Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 15:32   #4501
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Na pocetku nisam bila sigurna za lijekove jer sam uocila da nitko nije bas siguran koji je uzrok psihoze, a i da se na lijekovima psihoza zna vratiti plus da ima nuspojava a zelim bebu itd... pa sam rekla prvo probati na svoj nacin jer sam mislila da je ispravan, a ako mi bude gore ili ne bude bolje, onda cu otici na lijekove. Medutim meni je sve bolje i bolje i bolje i to ide postepeno ali konstantno uzlaznom putanjom i nema teoretske sanse da bih otisla na lijekove. Treba mi moj mozak i volja za ovo, a ucinkovitost je 100%-tna. Bilo je trenutaka na pocetku kad sam pomislila: boli me briga, ako ce mi ovako biti nakljukat cu se i gotovo. I tako mi je drago sto nisam. Ako mi se tijekom zivota pogorsa znatno i ovaj moj sistem nece vise paliti makar se trudila, otici cu na lijekove. Do tad biram ovaj nacin i sretna sam.
Niko se ne kljuka lijekovima kao prvo.

Neznam što si uopće tražila na ovoj temi ako si sretna.

I još bi dodao da je tvoj stav prema lijekovima ko kod svake budale iz obližnjeg kafića pa odi radije na US i traži nekoga s kim ćeš radit bebu.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:33   #4502
Ali, meni nije jasno kak ti znas da je ono sto si mislila malo nestvarno? Jer obicno u psihozi toga nisi svjestan...Sumnjam da ti doktori ne bi skuzili psihozu, to je toliko upadljivo.
tamaradujm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:10   #4503
Altec vec sam objasnila zasto sam postala na ovoj temi, zanima me koja je razlika ako je ima izmedu mene i shizofrenicne osobe jer mi doktori nisu uopce nista pojasnili. Izvini ako te moj izraz kljukanje tabletama rasrdio, uopce nisam mislila to na uvredljiv nacin vec je to samo izraz koji je pomalo i uobicajen. To sto sam ja zadovoljna ne znaci da nemam problema, ali vidis tvoj ton mi se ne svida. Nema potrebe za omalovazavanjem. Da, zelim djecu jednog dana i da, ako cu vec morati uzimati tablete trudit cu se da to bude sto kasnije da si sto manje ostetim organizam. U cemu je tu problem? A sto se tice lijekova obracas se osobi koja je bolesna, a ne osobi iz obliznje birtije koja misli da su shizofrenicari serijski ubojice i nista vise od toga pa bih molila da me podcjenjujes kad i ako me upoznas, a ne prije.

Tamaradujm dok sam bila u kompletnoj psihozi nisam bila svjesna da je to psihoza vec sam mislila da je sve realno. Demoni su bili svi ljudi, a kad sam bila sama demoni su bili oko mene i ubijali me u pojam. Svaki dan stalno. Tek kad sam se pokusala rijesiti zadnje stvari koja je bila prepreka da dodem do savrsenstva i da Isus dode po mene, tek tad sam pomislila: A sto ako to ipak nije istina? i onda sam googlala sch. i rekla jedinoj osobi sto mislim da mi je. Otad koliko god u kojem trenutku bila uvjerena da je moja psihoza stvarna ipak postoji jedan dio mene koji je svjestan da imam problem. Kad sam skroz uvjerena da je psihoza stvarna ipak taj zdravi dio mene obrati se osobi s kojom pricam i zajedno proguramo dalje. Sad je ta uvjerenost u psihozu sve rijeda, kraca i slabijeg intenziteta. A kaj se tice doktora i meni se cini da bi trebali znati i prepoznati i sve, ali obratila sam im se kad sam vec bila svjesna da sam bolesna pa su mozda na to gledali kao na nesto sto je bilo i proslo, zaista ne znam.
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:18   #4504
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Altec vec sam objasnila zasto sam postala na ovoj temi, zanima me koja je razlika ako je ima izmedu mene i shizofrenicne osobe jer mi doktori nisu uopce nista pojasnili. Izvini ako te moj izraz kljukanje tabletama rasrdio, uopce nisam mislila to na uvredljiv nacin vec je to samo izraz koji je pomalo i uobicajen. To sto sam ja zadovoljna ne znaci da nemam problema, ali vidis tvoj ton mi se ne svida. Nema potrebe za omalovazavanjem. Da, zelim djecu jednog dana i da, ako cu vec morati uzimati tablete trudit cu se da to bude sto kasnije da si sto manje ostetim organizam. U cemu je tu problem? A sto se tice lijekova obracas se osobi koja je bolesna, a ne osobi iz obliznje birtije koja misli da su shizofrenicari serijski ubojice i nista vise od toga pa bih molila da me podcjenjujes kad i ako me upoznas, a ne prije.

