Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 03:38   #1001
Spoiler 5 dio
ma nene krivo si me svatila!znala san da nisan dobro objasnila
ne mislim da je Jacob radi toga bio zaljubljen u Bellu,on jest zaljubljen u nju i ona u njega,ali mislim da je meyerica tu cilu pricu izmedju njih uvela u radnju (medju ostalim) i zato da bi omogucila da on nakraju izvrsi imprint na renesmee i da bi mogla izvest happy end (zato jer na kraju Jacob i ostali vukodlaci imaju znatan utjecaj na razvoj dogadjaja, a da Jacob nije bio zaljubljen u Bellu vjerovatno nebi ni ostao uz nju kasnije-da joj je bio samo prijatelj!Dakle on je morao imat stvarno duboke osjecaje prema njoj da ostane uz nju, a i ona prema njemu,jer inace nebi prihvatila da je on uz nju, radi njega i Edwarda!) Uostalom imprinting kao takav je sudbinski odredjen, dakle bila je sudbina da on ostane cijelo vrime uz Bellu tako da upozna Renesmee!pa cak tako nesto Jacob i kaze u Breaking Dawn,da u trenutku kad je ona rodila vise nije osjecao povezanost s nom nego ga je nesto vuklo prema bebi,dakle jos prije nego sta je uopce vidija Renesmee!uf mislim da san ga sad jos gore objasnila, ne ide mi, kasno mi je

uglavnom, poanta cilog mog razglabanja je u tome sta pokusavan nac razlog zasto se uvelo to u radnju, da je Bella zaljubljena u Jacoba, jer me to bas nanerviralo dok san citala, pa eto...ovo je samo teorija da mi bud lakse
tam17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:10   #1002
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Meni je 2. dio najbolji od svih 4.


Svi mi smo poznavali Bellu, bar nam se tako činilo, ali tek nakon Mladog Mjeseca smo uvidjeli svu veličinu i snagu njezine ljubavi prema Edwardu.
Da on nije otišao, mislim da nikada ne bismo shvatili svu snagu njihove ljubavi i ono po čemu su tako osobiti.
Cijeli knjiga vrvi tolikim osjećajima, gubitak, bol, patnja, povratak u život - preživljavanje... tonjenje u još dublji ponor.
Nema knjige koja je u meni izazvala toliko emocija kao Mladi Mjesec.
Znam da ju mnogi ne vole iz razloga što nema Edwarda, ali taj serijal je o Belli, njezinom životu, a ne o Edwardu.
I sama Stephenie Meyer je rekla svojim fanovima da prvo knjigu pročitaju i kad shvate da će se Edward vratiti (!) nek ju pročitaju ponovno, ali za pravo.
Sviđa mi se što se kroz cijelu radnju provlače Romeo i Julija te knjiga vrvi prekrasnim citatima (najljepšima od svih 4).

@Lucifer - što se tiče naslovnice. Ja imam prvo prvo izdanje ikada. I naslovnica mi je s jabukom, no odozada mi je djevojka (to je britanska naslovnica). U prodaji su bile i s jabukom i s djevojkom (kad sam ju ja dobila), s tim da je font bio drukčiji. Kada je postalo poznato da će to biti serijal s uvijek istim fontom, algoritam je odlučio tiskati originalnu naslovnicu s originalnim fontom. (znam jer mi Sever - prevoditelj sumraka - pričao )
Ja sam tek iz treceg citanja pocela gledat citate iz Romea i Julije, i tek sam tad shvatila kako je knjiga zapravo prekrasna. U prva dva citanja mi je bila grozna, jer je Edward otisao i onaj Jacob mi je kido zivce, pa sam brzo citala da prodjem taj dio. Ali ipak sam se udostojila i treci put procitat, a prema svemu sudeci i cetvrti put cu
walk_of_life is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:12   #1003
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
meni isto nije bilo toliko mučno new moon čitat zato jer edwarda nema, nego jer ona stvarno, majko mila pati dozlaboga, i to mi je bilo užasno čitat, kad skontaš da ona, takva kakve je sama po sebi, nespretna i nesigurna, ide skakati s litice samo da bi čula njegov glas za koji je sama SVJESNA da nije ništa drugo nego halucinacija. i tako te male sitnice u kojima se on zapravo provlači kroz cijelu knjigu, iako zapravo fizički nije s njom.
iako, još gore od toga mi je bilo u eclipse-----sad sori ako neko nije čitao pa------kad ona kao skonta šta kao "osjeća" prema Jacobu. mislim tu sam, oprostite na izrazu. POPIZDILA. ali doslovce. psovala sam joj mater. čuli su me susjedi. eto!
I ja isto
Toliko sam bila ljuta da bi najradije iskidala cijelu knjigu. A tek poslije kad sam dosla do djela kad je Edward to sve tako mirno primio, bilo mi je grozno.
Svaki put kad procitam knjigu isponova, svaki put budem bijesna ko pas
walk_of_life is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 15:23   #1004
....

