Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 12:45   #6581
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Meni jučer montirali Toshibu Suzumi. Uzela sam ju u Ferležu http://ferlez.hr/ i ne samo da je cijena klime bila najpovoljnija već je usluga montaže bila odlična.

Došli su u točno dogovoreno vrijeme, pomaknuli namještaj, pokrili podove i nevjerojatno uredno sve ostavili. Za svaku preporuku!
Koliko je bila cijena monraže?
zekee is offline  
Old 28.06.2017., 13:05   #6582
Vjerojatno po njihovom cjeniku montaze:
http://ferlez.hr/montaza-klima-uredaja
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 28.06.2017., 13:23   #6583
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

bravo ti
koji točno suzumi?

javi dojmove
4,5 kW (http://ferlez.hr/toshiba-klima-uredj...as-16n3av2-e-1).

dojmovi su za sad super, na žalost montirat se nije moglo tamo di sam htjela (moglo se ali bi se onda vidjele kanalice, zbog položaja soba i vrlo niskog krova nisu mogle ići izvana) pa mi je sad klima iznad tv-a, preko puta kutne ali usmjere se krilca u stranu tako da ne puše drito u tebe. Spavaću koja mi je najzabačenija ohladi baš taman za spavanje .

Klima je nevjerojatno tiha, vanjska jedinica se čuje tek kad dođeš do nje,
Ni Na Na is offline  
Old 28.06.2017., 13:26   #6584
Ni Na Na, koliko ti kvadrata hladi?
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Old 28.06.2017., 13:56   #6585
Quote:
Vautrin kaže: Pogledaj post
Ni Na Na, koliko ti kvadrata hladi?
Za sad 49,5 m2: 35m2 dnevnog boravka i kuhinje i 14,5m2 spavaća. U budućnosti će trebati još dvije spavaće barem donekle hladiti....
Ni Na Na is offline  
Old 28.06.2017., 14:03   #6586
Ja ne kontam kako vam jedna klima,ako je jedna unutarnja hladi sve sobe

Gdje je privatnost i tak to, ono zbog čega i imamo sobe?
uff uff is offline  
Old 28.06.2017., 14:06   #6587
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
4,5 kW (http://ferlez.hr/toshiba-klima-uredj...as-16n3av2-e-1).

dojmovi su za sad super, na žalost montirat se nije moglo tamo di sam htjela (moglo se ali bi se onda vidjele kanalice, zbog položaja soba i vrlo niskog krova nisu mogle ići izvana) pa mi je sad klima iznad tv-a, preko puta kutne ali usmjere se krilca u stranu tako da ne puše drito u tebe. Spavaću koja mi je najzabačenija ohladi baš taman za spavanje .

Klima je nevjerojatno tiha, vanjska jedinica se čuje tek kad dođeš do nje,
Suzumi RAS16!

Zvjer

E tu imam ja!
Konačno da netko to još ima osim mene.
Više nisam the only one

Neznam jesi li namjeravala grijati s tim, al možeš slobodno bez problema

Mislim da ti piše u uputama da se ne bi trebala montirati bilzu izvora topline kao što je tv, ali dobro, tako je kako je, nadam se da ti to neće smanjtiti doživljaj

Po specifikacijama nije najtiša na svijetu, ali oduvijek sam tvrdio da je nečujna i unutarnja i vanjska, ali mi nitko ne vjeruje.
ajd sad bar imam tvoju potvrdu iz prakse
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 28.06.2017., 14:09   #6588
Quote:
uff uff kaže: Pogledaj post
Ja ne kontam kako vam jedna klima,ako je jedna unutarnja hladi sve sobe

Gdje je privatnost i tak to, ono zbog čega i imamo sobe?
Kao sto je napisao BatmanBg u svom postu samo sa 24 satnim radom klime.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=6564

Privatnost moze, zatvoris vrata sobe pa se kuhas u sobi.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 28.06.2017., 14:23   #6589
Quote:
uff uff kaže: Pogledaj post
Ja ne kontam kako vam jedna klima,ako je jedna unutarnja hladi sve sobe

Gdje je privatnost i tak to, ono zbog čega i imamo sobe?
Pa za sad mi privatnost ne treba, dečko i ja smo solo. Danas sutra kad dođu klinci opet do kojih 6-7 godina ne traže privatnost . Idućih 10 godina smo ok s tom jednom
Ni Na Na is offline  
Old 28.06.2017., 14:27   #6590
Ja više prakticiram, svaka soba svoja klima i onako nekom odgovara ovako, nekom onako, neke prostorije se ne koriste stalno itd. a i često neku sobu koristiš samo kad ti dođu samozvani paraziti od gostiju, u toj valja da je "pokvarena klima" ili da je nema
uff uff is offline  
Old 28.06.2017., 14:29   #6591
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post


Suzumi RAS16!

Zvjer

E tu imam ja!
Konačno da netko to još ima osim mene.
Više nisam the only one

Neznam jesi li namjeravala grijati s tim, al možeš slobodno bez problema

Mislim da ti piše u uputama da se ne bi trebala montirati bilzu izvora topline kao što je tv, ali dobro, tako je kako je, nadam se da ti to neće smanjtiti doživljaj

Po specifikacijama nije najtiša na svijetu, ali oduvijek sam tvrdio da je nečujna i unutarnja i vanjska, ali mi nitko ne vjeruje.
ajd sad bar imam tvoju potvrdu iz prakse
Za grijanje ćemo vidjeti, sigurno u prijelaznom razdobrlu da ne palimo plinsko grijanje. Pitali smo za TV, majstor je rekao da nije problem, da je to dovoljno udaljeno. Više me brinulo puhanje ali za sad se čini ok .
Ma vanjska jedinica je nevjerojatno tiha! Na moru imamo neke klime, doduše 10ak godina stare, vanjska se čuje unutra kroz zatvorenu novu pvc stolariju .

