Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2003., 11:42   #21
Hmmm...a da nije kriva devojka..
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 11:45   #22
Upravo tako, zemlja, baš kao i papir, podnosi sve. Ali, time potvrđujem svoju pantu koju sam izrazio na jednom političkom forumu. Ljudi uzimaju ono što misle da mogu uzeti, a ne što im po nekim pravilima ili pravima uistinu pirpada.

To potvrđuje istinitost one narodne "Tko jači, taj tlači"
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 11:49   #23
Ta narodna je oduvek vladala i vladace do god smo u okvirima ovog sveta. Kao sto ti kazes zemlja trpi sve ali mislim da je njoj nekad i sve jedno ko po njoj hoda, ona ce nadziveti i oporaviti se.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:36   #24
Quote:
fried kaže:
Na neki način se slažem. Ta zemlja ionako izvorno pripada "okolnim narodima", Kanaancima, Amorejcima, Jebuzejcima i inima (mislim da ih bilo 7, ako se ne varam). Dakle, ta zemlja izvorno pripada danas nepostojećim narodima, koji su se preraspodijelili u ono što je nama danas geopolitički poznato
*Pa buduci, da su ovi svi narodi izumrli, a Zidovi dosli i ostali u Svetoj Zemlji, onda im valjda i pripada. Oni su bili i prije Arapa tamo, a i sada su ponovno poslije Arapa tamo.
Dakle njima pripada Sveta Zemlja, neovisno kako mi gledali na stvari.
IZRAEL je zidovska Sveta Zemlja!
TOCKA!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:40   #25
Pa slažem se sa zadnjom tvrdnjom. Samo što je po meni malo problematičan izraz Sveta zemlja. Nisam upoznat s povijesnom pozadinom tog naziva, ali zvuči mi kristijanizirano. Naime, izraelska se zemlja u doba kada su se Izraelci kretali prema toj zemlji iz egipatskog sužanstva cijelo vrijeme nazivala Obećanom zemljom.

Mislim da Biblija ne spominje izraz Sveta zemlja kada govori o postojbini drevnih Židova.
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:41   #26
Quote:
fried kaže:
Upravo tako, zemlja, baš kao i papir, podnosi sve. Ali, time potvrđujem svoju pantu koju sam izrazio na jednom političkom forumu. Ljudi uzimaju ono što misle da mogu uzeti, a ne što im po nekim pravilima ili pravima uistinu pirpada.

To potvrđuje istinitost one narodne "Tko jači, taj tlači"
*Ti pises samo i iskljucivo budalastine!
Po kojim principima se inace moze ustvrditi, koja zemlja pripada kojem narodu. Izvoli, predoci nam te norme!
Ali, molim te nemoj mi sada doci sa onom starom floskulo, jedan narod, jedan jezik, jedna drzava. To je budalastina!
Jer u jednoj drzavi moze biti vise naroda i vise jezika i vise kultura, ali ipak drzava ili zemlja pripada izvorno jednom od njih.
Taj narod je onaj, koji daje toj zemlji pecat! Dok ne izumre!
Islamisticka demografska "bomba" ce nas jednom sve preplaviti, ako joj se adekvatno ne odupremo!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:45   #27
Quote:
fried kaže:
Pa slažem se sa zadnjom tvrdnjom. Samo što je po meni malo problematičan izraz Sveta zemlja. Nisam upoznat s povijesnom pozadinom tog naziva, ali zvuči mi kristijanizirano. Naime, izraelska se zemlja u doba kada su se Izraelci kretali prema toj zemlji iz egipatskog sužanstva cijelo vrijeme nazivala Obećanom zemljom.

Mislim da Biblija ne spominje izraz Sveta zemlja kada govori o postojbini drevnih Židova.

*Obecana ili sveta, pitanje je samo modusa interpretacije! Nista vise prijatelju! Izrael je zidovska sveta zemlja, pa ako mi ne vjerujes, upitaj Zidove, jer ih ima i na ovom forumu!
I ne pisi gluposti, kojima islamisti pune prazne zapadne glave!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:47   #28
Quote:
Aganor kaže:
[BPo kojim principima se inace moze ustvrditi, koja zemlja pripada kojem narodu. Izvoli, predoci nam te norme!
Ali, molim te nemoj mi sada doci sa onom starom floskulo, jedan narod, jedan jezik, jedna drzava. To je budalastina!
Jer u jednoj drzavi moze biti vise naroda i vise jezika i vise kultura, ali ipak drzava ili zemlja pripada izvorno jednom od njih.
Taj narod je onaj, koji daje toj zemlji pecat! Dok ne izumre!
Islamisticka demografska "bomba" ce nas jednom sve preplaviti, ako joj se adekvatno ne odupremo! [/B]
E Aganore, naj se pjeniti! Ne zalažem se ja za to da se svakoj zemlji odredi stvarno porijeklo, jer ionako ne bi bilo moguće napučiti takve zemlje izvornim narodima. I dakako da u zemljama ima više naroda, jezika i kultura.