Tamaradujm dok sam bila u kompletnoj psihozi nisam bila svjesna da je to psihoza vec sam mislila da je sve realno. Demoni su bili svi ljudi, a kad sam bila sama demoni su bili oko mene i ubijali me u pojam. Svaki dan stalno. Tek kad sam se pokusala rijesiti zadnje stvari koja je bila prepreka da dodem do savrsenstva i da Isus dode po mene, tek tad sam pomislila: A sto ako to ipak nije istina? i onda sam googlala sch. i rekla jedinoj osobi sto mislim da mi je. Otad koliko god u kojem trenutku bila uvjerena da je moja psihoza stvarna ipak postoji jedan dio mene koji je svjestan da imam problem. Kad sam skroz uvjerena da je psihoza stvarna ipak taj zdravi dio mene obrati se osobi s kojom pricam i zajedno proguramo dalje. Sad je ta uvjerenost u psihozu sve rijeda, kraca i slabijeg intenziteta. A kaj se tice doktora i meni se cini da bi trebali znati i prepoznati i sve, ali obratila sam im se kad sam vec bila svjesna da sam bolesna pa su mozda na to gledali kao na nesto sto je bilo i proslo, zaista ne znam.
Ja ti stvarno skoro kao prijatelj predlažem da se liječiš na način na koji se takva stanja liječe.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:32   #4505
Hvala na savjetu, ali to jednostavno u ovim trenutnim okolnostima ne mogu napraviti kad ne vidim razlog za to. Ni doktorica nije inzistirala. Ma samo me zanima koja je razlika izmedu mene i nekog drugog da shvatim bolje to sto mi je.
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:34   #4506
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, ali to jednostavno u ovim trenutnim okolnostima ne mogu napraviti kad ne vidim razlog za to. Ni doktorica nije inzistirala. Ma samo me zanima koja je razlika izmedu mene i nekog drugog da shvatim bolje to sto mi je.
Ti si očigledno jača od većine šizofreničara ili psihotičara
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:38   #4507
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, ali to jednostavno u ovim trenutnim okolnostima ne mogu napraviti kad ne vidim razlog za to.
Ni meni nije bilo jasno zašto moram uzimat lijekove, nisam vidjela razlog za to.
No, kad sam ih počela pit, ubrzo mi je postalo jako jasno zašto su me tjerali na to.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:39   #4508
peace
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:42   #4509
svjesna sam da svi ovdje piju lijekove, nije mi namjera zapravo ulaziti u raspravu u vezi toga jer smatram to unaprijed izgubljenom bitkom. Ali dobro, hvala sto se pokusali pomoci.
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:45   #4510
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Mislila sam da su poruke u svemu i tv svi pricaju o meni svi
Čitam tvoju priču, mislim da si vrlo hrabra što si je podijelila s nama, želim ti brz oporavak i drago mi je da se čupaš iz tog tvog stanja... Ako zatrebaš razgovor, društvo, potporu ili prijateljicu, javi se... Sretno.
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 03:42   #4511
Hvala ti, ovo je jako lijepo od tebe
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:23   #4512
Kaj nije niko puko ovih dana i dobio shizu? Ja sam ponosni vlasnik jedne znači najgore jebene dijagnoze na svijetu i super mi je jer tek sad vidim svijet onakav kakav je i još uvijek mi je žao kad neko kopa kontejneru ali mi je drago kad neko kopa po govnima pa tu i tamo zapliva u njima. Prokleo sam ovaj svijet iako ga volim ali ne zbog bolesti nego zbog vas... da vas male usrane ljude koji ne vidite prst pred nosom. i da lud sam najluđi i još luđi i jedino je pokretačica teme valjala na cijeloj ovoj usranoj temi o bolesti koja i ne postoji!
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 21:21   #4513
Nisam (još) šiznuo, ali mi se ""iza ugla"" pomalja jedna gadna depra.

