Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 21:07   #1961
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Hehe..moji podstanari imaju klimu u savršanom stanju,međutimsluži im za držač deka i mokrih krpi( vanjska jedinica na balkonu)...
ako pod takvim okolnostima uključe tu klimu, kvar je garantiran, a moguć je i požar.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 22:56   #1962
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ako pod takvim okolnostima uključe tu klimu, kvar je garantiran, a moguć je i požar.
Da,al netko je tu tvrdio da su to normalni troskovi odrzavanja.
Mi smo stan počistili,upozorili na greške i pomirili se sa nekim stvarima.
Mišljenja sam da troškove odrzavanja snose sami jer i koriste stan kao svoj.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 07:56   #1963
Da, priča kao sa autima kad ih malo "poslože" prije prodaje, a znaju da auto ne valja, ti kupiš auto, pa ti za par dana ode motor. Ono, pa tvoj je, tko ti kriv, održavaj ga. Nimalo nije kriv prodavač koji te prevario.

Pa se čudiš kakve stanare imaš. Ako tako nastupaš i prema njima, nije ni čudno da te stanar kao ja ne bi nikad za gazdu ni uzeo.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 10:37   #1964
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Da, priča kao sa autima kad ih malo "poslože" prije prodaje, a znaju da auto ne valja, ti kupiš auto, pa ti za par dana ode motor. Ono, pa tvoj je, tko ti kriv, održavaj ga. Nimalo nije kriv prodavač koji te prevario.

Pa se čudiš kakve stanare imaš. Ako tako nastupaš i prema njima, nije ni čudno da te stanar kao ja ne bi nikad za gazdu ni uzeo.
Malo si fulala zaključak i redoslijed stvari a i nisi pažljivo čitala. Kako stanari koji tek ulaze u stan mogu znati kako ti "nastupaš" prema njima. Ako imaju stariji, ispravan, uredno održavan uređaj u stanu to znači da si loš najmodavac pa ti sve trebaju uništiti jer, "bmk" ionako nije moje i staro je itd....?
MaestroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:21   #1965
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Da, priča kao sa autima kad ih malo "poslože" prije prodaje, a znaju da auto ne valja, ti kupiš auto, pa ti za par dana ode motor. Ono, pa tvoj je, tko ti kriv, održavaj ga. Nimalo nije kriv prodavač koji te prevario.

Pa se čudiš kakve stanare imaš. Ako tako nastupaš i prema njima, nije ni čudno da te stanar kao ja ne bi nikad za gazdu ni uzeo.
Ako se komentar odnosi na mene..
Dakle mi smo novi čisti i sa novim ispravnim aparatima,uređen za nas,ne jeftino..predali podstanarima. Sad akon par mjeseci smo za njima ponovo očistili i da sad kazem da me dalje ne zanima. Nismo hotel,razumni smo pričekamo kad se kasni sa plaćanjem. Moja je greška što sam izabrala krive ljude. Prema svojim podstanarima sam i previše dobra što mi se sad obija o glavu. Kad smo stavili olas i kad su ljudi dosli pogledati te čuli cijenu,bilo je više od 10 koji su htjeli latiti i vise. Moj krivi izbor. Dogovor je bio da će stan čuvati kao svoj i brinuti,što je meni normalno. Da ne spominjem da smo i mi podstanari i nitko nam nista ne servisira a kad izlazis iz stana sve će morati o nasem trosku biti sredeno.ali radi se o drugoj drzavi daleko sređenijoj.
Kad pomislim da im uopće nikad ne lazimo u stan jer smo misljeja da je njihov dok plaćaju najam. Da nije bilo servisa nebi ni vidjela svinjac. I jos smo im ovaj mjesec snizili stanarinu jer ih nema tu. Što bi me isto trebalo bolit briga jer me ne zanima jesi u stanu ili ne. Ovo je tipična situacija dobar- glup.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:17   #1966
@paprenjak: Da li postoji ugovor o najmu ? Je li u tom ugovoru definirano održavnje čistoće u stanu i odgovornost za štetu ? Ako je ponašanje najmoprimca u suprotnosti s odredbama ugovora onda imaš pravo raskinuti ugovor.
Čisto za primjer evo dva članka iz ugovora koji imam s podstanarima:

Najmoprimac se obvezuje u svemu pridržavati propisa o kućnom redu stambenog objekta u kojem se nalazi predmetni stan. Najmoprimac se obvezuje održavati red i čistoću u predmetnom stanu, te održavati stan u stanju pogodnom za stanovanje.

Predmetni stan, namještaj i ostalu opremu najmoprimac je dužan čuvati pažnjom dobrog domaćina, a u protivnom odgovara za svu štetu koja u stanu nastane za vrijeme trajanja najma.
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:28   #1967
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
te je naglašeno da takvim mora i ostati uz pažnju dobrog gospodara,...
Quote:
tom324 kaže: Pogledaj post
najmoprimac je dužan čuvati pažnjom dobrog domaćina ...
u mom iskustvu, ovu frazu ne razumiju svi, i staviti je u ugovor je suvišno za one kojima je briga za prostor u kojem borave normalna sama po sebi, a nekorisno za one koji su... 'nemarni', da se ljepše izrazim. s takvim ljudima ne ide bez problema.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:35   #1968
paprenjak kaže:
te je naglašeno da takvim mora i ostati uz pažnju dobrog gospodara,...

