Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2006., 22:13   #201
Quote:
moja-kucica kaže:
vidi, da je sad ovo rasprava od prije kakvih pola godine sad bi te napao malo zesce (jer nevolim kad neko prica napamet) al su mi zamjerili na pristupu pa ajde da im udovoljim...a i nema nekog smisla se svadjati oko tih stvari jer si ti ocito takav materijal da ti necu moci nista dokazat...ovo nije uvreda.....
pa ne moraš mi udovoljavati
konkretno odgovori, ne samo meni, jer vidiš da se onda rasprava pretvori u zajebanciju
koliko te košta kuća, koje veličine i kako je opremljena
zumbajšpil stolarija iz delnica i plastična stolarija su poprilično različite cijene
zatim gdje ti je kuća (oprosti ako si pisao, nisam primjetila), lokacija podosta uvijetuje i cijenu izgradnje
kao što rekoh, prepucavanje u stilu tko je manje ili će manje ili je od njegovog tetka strine snaha platila je bezvezno jer ne znamo što to uključuje

Quote:
moja-kucica kaže:
ali ipak moram reci da sam ja jednu kucu ipak napravio i vidio kolko sta vredi, kolko sta traje, di moras pazit da ne zaje, gdje ne moras tolko, sta se vidi sta ne itd..itd..itd...to naravno nije neko apsolutno znanje (niti blizu) al ipak sam puno naucio.....
ajd super
napravio, naučio i ne smatraš da si najpametniji
taj dio cijenim

Quote:
moja-kucica kaže:
ali i iz ove samo jedne recenice ("može biti tako fino napravljeno da ti kuća na kraju ne vrijedi ni tih 250 ili koliko već EUR/kvadrat") se vidi da ti nikad nisi bila ni blizu gradilista a kamoli sta konkretno napravila...iz te samo jedne se vidi tolko neznanja da ja odmah vidim s kim raspravljam...to je tipicno razmisljanje za nekog ko pretezno sjedi u fotelji i ne preduzima neke akcije bez potrebe a u sve se razumije...samo neka filozofija opcenito.....
rečenica znači to da ti šuplji zid dugoročno ne možeš nikakvom izolacijom ni ffensišmensi fasadicom dovest u stanje kvalitetno zazidanog zida - jel sad jasnije?
ne znam dal si ti, ali ja jesam vidjela zidove kroz koje možeš vidjeti, gdje uz stolariju možeš ruku zavuč jer su majstori malo prišparali
bila sam ja na jako puno gradilišta, daleko više nego što sam htjela ili trebala
a na jednom i podosta radila
znam ti ja i zidat i pločice postavljat i parkete
i to uredno i kvalitetno

Quote:
moja-kucica kaže:
a mislim, ko ti brani...imam ja tetka koji ce ti napravit kucu za 1000E/m2 (kljucu u ruke) i bit ce napravljeno sve po pravilima struku (ali neces vidit razliku od ovog moga) i ljepo se osjecaj kad znas da si bacio barem 500E/m2 u vjetar.....
fala ne treba
znam ih ja dovoljno koji bi mi kuću napravili vrlo kvalitetno i po normalnim cijenama

Quote:
moja-kucica kaže:
a za ovih 30 k eura nisam mislio da je mozes luksuzno opremit nego su to novci koji su ti ostali kao razlika plus jos oni koje bi inace potrosio na "normalno" uredjenje pa to ispada barem kakvih 50-60 k eura..e tu vec mozemo pricati o nekakvom luksuzu..
a čuj, kak pišeš ja tak čitam


ne moraš odgovarati
polly is offline  
Old 29.01.2006., 22:16   #202
Quote:
plimpi kaže:
Uh... tipično i očekivano. Katastrofalno neuspjela analogija.