ma ovo zapravo nije bitno glavno da je na kraju sve dobro zavrsilo kaj ne??
suzana_1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 17:56   #1005
Quote:
tam17 kaže: Pogledaj post
Spoiler 5 dio

uglavnom, poanta cilog mog razglabanja je u tome sta pokusavan nac razlog zasto se uvelo to u radnju, da je Bella zaljubljena u Jacoba, jer me to bas nanerviralo dok san citala, pa eto...ovo je samo teorija da mi bud lakse
znam na što misliš, ali i Jake i Bella su bili "normalno" zaljubljeni jedno u drugo, a tek sa trudnoćom se još više osjećala povezana s njime, vuklo ju je k njemu, jer je Nessie već u trbuhu osjećala potrebu za njim. No kroz sve ostale knjige to nema nikakve veze. Ja samu Nessie doživljavam kao nekog zbog koga je izbjegnuta borba između vukodlaka i Cullenova. Da nema Nessie, i da Bella nije bila trudna, nitko ne bi Jacoba spriječio u drugom dijelu BDa (koji je iz nj. perspektive) da ih stvarno ne napadne. Ovako, se mogao utisnuti u bilo koga i da budem iskrena, to bi mi bilo još draže. ova mala mi tako ide na jetra.

općenito ne volim 4. dio. Zbog Nessie samo još više.

Ne volim tolike happy endove. Bella je dobila vjenčanje iz snova, muža iz snova, obitelj iz snova - bez ikakvih žrtava (što se za Denali klan ne bi moglo reći, i Kate i Tanya su izgubile i majku i sestru zbog "besmrtnog" djeteta.. i njih mi je najviše žao), dobila je i dijete za koje se praktički ne mora ni brinuti, koje je savršeno, koje cijelu noć spava dok se ona može hopa cupa zabavljati sa svojim savršenim vampirom mužićem, i naravno - ima najsavršeniji dar uopće. Poanta drage mlade djevojke: Niste li zadovoljne svojim životima i svojom osobnošću; postanite vampirice.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 18:37   #1006
Thumbs down

Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post

Poanta drage mlade djevojke: Niste li zadovoljne svojim životima i svojom osobnošću; postanite vampirice.
slažem se s tim.kao da je stvarno bit toga,da je ljudski život previše tragičan i mizeran pa ak želite bolje od toga, postanite vampir.
Armi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 18:55   #1007
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post

