Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2006., 14:11   #1
Koja je ovo biljka?

... koju sam snimila sinoć mobitelom ispred anonimne slastičarne u Vrsaru je...? E, tu je problem. Najme, kaj. Ni ljubazni vlasnici sladoleda i pripadajućih mu cvjetnih ukrasa, ni mimoidući prolaznici a ni ja ne znamo kako se ovo zove. Poznata je jedino činjenica da ih je gazdina žena kao male biljčice kupila u rasadniku u Puli. Stabljike su visoke, pa, skoro metar, lišće ima slično bagremu ali nekako priljubljeno listić uz listić, i polegnuto uz grančice, a na vrhu stabljike je grozd pupova iz kojeg se otvaraju žuti cvjetovi.

Slike, nažalost, nisu baš oštre (mob nema blic) ali možda netko zna kako se misteriozna biljka zove.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 11:53   #2
prekrasna biljka

nije da znam nesto previse o toj biljci ali je prekrasna. ako budes uspjesna pa dobijes pelcer ili nabavis mladu biljku i ja bih jednu.
pomoci cu ti naci njezino ime.
sijamka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 15:45   #3
Sena - Senna alexandrina, Cassia senna


Sena je niska žbunasta biljka sa parno perastim lišćem. Droga su tanki, kožasti, lomljivi, po obodu celi listovi zeleno žućkaste boje. Od Sudana do Irana rastu nekoliko vrsta sene: zrelo, osušeno i iseckano lišće od sene upotrebljava se kao jako i oprobano sredstvo za čišćenje, kao blag laksans. Sastav: Sadrži glikozide, senozide A i B, flavonoid, sluz, tenin, smole i antrahinonske derivate. Upotreba: Aktivni sastojci lista sene deluju na Aurbachov kompleks, nervne završetke u zidu debelog creva, pojačavaju peristaltiku, pasažu hrane i deluju laksantno. Čaj od sene pomaže prirodnom varenju, sprečava lenjost creva i zatvor. Od lišća se spravlja čaj na taj način što se 1 kašika (oko 10 gr) lišća prelije šoljom ključale vode, češće promeša i posle 20 minuta procedi i pije. Senino lišće se ne sme upotrebljavati za vreme trudnoće, zapaljenja mokraćne bešike ili za paljenja materice. Inače je upotreba seninog lišća vrlo česta. Sličnog, ali blažeg dejstva su mahune od istih vrsta.
http://www.sanda.us/latinindex.php?id=100041&next=1
inace ako zatrebate jos neke podatke o biljkama ima ih jako puno na
http://svetbiljaka.com
sijamka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 23:39   #4
Moglo bi biti to Hvala, sijamka, ovo je bilo efikasno.

A nabavim li biljku, imat ću te na pameti.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 22:14   #5
Nepoznata biljka

Biljoljupci

Imam dvije iste biljke, jedna je s bijelim i jedna s rozim sitnim cvjeticima.
je li kome poznata ova biljka??

kupila sam ih na sajmu cvijeca. Receno mi je da je to nesto.... japansko... neznam sto.
Cvate cijelo ljeto.
Neznam, sto cu po zimi s njom. Pada li joj lisce. Je li osjetljiva na hladnocu, neznam nista o njoj.

__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 00:06   #6
mislim da je to japanska mirta. Ona je u biti mediteranska biljka i ne podnosi jako niske temperature.
Kupila sam jednu i zasadila vani jer mi je uzgajivac rekao da moze prezimiti na otvorenom. E sad... javim ti na proljece
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 18:05   #7
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
mislim da je to japanska mirta. Ona je u biti mediteranska biljka i ne podnosi jako niske temperature.
Kupila sam jednu i zasadila vani jer mi je uzgajivac rekao da moze prezimiti na otvorenom. E sad... javim ti na proljece

Hvala ti na odgovoru


evo, stavit cu jos jednu slicicu, mozda ce se bolje vidjeti.

Nije visa od dvadesetak cm.

Voli obrezivanje a a grancice se lako zakorjene. Izgleda kao mali bonsai.
Tak su mi drage i bojim se kako s njima po zimi. Neznam dal im mora lisce pasti il ne.






neznam danas sliku staviti ispali linkovi

PS.

"Poguglala" sam si i nasla japansku mirtu.
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 11:28   #8
Unhappy

Quote:
xxGaladrielxx kaže:
mislim da je to japanska mirta. Ona je u biti mediteranska biljka i ne podnosi jako niske temperature.
Kupila sam jednu i zasadila vani jer mi je uzgajivac rekao da moze prezimiti na otvorenom. E sad... javim ti na proljece
nazalost, ja je kupila prosle godine, kao nije bed sto je mediteranska, pa nije zagreb tolko od mora... UGINULA.
ako imate izbora odnesite je na more ili na hladno, podrum, garaza do proljeca.
japanska mirta je to.
tahita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 12:43   #9
Quote:
tahita kaže:
nazalost, ja je kupila prosle godine, kao nije bed sto je mediteranska, pa nije zagreb tolko od mora... UGINULA.
ako imate izbora odnesite je na more ili na hladno, podrum, garaza do proljeca.
japanska mirta je to.
Hvala vam svima na odgovorima.

