Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2005., 22:24   #1
aikido

aikido?
malisan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 23:34   #2
Tema o tome koliko hoćeš... Bolje napiši nešto pametno prije nego ti je zatvore
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 03:31   #3
Re: aikido

Quote:
malisan kaže:
aikido?
Da? Imaš li kakvo pitanje? Primjedbu?...

Ima već tema.....:
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=80963
Još jedna
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=39410
i još jedna
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=27467
i tako dalje...
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=22050
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=7735
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 23:49   #4
hahaha
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 01:41   #5
Quote:
Afrofeet kaže:
hahaha
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 01:48   #6
Quote:
Toco1980 kaže:
dobro dečki kaj je vama? jedan se kesi a drugi se čudi? jeste li vi možda na hašišu?
Breskvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 07:34   #7
Ima'l ovdje ljudi koji treniraju? Bilo koji stil...?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 12:26   #8
aikido

Što mislite o aikidu?
malisan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 13:29   #9
....to pitaš zbog toga što bi se time bavio ili...?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 20:20   #10
Re: aikido

Quote:
malisan kaže:
Što mislite o aikidu?
Bezveze. Neupotrebljivo.
__________________
da li je ubojica jedan ili ih je možda dvoje
Tapirče is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 20:32   #11
Re: Re: aikido

Quote:
Tapirče kaže:
Bezveze. Neupotrebljivo.
Da je bezveze onda ne bi postojalo i nitko ga ne bi vježbao.

A ljudima je uvijek bezveze sve ono što ne žele ili ne mogu razumijeti, a što je najgore niti se trude razumjeti.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 20:47   #12
Re: Re: Re: aikido

Quote:
Toco1980 kaže:
Da je bezveze onda ne bi postojalo i nitko ga ne bi vježbao.

A ljudima je uvijek bezveze sve ono što ne žele ili ne mogu razumijeti, a što je najgore niti se trude razumjeti.
Bezveze se odnosi na praksu. Da li je to lijepo i ispravno sa nekog drugog aspekta to ne znam. Ali to u real time situacijama ne funkcionira i amen. Barem ne u vecini slučajeva. Pa sad ti pričaj kolko te volja.
__________________
da li je ubojica jedan ili ih je možda dvoje
Tapirče is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 22:29   #13
Re: Re: Re: Re: aikido

Quote:
Tapirče kaže:
Bezveze se odnosi na praksu.
Znači, praksa je bezveze? Ili vježbanje? Što onda nije bezveze? Ultimate fight možda?

Quote:
Tapirče kaže:
Ali to u real time situacijama ne funkcionira i amen. Barem ne u vecini slučajeva.
Funkcionira (znam iz osobbog iskustva). I nije stvar u vještini već u tome koliko sebe daš u vještinu. Kao što brz i skup auto ne znači nužno da onaj koji njime upravlja mora nužno biti dobar vozač.

Koliko često si u životu doživio konfliktnu situaciju? Rješavaš li svaki konflikt u životu tehnikama borilačkih vještina? Koliko puta te netko u životu napao? Ili si ti možda napao nekoga u obranu svojih "ispravnih" stavova?...
Quote:
Tapirče kaže:
Pa sad ti pričaj kolko te volja.
I ti isto.

Usput, što treniraš, gdje, i koliko dugo?

Prijateljski savjet: Ako ti se nešto ne sviđa, nitko te ne sili da iznosiš svoje negativne (da ne kažem omalovažavajuće) stavove. Zadrži to za sebe. Najlakše je za nešto reći da je bezveze. Za to ne treba biti pametan. Dovoljan je ego.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 23:20   #14
kak to da još nije netko optužio Tapirče da je Profesor ili Che pa de su oni dežurni paranoičari
Breskvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 23:57   #15
evo ja cu optuzit sam sebe.

satter je ustvari che!!!
i profesor isto!!!
ma u biti ja sam BOG pa mogu biti tkogod pozelim.

a sto se tice rasprave o aikidu, nije bitna borilacka vjestina bitan je borac.
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 00:23   #16
Re: Re: Re: Re: Re: aikido

Quote:
Toco1980 kaže:
Znači, praksa je bezveze? Ili vježbanje? Što onda nije bezveze? Ultimate fight možda?

Funkcionira (znam iz osobbog iskustva). I nije stvar u vještini već u tome koliko sebe daš u vještinu. Kao što brz i skup auto ne znači nužno da onaj koji njime upravlja mora nužno biti dobar vozač.

Koliko često si u životu doživio konfliktnu situaciju? Rješavaš li svaki konflikt u životu tehnikama borilačkih vještina? Koliko puta te netko u životu napao? Ili si ti možda napao nekoga u obranu svojih "ispravnih" stavova?...
I ti isto.

Usput, što treniraš, gdje, i koliko dugo?

