Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2007., 10:28   #1
Vaillant termostati

pozdrav,
dali netko ima sobni termostat "calormatic 230"?
neznam kako ga programirati. sta znace oni H1, H2, H3 ????
molim za pomoc ...............
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:18   #2
Odi na stranice Petrokova i tamo skini uputstva...

... ili na Vaillantove stranice ...

ili na ovaj link http://www.vaillant.hr/stepone2/data...rMATIC_230.pdf
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:14   #3
toga nema u uputstvima ...... zato i pitam
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:36   #4
Quote:
rolada kaže: Pogledaj post
toga nema u uputstvima ...... zato i pitam
To su ti tri programa, tj pomoču njih mozeš programirati u jednom danu tri različita vremena kada će taj digitalni termostat uključiti i isključiti centralno grijanje.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 10:50   #5
ok, hvala
ali kako namjestim teperaturu na tim h1,h2,h3. nema nigdje da namjestim temp. nego samo vremenski razmak (sati, dani, tjedni, vikend). nemogu namjestiti npr: H1-20C, H2-23C, H3-18C ..............
hm ........
dali mi netko moze to detaljnije objasniti ......... pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 20:35   #6
ja sam imao 230, sad sam kupio 240. ni na jednom ne možeš poštelat sva tri programa , a da budu u standby. možeš poštelat ili h1 ili h2 ili h3. na onom programu koji si programirao okrećeš gumb do željene temperature. zvao sam ih ja da mi oni dođu to sredit, kaj ti pitaš, al oni najradije nebi jer je to očito nemoguće. (ili nitko ne zna )obzirom da to niko u praksi ne zna programirat, mislim da su ta 3 programa u stvari bedastoća.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:07   #7
hm ................
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:44   #8
Quote:
rolada kaže: Pogledaj post
ok, hvala
ali kako namjestim teperaturu na tim h1,h2,h3. nema nigdje da namjestim temp. nego samo vremenski razmak (sati, dani, tjedni, vikend). nemogu namjestiti npr: H1-20C, H2-23C, H3-18C ..............
hm ........
dali mi netko moze to detaljnije objasniti ......... pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz
Sutra ćeš dobiti odgovor i detaljno objašnjenje jer ovdje na poslu nemam manual. Ja imam taj model i sve fino funkcionira.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 18:48   #9
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Sutra ćeš dobiti odgovor i detaljno objašnjenje jer ovdje na poslu nemam manual. Ja imam taj model i sve fino funkcionira.
joooooooooooooooooj , bas ti hvala . vec mi je zlo hodati poslje zene i smanjivati termostat .............
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 15:34   #10
Evo ja sam na poslu pa postavi konkretno pitanje kako bi ti mogao objasniti.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 17:19   #11
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Evo ja sam na poslu pa postavi konkretno pitanje kako bi ti mogao objasniti.
evo ovako. kada idem na programiranje, dodjem do H1, namjestim vremenski raspon, ali kako namjestim temperaturu???? koliko sam vidio sva tri H-a su medjusobno povezana. ne razumijem kako namjestim temp za H1, kako za H2, kako za H3 ??????
recimo kaj moram napraviti da npr:

od 6:00 do 16:00 bude 20C
od 16:00 do 22:00 bude 23C
od 22:00 do 6:00 bude 22,5C

kako da to isprogramiram ??????????????

hvala,hvala,hvala
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 18:03   #12
Quote:
rolada kaže: Pogledaj post
evo ovako. kada idem na programiranje, dodjem do H1, namjestim vremenski raspon, ali kako namjestim temperaturu???? koliko sam vidio sva tri H-a su medjusobno povezana. ne razumijem kako namjestim temp za H1, kako za H2, kako za H3 ??????
recimo kaj moram napraviti da npr:

od 6:00 do 16:00 bude 20C
od 16:00 do 22:00 bude 23C
od 22:00 do 6:00 bude 22,5C

kako da to isprogramiram ??????????????

hvala,hvala,hvala
Kao prvo željene temperature u istom danu a u različitim vremenskim razmacima nemogu biti različite, nego samo ona koju si podesio kao željenu vrijednost.
Tako na primjer koji si naveo: ako si podesio željenu vrijednost na recimo 22°C i želiš imati vremenske intervale kao gore naveden tvoje podešene vrijednosti biti će:
od 6:00 do 16:00 --->22°C
od 16:00 do 22:00 --->22°C
od 22:00 do 6:00 --->22°C
Sa time da vremenski program H1 možeš koristiti samo kao jedan vremenski inverval i istom danu, i tako svih 7 dana u tjednu.
Da ti to bolje objsnim na tvome primjeru
Za vremenski program H1 odrediš interval 6:00 do 16:00 ---> 22°C
Za vremenski program H2 odrediš interval 16:00 do 22:00 ---> 22°C
Za vremenski program H3 odrediš interval 22:00 do 6:00 --->22°C

