji (ne ne mora biti, jel)

broj antralnih folikla 11-15:
dobra ovarijalna rezerva, očekuje se dobar odgovor na stimulaciju

broj antralnih folikla 16-30:
odlična ovarijalna rezverva, očekuje se dobar odgovor na stimulaciju

preko 30 antralnih folikla
: policistični jajnici, postoji opasnost da te pacijentice završe s hiperstimulacijom

mlađe žene s niskom ovarijalnom rezervom imaju veće šanse da postignu trudnoću nego one starije jer se polazi od toga da su jajne stanice mlađih pacijentica kvalitetnije.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 14:20   #92
eto, znala sam ja da će zoro uskočiti
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 14:38   #93
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
@all
kad zelite pitati misljenje o hormonskim vrijednostima, uvijek navedite referentne vrijednosti!




ne znam sto je inz, fai i t.
sto se tice AMH, bas i nije neki. isto tako cinjenica da ti je FSH 16 i kusur a LH 8.28 govori o smanjenoj rezervi i mogucnosti da je kvaliteta jajnih stanica losija.
kad doktori govore o zalihama, uvijek pitaj koliko antralaca doc vidi. po nekim doktorima je npr. super plodnost ako zena ima 7-8 antralaca. ajd. sto nije sad veliki bed, ali je to u principu vec smanjena plodnost.

imas li vec iza sebe IVF postupak? ako jesi, kakva je bila reakcija? koliko ti je godina?
nazalost nisam uspjela skuziti sto bi bile referentne vrijednosti pa ih nisam niti napisala ako netko zna pls napisite ili dajte link.
Imam 32 godine i do sad nisam bila na ivf-u tek trebam krenuti u sijecanj/veljaca sljedece godine.
Ne znam da li ima kakve veze ali kad sam bila na ultrazvuku prije mjesec dana doc je vidio da imam jako veliku zalihu antralaca.
E da, proljetos sam bila na lapar. operaciji gdje mi je uklonjen jajovod i dio jajnika da li bi to utjecalo na te smanjene vrijednosti?
i do sad sam imala jedan spontani koji kazu je bio zbog te neke ogromne ciste na jajovodu i nakon toga sam isla na tu operaciju.
agio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 23:30   #94
Quote:
agio kaže: Pogledaj post
nazalost nisam uspjela skuziti sto bi bile referentne vrijednosti pa ih nisam niti napisala ako netko zna pls napisite ili dajte link.
Imam 32 godine i do sad nisam bila na ivf-u tek trebam krenuti u sijecanj/veljaca sljedece godine.
Ne znam da li ima kakve veze ali kad sam bila na ultrazvuku prije mjesec dana doc je vidio da imam jako veliku zalihu antralaca.
E da, proljetos sam bila na lapar. operaciji gdje mi je uklonjen jajovod i dio jajnika da li bi to utjecalo na te smanjene vrijednosti?
i do sad sam imala jedan spontani koji kazu je bio zbog te neke ogromne ciste na jajovodu i nakon toga sam isla na tu operaciju.
Uz svaku vrijednost ti u zagradama pise raspon normalnih vrijednosti npr uz FSH bi iza tvoje vrijednosti trebalo stajati nesto kao (3-10)--vazno ih je navesti jer se mogu razlikovati od laboratorija do laboratorija.
Uklanjanje dijela jajnika utjece na broj antralaca u svakom slucaju.
Nista, vidjet ces--FSH je dosta visok u odnosu na slabiji ali ne bas tako los AMH; moglo bi se dogoditi da ne reagiras na stimulaciju u IVF. Ne znam gdje ides, ali s ovim nalazima s 32 godine ja bih se uputila nekom zbilja dobrom
specijalistu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 00:34   #95
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Uz svaku vrijednost ti u zagradama pise raspon normalnih vrijednosti npr uz FSH bi iza tvoje vrijednosti trebalo stajati nesto kao (3-10)--vazno ih je navesti jer se mogu razlikovati od laboratorija do laboratorija.
Uklanjanje dijela jajnika utjece na broj antralaca u svakom slucaju.
Nista, vidjet ces--FSH je dosta visok u odnosu na slabiji ali ne bas tako los AMH; moglo bi se dogoditi da ne reagiras na stimulaciju u IVF. Ne znam gdje ides, ali s ovim nalazima s 32 godine ja bih se uputila nekom zbilja dobrom
specijalistu.
idem na vv i doc mi nije dao nalaz nego ga je samo prepisao na povijest bolesti, naravno nije napisao referentne vrijednosti
pa pretpostavljam da uklanjanje dijela jajnika moze utjecat na smanjeni broj antralaca, ali dali je moguce da zbog toga i i taj FSH i AMH bude tako los?
btw idem alebicu, jer sam cula da ima dosta dobre rezultate.... jel ima neki bolji preko hzzo? ili da pak idem privatno?
agio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 01:20   #96
Quote:
agio kaže: Pogledaj post
idem na vv i doc mi nije dao nalaz nego ga je samo prepisao na povijest bolesti, naravno nije napisao referentne vrijednosti
pa pretpostavljam da uklanjanje dijela jajnika moze utjecat na smanjeni broj antralaca, ali dali je moguce da zbog toga i i taj FSH i AMH bude tako los?
btw idem alebicu, jer sam cula da ima dosta dobre rezultate.... jel ima neki bolji preko hzzo? ili da pak idem privatno?
Pa FSH i AMH su indirektni pokazatelji onoga cega je ultrazvucno prebrojavanje antralaca direktni pokazatelj.
A sad, koliko je uklanjanje dijela jajnika tocno pridonijelo... ako nemas nalaze otprije, tesko ce biti reci.
Na kraju svega, ti ipak imas samo 32 godine, tako da i ako ih je brojcano manje, opet bi ta kvaliteta trebala prevagnuti i tvoji bi izgledi trebali biti bolji nego u nekoga tko, ne znam, ima nesto bolje nalaze ali 40 godina
Ja nisam u Hrvatskoj, ne znam savjetovati za lijecnike.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:26   #97
ima li tko iskustva s estrogen primingom - davanjem estrogena u razlicitim formama u ciklusu ispred? da li je reakcija na stimulaciju bila bolja?