Prijateljski savjet: Ako ti se nešto ne sviđa, nitko te ne sili da iznosiš svoje negativne (da ne kažem omalovažavajuće) stavove. Zadrži to za sebe. Najlakše je za nešto reći da je bezveze. Za to ne treba biti pametan. Dovoljan je ego.
Nije mi bila namjera omalovažavati. Samo iznosim svoje mišljenje to je sve. Konfliktnih situacija sam doživio ajmo reć dosta(na svoju žalost) i to ne mislim verbalnih. Neke od tih situacija su bile i poprilično krvave i nerado ih se sjećam tim više što sam i ja bio taj koji je bio krvav. Zato sam i rekao da mislim da aikido ne funkcionira u praksi, barem ne u većini slučajeva, na ulici. Takvo je moje iskustvo, tvoje je možda drugačije, ne znam. Inače trenirao sam tajlandski boks dosta dugo, ali to sad uopće nije bitno. Ako je zazvucalo kao da vrijeđam, ispričavam se, moj stil pisanja je ponekad malo sirov. Nije mi to uopće bila namjera.
__________________
da li je ubojica jedan ili ih je možda dvoje
Tapirče is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 09:42   #17
Re: Re: Re: Re: Re: Re: aikido

Quote:
Tapirče kaže:
Nije mi bila namjera omalovažavati. Samo iznosim svoje mišljenje to je sve. Konfliktnih situacija sam doživio ajmo reć dosta(na svoju žalost) i to ne mislim verbalnih. Neke od tih situacija su bile i poprilično krvave i nerado ih se sjećam tim više što sam i ja bio taj koji je bio krvav. Zato sam i rekao da mislim da aikido ne funkcionira u praksi, barem ne u većini slučajeva, na ulici. Takvo je moje iskustvo, tvoje je možda drugačije, ne znam. Inače trenirao sam tajlandski boks dosta dugo, ali to sad uopće nije bitno. Ako je zazvucalo kao da vrijeđam, ispričavam se, moj stil pisanja je ponekad malo sirov. Nije mi to uopće bila namjera.
U redu. Ja svakome dajem pravo na mišljenje. Ako ti se aikido ne sviđa, u redu, stvar ukusa, o tome se ne raspravlja.

Što se tiće praktične pimjene, evo, konkretno, mene je jednom bez razloga napala jedna pijana 15 godišnjakinja. Pokušala me nekoliko puta udariti šakom u glavu (naravno nije uspjela već je završila na zemlji imobilizirana). Znam da to nije neki spektakularan slučaj (tipa 3 kršna mlada pa sam ih skršio da nisu znali što se desilo), ali je u mom sučaju aikido savršeno poslužio svrsi. Ja sam izbjegao eventualno slomljen nos, a ona prošla bez ikakvi ozlijeda.

Nekoliko drugih konfliktnih situacija (koje su mogle isto rezultirati fiičkim nasrtajem) riješio sam verbalno. (Danas se s tim likovima pozdravljam)

Borilačka vještina je, ili bi barem trebala biti i način života, ne tek nešto za umlaćivanje potencijalnih napadača. Mislim da je aikido upravo to.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 11:48   #18
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aikido

Quote:
Toco1980 kaže:
U redu. Ja svakome dajem pravo na mišljenje. Ako ti se aikido ne sviđa, u redu, stvar ukusa, o tome se ne raspravlja.

Što se tiće praktične pimjene, evo, konkretno, mene je jednom bez razloga napala jedna pijana 15 godišnjakinja. Pokušala me nekoliko puta udariti šakom u glavu (naravno nije uspjela već je završila na zemlji imobilizirana).
Zar ti stvarno misliš da takva situacija može bit mjerodavna?
Mislim, za pijanu klinku ti nit ne treba bas neko pretjerano znanje borilacke vjestine. Barem meni ne.
Ovo za nacin zivota se slazem, to je super, ali dobar nacin zivota ti ne pomaze u situacijama kad dolazi do frakture lubanje.
__________________
da li je ubojica jedan ili ih je možda dvoje
Tapirče is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 13:09   #19
aikido

Quote:
Tapirče kaže:
Zar ti stvarno misliš da takva situacija može bit mjerodavna?
Mislim, za pijanu klinku ti nit ne treba bas neko pretjerano znanje borilacke vjestine. Barem meni ne.
Mora li uopće ulična tučnjava biti mjerodavna za ocjenjivanje vještina, bez obzira o kojoj se radi? Ili borba u ringu? Znači li ako netko tko trenira neku vještinu i izgubi borbu da ta vještina ne valja?

Ja sam naveo svoj doživljaj kao primjer. U 99% slučajeva će te prije napasti neka pijana budala nego neki mastor neke vještine. Moj bratić je neko vrijeme išao na ay Tai i rekao mi da je tek na treningu shvatio što on može nekome učiniti udarcem. Tako da se i postavlja pitanje ne što bi netko mogao tebi učiniti ako te napadne nego i što bi ti svojom vještinom mogao učiniti njemu. A je li se isplati nekog imati na duši zbog nekoliko uvreda i povrijeđenog ponosa? Mislim da ne.
Quote:
Tapirče kaže:
Ovo za nacin zivota se slazem, to je super, ali dobar nacin zivota ti ne pomaze u situacijama kad dolazi do frakture lubanje.
Dobar način života ti može pomoći da do takvih situacija uopće ne dođe ili da ih bude što manje.

Ne razumijem ljude koji za sve loše stvari krive okolinu, a za neke stvari mogu biti krivi i oni sami....

A ako stvarno "zagusti", bolje je (i uopće nije sramota, kao što neki misle) pobjeći i spasiti glavu nego ići u nekakvu tučnjavu i riskirati glavu da bi se spasio ego (i eventuualno išlo kokazivati nekakvu "superiornost" neke vještine). Nek onaj bude faca jer te "preplašio", a ti zato budi pametan jer si sačuvao živu glavu.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 13:31   #20
Re: Re: Re: Re: Re: Re: aikido

Quote:
Tapirče kaže:
mislim da aikido ne funkcionira u praksi, barem ne u većini slučajeva, na ulici. Takvo je moje iskustvo,
Tko zna zbog čega đapanezerski panduri onda tešu Aikido (Yoshinkan). Ali može biti da je samo zbog folklora.

A koje je, zapravo, tvoje iskustvo sa Aikido-om?
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.