Zbog uzaludnog pokušaja u traženju posla, zbog visoke slabovidnosti koja se pogoršava, zbog plitkih ljudi oko sebe

Najradije bi strpao u konc. logor ljude koje procjenim da su najplićeg uma: Ne plitkg zbog intelektualne potkapacitiranosti, nego zbog ignorantnosti i nespoznavanja samoga sebe. I ne-imanja želja da se promijene makar za milimetar.

Nešto kao roman Veljka Barbieri-a o Glasu i Logoru. Ako ste čitali taj roman, ili slušali ga na III. programu Hrvatskog Radija.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:02   #4514
pozdrav svima!

treba mi pomoc: brat je danas proglasen RADNO NESPOSOBNIM, pa ce ta odluka biti poslana u HZZO u naredne 3 nedelje. Razlog: Nije u remisiji sto se tice dijagnoze + ima tremore u rukama ( oduvjek….tresu se jako, ne zna se zasto). Mislim da je ovo nesposoban najvise dobio zbog 'nije u remisiji'.
Najvise me brine zdravstveno….sta znaci ovo sada za njegovo zdravstveno koje dobija od HZZO s'tim da je proglasen radno nesposobnim? Hoce li mu ukinuti to? Kako ce se dalje lijeciti?

Zadnje uređivanje SchizoManijak : 20.10.2014. at 22:13.
SchizoManijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 18:41   #4515
Quote:
SchizoManijak kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

treba mi pomoc: brat je danas proglasen RADNO NESPOSOBNIM, pa ce ta odluka biti poslana u HZZO u naredne 3 nedelje. Razlog: Nije u remisiji sto se tice dijagnoze + ima tremore u rukama ( oduvjek….tresu se jako, ne zna se zasto). Mislim da je ovo nesposoban najvise dobio zbog 'nije u remisiji'.
Najvise me brine zdravstveno….sta znaci ovo sada za njegovo zdravstveno koje dobija od HZZO s'tim da je proglasen radno nesposobnim? Hoce li mu ukinuti to? Kako ce se dalje lijeciti?
Nick ti je užas... kaj je tvoj brat manijak ili si ti ili je on shizo a ti manijak... ne kužim.