vidim po americkim stranicama se pise dosta o EPP - estrogen priming protokol, obicno u tu shemu preporucuju antagonist, dakle stimulacija od 3dc uz dodavanje orgalutrana ili cetrotide kod velicine folikla >=14mm.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 10:55   #98
Antagonist protokol uz 300ie pergoveris - ne lezi mi antagonist..dva folikla su 11mm a druga su u velicini antralaca.
Prekidamo stimulaciju..tj spricat cu 75IE gonala u dogovoru s doc. Vjerovatno cu dva folikla imati za punkciju.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:12   #99
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Antagonist protokol uz 300ie pergoveris - ne lezi mi antagonist..dva folikla su 11mm a druga su u velicini antralaca.
Prekidamo stimulaciju..tj spricat cu 75IE gonala u dogovoru s doc. Vjerovatno cu dva folikla imati za punkciju.
da nastavim..tako i bi..dobila 3js, jedna mala i dvije zrele. dvije se oplodile. vracene dvije blastice. jedna odlicna i jedna nesto losija.
beta je pozitivna..svadjam se sama sa sobom i molim se da se beta dupla.

malo mi ne lezi testiranje na PU+11, stoga sam jos vrlo skepticna. no ova MPO ordinacija testira 6. dan od tranfera ako se radi o blasticama, pa onda opet na 9.dan od transfera.

nadam se pomaku na ovom forumu glede low responderica i postizanja trudnoce..nije jednostavno..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:13   #100
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post

nadam se pomaku na ovom forumu glede low responderica i postizanja trudnoce..nije jednostavno..
Evo, ovo jos nisam pisala na forumu, ali ovdje treba malo lijepih vijesti. Ja sam trudna 17 tjedana i so far so good. Nakon jedne uspjesne trudnoce (porodjaj 2010) i dva pobacaja u prvom trimestru (2011, 2012).

Imam AMH 0.03--je li ima itko tako nizak ?

Doduse trudna sam prirodno i nisam probala IVF, ali bih sigurno bila low responder--mi smo cak i pokusali IUI uz Gonale F prije godinu dana bez ikakvog odgovora. No eto ispalo je ovako.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.