Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 12:25   #61
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Osobno ne bih mijenjao prava, ali bih mijenjao broj zastupnika.

1 predstavnik srpske manjine
1 predstavnik svih ostalih manjina
1 predstavnik dijaspore
A zasto bi, po tebi, srpska manjina trebala biti privilegirana u odnosu na ostale i izdvojena iz "ostalih manjina" tako da bi onda uvijek imala zagarantirano mjesto u Saboru, a "ostali" neka se tuku medjusobno za to jedno. Zbog cega se sve manjine ne bi borile zajedno za to jedno (ili dva, kolilko vec) mjesto u Saboru? Cemu to proteziranje Srba, na racun cega?
John_Wayne is offline  
Old 11.05.2017., 18:01   #62
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A zasto bi, po tebi, srpska manjina trebala biti privilegirana u odnosu na ostale i izdvojena iz "ostalih manjina" tako da bi onda uvijek imala zagarantirano mjesto u Saboru, a "ostali" neka se tuku medjusobno za to jedno. Zbog cega se sve manjine ne bi borile zajedno za to jedno (ili dva, kolilko vec) mjesto u Saboru? Cemu to proteziranje Srba, na racun cega?
Ne račun toga što ih ima više nego svih ostalih zajedno. Vrlo shvatljivo neopterećenim ljudima.

Protežiranje Srba
KLCCLK is offline  
Old 11.05.2017., 19:36   #63
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Promijeniti Ustav, ukinuti pojmove nacionalnih manjina, državu iz nacionalne definirati kao građansku državu svih građana, bez ikakvih pitanja o nacionalnosti na bilo kakvim obrascima, popisu stanovništva i sl.
Ja sam za ovakvo rješenje. 11 zastupnika manjine i dijaspore treba ukinuti.

Dijaspori treba ukinuti pravo glasa.

Pravo glasa treba imati svaki državljanin RH sa prebivalištem u RH. Biračka mjesta van RH bi trebalo ukiniti. Ako nisi na izborni dan u RH, jbg., drugi puta više sreće.
DJTcro is offline  
Old 11.05.2017., 20:51   #64
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ja sam za ovakvo rješenje. 11 zastupnika manjine i dijaspore treba ukinuti.

Dijaspori treba ukinuti pravo glasa.

Pravo glasa treba imati svaki državljanin RH sa prebivalištem u RH. Biračka mjesta van RH bi trebalo ukiniti. Ako nisi na izborni dan u RH, jbg., drugi puta više sreće.
pa ti si na jednoj temi za ukidanje manjina, a ovdje bi im još i povećao broj mjesta u Saboru.
I što ukidanjem 3 mjesta dijaspori i povećanjem mjesta manjinama za isti broj?
Time samo manjinama daješ još veći utjecaj na formiranje saborske većine, pazi 11 mjesta od 76 koliko je potrebno za većinu.
vojvo is offline  
Old 11.05.2017., 21:31   #65
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Promijeniti Ustav, ukinuti pojmove nacionalnih manjina, državu iz nacionalne definirati kao građansku državu svih građana, bez ikakvih pitanja o nacionalnosti na bilo kakvim obrascima, popisu stanovništva i sl.

Izmijeniti izborni zakon, uvesti stotinjak izbornih okruga koji biraju svog predstavnika u Hrvatski sabor, može first-past-the-post (kao u Britaniji) ili pak uvesti i drugi krug. Ove gluposti za uhljebe s 14 imena na listi izbaciti što prije.
Ovaj stav se i meni svidja. Gradjansko drustvo bez ikakvih nacionalnih manjina.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 11.05.2017., 21:56   #66
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ja sam za ovakvo rješenje. 11 zastupnika manjine i dijaspore treba ukinuti.

Dijaspori treba ukinuti pravo glasa.

Pravo glasa treba imati svaki državljanin RH sa prebivalištem u RH. Biračka mjesta van RH bi trebalo ukiniti. Ako nisi na izborni dan u RH, jbg., drugi puta više sreće.
Potpuno se slažem. Iskustvo je pokazalo da nam manjine dovode ljude koji se uvijek priklanjaju vladajućima i 25 godina su to isti etno bizmismeni.

Onaj tko ne živi u Hrvatskoj (pa još ni generacijama) i ne plaća tu porez nema što odlučivati o Hrvatskoj. Ista stvar se odnosi na Hrvate u BH. Sorry, živiš u drugoj državi i nemaš pravo na nikakve mirovine koje ja plaćam.

Da ne govorim o utjecaju na podržavanje ustašije i fašizma u ime nas koji se toga sramimo i preziremo.
iskra01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.