Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2019., 16:11   #801
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
badel 1862 je neki dan primio za stalno radnika nakon 24 godine rada na određeno...
Je li bio plaćen za probni rad?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 17:37   #802
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Zasto onda drzava ne daje mogucnost da odes negdje i za nula kuna zatvoris firmu odmah?
Nije li to jednostavnije?

Naravno da je jednostavnije.
No, vidi praktičnosti: ovako uberu pokoju kunu od onih koji idu "pravilnom" procedurom zatvarati firmu.
Da ti da takvu izravnu mogućnost, nitko im ne bi plaćao zatvaranje, zar ne?

Već smo odavno zaključili da ovoj državi nije cilj da svojim građanima olakša život, već da izmuze što više novaca od njih.

To je i dokazala u slučaju da prisiljava da takve male, kao što sam ja, koji imaju prihod 150000 kn godišnje, prisili da isplaćuju ogromne "direktorske" plaće i tako većinu svojih prihoda potroše na plaću.


Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
off isprika
Daj se malo skockaj i dogovori se s kime pričaš, teško te pratiti jer govoriš nepovezano, paranoično i offtopic.

Bez brige, to je upravo išlo onog koga sam i citirao.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 17:42   #803
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Kazna je jos manje zlo, mogu i na osnovi zadnjih godina "procijeniti" promet godine bez izvještaja i Ici u ovrhu dok ne daš izvještaj...
Ovrha čega?
Ne zaboravi, ovdje ne govorimo o obrtu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 18:00   #804
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ovrha čega?

Ne zaboravi, ovdje ne govorimo o obrtu.
A dobro blokiranje racuna, a ako nema na njemu nista se hvata ipak tebe, jer evo nisi pridao papire i s time ne mozes dokazati da nisi imao dobiti i financijska te procjenjuje na osnovi boljih prosli godina.
Znaci za financijsku je bilo dobiti dok ni dokazes suprotno i taj dobiti ako nije firmi je znaci u tebi.
Kuzis logiku?

Nisi dokazao da nisi pravio dobit jer nisi predao obracun. Rodaku se to desilo. Mjesto drnis firma doo.

Znaci dokazi da nisi napravio kao 2014-2016 najmanje godisnje 600.000kn prometa i gdje je PDV tok prometa? I gdje je 150.000kn dobiti kao 2014 do 2016. I evo to traze od tebe 200.000kn za 2017. I tada zuri i napravi obracun za kojeg ces naravno platiti knigovodu. I predaj da nisi poslovao pa vidi kako ces izaci na kraj, njemu su na osnovi toga blokirali privatni racun.
Obrazloženje jasno i krivica njegova, rekao i odvjetnik.
Platio je par 1.000kn kazne i imao 15 dana blokiran račun odnosno su se naplatili od njega koliko su mogli i kasnije vratili. Naravno bez kamata, bez ostete itd.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 12:29   #805
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
A dobro blokiranje racuna, a ako nema na njemu nista se hvata ipak tebe, jer evo nisi pridao papire i s time ne mozes dokazati da nisi imao dobiti i financijska te procjenjuje na osnovi boljih prosli godina.
Znaci za financijsku je bilo dobiti dok ni dokazes suprotno i taj dobiti ako nije firmi je znaci u tebi.
Kuzis logiku?

Nisi dokazao da nisi pravio dobit jer nisi predao obracun. Rodaku se to desilo. Mjesto drnis firma doo.

Znaci dokazi da nisi napravio kao 2014-2016 najmanje godisnje 600.000kn prometa i gdje je PDV tok prometa? I gdje je 150.000kn dobiti kao 2014 do 2016. I evo to traze od tebe 200.000kn za 2017. I tada zuri i napravi obracun za kojeg ces naravno platiti knigovodu. I predaj da nisi poslovao pa vidi kako ces izaci na kraj, njemu su na osnovi toga blokirali privatni racun.
Obrazloženje jasno i krivica njegova, rekao i odvjetnik.
Platio je par 1.000kn kazne i imao 15 dana blokiran račun odnosno su se naplatili od njega koliko su mogli i kasnije vratili. Naravno bez kamata, bez ostete itd.
Prica ti nema smisla.

Hipotetski slucaj. Svi poslovni prostori na moje ime. Imam hrpu neisplacene dobiti i da zelim rijesiti firmu prodam strojeve sebi, isplatim novce.

Rezultat: firma ima 0 kn na racunima, 0 strojeva. Ostavis je u limbu/stecaju dok je sud sam ne zatvori.

Problemi: Mogucnost promjene zakona što bi te moglo staviti u gadnu poziciju posto firma u te 2 godine gomila dugove prema poreznoj.

Također nisam siguran moze sli se firma ostaviti bez direktora, što povlaci druge probleme. + promjena direktora kosta nemali iznos kod javnog biljeznika.

1. Direktor je zakonski odgovoran za poslovanje firme, pitanje je moze li mu se napisati kazna za nepredavanje papira, neisplatu doprinosa.

2. Mariceva najava da ce se direktora porezna na kraju godine osobno globiti za neisplacnene doprinose, sto te osobno stavlja u poziciju da se sto prije moras maknuti s mjesta direktora

Ono sto nije posteno je sto se na ovaj nacin zajebalo sve one koji imaju znacajnu imovinu/nekretninu/vozilo na firmi, posto tu imovinu ne mozes na lagan nacin prepisati na sebe.

Sad pitanje, sto je ovaj tvoj platio, odnosno sto su mu privatno ovrsili? Kaznu ok, ako je ostao direktor odgovoran je za zakonitost poslovanja firme. Jasno.

Sto su drugo mogli? Ostalo su sve dugovi firme, to nema veze s njegovim privatnim racunom. Takoder problematicni zakon o doprinosima nije jos u igri. Na kraju krajeva kakve su mu novce vratili ako je bio kriv?

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
To je i dokazala u slučaju da prisiljava da takve male, kao što sam ja, koji imaju prihod 150000 kn godišnje, prisili da isplaćuju ogromne "direktorske" plaće i tako većinu svojih prihoda potroše na plaću.
Gledao sam davno Otvoreno na tu temu i nemam rijeci da opisem kako sam se razocarao. Valjda nitko iz opozicije nije uhvatio pravi problem ovog zakona.
Čak ni ona mala Mostova koja se stalno pjenila u toj emisiji. Kakva nepripremljenost.

Kod velikih se nista posebno nije promjenilo, dok sad imamo situaciju da bauštela/direktor u firmi u kojoj radi sam mora si isplacivati inžinjersku placu, odnosno kako je rekao Maric, parafraziram, jebe nam se imate li za placu, nas samo interesira doprinos.
DarkRaven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.