Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 22:45   #121
Quote:
MakeMeABird kaže: Pogledaj post
Ovako od kolegice koja je pila Zoloft dobila sam i ja ideju daće se moja depresija riješiti lijekovima i od druge kolegice ispod pulta kupila samoinicijativno Zoloft i naravno super se osjećala,ok bilo je nuspojava kao znojenje,krvave oči i široke zjenice,nesanica,osjećaj prevelike količine energije i sl..ali prestale su s vremenom i osjećala sam se savršeno i onda kad sam popila cjelu kutiju ( pila jednu na dan ) prestala na mj dana piti i simptomi su se opet pojavili depresija,loše raspoloženje,bez motivacije i volje za ičime...
sad sam ponovo nabavila kuijicu novu i pijem unazad tjedan dana i ne osjećam nikakvu promjenu na bolje... neznam što to znači,dal je prestao djelovati,mislim jel to uopće moguće ili samo treba više vremena jer sam između imala tu "pauzu"

Radiš organizmu smicalice, malo da pa malo ne.A on se bori kako zna.
Pauza je razlog, AD-ovi se tako ne piju.
Prvo se odredi dijagnoza pa u razgovoru sa psihijatrom preporuči terapija koja može potrajati ovisno o tvom stanju.
Ovo što ti radiš zove se - plašenje organizma.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 22:51   #122
Quote:
MakeMeABird kaže: Pogledaj post
Ovako od kolegice koja je pila Zoloft dobila sam i ja ideju daće se moja depresija riješiti lijekovima i od druge kolegice ispod pulta kupila samoinicijativno Zoloft i naravno super se osjećala,ok bilo je nuspojava kao znojenje,krvave oči i široke zjenice,nesanica,osjećaj prevelike količine energije i sl..ali prestale su s vremenom i osjećala sam se savršeno i onda kad sam popila cjelu kutiju ( pila jednu na dan ) prestala na mj dana piti i simptomi su se opet pojavili depresija,loše raspoloženje,bez motivacije i volje za ičime...
sad sam ponovo nabavila kuijicu novu i pijem unazad tjedan dana i ne osjećam nikakvu promjenu na bolje... neznam što to znači,dal je prestao djelovati,mislim jel to uopće moguće ili samo treba više vremena jer sam između imala tu "pauzu"

ovo je zajebavanje sa svojim zdravljem, sad odi opet nabavi drugi ad na crno umjesto da odeš, buuuuu!!!! kod psihijatra
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 12:24   #123
Quote:
MakeMeABird kaže: Pogledaj post
Ovako od kolegice koja je pila Zoloft dobila sam i ja ideju daće se moja depresija riješiti lijekovima i od druge kolegice ispod pulta kupila samoinicijativno Zoloft i naravno super se osjećala,ok bilo je nuspojava kao znojenje,krvave oči i široke zjenice,nesanica,osjećaj prevelike količine energije i sl..ali prestale su s vremenom i osjećala sam se savršeno i onda kad sam popila cjelu kutiju ( pila jednu na dan ) prestala na mj dana piti i simptomi su se opet pojavili depresija,loše raspoloženje,bez motivacije i volje za ičime...
sad sam ponovo nabavila kuijicu novu i pijem unazad tjedan dana i ne osjećam nikakvu promjenu na bolje... neznam što to znači,dal je prestao djelovati,mislim jel to uopće moguće ili samo treba više vremena jer sam između imala tu "pauzu"

