Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2016., 17:16   #941
Ti se da raspisati tvoju procjenu troškova za stavku 1. - kupaonica cca 10m2?

Po mojoj procjeni, to je cca 35m2 pločica po, recimo, 100kn/m2 + postavljanje + ljepilo= 200kn/m2 , ukupno 7000kn.
Tuš kada, školjka, kotlić umivaonik cca 3500kn (može i za 1200, a može i 12000+), pipe neka su 700 kn (opet, od-do je jako široko) , razvod instalacije 2000kn, postavljanje sanitarija 1000kn.

Razbijanje stare kupaonice sa čupanjem stare instalacije je valjda 1 dan nkv posla, pretpostavljam ne više od 500kn, zidarski popravci max 2 dana - neka je 1500 kn.

Električar valjda ne bi smio biti preko 1000 kn.

Dakle, po mojoj procjeni, 17-ak tisuća kuna bi moralo biti dovoljno, s izborom osrednjih pločica, sanitarija i armatura.

Za pljuvanje po kalkulaciji - spreman!
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 09:07   #942
a od 20000-25000 kn prije 25 u tvojoj kalkulaciji fali jos i materijal za prvu fazu vode, sitni materijal za montazu sanitarija kojeg se nakupi 800kn a ne vidis gdje, tus kada i kabina je moszda malo prejeftina, barem cca 2800kn, nema el. bojlera, onda jos drzaci za rucnike i tako neke sitnice i hop- evo te na 25.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 12:07   #943
Ja upravo radim kupaonicu, komplet sve sa izmjenom cijevi. 3, 5m2 rad ce me doci oko 13000 kuna, materijal oko 8-9000.
Plocica ce biti oko 25m2.
Bojler je skup Aristonov, ostalo se nadje pristojnih cijena.

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:17   #944
Evo ja, nakon dugih 10 mjeseci, zavrsavam sa adaptacijom staroga stana od 112 kvadrata u centru Zagreba.

Stan je bio u originalnom stanju iz 1932. godine kada je gradjen (jedna pec na drva u kuhinji, dvije kaljeve peci u sobama, zice od struje opletene tkaninom, drvenina u totalnom raspadu, svi zidovi "ausvinkl", zbuka pocela otpadati u coskovima, drveni grednik skroz propao i td.

Uzimao sam pojedinacne majstore i potrosio puno vremena (a i zivaca) i rezultat je ca 220 EUR/ kvadrat kompletan stan.

U to je ukljucena kompletna izmjena stolarije novom PVC Salamander (vodite racuna da su tu 3 trostruka prozora sa roletama na izbacaj + balkonska vrata i jos 4 prozora).
Kompletno centralno grijanje (Viessmann) i to kondenzacijski bojler (jer su takvi propisi jedino u HR) koji je trazio i sanaciju dimnjaka (i kostao duplo skuplje od turbo-bojlera) sa ugradnjom svih cijevi u zidove i podove, podno grijanje u kupaonicama, kompletne dvije kupaonice sa konzolnim zahodima, Geberitima, jednom kadom i jednom tus-kadom.
Kompletna struja (jaka i slaba) sa ukupno 192 sto prikljucna mjesta sto prekidaca, djelom spustene stropove, izmjestanje vise zidova i gradnja novih, 4 x nova vrata, obrada drvenine na starim vratima sa izmjenom svih stakala, kompletna LED rasvjeta cijeloga stana (i balkona)sa dimanjem u nekim prostorijama, sanacija podova, sanacija svih zidova ljepilom i mrezicom....galerija u jednoj od soba (jer stan ima visoke stropove), ugradjeni su zvucnici u spostene stropove u kupaonicama i dnevnoj sobi...

Plocice su bile izmedju 160 i 200 kn/m2, cisto radi orjentacije. Struje sam dosta napravio sam tako da sam tu puno ustedio, takodjer sam dosta radio na rusenju i iznosenju sute koje je bilo u nevjerojatnom kolicinama (po mojoj racunici oko 6 toneasute sam iznio sa drugoga kata).

I u cijeni je i 7,5 metarska kuhinja sa svim aparatima koja je sama odnijela 30.000 kuna.

