Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 21:50   #6981
I ja sam stavio zadarsku školu .___. Znao sam da se jedna zove ahavci, ali nisam se sjetio koja...
wickedcoder256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:07   #6982
Ma ne mogu pogodit ništa... I onu pjesmu nisam znao ko je napisao pa sam bubnuo Ujević kada ono gledam Cesarić pa jbt. ono ko zna (ah nitko ne zna) ili kako je već išlo... Ako ne znam odgovor nema šanse
__________________
- Sasori of the red sand. -
GilZero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 19:32   #6983
Lmao, ja nijedno od tog troje nisam znao, sve pogađao i sve pogodio hahah.

Vraza sam zaokružio jer mi on jedini nije zvučao kao pjesnik nego kao lingvist, znam da je onaj Preradović pisao neke pjesme.. i ona dvojica isto neš su sigurno napisali.

Zagrebačku školu sam zaokružio jer mi oblik -ah u riječi vuče na slovenski, a zagorci pričaju kajkavski što je slično slovenskom.

Cesarića sam zaokružio za onu pjesmu jer sam mislio da su to Vagonaši.

Lijepo je biti glup i imati sreće.
Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:55   #6984
Quote:
Pen kaže: Pogledaj post
Lmao, ja nijedno od tog troje nisam znao, sve pogađao i sve pogodio hahah.

Vraza sam zaokružio jer mi on jedini nije zvučao kao pjesnik nego kao lingvist, znam da je onaj Preradović pisao neke pjesme.. i ona dvojica isto neš su sigurno napisali.
Kako Vraz nije pjesnik kad mu je najvažniji dio stvaralaštva lirika (Đulabije)

A Mihanović, koji je "sigurno neš napisao" je autor hrvatske himne
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:48   #6985
Došla rješenja na NCVVO stranici.
Ja riješio 92.5%, meni super
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:36   #6986
80% ali B razina, premda nije puno lakša od A razine. Očekivan rezultat, tako sam i prošle rješavao. Ali ono kad ti ubace 3 stiha neke pjesme i pitaju tko je autor. Wtf? Tko pamti pjesme napamet.
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:45   #6987
Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
80% ali B razina, premda nije puno lakša od A razine. Očekivan rezultat, tako sam i prošle rješavao. Ali ono kad ti ubace 3 stiha neke pjesme i pitaju tko je autor. Wtf? Tko pamti pjesme napamet.
A dobro, Povratak je antologijska pjesma. Neće sad staviti neku nepoznatu od Frana Krste Frankopana, ali pjesme tipa Utjeha kose, Povratak, Pjesma mrtvog pjesnika, Notturno, Majstore, ugasi svijeću, itd. ne vidim zašto ne bi stavili.
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 17:23   #6988
moze neko preporuciti neku knjigu ili nesto za nizu razinu,cisto da prodem malo da vidim kakvi ce zadatci biti
Johnny Bronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 20:26   #6989
Quote:
Johnny Bronson kaže: Pogledaj post
moze neko preporuciti neku knjigu ili nesto za nizu razinu,cisto da prodem malo da vidim kakvi ce zadatci biti
najbolje si uzmi trinomovu skriptu, oni su relativno dobro saželi ono što će biti i ono što se od nas traži na maturi
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 13:26   #6990
Osjeća li se još netko da je profulao sve što se profulati dalo?
I kolko se gleda za prolazak svakog dijela? Znam da za pozitivno treba napisat i test i esej, al jel prag za to 50% ili manje?
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 13:57   #6991
Maa idu mi na živce s onim tekstovima bez naslova i bez ičega i sad ti prepoznaj ko je to napisao

E i mene zanima je li esej manje od 50%, sad idem čitat kratke
ban zaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 15:42   #6992
Iako sam studentica, pisala sam hrvatski ponovo.

Meni je stvarno bilo malo vremena, ali stvarno premalo. Znaci 100 minuta za 80 zadataka i jos 10 tekstova procitati.
Ja sam puno izgubila na onom tekstu o onoj utvrdi (ili toranj neznam). Najvise cega mi je zao je sto nisam 5 pitanja odgovorila i to tamo gdje je polazni tekst (trebala sam barem nesto stavit).
Ovi tekstovi gdje trebas odgonetnut pisce su preglupi ali sam ipak imala srece i tocno odgovorila.

Iako smo ja i gramatika na vi nekako imam osjecaj da je gramatika bila mnogo laksa.
Kakve rezultate ocekujete?
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 16:18   #6993
Quote:
Tellurium kaže: Pogledaj post
Osjeća li se još netko da je profulao sve što se profulati dalo?
I kolko se gleda za prolazak svakog dijela? Znam da za pozitivno treba napisat i test i esej, al jel prag za to 50% ili manje?
Mene je taj feel sad počel prat nakon kaj sam malo pogledal odgovore na pitanja, tak da mislim da sam dost toga ubrljal (makar su mi pripreme bile rješavanje starih matura i u prosjeku sam imal nekih 60%).