E sada da bi mjenjao te vremenske programe tj da bi ih podešavao pritisneš programsku tipku P i pojavit će ti se H1 i ispred njega kursor (koji treperi) u obliku strelice. Kada je ta strelica ispred H1 pritišneš postavnik (potenciometar koji se nalazi u doljnjem desnom uglu i ima znakove + i -) i pokazat će ti se H2, još jednompritisnes i pojavit će ti se H3.
Dali smo to sada apsolvirali? možemo li dalje?
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 09:05   #13
ok, apsorvirali smo ............. nastavi ...........
još jedno pitanje: kako da smanjim dnevnu temp. (npr.23,5C) po noći na 22C????
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 17:25   #14
Quote:
rolada kaže: Pogledaj post
ok, apsorvirali smo ............. nastavi ...........
još jedno pitanje: kako da smanjim dnevnu temp. (npr.23,5C) po noći na 22C????
Znaći kada termostat nije u dnevnom vremenskom programu, prelazi u nocni rad i pojavljuje se na displeju simbol polumjeseca. To je tzv nocni rad ili ti ECO funkcija. Temp. u ECO funkciji podešavaš tako da pritiskaš postavnik sve dok ti se ne pojavi ispis na displeju "ECO". Okretanjem postavnika ćeš podesiti i željenu temp. u nočnom radu (preporučujem 18-19°C).
A željenu temp. u dnevnom radu podešavaš tako da postavnik okrečeš dok ne dobiješ zeljenu vrijednost.

Evo primjera: Imaš vremenski program 6:00-22:00 ---> 23 C i kada prodje 22 sata termostat prlazi u nocni reyim rada ECO. Ako si tamo podesio temp na 18/19 C tada ce ti termostat po noci odrzavati tu temp.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 17:57   #15
Pitaj dalje, jer sam na poslu do nekih 20 sati, tako da ti poslije jedino mogu odgovoriti u ponedjeljak.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 18:24   #16
Thumbs up

hvala, sve sam shvatio
H1, H2, H3 su programi za grijanje, kada se pali bojler na zadanu temp (oznaka sunceka), a kad je van tih programa on je na ECO (oznaka polumjeseca) ................... savršeno
M A J S T O R EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

HVALA !!!!!!!!!!!!!!
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 18:42   #17
Quote:
rolada kaže: Pogledaj post
hvala, sve sam shvatio
H1, H2, H3 su programi za grijanje, kada se pali bojler na zadanu temp (oznaka sunceka), a kad je van tih programa on je na ECO (oznaka polumjeseca) ................... savršeno
M A J S T O R EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

HVALA !!!!!!!!!!!!!!
Recimo ti želiš da ti se centralno ukljući u 6 ujutro i da radi do 8. Nakon to ga zeliš da ti se ugasi jer nikoga nema doma. Doma tek dolazis u 17 sati i i budan si do 23. Nakon toga ideš spavati. U tome slučaju nakon 8 ujutro termostat ide u ECo režim rada i on će se održati sve do 17 sati kada dolazis sa posla. Taada termostat prelazi u vremenski režim rada koji će trajati sve do 23, nakon ćega opet prelazi u ECO. Ako si zželjenu temp. podesio na 23°C i ECo na 18°C,tvoji vremenski programi izgledat će ovako.

H1 6:00 - 8:00 ---> 23°C
H2 17:00 - 23:00 ---> 23°C
A u vremanskim intervalima kada nisu u funkciji vremenski programi biti će ukljućena funkcija ECO a to konkretno zanći održavat će temp. na 18°C, tj štedit će energiju (ECO-ECONOMIC).
Ako bi slučajno došao prije doma i bilo bi ti zima, a s obzirom da je tada u funkciji ECo a ne vremenski program, postoji funkcija Brzi Veto sa kojom ručno uključuješ grijanje (bez obzira na ECO) i podesis si temp na koju želiš. Ta funkcija brzi veto biti će u funkciji sve do slijedečeg vremenskog programa.. Tu funkciju naći ćeš kada pritisneš tipku "F".
Dali je sada jasnije?
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 19:06   #18
ma, jasno ko suza .........
hvala ti majstore
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:01   #19
pa to onda nije baš neki termostat ako nemožeš programirati razlititu temperaturu tokom dana... :|
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 14:46   #20
Quote:
đura kaže: Pogledaj post
pa to onda nije baš neki termostat ako nemožeš programirati razlititu temperaturu tokom dana... :|
to sam i ja napiso prije. al, ak čovjeka i ovo zadovoljava, nema se kaj reć.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.