Ljudi doista nisu svjesni koliko njihove misli, pretočene u riječi, govore o njihovoj inteligenciji. I da, mislim baš na inteligenciju, jer skrivanje neznanja i neupućenosti nije nešto što se može naučiti.
ako si ciljal na tillu moram ti reč da si se fest zeznul

u inteligenciju ti spada i smisao i sposobnost prepoznavanja humora, ironije i sarkazma
a toga na ovom topicu imaš podosta
ne trebaš odmah vrjeđat ako nešto ne skužiš
polly is offline  
Old 29.01.2006., 22:18   #203
Quote:
plimpi kaže:
Uh... tipično i očekivano. Katastrofalno neuspjela analogija.

Ljudi doista nisu svjesni koliko njihove misli, pretočene u riječi, govore o njihovoj inteligenciji. I da, mislim baš na inteligenciju, jer skrivanje neznanja i neupućenosti nije nešto što se može naučiti.
jao, psiholože nijesmo tu da mjerimo inteligenciju već srce, ruka, lopata stil.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 29.01.2006., 22:25   #204
Quote:
moja-kucica kaže:
uvjek kad procitam ovakve postove dodje mi da upitam ownera "whats your point"...
ha mislim, ja govorim cijene iz prve ruke kolko sam ja sta platio (saljem i slike kuce na pm ko hoce pa nek vide ljudi jel to kuca koja ima krov naopako ili gradjevina za koju ne bi rekao jel ju radila firma ili na crnjaka) i za kolko se sta moze napravit i onda neki uredski mis koji se bavi vise s papirima ili u najboljem slucaju nadgleda druge ( a nikad ne pregovara o cijeni nego uzima neke standardne s papira) osporava da se to nemoze za tolko. odnosno moze al to onda vise lici na potleusicu nego na normalan objekt...ma molim te......
pa prikelji fotku na topic
fora i nije u krovu naopak nego u sitnim nedostacima koji počnu izbijat nakon godinu, dvije

Quote:
moja-kucica kaže:
koji ti navod uopce osporavas, jel ovako je to cisto zaspemavanje i nekonstruktivno blebetanje...
moraš malo bolje pratit što sve tilla piše
a osim toga nije ovo forum Udruge veselih samostalnih graditelja pa da ne odemo u neslučene daljine beskraja


(kad će čvarci i mast doć na red? )
polly is offline  
Old 29.01.2006., 22:34   #205
pa dobro ocete se vi prestat svadjat?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 22:47   #206
ma tko se svađa?
samo razgovaramo
polly is offline  
Old 29.01.2006., 23:01   #207
Quote:
polly kaže:
pa ne moraš mi udovoljavati
konkretno odgovori, ne samo meni, jer vidiš da se onda rasprava pretvori u zajebanciju
koliko te košta kuća, koje veličine i kako je opremljena
zumbajšpil stolarija iz delnica i plastična stolarija su poprilično različite cijene
zatim gdje ti je kuća (oprosti ako si pisao, nisam primjetila), lokacija podosta uvijetuje i cijenu izgradnje
jebiga moram odgovarat...takav sam

rasprava se pretvorila u zajebanciju, samo treba vidit zbog koga...ak se nekom ne svidja neki podatak neka ga ispravi a ne sarkasticno odgovarat jel to ne vodi nikud..

dakle, po stoti put, (mislim cak i ovdje), kuca je 8*9.5, dva kata, kosi krov...sve skupa 132 m2..imas i u ovom topicu koji su materijali..moze i bolje al ovo je stvarno ok...znam da nitko ovdje no pozna niciji ukus i stil al ja si stvarno ne bih nikad stavljao neku bofl robu...pa tako ni stolariju i sl..mene je moja drvena stolarija kostala 1500kn/m2..sa termo i zrcalnim staklima,..po mojom procjeni (laickoj) dosta kvalitetna...dosta termo izolacije na sve strane...
i ja sam vidio svakakvih kuca al ako i malo pazis to ce ti se tesko dogodit...pa sta to imas zeznut kod zidanja osim sta mora biti ravno...ciglu ne mjesis sama...mort mozes zeznut samo ako si debil a taman i da slazes ciglu na ciglu bez morta, kad ju pritisne deka to nikud nemoze...i sad mi reci da bi ti za takav posao dala 20tak k eura vise u kakvih 40 dana posla...e svaka cast..

