Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2004., 12:01   #41
Koliko dugo se čeka na rješenje o oslobađanju od plaćanja poreza za kupnju prve nekretnine ? Sve sam papire skupila i predala u PU (bila i u općini na procjeni) još početkom 12-tog mjeseca i još ništa. Polako me to zabrinjava
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 12:04   #42
Strpi se Mi isto jos nismo dobili (papiri predani u 12. mjesecu). Culi smo da su neki rjesenje dobili tek za pola godine, pa i vise.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 12:08   #43
Odmah mi je lakše, znači nisam jedina Strpljen, spašen !
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 14:20   #44
Quote:
duda kaže:
Koliko dugo se čeka na rješenje o oslobađanju od plaćanja poreza za kupnju prve nekretnine ? Sve sam papire skupila i predala u PU (bila i u općini na procjeni) još početkom 12-tog mjeseca i još ništa. Polako me to zabrinjava
mi smo predali zahtjev pocetkom devetog mjeseca prosle godine, 24.09. me nazvao covjek iz PU i rekao mi tocni iznos koji trebam platiti, koliko sam oslobodjena i sl; samo rjesenje je stiglo par dana kasnije (porez je placen pocetkom desetog)

radi se o zagrebu i kupnji novog stana
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 15:35   #45
Dobila rješenje o oslobođenju od plaćanja poreza
Trebalo im je 2,5 mjeseca, ali sad je konačno tu i lakše se diše
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 15:57   #46
Mi jos nismo nis dobili ali ocekujemo svaki dan. Naime, poslali su ga na - staru adresu, u drugi grad. Nazvali smo i pitali sto s tim (jer to naravno ne mozemo podignuti), pa su rekli da ce im se vratiti i da ce ponovo poslati na novu adresu. Pa sad cekamo....
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 20:10   #47
Quote:
duda kaže:
Koliko dugo se čeka na rješenje o oslobađanju od plaćanja poreza za kupnju prve nekretnine ? Sve sam papire skupila i predala u PU (bila i u općini na procjeni) još početkom 12-tog mjeseca i još ništa. Polako me to zabrinjava
ja sam sve rijesio u roku od dva mjeseca
mrsavipas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 15:26   #48
Konačno - 2,5 mj. - OSLOBOĐENJE
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 16:49   #49
Ja sam predao zahtjev u Zaprešiću u poreznu upravu i gotovo je bili za dva tjedna (oslobođenje i sve to). Mislim da to najviše ovisi o ažurnosti činovnika.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 10:33   #50
zagreb - od predaje papira do rješenja - mjesec dana.

i pohvala - vrlo ljubazno osoblje na šalterima porezne uprave!
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 11:11   #51
Hm.. mislim da je vrijeme da se zabrinem.. ja sam predao prije godinu dana i još nisam dobio nikakvo riješenje
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 08:11   #52
Promjena prebivaljišta za sve?

Da li je potrebno promijeniti prebivaljište za sve članove moje uže obitelji ili je dovoljno da to napravim samo ja pošto je nekretnina od 38m2, a za jednu osobu je oslobođenje do 50 m2???
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 09:27   #53
Molim pomoc,

Suvlasnik sam stana u kojem trenutno zivim u 1/3.
Stan ima 80 m2. Sad kupujem stan u kojem planiram sama zivjeti
pa me zanima dali se mogu osloboditi za placanje poreza za dio stana jer trenutno nemam stambenog prostora od 50 m2 u vlasnistvu?
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 09:35   #54
Možeš biti oslobođena za kupnju stana. Ako novi stan prelazi 50 m2, plaćaš porez samo na ono preko 50 m2.

O tome detaljnije na:
http://www.pu.mfin.hr/
 
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 14:09   #55
Ja imam nekretnine u vlasništvu, konkretno zamljišta naslijeđena nakon smrti oca. Nemam stan ili kuću u vlasništvu, živim u obiteljskoj kući koja je pripala majci u cijelosti. Da li prilikom kupovanja stana imam pravo na osobođenje od poreza?
Sila necista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 12:28   #56
zahtjev za osl. od poreza

Kupoprodajni ugovor ovjeren kod javnog biljeznika 22.3. ali jos nismo podnijeli zahtjev ni promijenili prebivaliste. Inace nam prebivaliste jos izvan Zg, a kupili smo stancic u Zg.
Je li moguce ipak dobiti oslobodjenje od poreza ako se prjedje taj rok od 30 dana?
 
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 20:14   #57
Meni je nedavno tata umro i kada bude ostavinska rasprava, stan će pripasti mami i meni. E, sad. Najvjerovatnije ćemo stan morati prodati jer su nam režije prevelike, pa razmišljamo o tome da bismo kupile manji stan, tj. dva - u jednom bismo živjele,a drugi iznajmljivale.

Kako ide s porezom u ovom slučaju?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 22:51   #58
khm khm... kašljuc, kašljuc

samo privlačim pažnju ponovo na svoje pitanje, najte zamerit
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 16:55   #59
a jel se plaća porez ako dobijes nekretninu u ostavštini?
i kad prodas tu nekretninu da bi kupio drugu?


dodano: sad sam na http://www.pu.mfin.hr/cd/index.htm procitala da se dohocima ne smatraju 2.3. nasljedstva i darovanja, , ali ne znam jel to postaje oporezivo onog trenutka kd se to proda i krene u kupnju druge nekretnine
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 01:29   #60
Quote:
Chloe kaže:
Meni je nedavno tata umro i kada bude ostavinska rasprava, stan će pripasti mami i meni. E, sad. Najvjerovatnije ćemo stan morati prodati jer su nam režije prevelike, pa razmišljamo o tome da bismo kupile manji stan, tj. dva - u jednom bismo živjele,a drugi iznajmljivale.

Kako ide s porezom u ovom slučaju?
Porez na promet nekretnina od 5% placa kupac. Ako on ima pravo na oslobodjenje onda tim bolje za njega. I vi cete platiti porez na promet nekretnina kad budete kupovale stanove. Mozda mozete izbjeci porez na promet za jedan od tih stanova
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.