Nadam se da će me dobro služiti idućih 10ak godina
Ni Na Na is offline  
Old 28.06.2017., 14:30   #6592
kod mene se zadnja spavaća soba, prilično udaljena od klime, cijeli dan lagano hladi kroz hodnik, a oko ponoći se zatvaraju vrata a otškrine prozor, i do 8 ujutro je savršeno ugodno. naravno ovisi i o mikroklimi, nije svuda isto, i ta soba mi nije okrenuta na istok ili jug. za zapadno sunce, koliko udari oko drveća, držim spuštene rolete i zatvoren prozor.
uzadnjicas is offline  
Old 28.06.2017., 14:31   #6593
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Za grijanje ćemo vidjeti, sigurno u prijelaznom razdobrlu da ne palimo plinsko grijanje. Pitali smo za TV, majstor je rekao da nije problem, da je to dovoljno udaljeno. Više me brinulo puhanje ali za sad se čini ok .
Ma vanjska jedinica je nevjerojatno tiha! Na moru imamo neke klime, doduše 10ak godina stare, vanjska se čuje unutra kroz zatvorenu novu pvc stolariju .

Nadam se da će me dobro služiti idućih 10ak godina
uff uff is offline  
Old 28.06.2017., 19:04   #6594
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Novi model Toshiba Suzumi + ,R32

http://www.toshibaclim.com/Portals/0...6182224_GB.pdf
http://www.toshiba-aircon.gr/en/prod...erter-pkvsg-e/

Na poslednjoj stranici su kapaciteti grejanja,hladjenja.
Kod nas ih već ima za kupiti Link
BatmanBg is offline  
Old 29.06.2017., 12:53   #6595
Koja je razlika izmedju Fujitsu ASYG12LLCE/AOYG12LLCE i FUJITSU ASYG12LLCC/AOYG12LLCC? Ja po specifikacijama ne vidim razliku. Takodjer, udaljenost vanjske i unutarnje jedinice ce biti cca 17 metara (montaza ce kostati vise od 3000 kn). Komentari su da ce na tu udaljenost s vremenom (kroz par godina) padati ucinkovitost klime. Istina ili ipak ne?
mirlex is offline  
Old 29.06.2017., 13:05   #6596
Quote:
mirlex kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedju Fujitsu ASYG12LLCE/AOYG12LLCE i FUJITSU ASYG12LLCC/AOYG12LLCC? Ja po specifikacijama ne vidim razliku. Takodjer, udaljenost vanjske i unutarnje jedinice ce biti cca 17 metara (montaza ce kostati vise od 3000 kn). Komentari su da ce na tu udaljenost s vremenom (kroz par godina) padati ucinkovitost klime. Istina ili ipak ne?
Od prvog dana klima nece radit onoliko koliko bi radila da je instalacija npr do 5 metara..............ne donosi tu nista vrijeme.

Klima je napunjena freonom do 15 metara.
Poslije toga se dopunjuje 20gr na svaki dodatni metar.
Znaci tebi moraju dodat jos 40 grama freona.
I to ce bit uredno.
Samo sto na toliku udaljenost klima izgubi nesto snage grijanja ili hladjenja.
Ne radi se o velikom gubitku ali vjerujem 10-20% da moze izgubit.
rovaccccc is offline  
Old 29.06.2017., 13:13   #6597
Evo tabela za fujitsu 12 llcc :



Na toj udaljenosti gubici se prema tabeli mogu ocekivati oko 10-15 % kako sam i pretpostavio.

U tabeli se takodje moze procitat da do 5 metara (ako je unutrasnja jedinica iznad vanjske ili u istoj visini) nema uopce gubitaka.

Dok ako je unutarnja niza od vanjske onda je i do 5 m moguc gubitak (ali sitno oko 0,5 %)
rovaccccc is offline  
Old 29.06.2017., 13:49   #6598
Zahvaljujem na komentaru. Unutarnja jedinica ce biti iznad vanjske. Lokacija vanjske je "problem" (kamena kuca pa biramo mjesto gdje najmanje bode u oci). A razlika izmedju Fujitsu ASYG12LLCE/AOYG12LLCE i FUJITSU ASYG12LLCC/AOYG12LLCC? (imam ih u ponudama).
mirlex is offline  
Old 29.06.2017., 14:36   #6599
Sve to je isti model.
Prvo je bio llca pa se ispostavilo da je imao bug.
Onda llcb vjerujem da i on nije bio bas savrsen.
Kad se pojavio llcc izgledao jeok bez nekih mana i zezanja.

Tom logikom llce je mogao samo jos uznapredovat.
Mozda nesto sitno na bolje.
Ali nebi ocekivao bolju klimu od llcc,jer isti je hardver

Natalost ne znam nikog ko vec ima llce.
Moraces sam otkrit.
rovaccccc is offline  
Old 29.06.2017., 14:50   #6600
Ma llce mi je u ponudi skuplji za 230 kn od llcc. Ne znan ima li smisla to placat. A po nekim poluinformacijama to je noviji model s istim karakteristikama, a razlika je da je samo maska malo izmjenjena..
mirlex is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.