Moja susjeda kupila jednu kad i ja, u proljece, na sajmu cvijeca.

Kad je ljetos vidjela moje kako su lijepe, pune cvijetica, tad mi priznala da je njena krepala, pretpostavljam od žedji, jer njeno je cvijece uvijek zedno.


Svoje sam spremila u kucu, imaju puno svjetla, nadam se da ce mi prezimiti.

Osisala sam dosta i posadila grancice, zasad mi se preeeekrasno drze, skoro ljepse nego maticne biljke.
eto, toliko o mojim "japankama" , idem vidjeti da nisu i moje zedne
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 19:05   #10
Quote:
djurdjica kaže:
Moja susjeda kupila jednu kad i ja, u proljece, na sajmu cvijeca.

Kad je ljetos vidjela moje kako su lijepe, pune cvijetica, tad mi priznala da je njena krepala, pretpostavljam od žedji, jer njeno je cvijece uvijek zedno.

moja je umrla a sad znam i zašto
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 16:48   #11
Zna li netko koja je ovo Aloe,i dal je ljekovita?
hvala(i sorry ako su slike povece al bar ce se bolje vidjet detalji)








♥baby-phat♥ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 13:07   #12
[IMG][/IMG]

Ljudi kak se zove zelena biljka na vjenčiću? Nalik je toj biljci, ima onako dugačke zelene grančice. Grmolika je, a na grančicama joj rastu te duguljaste ''špice'' Zimzelena je. Ne mogu se sjetiti kako se zove, cijelo vrijeme mi u glavi zvoni šparga, šporga?! a nije šparoga.
__________________
The Love Machine
Jessica Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 21:02   #13
zna li netko koja je ovo biljka? nije moja, a super mi izgleda i željala bih si ju nekako nabaviti ili ako tko zna kako bih si ju presadila od ove... inače izgleda ko mini-palma s "lišćem" kaktusa, jako zanimljiva. tek nedavno je procvala i ovako izrasla u visinu, i to velikom brzinom...

Zvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:42   #14
Jakog intenzivnog mirisa, mirisne note limuna, predobe arome mirisa.
http://oi67.tinypic.com/20ht5q1.jpg
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 18:15   #15
Quote:
djurdjica kaže: Pogledaj post
Biljoljupci

Imam dvije iste biljke, jedna je s bijelim i jedna s rozim sitnim cvjeticima.
je li kome poznata ova biljka??

kupila sam ih na sajmu cvijeca. Receno mi je da je to nesto.... japansko... neznam sto.
Cvate cijelo ljeto.
Neznam, sto cu po zimi s njom. Pada li joj lisce. Je li osjetljiva na hladnocu, neznam nista o njoj.

mirta definitivno, ima bijele i ove lila-roze, prezimi, ali meni je nakon dvije zime
uginulo, možda je bila premlada i nezaštićena dovoljno.
skorpion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 20:06   #16
Quote:
skorpion1 kaže: Pogledaj post
mirta definitivno, ima bijele i ove lila-roze, prezimi, ali meni je nakon dvije zime
uginulo, možda je bila premlada i nezaštićena dovoljno.
ovo je japanska mirta, moja isto nije prezimila

Doria, nisam sigurna što bi to bilo. Liči mi na sedum, ali nije.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 23:39   #17
Question koja je ovo biljka ?

dobila sam ovu biljku,nemam pojma kaj je to pa ako moze pomoc u determinaciji

par slikica:





Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 13:39   #18
Haemanthus albiflos
camellia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 20:03   #19
joooooooj .....kaj je to kupljeno kod nas ? gdi , gdi ?
ja obožavam amarilise svih vrsta i podvrsta, imam ih koji se prenose generacijama, imam ih kupljenih lukovica u NL i još svaki put kad naletim na nekog kojeg novog kupim ...imam i clivie (mada sa njima nisam tak uspješna) i agapantuse (moj ponos, jer sam pred 10 godina donesla u džepu 10 sjemenki iz vrta u Hampton Courtu, niknulo mi je 5 biljčica, a danas i mama i ja imamo malu džunglu )
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 22:09   #20
hvala camellia
@Madame Hooch - ne znam di je tocno kupljena,bum pitala pa javim.imam i ja doma par lukovica amarilisa,svercanih iz amsterdama.upravo sad mi jedna tjera,ne znam koje ce boje biti...moze biti bijeli ili cigla narancasti...jedva cekam
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.