Kolko ja znam, prag prolaznosti za nižu iz hrvatskog je 35% (i neš sitno manje za višu razinu). Ne znam jel teorija i esej zajedno idu u tih 35% ili odvojeno...
Systremor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 16:25   #6994
I esej i test trebaju biti pozitivni. Znaci ako netko ima 15% esej a 70% test onda automatski pada jer nije zadovoljio kriterije. Ako je netko imao 50% esej a 70% test (pozitivno i jedno i drugo) onda se uzima srednji prosjek te dvije ocjene i to je konačan prosjek.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 16:58   #6995
Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post
Iako sam studentica, pisala sam hrvatski ponovo.

Meni je stvarno bilo malo vremena, ali stvarno premalo. Znaci 100 minuta za 80 zadataka i jos 10 tekstova procitati.
Ja sam puno izgubila na onom tekstu o onoj utvrdi (ili toranj neznam). Najvise cega mi je zao je sto nisam 5 pitanja odgovorila i to tamo gdje je polazni tekst (trebala sam barem nesto stavit).
Ovi tekstovi gdje trebas odgonetnut pisce su preglupi ali sam ipak imala srece i tocno odgovorila.

Iako smo ja i gramatika na vi nekako imam osjecaj da je gramatika bila mnogo laksa.
Kakve rezultate ocekujete?
Gramatiku sam najviše fulala i to bezveze. Kad sam čitala ovo iz Gargantue bilo mi je podne (nikak skužit gdje su te j životinje )
Rezultat mi ovisi o tome kolko sam gramatike fulala i što mi je točno kod interpretacija, ali mislim da sam nakupila bar 40 bodova. Hrvatski mi nosi 0% pa mi krajnji rezultat nije tolko važan, ali opet, treba položit.

Quote:
Systremor kaže: Pogledaj post
Mene je taj feel sad počel prat nakon kaj sam malo pogledal odgovore na pitanja, tak da mislim da sam dost toga ubrljal (makar su mi pripreme bile rješavanje starih matura i u prosjeku sam imal nekih 60%).

Kolko ja znam, prag prolaznosti za nižu iz hrvatskog je 35% (i neš sitno manje za višu razinu). Ne znam jel teorija i esej zajedno idu u tih 35% ili odvojeno...
Ma ja sam već na testu shvatila da sam zbrljala. Gramatiku sam ponovila al se svejedno svela na intuiciju i odgonetavanje logikom. Nikako da se sjetim pravila. Rješavala sam i ja stare mature i imala 80+%, ali sumnjam da će tako lijepo i ova ispast.

Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post
I esej i test trebaju biti pozitivni. Znaci ako netko ima 15% esej a 70% test onda automatski pada jer nije zadovoljio kriterije. Ako je netko imao 50% esej a 70% test (pozitivno i jedno i drugo) onda se uzima srednji prosjek te dvije ocjene i to je konačan prosjek.
Da, ali je li prolazak 50% i na testu i na eseju ili 30-35% i na jednom i na drugom? Dosad su zasebno bodovali pa zbrajali bodove, a ako to naprave i ove godine sa 50% za svaki dio, onda će hrvatski imat najviši prag, zar ne?
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 18:50   #6996
Znači na popisu je 14 esejskih djela. Pod brojem 5 pise Hrvatsko pjesnistvo (Matos, Cesaric, Pupacic, Mihalic) da li se samo oni mogu pojavit ili se mogu jos neki drugi? Pitam zato što sam negdje vidjela u zagradi tri tocke pa da nas nebi zapalo neko žnj djelo hrv. pjesnistva.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 19:06   #6997
A koda ti kaj znači i to što su naveli kad svejedno ne znaš koje će pjesme bit, tu samo ponovi one stilske figure da znaš interpretirat pjesmu i to ti to...

Hebem ti ovaj "kratki"https://www.lektire.hr/zlocin-i-kazna/
I ovdje ti svejedno niko nikom ne odg na pitanja
ban zaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 22:21   #6998
Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post
Znači na popisu je 14 esejskih djela. Pod brojem 5 pise Hrvatsko pjesnistvo (Matos, Cesaric, Pupacic, Mihalic) da li se samo oni mogu pojavit ili se mogu jos neki drugi? Pitam zato što sam negdje vidjela u zagradi tri tocke pa da nas nebi zapalo neko žnj djelo hrv. pjesnistva.
Uz njih se može pojavit još i Šimić, on je zasebno naveden sa zbirkom Preobraženja. Svi profesori hrvatskog koji su mi predavali (konstantno ili na zamjeni) rekli su da drže fige da ne bude pjesništvo, ali da će u slučaju da bude vjerovatno biti neka antologijska pjesma. Ako već mora bit pjesništvo, osobno se nadam Cesariću.
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 23:06   #6999
Hvala puno.
Puno srece sutra.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 23:45   #7000
knjizevnost je bila dosta teza u usporedbi s prijasnjim ispitima a gramatika se islo najvise na pogadanje.sve u svemu oko nekih 70%.
Hear me roar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.