Bella je dobila vjenčanje iz snova, muža iz snova, obitelj iz snova - bez ikakvih žrtava (što se za Denali klan ne bi moglo reći, i Kate i Tanya su izgubile i majku i sestru zbog "besmrtnog" djeteta.. i njih mi je najviše žao), dobila je i dijete za koje se praktički ne mora ni brinuti, koje je savršeno, koje cijelu noć spava dok se ona može hopa cupa zabavljati sa svojim savršenim vampirom mužićem, i naravno - ima najsavršeniji dar uopće. Poanta drage mlade djevojke: Niste li zadovoljne svojim životima i svojom osobnošću; postanite vampirice.
SPOILER 4.DIO
jao koji potpis
meni je kraj veliko razočaranje, stvari ne mogu biti savršenije nego što jesu. i više ni jacob nije problem, jer nije zaljubljen u bellu, i charlie se može družiti s njima, vukovi su im prijatelji, nije došlo do borbe s volturima zahvaljujući ultrasuper belli koja ne proživljava patnje novorođenih, ima ogromnu moć samokontrole i onaj svoj štit.
i još mi je glupo to što ispadne da je jedino ljudsko od nessie, to što ima srce, jede ljudsku hranu i nije otrovno. i jacob nije besmrtan, jeste da može duuuugo živjeti, ali nije besmrtan. šta će biti jednog dana kad on počne stariti, hoće li nessie isto stariti i umrijeti?
i općenito mi je glupo to za ljudskovampirsku djecu. prije se to nagađalo, postoje li, prežive li, bla bla i onda se odjednom, točno kad njima treba, pojavi hrpa takve djece koja uspješno i sretno žive već desetljećima.
i u cijeloj sagi mi je tako išlo na živce što im toliko treba da skontaju neke stvari. kao naprimjer dok je bella bila trudna, dok jacob nije to pomislilo nikome nije palo na pamet da bi ta beba trebala krv s obzirom na to da je djelomično vampir.
i najviše mi ide na živce kad edward belli kaže, ono kad prvi put idu u lov, da je graciozna čak i za vampirske pojmove. ne samo da je postala vampir, nego superultragenijalnipresavršeni vampir.
i kad spavaju napokon njih dvoje na početku, i on ujutro uzrujan zbog modrica i to. ok, ne želi je povrijediti, ali zar nije mogao vidjeti na njoj da je sretna, zašto joj ne povjeruje kad kaže da je bila toliko nenormalno sretna da nije ni primjetila modrice i bolove. živcira me to što on njoj ne može čitati misli, mu je toliki hendikep da je razumije. isto kad je jacob odma shvatio da bio ona umrla za dijete, a edward je mislio da se boji za vlastiti život.
i jacobovo utiskivanje na nessie.

uhh
nadovezala sam na tvoj post sve što me živcira u breaking dawn. sigurno ću se još nečeg sjetiti

Zadnje uređivanje tica tee : 22.02.2009. at 19:06.
tica tee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 19:45   #1008
Quote:
tica tee kaže: Pogledaj post
SPOILER 4.DIO

i još mi je glupo to što ispadne da je jedino ljudsko od nessie, to što ima srce, jede ljudsku hranu i nije otrovno. i jacob nije besmrtan, jeste da može duuuugo živjeti, ali nije besmrtan. šta će biti jednog dana kad on počne stariti, hoće li nessie isto stariti i umrijeti?
U njihovom genetskom kodu je usađeno da se bore protiv vampira. Sve dok njih ima, bit će i vukodlaka - te dok vuka iz sebe ne odluči "pustiti", da iščezne iz njega; tako da Jacob po tom pitanju može biti besmrtan.
Što se tiče Nessie - ona može jesti ljudsku hranu, ali joj nije fina i nije joj dovoljna za život. Ona se hrani krvlju.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 19:52   #1009
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Meni je filmski Jacob zgodniji i simpatičniji od filmskog Edwarda.
Cure smanjite doživljaj.
Meni ne valja ni jedan Al zato james
[SLIKA OBRISANA]