E sad, ne pisem ovo da bi se hvalio nego da bi potaknuo sve one koji su imali spretni, imaju volje i nesto znanja da krenu u adaptaciju bez angaziranja "junior developera" koji ce vam odnijeti pola love da bi "kljucem u ruke" predali stan u nikako boljem stanju nego sto bi bio da sami radite sa pojedinacnim majstorima.

Naravno, vrijeme je bitno i priznajem da je 10 mjeseci puno vremena ali kada vidim da sam ustedio dvadesetak tisuca EUR, 2000EUR/mjesecno mi je dobra placa za utrosen trud i zivce.

Takodjer, bitno je biti praktican i znati barem nesto o gradnji ali i ako angazirate "junior developere" opet je preporucløjivo nesto nauciti unaprijed jer vas i oni mogu zavaljati.

Ako netko ima neko pitanje, rado cu odgovoriti ako mogu jer sam dosta toga naucio u ovoh 10 mjeseci.

Zadnje uređivanje Uhkolikoposla : 05.12.2016. at 12:41.
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 15:30   #945
znači da je moja pretpostavka od 250 eura ok ? (sam si radio struju ? )
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:14   #946
Svaka čast na obavljenom poslu.
Ovako zvuči super cijena za 220eura po m2, puno se uštedilo sa sam svoj majstor.

Mene zanimaju cijene materijala za radove struje i instalacija?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 09:44   #947
Struju sam vecinom radio sam ali sam imao i majstora koji je stavio plocu i prekontrolirao moj rad.

Sto se cijene struje tice, koristio sam TEM Catez modularne uticnice/prekidace koji su ista stvar kao i Vimar ali puuuuuno jeftinije. Sve se naravno kupuje u Mar-Miru gdje je zaista sve jeftino.

Ali mozes ici i sa vulgaris uticnicama i prekidacima samo sto razlika u cijeni nije vise tako velika od kada je na trziste dosao TEM.

Racunaj da je meni trebalo ca. 10.000 KN materijala sto ukljucuje sve uticnice, prekidace, kablove i plocu (sa dvije fidovke).
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:13   #948
Quote:
Uhkolikoposla kaže: Pogledaj post

, sanacija podova, sanacija svih zidova ljepilom i mrezicom....galerija u jednoj od soba (jer stan ima visoke stropove),
i.
Na koji način si sanirao podove?
Dali si negdje otukao žbuku do cigle ili sve samo ljepilom i mrežicom presvukao?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 21:05   #949
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Na koji način si sanirao podove?
Dali si negdje otukao žbuku do cigle ili sve samo ljepilom i mrežicom presvukao?
Vecina ljepilo i mrezica a na mjestima gdje je zbuka bila zaista losa smo otukli i pozbukali.

Pod je izniveliran zelenim stirodurom i osb plocama u dva sloja, u dva smijera (preklapanjem).
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 21:12   #950
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Cjena ti je tolika jer se radi o samo 4m2.
Inače je izrada glazure u pola te cijene, tako da rušenje može biti samo manje. Čupati glazuru može svaka budala, zagladiti ne može.


Odmah definiraj odvoz i zbrinjavanje otpada, 80,0 x 0,05 =4m3 materijala, kad dodaš rastresitost imaš barem 6m3 materijala za odvesti. Čitaj, pun veliki kamion.

Ako razmišljaš uzeti nekog po dnevnici, uzmi neke studente s iskustvom u baušteli. A kamion osiguraj sam.
Ja sam trpao u vrece i nosio van sam a na Njuskalu sam pronasao covjeka sa kombijem koji bi dosao, ukrcao vrece i sve odveo za 150 kuna po turi. Jedino mu je kapacitet kombija ogranicen zbog tezine ali opet se isplati.

Vrece isto nadjes na Njuskalu
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 14:47   #951
Quote:
Uhkolikoposla kaže: Pogledaj post
Struju sam vecinom radio sam ali sam imao i majstora koji je stavio plocu i prekontrolirao moj rad.

Sto se cijene struje tice, koristio sam TEM Catez modularne uticnice/prekidace koji su ista stvar kao i Vimar ali puuuuuno jeftinije. Sve se naravno kupuje u Mar-Miru gdje je zaista sve jeftino.