Ovo je toliko glupo i neodgovorno da mi je neugodno čitati. Idi doktoru i ne zajebavaj se više s vlastitim zdravljem.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 19:48   #124
100mg dnevno...malo. Ja bi još.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 14:35   #125
Quote:
jelenkoo28 kaže: Pogledaj post
Trebala bi početi piti zoloft, psihijatrica mi ga je preporučila još u 9 mjesecu, međutim kako sam u to vrijeme imala jako velikih problema sa gastritisom i dosta mršavim nisam ga se usudila piti, htjela sam da mi se malo poboljša stanje i mislila sam da ću se sama riješiti problema...prošlo je određeno vrijeme a ja se i dalje osječam loše, htjela bi početi piti zoloft ali me strah zbog gastritisa. Da li ga je iko pio ko ima problema sa gastitisom i sa mršavljenjem, ako teško pada na želudac mogla bi pitati psihijatricu da mi prepiše nešto drugo ?
Iako je ovo pisano odavno, ne znam jesi li u međuvremenu počela piti Zoloft ili nešto drugo, ali ako još nekoga zanima: isto sam imala, tj. imam problema sa želucem, gastritis, dvanaesnik i sl., smršavila poprilično, sad izgledam ok, pijem Zoloft i nema nikakvih negativnih utjecaja na želudac, ne pada teško.
solilokvij is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:18   #126
Quote:
solilokvij kaže: Pogledaj post
Iako je ovo pisano odavno, ne znam jesi li u međuvremenu počela piti Zoloft ili nešto drugo, ali ako još nekoga zanima: isto sam imala, tj. imam problema sa želucem, gastritis, dvanaesnik i sl., smršavila poprilično, sad izgledam ok, pijem Zoloft i nema nikakvih negativnih utjecaja na želudac, ne pada teško.
Slažem se, također imam dosta problema sa želucem i jednjakom, ali mi Zoloft nema nikakvih utjecaja na želudac.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:53   #127
Da, Zoloft je jedan od laganijih AD koji je namijenjen i u ljecenju maloljetnika.Valjda to nesto govori
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 18:03   #128
Zoloft mi je treći AD i on mi savršeno odgovara, nikakve negativne nuspojave nisam imala, minimalno na početku (pospanost itd.), kad se sjetim Seroxata, bila sam prvih mjesec dana kao na speedu. Pijem jednu i po tabletu dnevno nešto više od godine dana, ok sam skroz. Muž je isto na Zoloftu, duže od mene, u kuhinji nam umjesto bočica i kutija sa začinima stoje Zoloft, Lexaurin... I svekar i svekrva su na Zoloftu. Moja mater je na Cipralexu, mora ona biti drugačija. Jebote familije.
solilokvij is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 23:02   #129
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Da, Zoloft je jedan od laganijih AD koji je namijenjen i u ljecenju maloljetnika.Valjda to nesto govori
samo za okp kod malojetnih, ne za depresiju

inače je ovo
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 11:51   #130
Quote:
solilokvij kaže: Pogledaj post
Zoloft mi je treći AD i on mi savršeno odgovara, nikakve negativne nuspojave nisam imala, minimalno na početku (pospanost itd.), kad se sjetim Seroxata, bila sam prvih mjesec dana kao na speedu. Pijem jednu i po tabletu dnevno nešto više od godine dana, ok sam skroz. Muž je isto na Zoloftu, duže od mene, u kuhinji nam umjesto bočica i kutija sa začinima stoje Zoloft, Lexaurin... I svekar i svekrva su na Zoloftu. Moja mater je na Cipralexu, mora ona biti drugačija. Jebote familije.
Da bar i moja stara hoće piti AD uz mene, svima bi nam bilo lakše.

Njoj bi Velafax sjeo k'o budali šamar
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:02   #131
Ja sam na Zoloftu oko 2 godine.
Imao sam faze kad sam htio odustati i sve baciti u smeće, ali osjećam neko poboljšanje. Sad, je li to do lijeka ili nečeg drugog, ne znam, ali bolje jesam..
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:23   #132
Evo i mene da se prikljucim,nakon neuspjeha sa cipralexom i coaxilom ,sad pokusavam sa Zoloftom...4. dan mi je,pijem pola tb. 0,25 ujutro,nuspojave su malo mucnina ,gladna sam full i ne spavam uopce!
pcelica 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 16:01   #133
Quote:
pcelica 13 kaže: Pogledaj post
Evo i mene da se prikljucim,nakon neuspjeha sa cipralexom i coaxilom ,sad pokusavam sa Zoloftom...4. dan mi je,pijem pola tb. 0,25 ujutro,nuspojave su malo mucnina ,gladna sam full i ne spavam uopce!
maksimum 14 dana čekaj da vidiš hoće li se nuspojave povući, on inače razbuđuje, nemoj ga ni pod razno popiti navečer
ak će biti isto nakon 2 tjedna ili, ne dao bog, gore, traži promjenu ad-a
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 17:46   #134
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
maksimum 14 dana čekaj da vidiš hoće li se nuspojave povući, on inače razbuđuje, nemoj ga ni pod razno popiti navečer
ak će biti isto nakon 2 tjedna ili, ne dao bog, gore, traži promjenu ad-a
__________________________________