Brijem da sam fulala topic
Quote:
tica tee kaže: Pogledaj post
SPOILER 4.DIO
jao koji potpis
meni je kraj veliko razočaranje, stvari ne mogu biti savršenije nego što jesu. i više ni jacob nije problem, jer nije zaljubljen u bellu, i charlie se može družiti s njima, vukovi su im prijatelji, nije došlo do borbe s volturima zahvaljujući ultrasuper belli koja ne proživljava patnje novorođenih, ima ogromnu moć samokontrole i onaj svoj štit.
i još mi je glupo to što ispadne da je jedino ljudsko od nessie, to što ima srce, jede ljudsku hranu i nije otrovno. i jacob nije besmrtan, jeste da može duuuugo živjeti, ali nije besmrtan. šta će biti jednog dana kad on počne stariti, hoće li nessie isto stariti i umrijeti?
i općenito mi je glupo to za ljudskovampirsku djecu. prije se to nagađalo, postoje li, prežive li, bla bla i onda se odjednom, točno kad njima treba, pojavi hrpa takve djece koja uspješno i sretno žive već desetljećima.
i u cijeloj sagi mi je tako išlo na živce što im toliko treba da skontaju neke stvari. kao naprimjer dok je bella bila trudna, dok jacob nije to pomislilo nikome nije palo na pamet da bi ta beba trebala krv s obzirom na to da je djelomično vampir.
i najviše mi ide na živce kad edward belli kaže, ono kad prvi put idu u lov, da je graciozna čak i za vampirske pojmove. ne samo da je postala vampir, nego superultragenijalnipresavršeni vampir.
i kad spavaju napokon njih dvoje na početku, i on ujutro uzrujan zbog modrica i to. ok, ne želi je povrijediti, ali zar nije mogao vidjeti na njoj da je sretna, zašto joj ne povjeruje kad kaže da je bila toliko nenormalno sretna da nije ni primjetila modrice i bolove. živcira me to što on njoj ne može čitati misli, mu je toliki hendikep da je razumije. isto kad je jacob odma shvatio da bio ona umrla za dijete, a edward je mislio da se boji za vlastiti život.
i jacobovo utiskivanje na nessie.
E, ne znaš koji ulramegasuperduper potpis A kom god da to kažem, svi govore, da kaj ja oću, da jel bi ja radije da su svi umrli vamo-tamo...al ovo mi je nekak too much
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:18   #1010
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Meni ne valja ni jedan Al zato james
[SLIKA OBRISANA]

Brijem da sam fulala topic


E, ne znaš koji ulramegasuperduper potpis A kom god da to kažem, svi govore, da kaj ja oću, da jel bi ja radije da su svi umrli vamo-tamo...al ovo mi je nekak too much
uffff
sta ste svi tako pesimisticni.
Ja sam skroz sretna sa happy endom jer da nije bio happy end vjerojatno bih jos tulila oko toga......
walk_of_life is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:32   #1011
ja sam općenito zadovoljna sa sagom,pa tako i sa 4. knjigom. istina da je bilo puno onoga "ma daaaaaj" ali ja poštujem rad S.Meyer. ona si je to sve tako zamislila i izmislila pa nema smisla razglabati o tome što bi bilo kad bi bilo,i zašto ovako a ne onako. i sve to sa Jacobom i Nessie..a šta sad.i mene je Nessie pomalo živcirala pročitala sam da im je velika briga kako će nju prenijeti na platno,jer takvo dijete nemožeš nać u našem nevampirskom svijetu
__________________
Don't get me upset.
Matea učiteljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:22   #1012
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
U njihovom genetskom kodu je usađeno da se bore protiv vampira. Sve dok njih ima, bit će i vukodlaka - te dok vuka iz sebe ne odluči "pustiti", da iščezne iz njega; tako da Jacob po tom pitanju može biti besmrtan.
Što se tiče Nessie - ona može jesti ljudsku hranu, ali joj nije fina i nije joj dovoljna za život. Ona se hrani krvlju.
ma skužila sam to, mislila sam na to da je više vampirska, nego ljudska.
a i dalje se ne zna je li ona besmrtna ili ne. jer onaj nahuel, nisam ziher zove li se tako, ima 157 god, ali tko zna hoće li umrijeti. ne znam, možda sam ja nešto previdjela, ali mi je sve to s nessie i tom djecom nekako ostalo nedorečeno.

@matea_učiteljka : ne zna se tko će ju glumit jer nema takve djece, pa nisu ni ljudi koji glume cullenove i ostale vampire lijepi kao što su opisani
ja sam totalno razočarana glumcima u filmu, ali to je totalni off.
tica tee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:33   #1013
Quote:
Matea učiteljka kaže: Pogledaj post
pročitala sam da im je velika briga kako će nju prenijeti na platno,jer takvo dijete nemožeš nać u našem nevampirskom svijetu
eto,moja kćer ima brončanu kosu i tamnozelene oke...taman bude i uzrastom odgovarala dok budu snimali,da im je pošaljem onda

