Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2014., 23:56   #21
A vrlo vjerojatno i da ima nesto i u mentalitetu.

I u tome da se navike teze mijenjaju, tako da oni koji su skloni naglasavanju materijalnog, a oko sebe se okruze ljudima koji im to ne prigovaraju, te samim time pomalo kukavicki , direjtno ili indirwktno odobravaju takovo ponasanje.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 00:08   #22
Cool Znas me samo dan il dva pa se cudis sto te ja na rodjendan zovem Ne brini za poklon ti, praznih ruku

Kad je onomad Hong Kong okončao svoju priču britanskoga protektorata, jedan analitičar je poantirao da ga u sklopu Kine čeka veliki ekonomski napredak i velika demokratska borba.
Društvo treba bogate na svim nivoima: takvi donose promjene, osim onih velikih koje zapravo posjeduju drugi, a takvi vremenom i završe na odgovarajući način.
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 02:17   #23
zivi i pusti zivjeti .. pojednostavni si principe .. olaksaj sebi zivot po svojim vrijednostima - principima - kriterijima - idejama ... svaka cast na plemenitosti i socijalnoj osjetljivosti no zaboravit ces na sebe .. postavljaj sva ta pitanja i sebi . tak se meni cini bar da te ovakav stav odvlaci od sebe iako si dio okoline i utjece na tebe tvoja perspektiva je po mom misljenju previse uvjetovana necim apstraktnim a manje konkretnim .. npr. sobom

ili kako volim citirati jedan tako lijepo sroceni post:
"gajto gazdanov kaže: treba biti samouzročan. uzrokovati svoju vlastitu prirodu. ne slušati heraklita. treba biti svoj vlastiti imperativ - ne kantov. koliko god možeš, koliko god si u stanju. stvarati svoje vlastite istine. u tuđe ionako ne vjeruje"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:17   #24
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
zivi i pusti zivjeti .. pojednostavni si principe .. olaksaj sebi zivot po svojim vrijednostima - principima - kriterijima - idejama ... svaka cast na plemenitosti i socijalnoj osjetljivosti no zaboravit ces na sebe .. postavljaj sva ta pitanja i sebi . tak se meni cini bar da te ovakav stav odvlaci od sebe iako si dio okoline i utjece na tebe tvoja perspektiva je po mom misljenju previse uvjetovana necim apstraktnim a manje konkretnim .. npr. sobom

ili kako volim citirati jedan tako lijepo sroceni post:
"gajto gazdanov kaže: treba biti samouzročan. uzrokovati svoju vlastitu prirodu. ne slušati heraklita. treba biti svoj vlastiti imperativ - ne kantov. koliko god možeš, koliko god si u stanju. stvarati svoje vlastite istine. u tuđe ionako ne vjeruje"
Slazem se, mozda ta pozornost koju obracam na losije navike drugih ljudi me nekako previse zaokupira i zato mi se teze koncentrirati na one stvari koje su bitne za mene.

Cini mi se da je zato mozda premalo bilo onih koji bi me uputili na bolji nacin razmisljanja, te zato nekako sam previse razmisljao o onima koji imaju losije navike i zato sam nekako i radio neke greske koje se teze mogu ispraviti, iako nisu nuzno velike greske, no izgleda da ima ljudi koji su vrlo osjetljivi i zato su mi mozda zamjerili neke moje nacine.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:42   #25
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
E, sad, kako se prilagoiti u razgovoru s onima koji su skloni cesto naglasavati to posjedovanje?
Ignore mode ON
Ako ti smeta, kažeš ispričavam se i odeš do drugoga(odi prije toga na wc bolje )
Mene to ne smeta, niti me dira... Ako netko ima potrebu podijeliti, neka, dokle je to u granicama ukusa(stvorio sam to i to), ali ako pritom vrijeđa onda im spustim.
Našao sam se u društvu gdje su imućni ljudi, imaju više, stekli pošteno radom od pon-ned.
Nemam zbog toga neke probleme, niti se loše osjećam, niti me dira to kada netko naglašava. Niti sam ljubomoran, niti zavistan niti kažem "dao bog da imao pa ne imao"