Ali mozes ici i sa vulgaris uticnicama i prekidacima samo sto razlika u cijeni nije vise tako velika od kada je na trziste dosao TEM.

Racunaj da je meni trebalo ca. 10.000 KN materijala sto ukljucuje sve uticnice, prekidace, kablove i plocu (sa dvije fidovke).

Hvala,
znači TEM Catez je neka viša srednja klasa ili? Najbolji omjer cjene i kvalitete?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:50   #952
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Hvala,
znači TEM Catez je neka viša srednja klasa ili? Najbolji omjer cjene i kvalitete?
Nema tu puno filozofije. AKo ides na modularne uticnice/prekidace, TEM Catez je apsolutni best buy, sto zbog cijene a sto zbog dostupnosti svega.

Ako ides na obicne, onda nemam savjet jer te nisam niti gledao ali vjerujem da ces proci jeftinije ali neces moci adekvatno rijesiti mjesta gdje trebas puno prekidaca i uticnica (ako takva mjesta imas) jer ce izgledati ruzno
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 19:27   #953
hvala
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:31   #954
pozdrav svima, zna li netko koliko otprilike firme koje rade adaptacije stanova po principu ključ u ruke naplaćuju informativni izlazak na teren radi procjene radova i cijene? u pitanju je stan u centru zg-a, 68 kvadrata.

ima li netko preporučiti neku pouzdanu takvu firmu s ok cijenama?
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 17:57   #955
Nula kuna. Agram communitas preporucam

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 20:17   #956
to vrijedi za sve takve firme ili? jel izlaze na teren i vikendom?
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 21:26   #957
Kupili smo stan i nismo sigurni imamo li dovoljno za adaptaciju. došla su nam do sada dva meštra i jedan je pukao cifru od 80,000-100,000kn, bez troškovnika ikakvog, a jedan je samo klimao glavom i rekao da će poslat naknadno.
Molim pomoć prije nego šta nas oderu :/

Stan je 58m2, zgrade iz '59 a nadograđeno '89. Split.
Moramo sljedeće:
1. Skidanje parketa 35m2 i podnih pločica 23m2 + zidnih 20m2
2. Rušenje pregradnog zida od 15m2 i građenje novog 10m2
3. Sanacija poda (ili novi estrih ili niveliranje?)
4. Žbukanje zidova i stropova cca 260m2
5. električne i vodovodne instalacije (cca 50-ak prekidača, a wc je cca 5m2)
6. postavljanje pločica (30x60cm u wc-u i 15x90cm za ostatak stana)
7. ugradnja blindo vrata + 3 sobna vrata

Zanima nas samo cijena rada (s njegovim materijalom kao ljepilo, itd.) Imamo već pločice i sanitarije.
PookiePie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 23:49   #958
ako pitaš za njegovu ponudu- ne znam. ali bi mogla biti 7000 eura, ovisi o kvaliteti protuprovalnih vrata
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 10:42   #959
Obnoviti ili srusiti - stara kuca od blata i slame

Pozdrav
Rusiti ili obnoviti 12x5m. Gradjena od drvene konstrukcije koja lezi na niskom zidicu od sad vec vlaznih cigli a zidovi su ispunjeni sibljem, blatom...Podovi su zeznuti jer je samo beton nasut na tlo pa pusta vlagu.
Krov ima goli crijep prema tavanu.
Rado bi kucicu obnovio a ne rusio, no od kuda krenuti? Drvo trebam zastiti od crva....
Fasada ce biti od poluoblica 17cm visine da izgleda kao drvna kuca.
Prilazem sliku, ostale linku ispod i hvala na savjetima.

http://i244.photobucket.com/albums/g...a/DSC_1407.jpg

http://s244.photobucket.com/user/folerx/slideshow/kuca

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.01.2017. at 12:14. Reason: prevelika fotografija - pogledati pravila
foler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 11:05   #960
Provjeri da li je kuća "u papirima"!
Ako nije onda ju službeno "unesi".
Kuća je prilično na here - nagnula se tako da baš nema nekoh efekta popravak!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.