Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 15:27   #4741
Moram pohvaliti Bain Riche Dermo Calm šampon:


Riješio mi je sitne probleme vlasišta, jako lijepo očisti kosu, a pritom je uopće ne isušuje.

Ovaj šampon je bez silikona - nastojim ih izbjeći u šamponima, jer mi malo zaguše tjeme. Produljio mi je i vrijeme između pranja kose za 1-2 dana

Za moju kosu najbolji Kerastase šampon koji sam dosad koristila
vivian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:13   #4742
Jel bi, por favor, provjerila dal ima sulfat i ako - koji?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:36   #4743
Koliko vidim ima sodium laureth sulfate.

Evo kompletan popis sastojaka ako sam što previdjela :

AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, LAURETH-5 CARBOXYLIC ACID, GLYCOL DISTEARATE, GLYCERIN, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, POLYSORBATE 20, HEXYLENE GLYCOL, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM BENZOATE, POLYQUATERNIUM-10, SODIUM METHYLPARABEN, PIROCTONE OLAMINE, SODIUM HYDROXIDE, CARBOMER, SALICYLIC ACID, ETHYLPARABEN, MENTHOXYPROPANEDIOL, HELIANTHUS ANNUUS (SEED OIL), CALOPHYLLUM INOPHYLLUM (SEED OIL), CI 42090 (BLUE 1), CITRIC ACID, PARFUM (FRAGRANCE)
vivian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 01:51   #4744
SLES, da. Prejako za mene. Al konačno opet imam Resistance Force Architect masku. Kosa mi se preporodila. Ne znam kak sam mogla biti tolko glupa i tolko dugo odgađati kupovinu, uvijek mi je nekaj drugo bilo bitnije...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 14:54   #4745
Quote:
vivian kaže: Pogledaj post
Moram pohvaliti Bain Riche Dermo Calm šampon:


Riješio mi je sitne probleme vlasišta, jako lijepo očisti kosu, a pritom je uopće ne isušuje.

Ovaj šampon je bez silikona - nastojim ih izbjeći u šamponima, jer mi malo zaguše tjeme. Produljio mi je i vrijeme između pranja kose za 1-2 dana

Za moju kosu najbolji Kerastase šampon koji sam dosad koristila
možeš usporediti s još nekim njihovim šamponom (ako si koristila) i napisati kakvu imaš kosu?
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:09   #4746
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
možeš usporediti s još nekim njihovim šamponom (ako si koristila) i napisati kakvu imaš kosu?
Koristila sam Nutritive Bain satin 1 i 2, nutri thermique i Discipline bez sulfata.

Bain satin 1 mi je malo isušivao kosu, a ovi ostali su po učinku na mojoj kosi slični Dermo Calmu, nakon šamponiranja kosa je mekana i glatka, jedino s njima nisam imala osjećaj čistoće vlasišta (pogotovo s Discipline koji ostavlja neki "uljasti" osjećaj na vlasištu), a Bain satin 2 bi mi ponekad uzrokovao i perut.

Kosa mi je inače suha - debele vlasi "hrapave" teksture (coarse) i ne podnosi preparate koji sadrže proteine. Vlasište mi je u zadnje vrijeme malo osjetljivo, mjestimično "suho", peruta se i pecka - zato sam uzela Demo Calm i zasad dobro funkcionira
vivian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:25   #4747
Ja koristim sad Dermo Calm ali ne Riche Po mojem ukusu premalo pjeni, no svejedno dobro očisti. Miris mi baš ne paše. Nakon njega stavim Discipline regenerator i povremeno Fluidissime sprej po preporuci frizerke jer su mi neke vlasi čudno spigane (a imam ravnu kosu sklonu mašćenju, i ne peglam niti kovrčam, imam ostatke farbanja po dijelu vrhova koje išišavam, ali su svejedno suhi).
Kaj bi meni preporučile da kupim drugi put? Možda Divalent šampon+Discipline regenerator?
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 01:21   #4748
Do koliko se eura moze narucit preko neta da se ne plati carina
Joker98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:15   #4749
Quote:
Joker98 kaže: Pogledaj post
Do koliko se eura moze narucit preko neta da se ne plati carina
Ako narucujes iz EU nemas carine ni pdv, a imas par shoppova iz UK koji drze Kerastase.
Inace izvan EU je 160kn granica za to da ti paket ode na carinu i platis pdv (sto bi bilo oko 22-23 dolara, 21 euro).
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:50   #4750
Vec poduze vrijeme planiram kupiti Chronologiste le parfum en huile i sto puta se premisljam sto zbog cijene sto zbog mililitraze jel proizvode za kosu te vrste sporo trosim. Pa me zanimaju vasa iskustva koliko ste zadovoljne spomenutim proizvodom? Dali otezava kosu, kakav je sto se tice njege i koliko dugo se miris zadrzava?
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:35   #4751
Bok
Htjela bi pokoniti prijateljici neku masku za kosu ali malo sam se pogubila u linijama pa bi vas zamolila za preporuku.
Prijateljica je imala dva poroda u 15 mjeseci i dosta kose joj je otpalo, inace joj je kosa tanka i lomljiva, masno vlasiste, jos je stavljale neke lose pramenove pa je i to isusilo, inace se boja i koristi cesto peglu.
Ja koristim masku iz nutritive linije ali imam dosta drugaciju kosu, mislim da bi njoj bila prejaka?
Carte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 21:35   #4752
Probao netko novu liniju Aura botanica?
mmiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:53   #4753
Aurora Botanica anyone?
Astona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 01:24   #4754
Quote:
Astona kaže: Pogledaj post
Aurora Botanica anyone?
Ja sam isprodala, zadovoljna sam samo sa šamponom. Ustvari prezadovoljna, kosa škripi pod prstima i stvarno imas osjećaj da je čista, no ostatak mi je koma, mastim se
Sonja055 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:03   #4755
Kakvu kosu imaš?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 14:46   #4756
So, Aura Botanica. Isprobano ulje, regenerator i ulje u spreju.