samo još moramo na engleskom poraditi...mogli bismo hrvatski i preskočiti
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:33   #1014
ma nije stvar samo izgleda, ima brdo slatke djece, ali kako natjerati malo dijete da mu se u ocima vidi da razumije sta mu se prica i bla bla, i da se ponasa odnako kako se nessie ponasa..
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:29   #1015
Quote:
tica tee kaže: Pogledaj post
ma skužila sam to, mislila sam na to da je više vampirska, nego ljudska.
a i dalje se ne zna je li ona besmrtna ili ne. jer onaj nahuel, nisam ziher zove li se tako, ima 157 god, ali tko zna hoće li umrijeti. ne znam, možda sam ja nešto previdjela, ali mi je sve to s nessie i tom djecom nekako ostalo nedorečeno.

@matea_učiteljka : ne zna se tko će ju glumit jer nema takve djece, pa nisu ni ljudi koji glume cullenove i ostale vampire lijepi kao što su opisani
ja sam totalno razočarana glumcima u filmu, ali to je totalni off.

čini mi se da baš nisi sve skužila iz zadnje knjige (pod hitno ponovno pročitati)

Takva djeca, Nahuel ili Nessie, imaju sva ljudska obilježja i stare do ZRELOSTI, odnosno do kraja adolescencije. Ja pod tim podrazumijevam 18.tu godinu. I zatim prestaju stariti, rasti, sazrijevati itd. i postaju besmrtni.
Fino ti je sve objašnjeno u knjizi, možda da ju ponovno pročitaš?

Što se tiče toga što ne znaju kako da ju snime - nije stvar u njezinom izgledu koliko ponašanju. Ona kada je bila i u utrobi je bila toliko svjesna svega i već tada RAZMIŠLJALA. imala je čitke misli (edward ih je čuo već u bellinoj utrobi), kao kada govori. U njezinim očima bi se vidjelo da sve shvaća i razumije. Kako ćeš naći novorođenče koje kontrolira sve svoje pokrete, koje jest malo, ali sve zna i razumije?
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:40   #1016
cure, vi nikad niste čule za kompjutersku animaciju? danas je sve moguće... ali, čini mi se da se previše ide off...
plamenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:52   #1017
što se tiće heppiendova-i mene su malo naživcirali...ali ajde barem kakojenetkoranijespomenuo neću tuliti za gubicima...ali ako se ide malo dublje u sve to bella će ipak pretrpiti neke gubitke-morat će preživjet smrt svih koji su joj u ljudskom životu značili i koje je voljele (mada opet to bi morala i u ljudskom životu...)...ah ne znam
ali kad sam već kod toga svega-dobro renesme,ajde nekako i utiskivanje,ajde i super idiličan život...ali činjenica da je charlie sve tako mirno PRIHVATIO...to mi već je pretjerano!
ali ajde suma sumarum knjige su odlične-još uvijek mi se zgrči želudac kad čujem nešto što me podsjeća na cijelu sagu-to je zaista znak da me se knjiga ne dojmila, nego...nema riječi za to...
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:16   #1018
hhaha

pa jbt...to je i bit cijele knjige da bella dobije sve savrseno,edwarda obitelj renesme..i to...po meni je to jos bolji zavrsetak neg da je ona ostala s jacobom...il da je na pola knjige napucala edwarda..bit je da se sve isprepliče..sve važne stavri..edward ode pa se vrati..i normalno da se zaljubila u jacoba kad edwarda nije bilo i to....po meni je knjiga savrsena..i glupo je da pricata glupo je to sto je bilo..bla bla...pa bilo je i vi nemozete to promijenit...svi se moramo zadovoljit s knjigom takvom kakva je....i mayerica si je tak sve zamislila i tak mora bit
suzana_1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:31   #1019
Quote:
suzana_1995 kaže: Pogledaj post
bla...pa bilo je i vi nemozete to promijenit...svi se moramo zadovoljit s knjigom takvom kakva je....i mayerica si je tak sve zamislila i tak mora bit

Ne možemo promijeniti, ali se ne moramo zadovoljiti. zato i postoje kritike i rasprave
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:48   #1020
Što je sa knjigom "The Host"? Kakva je i hoće li je Algoritam prevesti? Znam da je više SF i tak'.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.