To je zapravo bio dio rasprave koji se vodio kroz nekoliko postova ako si ih sve pročitao. Zagovaram tvrdnju da današnji svijet označuje materijalno i da je sve teže generalizirati stvari s obzirom na pitanje što kome pripada.

A što se tiče muslimanske demografske bombe, možda to i neće biti tako. Znaš da su stari uvijek govorili (iz Stolitnika) da će žuta raca zavladat.
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:49   #29
Quote:
Aganor kaže:
*Obecana ili sveta, pitanje je samo modusa interpretacije! Nista vise prijatelju! Izrael je zidovska sveta zemlja, pa ako mi ne vjerujes, upitaj Zidove, jer ih ima i na ovom forumu!
I ne pisi gluposti, kojima islamisti pune prazne zapadne glave!
Vidim ja da si ti neki nestašan momak. Nije to bilo nimalo islamistički, nego ateistički prije svega. Osim toga, navodim svetu knjigu kršćana kao autoritet, prema tome. Osim toga, sveta zemlja se po širem poimanju može smatrati i židovskom i kršćanskom svetom zemljom, jer je Isus živio u Svetoj zemlji, a na njegovom se nauku temelji kršćanstvo.
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:51   #30
Quote:
fried kaže:
Zar? Pa onda su osvajački ratovi, vjerski ili politički sasvim opravdani. Osvajanjem zemlja postaje moja, jer sam se tamo nastanio.

Kad su Izraelci došli u zemlju Kanaan (gdje mlijeko i med teče), izričitom su božanskom naredbom zatrli većinu okolnih naroda. Prema tome, nemamo se što buniti kad tko zatre koga i nastani se u "svojoj" zemlji?!

*Imamo se razloga buniti! Ne lupetaj! Ondasnja vremena, nemogu se usporediti sa danasnjim vremenima. U doba previranja, seoba, exodusa itd. etc..... to su bili normalni procesi. Danas se to mora osujetiti, jer danas takvih seoba nema! Svak ima svoje ozemlje, i nemoze ici u osvajanje drugih podrucja!
Da li vi mozete to kapirati!? Sumnjam?
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:57   #31
Quote:
fried kaže:
Vidim ja da si ti neki nestašan momak. Nije to bilo nimalo islamistički, nego ateistički prije svega. Osim toga, navodim svetu knjigu kršćana kao autoritet, prema tome. Osim toga, sveta zemlja se po širem poimanju može smatrati i židovskom i kršćanskom svetom zemljom, jer je Isus živio u Svetoj zemlji, a na njegovom se nauku temelji kršćanstvo.

*Ti samo jedno kod toga zaboravljas: Isus Krist je bio ZIDOV!
Dakle, kad pises promisli malo prije toga!
To sto je Jeruzalem glavni grad tri monoteisticke religije, ne znaci i da im taj grad pripada u paritetu posjeda, jer Jeruzalem je zidovski grad. Svi ostali narodi i religije, koji se tamo sire i traze svoja tzv.prava, u stvari ih ne posjeduju. Zidovi su jedini posjednici te SVETE ZEMLJE! Zato se Zidovu stavlja uvjek u grob grumen "zemlje" iz IZRAELA ?
Ako je ikako moguce!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:10   #32
Quote:
Aganor kaže:
*Imamo se razloga buniti! Ne lupetaj! Ondasnja vremena, nemogu se usporediti sa danasnjim vremenima. U doba previranja, seoba, exodusa itd. etc..... to su bili normalni procesi. Danas se to mora osujetiti, jer danas takvih seoba nema! Svak ima svoje ozemlje, i nemoze ici u osvajanje drugih podrucja!
Opet se on pjeni, pa vidim ja da ti ne voliš pročitati fino raspravu od početka do kraja pa onda fino donijeti sud, nego trgneš komadić ovdje, komadić ondje.