Ulje - Concentre essentiel
Koristi se prije pranja kose ko maska/pakung. Super omekša kosu, ali dal se isplati na duge staze... Za tu cijenu radije kupiti nerafinirana, hladno prešana ulja pa ih izmiksati skupa. Ali onda niti jedno ne bi imalo lepu bočicu i natpis Kerastase.
Sastojci:



Regenerator - Soin fondamental
Dodatno pridonosi omekšavanju kose kaj je u mojoj knjižici odlično jer imam super tvrdu vodu, valjda je duplo gora od zagrebačke.
Mislim da se komotno može svrstati uz bok Nutritive liniji (daleko bolje od Nutritive maske).
Sastojci:



Ulje u spreju - Essence d'eclat
Može se koristit i prije i poslije sušenja, tak sam ga i stavila, super je... Lagano, ne masti, ne sljepljuje, ne otežava, daje super sjaj, u kombinaciji s prethodno dvoje jackpot.
Sastojci:



Sveukupno - linija je namijenjena "for dull, devitalized hair" - za oslabljenu, beživotnu kosu. Dodala bih i suhu; ne znam kak bi masnjikava reagirala, ali mislim da bi i cijela linija mogla odgovarati (uz pravilno korištenje, ne previše proizvoda sipat i tako to...). Ulje se ionak ispire šamponom, a ako stvarno čisti škripavo čisto, onda nema brige. Regenerator sigurno ne bi otežao ni zamastio, problem bi moglo biti ulje u spreju, ali ako bi ga se stavilo samo na suhu duljinu ko što upute kažu - mislim da ni tu ne bi bilo problema.
Eventualni problem bi mogao biti miris - sva tri proizvoda imaju sličan miris - nespecifičan za Kerastase. Isprobah maske iz Nutritive, Force Architect i Therapiste linija i sve tri imaju jako sličan miris, ovo je miljama daleko - nekak prirodno, drvenasto, po ruži... Na prvu jest jak, ali ostaje samo onaj od ulja u spreju - kasnije bude ful blag, slađi nego početno, ne znam ni sama... I zadržava se par sati iza pranja - tak da ako vam se na prvu ne svidi, cijelu liniju komotno frknut u koš za smeće.

Osobni dojam - jako mi se sviđa, ko si može priuštiti, treba.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 23:08   #4757
''Udomljavam'' Ciment Thermique (naravno uz naknadu ��) ako koja ima.. javite ��
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:22   #4758
Preporuke za kosu koja je nekad bila kovrčava ali se s godinam poprilično prorijedila i izgubila na volumen u i gustoći, sad ju stalno maltretiram figarom da liči na nešto i da se ti valovi donekle lijepo definiraju. Nešto da djeluje gušće i s više volumena naročito pri tjemenu i da jednostavno djeluje na donji dio koji je obično suh. Prvo sam probala cijelu Discipline liniju, ali mi je bila preteška za kosu i samo ju zaljepila za glavu, a maska mi nije bila dovoljno hranjiva. Nakon toga sam probala Desinfique šampon i Nutritive masku za tanku kosu, i Nectar Termique zbog tog čestog korištenja figara. S ovim zadnjim sam bila zadovoljna, ali nekako opet to nije bilo to....pa ako imate neke preporuke pliz help
ksenija00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:16   #4759
kerastase bain therapiste - ja ga imala, ali apsolutno ništa mi nije pomogao ..navdno pomaže samo u kombinaciji sa maskom iz te linije
hellagoodgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:51   #4760
koji proizvod ili kombinacija pomaže da oživi/zasjaji (vizualno i doslovno) slamu od kose (dakle nešto što je počesto tretirano bojom/blajhom/skidačima,... i rezultat je mrtva priroda... šišanje će doći na red a do tad bih dotičnoj poklonila to nešto za trenutni spas)?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.