ako te smeta, odslušaj, ako ponove onda kaži : da spomenuli ste to već
Ako te iritira kaži sarkastično : a joj baš super i digneš se samo. Kada vidiš izraz lica
plavokoki_Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 21:37   #26
Vrlo lako. Samo im navodiš uspješnije i bogatije od njih. Tipa, tip veli imam novog Mercedesa. Ti mu navedeš karakteristike SLR McLarena i utvrdiš da je njegov auto obična kanta. Ima veliku kuću-popljuvaš mu kvart ili namještaj...mogućnosti su neograničene. A ekipa će se osjećati toliko poniženo da im više neće pasti na pamet hvaljenje s bilo čime, jer uvijek ima netko bogatiji, pametniji, uspješniji....od tebe
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 12:10   #27
Dobro, ja takve rijedje susrecem, ali mi se ne svidja kaj su neki od njih moji daljnji rodjaci, i onda pocnu price u stilu od kuma brat se ozenio i pozvao tristo ljudi, isli na medeni mjesec u Siciliju, napravili kucu od dvjesto kvadrata, njihov recimo bratic je najbolji na faksu, sad ce radit za deset tisuca kuna, a ima sam dvadeset tri, i u tom stilu price, vikendice na moru, hvalisanje modernim autima. Zanimljivo ti daljnji rodjaci mozda dvaput godisnje dodju do mojih, ali se ne sjete zvati kad su rodjendani, niti pokazati malo bolji stil razgovora od prica tko koliko ima i s kim i malo mi je bezveze da spustam daljnjim rodjacima, ali mozda imate pravo.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:19   #28
Ja sam jedan od tih kojima je temelj samopouzdanja bio materijalno stanje i stalno forsiranje materijalnog dok jedan dan nije puklo i završio kod psihijatra potpuno izgubljen u vremenu i prostoru, materijalno mi je bilo razlog za život. Naravno da to nije bilo tako jer sam ja to tako htio već jednostavno usađeno u psihi, neka vrsta bolesti i trebalo mi je mjesecima dok sam uopće došao do zaključka u čemu je uopće problem. Koliko god sam imao nikad nisam bio zadovoljan, dok nije došlo do nekakve manije na poslu i privatno, kao bijesna zvijer i konačno sloma takvih bolesnih ideala

Zadnje uređivanje olufsen : 28.10.2014. at 18:27.
olufsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 09:40   #29
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
E, sad, kako se prilagoiti u razgovoru s onima koji su skloni cesto naglasavati to posjedovanje?

On kaže da ima 200 hektara zemlje, a ti kažeš da imaš 400.

On kaže da ima vinograd, a ti kažeš da posjeduješ Jeruzalem.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 00:29   #30
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Dakle, zasto neki ljudi imaju bas vrlo izrazitu potrebu za naglasavanjem onoga sto posjeduju?
mogu nagađat zašto, ali u osnovi, nije me briga. mislim, ljudi ionako imaju običaj pričat pizdarije, pa to nekako doživljavam kao jednu u nizu.


Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
E, sad, kako se prilagoiti u razgovoru s onima koji su skloni cesto naglasavati to posjedovanje?
ja im se smješkam i govorim "oh, pa to je tako divno! mora da ste jako sretni jer to posjedujete". primjećujem da su ljudi jako ushićeni nakon takvih reakcija i nemaju potrebe to ponavljati u nedogled.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 06:22   #31
Ako ti ide na kurac možeš ga navesti da se osjeća ko budala.Ili probati.
On ti upravo nabraja kolka je kuća i kaj sve ima,a ti onak baš zainteresirano slušaš i kad vidiš da je gotov pitaš "dobro i?" I kaj to je to,samo živiš unutra i...ono....Pa fora sigurno je baš super......Si gledo Ajax jučer?
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 19:34   #32
Hehe, meni su baš simpatični takvi hvalisavci, barem znam da nemaju što skrivati, odnosno da nisu ništa ukrali

Puno mi više idu na živce oni koji umanjuju vrijednost imovine i tvrde da im je sve što imaju priroda dala ili su našli na cesti.
Ima se za egzotična putovanja i otmjene restorane, ali prema njihovim riječima rade za minimalac Stalno kukaju da jedva spajaju kraj s krajem, a ono nosi se zadnja moda i vidim uvijek imaju za novu frizuricu i noktiće.
To su kao oni koji u školi navodno nikad nisu učili, a uvijek su dobivali petice
odile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:49   #33
Quote:
AnnaKarina kaže: Pogledaj post
Kako se prilagoditi?
Nikako, ignore stari moj, ignore.
Ili se jednostavno makni ako ti ne pašu, nema tu neke filozofije.
Takvi su i čisto sumnjam da će prestat s time ako im nešto kažeš, upravo suprotno, mislit će da si ljubomoran.

Da, upravo, mislit ce da si ljubomoran. Odnoso oni i pokusavaju time da naprave nekog ljubomornim i zavidnim. a razlog je sto su i sami zavidni nekome ili licno tebi.
Naime, imam primjer u svojoj bliskoj okolini. Meni jako draga osoba koju poznajem od djetinjstva pretvorila sa upravo u ovakvu osobu. Zadnja dva puta kada me je zovnula da se sastanemo, razlog naseg sastanka nije bilo druzenje, nego da bi se pohvalila kako je kupila nesto novo i skupo.

Razlog za to je u tome sto potice iz jako siromasne porodice, porodica sa puno djece i jedva su spajali kraj sa krajem. Moji roditelji su im cesto pomagali, provodile smo mnogo vremena zajedno i kod mene je vidjela u kuci neke stvari o kojima je mogla samo sanjati. A ja stvarno nicim i nikada nisam zeljela da izazovem zavist kod nje, pa sam joj cesto te stvari i poklanjala.
Uglavnom, u par zadnjih godina njeno imovinsko stanje se prilicno popravilo, naravno njenim teskim trudom i radom. i ona se pretvorila u takvu osobu koja stalno prica o tome kolika joj je plata, sta je novo kupila, koliko je potrosila za godisnji odmor i slicno. Na sve moguce nacine pokusava u meni izazvati zavista, valjda istu zavist koju je ona osjecala prema meni kao dijete. A ja se ne dam i ne nasjedam na ta sranja, sto nju prilicno jede. Tako da se u zadnje vrijeme izbjegavam druziti s njom.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.