A kad smo već kod lupetanja, kako nazivaš ono svoje sprečavanje islamističke demografske bombe?
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:13   #33
Quote:
Aganor kaže:
*Ti samo jedno kod toga zaboravljas: Isus Krist je bio ZIDOV!
Dakle, kad pises promisli malo prije toga!
To sto je Jeruzalem glavni grad tri monoteisticke religije, ne znaci i da im taj grad pripada u paritetu posjeda, jer Jeruzalem je zidovski grad. Svi ostali narodi i religije, koji se tamo sire i traze svoja tzv.prava, u stvari ih ne posjeduju. Zidovi su jedini posjednici te SVETE ZEMLJE! Zato se Zidovu stavlja uvjek u grob grumen "zemlje" iz IZRAELA ?
Ako je ikako moguce!
Svojom smrću, židovstvo je kao sustav obožavanja postalo s kršćanskog gledišta odbačeno, budući da su, kako apostol Pavao kaže, Židovi odbacili ugaoni kamen ubivši Isusa. Dakle, to što je Isus bio Židov samo je dio argumenta.

Jeruzalem nije glavni grad nijedne religije, jer je razorenje Jeruzalema 70 n.e. bio svojevrstan pokazatelj božjeg neodobravanja. Ako si upoznat s 24. poglavljem Mateja, onda znaš da su samo prvi kršćani po Isusovu naputku napustili grad 66. n.e. nakon što je general Tit povukao svoje vojske. Dakle, oni su bili ti koji su izbjeli uništenje slušajući kršćanski nauk.
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:13   #34
Quote:
Aganor kaže:
*Ti samo jedno kod toga zaboravljas: Isus Krist je bio ZIDOV!
:
a ja sam mislila da je bio KRSCANIN , ovo me stvarno zbuni

onda koji je osnivao Krscanstvo ako je Isus bio zidov
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:15   #35
Exclamation Palestina Palestincima!

Quote:
Adura kaže:
Znači u kratko pripada Palestincima ma koje religije oni bili.
Rekao bih da je ovo prava rečenica. Svaka zemlja pripada svojim žiteljim tj. starosjediocima. To ne znači da se drugi ne smiju doseljavati, već da nemaju pravo istisnuti domoroce.
No "kršćanske" su sile uvijek postupale po načelu "MI smo jači tko vas šiša!", pa su tako i UN izglasali da malo više od pola Palestine pripada Izraelu.Bila je to velika povijesna nepravda, ali kako se dogodila prije više od pola stoljeća ne može ju se sada poništiti. Ono što se može učiniti jest da se insistira da Izrael mora vratiti sve (u ratovima) otete teritorije, platiti odštetu protjeranim Palestincima i razoružati se.
U postojećim uvjetima samo bi međunarodne snage (UN) mogle jamčiti mir i suživot Izraelaca i Arapa i to bi bila nekakva pravda u skladu s međunarodnim pravom.

Možda ovo zvuči utopistički, ali svako drugo "rješenja" nije rješenje već nastavak vječnog sukoba koji će prije ili kasnije tragično eskalirati. Izgleda da Izraelski vlastodršci još nisu shvatili onu Napoleonovu da se "na bajunetima ne može sjediti".
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:16   #36
Isus je bio porijeklom Židov. Ali je, prema Bibliji, njegova misija na zemlji bila propovijedati Božje ime i umrijeti za čovječanstvo. Prvotno je ta "dobra vijest" (odnosno evanđelje) bila propovijedana isključivo Židovima, jer su u Božjim očima oni trebali prvi dobiti šansu za prihvat novoga nauka sadržanom u dvjema Kristovim zapovjedima o ljubavi. Međutim, Židovi to nisu prihvatili zato što je u ono doba bilo važnije osloboditi Barabu negoli Isusa (odnosno, tako su farizeji inscenirali)
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:27   #37
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog


......................narodeeee bjezmooo haj' te u skloniseee ....kidam na desnoooo

Pa.. pa...
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:30   #38
.........ovo neka bude pecat diskusiji ako se i dalje ne zapjeni.

Fino rece Pale Blue

Quote:
Ma...kako.......knjige poput Kurana i Biblije mogu odredjivati kome pripada zemlja?
PS. Malo sam ti dodao svog autoriteta i skrsio licensu "MA" hehe
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:39   #39
Quote:
Aganor kaže:
*Pa buduci, da su ovi svi narodi izumrli, a Zidovi dosli i ostali u Svetoj Zemlji, onda im valjda i pripada.
da, izumrli su zbog akutnog trovanja oštricom židovskih mačeva u predjelu jetre i želuca.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:48   #40
Zemlja ne pripada nikome do li sebi samoj. Prolaznik na njoj treba se s poštovanjem prema njoj odnositi. Niti jedan niti drugi narod to tamo ne radi.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.