Cudno mi djeluje,ujutro u 9 sam popila,onda sam do 12 ko luda,nabrijana...popodne nakon obroka mi se pocne povracati ,a ako me jedem gladna sam ko passss...
Evo sad lezim jer sam koma,umorna,neispavana ali nema sanse da zaspem,tj zaspem oko 23 sa normabelom ali evo me budne vec u 2 sata....
Nadam se da ce trajat kratko,jer ove nuspojave su najslabije do sada.....prva dva ad-a su me bas bacala na dno!
pcelica 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 10:27   #135
Question

Quote:
pcelica 13 kaže: Pogledaj post
__________________________________

Cudno mi djeluje,ujutro u 9 sam popila,onda sam do 12 ko luda,nabrijana...popodne nakon obroka mi se pocne povracati ,a ako me jedem gladna sam ko passss...
Evo sad lezim jer sam koma,umorna,neispavana ali nema sanse da zaspem,tj zaspem oko 23 sa normabelom ali evo me budne vec u 2 sata....
Nadam se da ce trajat kratko,jer ove nuspojave su najslabije do sada.....prva dva ad-a su me bas bacala na dno!
ZOLOFT.
10. Dan 0,25 nuspojave minimalne,najizrazeniji je umor!
Zadovoljna sam,ali me strah sta ce biti kada 15. Dan krenem sa 50 ,odnosno cijelom tabletom )
Panika!!
Sta mogu ocekivat?ce biti gore nuspojave?
pcelica 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:52   #136
Quote:
pcelica 13 kaže: Pogledaj post
ZOLOFT.
10. Dan 0,25 nuspojave minimalne,najizrazeniji je umor!
Zadovoljna sam,ali me strah sta ce biti kada 15. Dan krenem sa 50 ,odnosno cijelom tabletom )
Panika!!
Sta mogu ocekivat?ce biti gore nuspojave?
trebao bi se smanjiti umor, a povećati energija
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 18:54   #137
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
trebao bi se smanjiti umor, a povećati energija
Uhhh,evo me treci dan cijela tableta 50mg,
Prvi dan lagana mucnina,drugi drhtavica a danas jedva gledam,jedva pisem ovo koliko mi se sklapaju oci.... KOMA.....pretpostavljam da je to normalno ili???
pcelica 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 23:23   #138
Quote:
pcelica 13 kaže: Pogledaj post
Uhhh,evo me treci dan cijela tableta 50mg,
Prvi dan lagana mucnina,drugi drhtavica a danas jedva gledam,jedva pisem ovo koliko mi se sklapaju oci.... KOMA.....pretpostavljam da je to normalno ili???
nažalost, nije, čini mi se da ti zoloft uopće ne odgovara, pričekaj još koliko možeš, al' nemoj se mučiti bez veze, traži drugi ad, bar ih danas ima gomila, jedan će ti bome sjesti. sretno!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 08:06   #139
Quote:
pcelica 13 kaže: Pogledaj post
Uhhh,evo me treci dan cijela tableta 50mg,
Prvi dan lagana mucnina,drugi drhtavica a danas jedva gledam,jedva pisem ovo koliko mi se sklapaju oci.... KOMA.....pretpostavljam da je to normalno ili???
Normalno i pozeljno cak ako ti je nusoojava i nesanica. Treba proci tjedan,dva nakon povecanja doze da ti te neugodne nuspojave odu.

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk HD
cinici_minci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 09:31   #140
Thumbs up

Nije tako strašno,kao sa prva dva ad-a.
Tako da cu nastavit piti,mogu izdržat ,nisu prevelike muke!popit cu prvu kutiju,koju imam ako mi ne bude bolje idem dalje po 4. Ad
Nadam se da ce ove nuspojave nestat jer mi se svidja Zoloft,najbolje mi je do sada!
Sa prva dva sam se doslovno mucila,a sada je izdrzljivo,ZA SADA!Valjda ce proci
pcelica 13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.