Za ostalo si proguglaj, čula si za google?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 02:47   #4516
Pozdrav svima! Odlucio sam tu pisati kako je ovo najposjecenija rasprava o shizofreniji. Molio bih vas za savjet/pomoc.
Naime,vec godinu dana imam nesanicu. Treba mi 2-3 h da usnem. Pokusavao sam se umoriti(teretana),isao na razgovore s psihologom i pio normabel kratko ali ne pomaze. Ljeti,kad sam bio kronicno umoran zaspivao sam brzo. Sada spavam 5-7 h,budim se po noci cesto. Drugi dan sam pospan i imam podocnjake ali ne osjecam nedostatak energije.
Nesanica ima popratni problem:kad legnem u krevet i zatvorim oci pokisavajuci zaspati,misli mi lete glavom. Radi se o mislima drugacijima nego ih ja projiciram. Na pamet mi padaju rijeci,recenice nepovezana sadrzaja. Radi se o tome da je te misli cujem u glavi. Svrstao bih ih u tri skupine:
1.rijeci koje mi potpuno slucajno i nepobezano padnu na pamet
2.rijeci(misli) i recenice koje mi prolaze glavom,nepovezane,a nakon toga zaspim. Posebno su jake nakon sto se probudim tokom npci,ali uvijek nakon toga zaspim.
3.recenice(misli) koje imam osjecaj da izgovaraju meni poznate osobe(npr.kolega sa svojim posebnim naglaskom kaze:tako triba!) ili pak nalikuju recenicama izvadenima iz konteksta(npr.kao kad citamo knjigu i izvadimo samo recenicu bez konteksta ili cujemo dio izjave na tv-u,tako bih usporedio).
Sve u svemu,misli nisu strasne,ako se radi o recenicama nakon par "valova" zaspim,a ako se radi o rijecima jos ostajem budan.
Stanje u kojem se te misli javljaju je slicno polusnu,samo sto imam osjecaj da dio moje svijesti stvara te misli a dio ih paralelno prati.
Svjestan sam takvih misli,pojavljuju se samo navecer prije i ujutro neposredno nakon budrnja,danju ih nema. Shvacam da nisu realne. Jako me brinu.
Psihijatrica mi je pred par mjeseci rekla da su to hipnagogne halucinacije,tipicne za prije spavanja koje nemaju svi,ali ja sam zabrinut jer su se malo intenzivnije.
Zabrinut sam jer mi je tesko objasniti kako te misli izgledaju(zvuce).
Dok te misli traju imam osjecaj kao da sam u snu,dio svijesti ih paralelno prati,a nakon prolaska misli postajem potpuno svjestan i mogu je analizirati(cudim se kako mi je uopce palo na pamet). Nakon toga ih zaboravim i nastavim pokusavati zaspati i tako u krug dok ne zaspim.
Npr.dok sam pokusavao zaspati,pala mi je napamet rijeci "orgulje". Ili npr. zamislio sam frendicu kako govori(svojim glasom):"gle ove stepenice".
Opet sam se narucio kod psijijatrice jer sam jakp zabrinut.
Moze li mi netko od vas reci jeli to simptom shizofrenije? To me sada jako strasi.
Hvala na citanju
insomnia11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 11:53   #4517
Meni ovo kaj ti opisujes nema neke veze sa shizofrenijom nego mi je logicna nuspojava nedostatka sna i nesto sto se, doduse u manjoj mjeri, desava vecini ljudi prije nego zaspi. Random misli, nepovezane, cudne, nakon kojih osoba utone u san, valjda neki predproces prije spavanja, pogledaj si snove, isto su cudni i razbacani A tebi se desava cesce jer imas problema s nesanicom pa mi to dvoje ide ruku pod ruku. Mislim da se tako razbacane i nesuvisle misli prije spavanja dogadaju fakat svima, znam najnormalniju osobu ikad i cak i njoj se dogada, ja sam poremecena tako da ti svoje primjere necu navoditi, ellen degeneres je imala dobar stand up u kojem opisuje te situacije i kak ugleda ogromnu gljivu pa se pita otkud sad odjednom gljiva i tak Nisam doktor, to je samo moje objasnjenje ovoga sto opisujes. I cini mi se da se previse uzrujavas i analiziras to svoje nespavanje sto ti otezava dodatno problem, ko kad zena zeli ostati trudna pa zbog previse razmisljanja nikako da zatrudni ili kad ti kasni menga (:klap pa se nerviras pa ti jos vise kasni ili evo kad se probudim pa si velim: sad neces moci zaspati redovno ni ne uspijem pa se nerviram kaj sam si to uopce izgovorila. E da i to kaj se probudis po noci pa ti budu misli ili kaj vec i to je isto cesta pojava, ne znam kako se zove ali znam da sam citala o tome, to je onaj period izmedu sna i kompletnog budenja, znas ono kad te probudi zvono pa ne znas 5min gdje si i s kim pricas. A mozda sam i kompletno u krivu . Sad cu prestati pisati da me se ne razapne, tralala.
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:56   #4518
boktitamo kak ide? Jel imaš simptome?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 08:49   #4519
Quote:
insomnia11 kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko od vas reci jeli to simptom shizofrenije?
Ne
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 23:52   #4520
Ej, ide mi super, imala sam period od 2tj ciste lucidnosti sto mi je rekord, sad tu i tamo pomislim nesto neobicno ali ok je
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.