OK, ovo gore mi je promaklo... isprika.
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:42   #1969
tom324, doista misliš da je bitno tako nešto naglasiti i da to rješava stvar? iznajmljuješ stan odraslim ljudima kojima se treba REĆI da ne žive kao stoka, da trebaju čistiti i odnositi smeće do kontejnera i ne bacati krupni otpad u odvode i ne sušiti mokre krpe na klima uređaju? jer inače, ako to nisi naglasio i stavio u ugovor, onda je ok, nisu podstanari krivi?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:50   #1970
Naravno da takvo ponašanje nije OK.
Ali kad stvari pođu u krivo - onda se mogu pokazati jasno definirane obaveze u ugovoru, te inzistirati na njima.
Isto tako to daje osnovu za raskid ugovora ako se krše odredbe.
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:54   #1971
pa upravo to ti i govorim gore. ne možeš se ti sjetiti spomenuti svaki božji detalj održavanja u ugovoru, a ljudi ne razumiju šta sve obuhvaća "pažnja dobrog gospodara". zar bi ti palo na pamet da nekome govoriš neka se ne vješaju po vratima ormarića ili sjedaju na njih? da se razumijemo - nije ti to potrebno da bi raskinuo ugovor.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:55   #1972
Da da imamo ugovor i sve sam unutra napisala skupa sa podstanarima da ne bi nekoga oštetili. Sa svime su se slozili,nigdje problema. Sretni što će imati tako divan stan,jer do sad su se nagledali svačega. Međutim sad da ga nakon njih idem ponovo nekom iznajmiti ti ljudi baš nebudu oduševljeni a bome sam i ja školovana. Imaš slušalicu tuša za 10 kn. Ispravna je. Ako želiš bolju kupi. Ovu skini i stavi svoju. Kad ides van vrati moje svoju nosi.To je samo jedan primjer. Tako je meni u podstanarstvu vani. Jbg.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:30   #1973
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
tom324, doista misliš da je bitno tako nešto naglasiti i da to rješava stvar? iznajmljuješ stan odraslim ljudima kojima se treba REĆI da ne žive kao stoka, da trebaju čistiti i odnositi smeće do kontejnera i ne bacati krupni otpad u odvode i ne sušiti mokre krpe na klima uređaju? jer inače, ako to nisi naglasio i stavio u ugovor, onda je ok, nisu podstanari krivi?

Sudeci po nekim ljudima, trebalo bi im dati upute.

Svaki stan, iz kojeg sam izasla, sam ostavila u urednijem stanju nego kakav je bio kad sam uselila.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:50   #1974
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Sudeci po nekim ljudima, trebalo bi im dati upute.

Svaki stan, iz kojeg sam izasla, sam ostavila u urednijem stanju nego kakav je bio kad sam uselila.
gle, pokazati neku specifičnu stvar, tipa, gdje je i kako se čisti filter na perilici za rublje: da.

ali kad govorimo o općenitom držanju reda i čistoće i pažnje na stvari, ljudi kojima treba dati upute, ne vrijedi davati upute. to su im roditelji propustili davnih dana.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:16   #1975
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
gle, pokazati neku specifičnu stvar, tipa, gdje je i kako se čisti filter na perilici za rublje: da.

ali kad govorimo o općenitom držanju reda i čistoće i pažnje na stvari, ljudi kojima treba dati upute, ne vrijedi davati upute. to su im roditelji propustili davnih dana.

Istina.
I onda ti se useli netko kome je pranje podova nesto za sto nikad nije cuo.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:54   #1976
Imam jedno pitanje pa ako netko zna odgovor bio bih mu zahvalan... naime zivim u unajmljenom stanu i sad selim nazad ali imam ugovor o najmu stana koji je ovjeren kod javnog biljeznika ( ugovor o placanju najma), e sada dali ja moram to otici ponistit ili sta ja znam vec... tako da nakon nekog vremena gazdarica ne dode i kaze e ti si duzan to to i to a ja ne zivim u njemu vec par mjeseci
croabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 00:21   #1977
Quote:
croabara kaže: Pogledaj post
imam ugovor o najmu stana koji je ovjeren kod javnog biljeznika ( ugovor o placanju najma), e sada dali ja moram to otici ponistit ili sta ja znam vec
Kako ste potpisli ugovor o najmu stana tako potpisujte i raskid ugovora o najmu.
U tom novom "ugovoru" se konstatira da je nastupio prestanak odnosa najama (na točan darum) i da su sve strane ispunile svoje obaveze iz ugovora o najmu.
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:51   #1978
oke znaci odem isto napraviti ugovor gdje napisem da sa tim i tim danom prestaje podstanarstvo i da su rjesene sve komunalije?
croabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:57   #1979
Quote:
croabara kaže: Pogledaj post
oke znaci odem isto napraviti ugovor gdje napisem da sa tim i tim danom prestaje podstanarstvo i da su rjesene sve komunalije?
Evo ovdje je moj primer koji možeš dopuniti ako treba prestanak_najma.doc
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:17   #1980
U mom slučaju ugovor o najmu sklopljen je na godinu dana. Zanima me kako se u praksi regulira vraćanje pologa,te ako se isti ne vrati kako to dokazati? I zbog kojih razloga se polog ne vraća?
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.