lokacija je karlovac i cjena gradnje u cijeloj kontinentalnoj hrv ne ovisi o lokaciji (na moru je veca)..ovo sve sta pricam je naravno bez cijene zemljista koje naravno ovisi o lokaciji pa zato to ni ne uracunavam u cijenu GRADNJE kuce jel bi to samo zbunjivalo...

ja sve sta pricam o samogradnji je do izgradnje do pod krov kada i jesu najvece razlike u cijeni..i to u radu...moji majstori su bili dobri al mislim da se takovih da dosta nac i nisu zeznuli nista znacajno..falinge ce uvjek bit i nemoguce je napravit bez toga...al nista se nece srusit, niti ce curit, niti je na koso ni nista takovog...
ovi svi poslje radovi nemaju takovu razliku u cijeni (jer i nisu toliko obilni) i ja cu si tu uzeti itekako probrane...al sistem kljuc u ruke je za mene itekako promasena stvar...ja znam gradjevinare osobno koji tako rade, i trazim ih da mi preporuce parketara i on mi ne zeli preporucit ove koje za njega rade (jer me ne zeli zeznut) al za druge su dobri...i sad ti vidi jel ti zelis tako nesto uzet ili se ipak malo pomucit i rasparcelirati posao sama....da, zahtjeva malo mozdanog rada al ce na kraju bit najbolje..

al i dalje mi nije jasno ono sa supljim zidom...jesi ti sigurna do kakovih ce to posljedica dovesti..kroz tu rupicu kad stavis zbuku iznutra i fasadu izvana nece ici zrak nego je to zracni dzep. a zrak u mirovanju je izolator, a zrak kao zrak je najbolji izolator...
moja-kucica is offline  
Old 29.01.2006., 23:09   #208
Quote:
polly kaže:


(kad će čvarci i mast doć na red? )
ajme cure, vama je stvarno dosadno...ne zelim sad ispast sovinista, al ovakva tema stvarno nije za zenski spol...to koda bi se ja petljao jer bolji ulozak od alwaysa ili od ne znam ni ja koga (za druge ni ne znam)...jednostavno niste za te stvari stvorene, niste ih nikad ni radili i to je ok..ja osobno ne znam ni jednu curu koja je napravila kucu i da je sudjelovala bas u svim djelovima gradnje i da sad moze nesto pametno podjelit sa drugima...pa zasto onda trosit energiju..
ako te nesto zanima pitaj, al tvrdit nesto u sta se ne razumijes...hm..

mozda necete vjerovat, al ovdje ima i ljudi koji se nisu dosli druzit i razmjenjivati kontakte (protiv cega nemam nista) nego cut neku informaciju iz prve ruke...
moja-kucica is offline  
Old 29.01.2006., 23:14   #209
Quote:
moja-kucica kaže:
lokacija je karlovac
e super. daj mi reci kakva je situacija s firmom "jela", koja isto proizvodi montazne kuce. navodno su sad u nekom stecaju, sto li? kakve su to kuce uopce, ne mogu naci cak ni link?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 23:18   #210
Quote:
Natch kaže:
e super. daj mi reci kakva je situacija s firmom "jela", koja isto proizvodi montazne kuce. navodno su sad u nekom stecaju, sto li? kakve su to kuce uopce, ne mogu naci cak ni link?
sorry al nikad cuo
moja-kucica is offline  
Old 29.01.2006., 23:19   #211
http://www.poslovni-imenik.com/index...ikazi&i=jeladd


http://www.jela-montazne-kuce.hr/
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 23:22   #212
Quote:
moja-kucica kaže:
ajme cure, vama je stvarno dosadno...ne zelim sad ispast sovinista, al ovakva tema stvarno nije za zenski spol...to koda bi se ja petljao jer bolji ulozak od alwaysa ili od ne znam ni ja koga (za druge ni ne znam)...jednostavno niste za te stvari stvorene, niste ih nikad ni radili i to je ok..ja osobno ne znam ni jednu curu koja je napravila kucu i da je sudjelovala bas u svim djelovima gradnje i da sad moze nesto pametno podjelit sa drugima...pa zasto onda trosit energiju..
ako te nesto zanima pitaj, al tvrdit nesto u sta se ne razumijes...hm..

