Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2013., 18:10   #1
Arrow Peaky Blinders (2013-)

Jos jedna serija o bandama - Cillian Murphy i Sam Neill u glavnoj ulozi - pocinje Thursday the 12th of September.



Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=EM12mcTEI88

Spoiler free review: http://www.denofgeek.com/tv/peaky-bl...er-free-review

6 nastavaka.

The story starts in 1919 in the poor and crime ridden neighbourhoods of post war Birmingham. Returning World War I fighters, political revolutionaries and criminal gangs all fight for an existence in an industrial landscape engrossed by economic problems. Firearms smuggled home from the trenches find their way into the communities, Communists are planning for a violent revolution and Parliament is expecting it. Winston Churchill mobilizes his Special Branch forces to deal with these threats.
This TV series focuses on the Shelby family, whose many brothers and sisters, cousins and uncles, make up the fiercest gang of all, the 'Peaky Blinders'. Named for their practice of sewing razor blades into the peaks of their caps, the Peaky Blinders make their money from off-track betting, protection and robbery.
The Peaky Blinders are led by Tommy Shelby, the most violent brother of them all, but his leadership is about to be put to the test. A merciless Police Chief Lee J Jones arrives from Belfast to clean up the city and, perhaps even more dangerous, a beautiful woman named Grace Burgess arrives in the neighborhood with a mysterious past and a dangerous secret.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 19:35   #2
you had me at cillian murphy
ruby nakamura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 20:25   #3
Mene njega strah

Seriju gledam
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 20:56   #4
Quote:
ruby nakamura kaže: Pogledaj post
you had me at cillian murphy
yes!



deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 21:40   #5
Ova tema će tako vrvjet ženama koje gledaju seriju zbog Cilliana.
















Znači, prijavljujem se.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 10:10   #6
Prva epka odlicna, Murphy i Neill - prejebeni.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 13:53   #7
nije loša prva ep, ali .. osjeti se ambicija - glazba i scenografija su bile efektivne i mislim da se na njih više koncentriralo, nego na samu radnju, dijaloge .. da ne znam da se radnja odvija u birminghamu bila bi uvjerena da je liverpool, zbog arhitekture, naglasaka nekako predvidljiv ishod s konobaricom .. neill ima irske korjene
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 02:05   #8
Istina, ovo sa konobaricom je ispalo providno, ali svejedno - meni se sviđa, dijalozi pogotovo.

Neće valjda imat samo sveukupno 6 epizoda.

Zapravo šutit ću jer zadnji put kad pametovah nakon pilota da je bolje da se nešto malo razvuče na par sezona, serija je automatski epizodom nakon pilota otišla u qrac.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 00:24   #9
Ajd ovo bi se dalo popratiti, ali muzika je očaj. Da se razumijemo, ok je meni St James infirmary ali nikako mi ne paše u ovoj seriji.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 04:20   #10
Neloša prva epizoda.

Meni je muzika baš sjela, ono što mi nije sjelo skroz je stiliziranost i povremeni (pre)plitak dof. Zbog stiliziranosti serija gubi na realističnosti, a dof je distracting. Vide se utjecaji Tarantina Scorsesea, a bome i Ritchiea.

Sam Neil odličan, kao i Cillian Murphy. Iddo Goldberg mi je također jako dobar, veslim se razvoju njegovog lika i konfliktu s Tommyem.
Nadam se i da će teta Polly pokazat some more balls u idućim epizodama.

Vidim da se UK ekipa dosta žali na naglaske, a na više mjesta sam pročitala da su toned down da bi ih preko bare mogli razumjet. Dafuq?

Prvoj epizodi dajem 7/10. Dala bih i 8, al to bi bila totalna subjektivnost poradi Cilliana.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 16:07   #11
Iddo je isto u ovome? zašto ja ovo još nisam pogledala?
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 08:18   #12
osim stvarno preocitog ishoda s raspjevanom konobaricom jako dobra epizoda
vizualno mi je predivna, glazba hmm zanimljiva , a cillian cak manje creepy nego obicno
vec vidim da ce mi teta "narcissa" (cijelu epizodu sam mozgala odakle ju znam ) biti među najdrazima
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:06   #13
Sviđa mi se ovo. Do kraja epizode me već uspjelo skroz uvući.
Bit će baš zgodna stvar. Nema se tu jednostavno što zasrat.

Za Cilliana mi još tamo od 28 days later nije jasno kako to da ne iskače iz paštete u ovoj branši. Tako ga je malo, a zaslužio je puno veću pažnju.

Ne pričam o izgledu.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 13:05   #14
isto kao prva ep, lijepo izgleda i lijepo zvuči .. čak s vremena na vrijeme zbog glazbe imam osjećaj da gledam bbcjev drama trailer, a njihovi traileri su stvarno odlični .. najbolja scena u crkvi s polly i campbellom i pusicom .. ada i freddie su preslatki
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 16:42   #15
Ma predivno je ovo. Užasno mi je žao što ovo nisam otkrila nakon prikazanih par sezona pa da opalim maraton. Baš guštam.

Meni se baš jako sviđaju te stilizirane i slow motion scene. Onaj usporeni close-up cipela kad face ulaze u pub na primjer. Baš onako western style. Da se zna da su face.

Naravno, zna se tko će na kraju ispast najveća faca.

Pjevačica petokolonašica mi je simpa, smirena, normalna ženska, nimalo iritantna. Jedino što sam 99,99% sigurna u to da će se sirota u svojoj misiji za domovinu zaljubit u Tommyja. Što je toliko puta iskorištena priča da se tome baš ne veselim.

I sad ona obavezna rečenica: Jedva čekam sljedeću epizodu.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 18:46   #16
ovo je odlično.

minus frizure.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 11:10   #17
Kako se teško nađe nešto o ovome...

Ali evo ipak:

http://www.theguardian.com/tv-and-ra...blinders-video


Note: Autor serije izvalio da su došli iz 2. svjetskog rata (1919. godina )
Ali zato Cillian zna.

Frizura opet u redu, nije bilo trajnih posljedica.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 00:11   #18
Meni je zasad odlicno. Prica je dobra, gluma je dobra (makar im naglasci lutaju na sve strane), Cillian , sviđa mi se indie soundtrack. Baš se veselim sljedecoj epizodi.

Teta Polly je carica. "The baby's a bastard, you're a whore, but there's no word for the man who doesn't come back."
Bulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 00:56   #19
Second series!

opet će kvariti frizuru.

i meni se sviđa i muzika i teta Polly. kako je poljubila Neila.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 17:54   #20
Dakle, s razlogom sam tu Pogledala sam pilot i onak 7/10. Jel druga bolja? Žao mi je odustati, ali ne znam, nije me prva baš navukla previše, šta je čudno s obzirom o žanru i materiji i čije je - muči me zašto me pilot nije zakačio, a sat vremena traje, to je meni inače problematična minutaža ako nisam totalno uživljena. Dakle, šta nije u redu sa mnom?
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.