mozda necete vjerovat, al ovdje ima i ljudi koji se nisu dosli druzit i razmjenjivati kontakte (protiv cega nemam nista) nego cut neku informaciju iz prve ruke...
oh mišu mali
polly is offline  
Old 29.01.2006., 23:23   #213
e polly stvarno, proseci malo. pricamo nesto
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 23:29   #214
Quote:
moja-kucica kaže:

al i dalje mi nije jasno ono sa supljim zidom...jesi ti sigurna do kakovih ce to posljedica dovesti..kroz tu rupicu kad stavis zbuku iznutra i fasadu izvana nece ici zrak nego je to zracni dzep. a zrak u mirovanju je izolator, a zrak kao zrak je najbolji izolator...
ček, ček
oš reč da se oni majstori koji zaliju cige tj. nema rupa za provjetravanje između njih ustvari razbacuju materijalom?
a oni koji šparaju mort ustvari ti rade višestruku korist?
viš ja nikad nisam razmišljala na taj način
a i poprilično cool mi djeluje izolacija ispod fasade
veliš ne treba?
polly is offline  
Old 29.01.2006., 23:34   #215
Quote:
moja-kucica kaže:
al i dalje mi nije jasno ono sa supljim zidom...jesi ti sigurna do kakovih ce to posljedica dovesti..kroz tu rupicu kad stavis zbuku iznutra i fasadu izvana nece ici zrak nego je to zracni dzep. a zrak u mirovanju je izolator, a zrak kao zrak je najbolji izolator...
jašta. nego, čemu služe bočni nabori na blokopeci? kozmetike radi???
inače, ovo što si napisao da ti vidi nadzor; odma tjera majstore s gradilišta.
nije zayebancija
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 29.01.2006., 23:40   #216
Quote:
Natch kaže:
e polly stvarno, proseci malo. pricamo nesto
joj natch daj me, naj me
tko te ne pozna skupo bi te prodal
polly is offline  
Old 30.01.2006., 00:20   #217
Quote:
moja-kucica kaže:
ajme cure, vama je stvarno dosadno...ne zelim sad ispast sovinista, al ovakva tema stvarno nije za zenski spol...to koda bi se ja petljao jer bolji ulozak od alwaysa ili od ne znam ni ja koga (za druge ni ne znam)...jednostavno niste za te stvari stvorene, niste ih nikad ni radili i to je ok..ja osobno ne znam ni jednu curu koja je napravila kucu i da je sudjelovala bas u svim djelovima gradnje i da sad moze nesto pametno podjelit sa drugima...pa zasto onda trosit energiju..
ako te nesto zanima pitaj, al tvrdit nesto u sta se ne razumijes...hm..

mozda necete vjerovat, al ovdje ima i ljudi koji se nisu dosli druzit i razmjenjivati kontakte (protiv cega nemam nista) nego cut neku informaciju iz prve ruke...
ajde se prije malo "propitaj" o polly neg sto lanes takve khm, ne mogu se sjetit prikladne rijeci, ali si mi digo zivac pa prepustam masti
chani is offline  
Old 30.01.2006., 00:22   #218
Quote:
moja-kucica kaže:
.ja znam gradjevinare osobno koji tako rade, i trazim ih da mi preporuce parketara i on mi ne zeli preporucit ove koje za njega rade (jer me ne zeli zeznut) al za druge su dobri...
vidio covjek kak volis pametovat pa da ne ispadne posran ak ti preporuci parketara samo sa srednjom skolom jer ispadne da mora imat i sumarski faks
chani is offline  
Old 30.01.2006., 00:22   #219
kaj, polly je zapravo jure radic?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 30.01.2006., 00:35   #220
Quote:
Natch kaže:
kaj, polly je zapravo jure radic?
pa s obzirom da fura nissana, ne bih rekla
chani is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.